Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-07-2017, 18:03   #101
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,479
Thanks: 900
Thanked 849 Times in 554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
welcome back Beu!

eshte mire te qeshesh e per kete e dua forumin tone ku behet nje perzierje theniesh filozofike, ndarje eksperiencash , qarje hallesh e te qeshura qe shperthejne mu ku nuk i pret...
Pak thyerje rutines ėshtė gjė e mirė.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 14-07-2017, 22:47   #102
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,479
Thanks: 900
Thanked 849 Times in 554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Pėrdorimi i konformizmit si argument ėshtė tregues mediokriteti.
Nuk e preferoj tipin e atleteve qė kishte veshur km,me njė palė Lacoste do kishte qenė klas.
Ore tė ishim mediokėr ne nė krahasim me botėn e pėrparuar aty ku quhet do ishim shumė mė pėrpara seē jemi tani. Kush ishte si ne. Kurse pėr sharlatanizėm, karagjozllėqe dhe filozofira jemi pėrtej konformizmit. Jemi disa jete dritė larg ēdo shteti tė pėrparuar tė kontinentit europian. Ndaē nga korrupsioni, ndaē nga budallallėqet, ndaē nga padrejtėsitė, ndaē nga niveli i arsimit. Bravo na qoftė pėr kėto arritje. Mund tė themi jemi origjinal fare. Tė kishte veshur Lacoste do kishte qen zheni.

Pėr disa nga ju edhe me tum ta veshėsh Ramėn prap do dali fituar sepse nuk keni me kė ta krahasoni. Njėri mė ibret se tjetri.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 15:14   #103
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,205
Thanks: 5
Thanked 126 Times in 104 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Gjith keto komente per atletet e Palloshit, a thua se u kthy bota permbys, ndersa per tema te tