Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-07-2017, 21:04   #1
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,403
Thanks: 259
Thanked 569 Times in 195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Rapsodi qė vdiq sot e kishte bėrė Besim Dinėn tė qajė me njė poezi pėr nėnėn

Ka vdekur nė spitalin e Durenit nė Gjermani, rapsodi i njohur nga Kosova, Agim Gashi. Ai ka ndėrruar jetė pas njė sėmundjeje tė rėndė. Lajmi lidhur me vdekjen e rapsodit tė njohur ėshtė bėrė i ditur nga miqtė e tij nė rrjetin social Facebook.

E ndėrkohė tė gjithė e kujtojnė njė poezi tė Gashit tė cilėn ia kishte kushtuar nėnės sė tij tė ndjerė. Ai kishte pėrcjellė emocione nėn recitimin e poezisė nė vitin 2011 ku ishte i ftuar nė emisionin e Besim Dinės, transmeton Gazeta Express.

“...ah moj nėnė, sa mė ka marrė malli. Tė rri mė ty e tė heq mėrzinė, t’i puthė rrudhat e ballit dhe tė pimė kafe bashkė me ty. Mė mungojnė shumė kohėrat kur unė isha fėmije, e ti mė epje bukė tė elbit”, thuhet ndėr tjerash nė poezinė e rapsodit tashmė tė ndjerė kushtuar nėnės sė tij.

E nga recitimi i poezisė nga ana e Gashit kishte qarė i gjithė publiku por edhe Besim Dina.


Gashi ndėrroi jetė gjatė ditės sė sotme. Ai ishte njėri ndėr rapsodėt mė tė mirė qė kishte vendi. U ka kushtuar rapsodi shumė prej figurave mė tė njohura nė vend./GazetaExpress/https://www.youtube.com/watch?v=Yeh0TV3-NzI
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur