Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Fenomene Paranormale

Fenomene Paranormale Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-06-2017, 00:41   #841
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Cfare jane keto.kitty? Energjy nga cfare ?

Kanina, mundohu te imagjinosh nje trup njeriu qe ndricon sikur ka nje llambe nga brenda (si ne rastin e ketyre boobs qe j'u kane vene flashlight qe te ndricojne) dhe po kjo lekure emit energji ne formen e sparks (si ne kete foton qe tregon energy emitting); shto edhe syte e kuqe te flakta; shto edhe dhembet me maje si sharks (very very bright and sparkly white); shto edhe 2 brire te vegjel tek fundi ballit afer kokes - Keto jane tiparet e Devil.

Une e pershkruaj me fjale dhe foto pjese-pjese, por do me duhet nje designer qe te krijoje imazhin e plote te Devil.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2017, 02:47   #842
invictus
larguar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 1,529
Thanks: 119
Thanked 190 Times in 132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
invictus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

une nuk besoj ne qenie hyjnore sipas besimeve tradicionale apo miteve antike, zot, djall, zeus apo zota te ndryshem, sepse eshte irracionale. megjithate kam lexuar shume per mitet per te kuptuar kontekstin nga kane lindur dhe si kane lindur.
po merrem pak me etimologji(e cila ka dhe histori brenda).

ne thelb fjala djall dhe zot ka te njejten rrenje brenda, te gjithe treguesit na cojne tek fjala DITA(nese ndokush nuk e quan kete fjale puro shqipe, eshte i lutur ta shpjegoje saktesisht si e pse). une do jap shpjegimin tim te cilin mund ta kundershtoni(por jo kot, me argumenta).

pra....

di-te, piksepari do te thote NDRICON, dhe DRITE(rrenja DI eshte brenda), e cila lidhet direkt me fjalen diell, ne latinisht ben dium(eshte rasti ketu te theksoj mosevoluimin e fjales shqipe qe nga antikiteti, sepse ne italisht behet giorno(e cila lidhet me giove, s'po zgjatem shume ne kte drejtim).
ne mitet e lashta ZEUS=DIOS, ne latinisht DJEUS(ME PAS DIOVIS), prej te cilave kemi me vone konceptin kristian te zotit si deus ne latinisht dhe θεός- theos ne "greqisht". eshte fare e lehte te kuptohet qe vete fjala DI[J]ALL, ka ne rrenjen e vete fjalen dite(shkelqim, ndricim), edhe demon eshte me te njejten rrenje.

ka me, nga DIOVIS(JOVIS) kemi hyjnine latine qe ne italisht behet GIOVE, i cili eshte Zeusi si dhe planeti jupiter. DIUNO e cila eshte JUNO(GIUNONE) gruaja e famshme e DIOVIS(JOVIS, GIOVE, JUPITER), zeusit romak, pjestare e triades capitolina.
DIANA, emri i henes qe shkelqen.

vete fjala DIV, DIVINITETE(HYJNITE) ka te beje me vete shkelqimin, me DITEN.

nje nga epitetet e djallit, luciferi, eshte ylli i mengjesit i cili ndricon, ne fakt eshte planeti AFERDITA.....ups, nuk na ndahet qe s'na ndahet fjala DITA.

ah dhe DEVOLL.


koncepti i dites, drites, ndricimit, diellit, diallit eshte i mirestrukturuar ne gjuhen shqipe, me prejardhje direkte nga antikiteti. iliret ishin adhurues te diellit.
fjalet shqipe kane evoluar pak ose aspak.

ne gjuhe te tjera nuk ndodh keshtu, kemi kaperxime akrobatike nga dium tek giorno apo dios-d[j]eus-diovis-jovis-giove dhe luce(e cila s'ka lidhje etimologjike me rrenjen "di" fare, ashtu si ka fjala drite me dite). kaperxime te cilat i bejne vete gjuhet neolatine. aq sa shqipja ne fakt ngjan si nje latino volgare e lashte. apo me sakte, latinishtja klasike te jete nje shqipe antike poetesh.
invictus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2017, 03:26   #843
invictus
larguar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 1,529
Thanks: 119
Thanked 190 Times in 132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
invictus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

me postim in me lart nuk dua te hap debatin, ka zot apo s'ka zot, ka djall apo s'ka djall, u mora vetem me fenomenin gjuhesor dhe mitik te zotave apo hyjnive.

per mua debatin ka zot apo s'ka zot e ka zgjidhur Epikuri qe ne vitet 300 para eres se re.


Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent. Is he able, but not willing? Then he is malevolent. Is he both able and willing? Then whence cometh evil? Is he neither able nor willing? Then why call him God?

Epicurus
invictus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2017, 05:00   #844
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga invictus Shiko postimin
me postim in me lart nuk dua te hap debatin, ka zot apo s'ka zot, ka djall apo s'ka djall, u mora vetem me fenomenin gjuhesor dhe mitik te zotave apo hyjnive.

per mua debatin ka zot apo s'ka zot e ka zgjidhur Epikuri qe ne vitet 300 para eres se re.


Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent. Is he able, but not willing? Then he is malevolent. Is he both able and willing? Then whence cometh evil? Is he neither able nor willing? Then why call him God?

Epicurus
O Landi, edhe te duash ta hapesh nje debat te tille, nuk do mundesh dot kurre. Also, per te qene ne gjendje te hapesh nje debat (te ēfaredo lloji), duhet te kesh fakte qe ta kundershtosh. Ne rastin tone konkret, ti dhe shumica qe s'keni idene me te vogel te paranormales, ku do t'i gjeni keto prova?

Pyetja eshte shume e thjeshte. Po je ne gjendje ta kundershtosh kete teze, duhet te perdoresh alternativen perkatese. Pra duhet ta kushtezosh ne prova konkrete: kur une them "egzistence" - definitely ti duhet te japesh prova per "jo egzistence".

Lere Epikurin ti se c'ka thene me pare. Sot shkenca ka perparuar 2,000 vjet qe nga koha e Epikurit...Epikuri ngelet shpellar per kohet tona.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2017, 05:07   #845
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga invictus Shiko postimin
une nuk besoj ne qenie hyjnore sipas besimeve tradicionale apo miteve antike, zot, djall, zeus apo zota te ndryshem, sepse eshte irracionale. megjithate kam lexuar shume per mitet per te kuptuar kontekstin nga kane lindur dhe si kane lindur.
po merrem pak me etimologji(e cila ka dhe histori brenda).

ne thelb fjala djall dhe zot ka te njejten rrenje brenda, te gjithe treguesit na cojne tek fjala DITA(nese ndokush nuk e quan kete fjale puro shqipe, eshte i lutur ta shpjegoje saktesisht si e pse). une do jap shpjegimin tim te cilin mund ta kundershtoni(por jo kot, me argumenta).

pra....

di-te, piksepari do te thote NDRICON, dhe DRITE(rrenja DI eshte brenda), e cila lidhet direkt me fjalen diell, ne latinisht ben dium(eshte rasti ketu te theksoj mosevoluimin e fjales shqipe qe nga antikiteti, sepse ne italisht behet giorno(e cila lidhet me giove, s'po zgjatem shume ne kte drejtim).
ne mitet e lashta ZEUS=DIOS, ne latinisht DJEUS(ME PAS DIOVIS), prej te cilave kemi me vone konceptin kristian te zotit si deus ne latinisht dhe θεός- theos ne "greqisht". eshte fare e lehte te kuptohet qe vete fjala DI[J]ALL, ka ne rrenjen e vete fjalen dite(shkelqim, ndricim), edhe demon eshte me te njejten rrenje.

ka me, nga DIOVIS(JOVIS) kemi hyjnine latine qe ne italisht behet GIOVE, i cili eshte Zeusi si dhe planeti jupiter. DIUNO e cila eshte JUNO(GIUNONE) gruaja e famshme e DIOVIS(JOVIS, GIOVE, JUPITER), zeusit romak, pjestare e triades capitolina.
DIANA, emri i henes qe shkelqen.

vete fjala DIV, DIVINITETE(HYJNITE) ka te beje me vete shkelqimin, me DITEN.

nje nga epitetet e djallit, luciferi, eshte ylli i mengjesit i cili ndricon, ne fakt eshte planeti AFERDITA.....ups, nuk na ndahet qe s'na ndahet fjala DITA.

ah dhe DEVOLL.


koncepti i dites, drites, ndricimit, diellit, diallit eshte i mirestrukturuar ne gjuhen shqipe, me prejardhje direkte nga antikiteti. iliret ishin adhurues te diellit.
fjalet shqipe kane evoluar pak ose aspak.

ne gjuhe te tjera nuk ndodh keshtu, kemi kaperxime akrobatike nga dium tek giorno apo dios-d[j]eus-diovis-jovis-giove dhe luce(e cila s'ka lidhje etimologjike me rrenjen "di" fare, ashtu si ka fjala drite me dite). kaperxime te cilat i bejne vete gjuhet neolatine. aq sa shqipja ne fakt ngjan si nje latino volgare e lashte. apo me sakte, latinishtja klasike te jete nje shqipe antike poetesh.

**** Ky postim nuk e ka vendin ketu. Tek kjo teme ketu behet fjale per nje tjeter DIMENSION, jo per histori. Sorry!

Kjo teme nuk eshte as per bestytni, as folklor, as mithollogji, as histori...
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 01:50   #846
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Kur te zapton Djalli me fytyre Engjelli.
Ne Shqiperi keto shifra lexohen 20.6 dhe 20.9 tension i larte.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 05:57   #847
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,070
Thanks: 0
Thanked 2,315 Times in 1,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Nese eshte tensioni yt, e paske ēik te larte o Kitt. Kujdesu per veten.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 09-07-2017, 06:54   #848
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Kitushe, ket tension e ke nga posedimi apo keshtu normal ?
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 09:40   #849
Anita
.
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 7,375
Thanks: 1,779
Thanked 2,665 Times in 1,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Anita ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Tani lidhur me titullin pergjigja ime , se pertoj te shkoj te lexoj ne faqen e pare...une nuk besoj ne jeten e pertejme c'eshte e verteta...besoj se njeriu ka nevoje te besoje ne dicka te tille per ta pranuar ndoshta me lehte vdekjen si perfundim...!
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 09:42   #850
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,177
Thanks: 2,120
Thanked 5,868 Times in 1,833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 176
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Kur te zapton Djalli me fytyre Engjelli.
Ne Shqiperi keto shifra lexohen 20.6 dhe 20.9 tension i larte.

Ti je engjell me fytyre engjelli !
Bej kujdes dashuri .
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 09-07-2017, 17:26   #851
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Kitushe, ket tension e ke nga posedimi apo keshtu normal ?
At last, finally, I finalized my thought, that there are human demons, who're living among us. Not afterlife creatures, but live ones.

Shtypja atmosferike e nje energjie immensely negative, shkakton rritjen e tensionit. Pra ky tension kaq i larte, u shkaktua pikerisht nga kjo energji negative.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2017, 17:41   #852
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,555
Thanks: 107
Thanked 1,043 Times in 774 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin

Kanina, mundohu te imagjinosh nje trup njeriu qe ndricon sikur ka nje llambe nga brenda (si ne rastin e ketyre boobs qe j'u kane vene flashlight qe te ndricojne) dhe po kjo lekure emit energji ne formen e sparks (si ne kete foton qe tregon energy emitting); shto edhe syte e kuqe te flakta; shto edhe dhembet me maje si sharks (very very bright and sparkly white); shto edhe 2 brire te vegjel tek fundi ballit afer kokes - Keto jane tiparet e Devil.

Une e pershkruaj me fjale dhe foto pjese-pjese, por do me duhet nje designer qe te krijoje imazhin e plote te Devil.

Kitty gjera te tilla kemi pare plote ne tv nuk eshte e veshtire ti imagjinosh.
Meqe ra llafi ato cicat e kuqe duken fantastike.

Kurse per tensionin tend pervec shpjegimit tende shume te drejte te kaloje njehere dhe te ndonje doktor do beje mire.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2017, 03:17   #853
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Tani lidhur me titullin pergjigja ime , se pertoj te shkoj te lexoj ne faqen e pare...une nuk besoj ne jeten e pertejme c'eshte e verteta...besoj se njeriu ka nevoje te besoje ne dicka te tille per ta pranuar ndoshta me lehte vdekjen si perfundim...!
Anita, te besosh ne dicka, do te thote te kesh nje opinion; nderkohe te kesh nje opinion, duhet ta bazosh ate ne njohuri (shkencore mundesisht)

Problemi qendron ketu: Nqs keto njohuri nuk ofrohen neper shkolla, ose nuk ke experienca personale, si mund te thuash me kaq gojen plot, qe une nuk besoj ne jeten e pertejme? Ku e bazon ti kete opinion? Te thuash nuk besoj, duhet te japesh prova gjithashtu, qe teoria jote vertetohet edhe ne praktike. Ke prova qe kjo jete e pertejme nuk egziston?
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2017, 03:33   #854
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Kitty gjera te tilla kemi pare plote ne tv nuk eshte e veshtire ti imagjinosh.
Meqe ra llafi ato cicat e kuqe duken fantastike.

Kurse per tensionin tend pervec shpjegimit tende shume te drejte te kaloje njehere dhe te ndonje doktor do beje mire.
Kanina, meqe keto boobs t'u dukėrkan kaq fantastike, ē'do thoshnje nqs perpara teje do kishe nje Krijese Jo-Tokesore me kete lloj lekure, qe ndrinte nga brenda; me xixa qe shkarkonin energji ne poret e kesaj lekure; me syte flake te kuq, plot me zjarr dhe aq te magjishem (sic e pershkruan kjo foto)? Si do e emertoje? By the way, kjo krijese eshte mashkull.

Krijesa me e bukur dhe magjike qe kam pare ne jeten time.

Une vete e kam quajtur "The Devil in Love".
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2017, 03:40   #855
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,617
Thanks: 116
Thanked 479 Times in 382 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Hello kitte sna ke pru naj histori tre kto kohet e funit
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2017, 03:45   #856
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Hello kitte sna ke pru naj histori tre kto kohet e funit
Kam qene shume busy, se me kane zaptuar shtepine. S'po me del koha qe t'i deboj...Jane nga ato lloje qe s'kane power per t'u shfaqur, por ta bejne gjemen ama.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2017, 04:13   #857
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Kitushe e pate thene me heret nje dit qe ish burri yt ka pas baben e tij magjistar dhe vet ish burri ka qene i poseduar.
Te kisha thene shqip, largoj nga mendja keto se nuk sheh dite te mira, keto jane vetem ngarkes psikologjike dhe beso, njeriu terheq nga vetja ate qe fokusohet, fillo prej sotit fokusohu tek pozitiviteti dhe do e shohes qe keto gjera as qe do te egzistojn ne mendjen tende. Ja merr mesim nga Landi, pse Landit asnjeher nuk i ndodhin keto gjera, sepse tipi nuk e rruan fare per keto gjera dhe eshte i fokusun ne gjera tjera.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2017, 05:59   #858
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Kitushe e pate thene me heret nje dit qe ish burri yt ka pas baben e tij magjistar dhe vet ish burri ka qene i poseduar.
Te kisha thene shqip, largoj nga mendja keto se nuk sheh dite te mira, keto jane vetem ngarkes psikologjike dhe beso, njeriu terheq nga vetja ate qe fokusohet, fillo prej sotit fokusohu tek pozitiviteti dhe do e shohes qe keto gjera as qe do te egzistojn ne mendjen tende. Ja merr mesim nga Landi, pse Landit asnjeher nuk i ndodhin keto gjera, sepse tipi nuk e rruan fare per keto gjera dhe eshte i fokusun ne gjera tjera.
Lumi, pėlliz, i ke bere lemsh te dhenat ketu!

1- Ish-burri ka qene/eshte akoma i poseduar nga Devil himself, ndersa vjerri ishte Engjell.

2- Me aq experience qe kam, une e shkreta vetem po mundohem te faktoj Jeten pas Vdekjes.

3- Lere Landin rehat, se do e zeje lemza dhe do haje dru nga gruaja e vete qe ka ne shtepi. Mua, cdo femre dhe ketyre forumeve dhe Fb-rave ai trumbeton akoma, qe eshte "Single and Thekthi", kur ne te vertete eshte "vetem nje cike i martuar", sepse ka grua dhe familjen e vete dhe jeton i lumtur ne Amerike.

Sa per fokusimin, ja kush edhe my past and my destiny. I am a SAINT!


__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2017, 21:49   #859
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,669
Thanks: 7,867
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Shikojeni kete video me vemendje! Shikojeni edhe sa per sport. Pavaresisht se ne fillim eshte nje ēike katholik, me vone kthehet ne non-religious.

__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 21:20   #860
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 112
Thanked 243 Times in 67 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..

Nqs NUK ka jete pas vdekjes atehere vdekja eshte e perjetshme, nqs vdekja eshte e perjetshme perse jeta te mos jete e perjetshme?
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Alkoma pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur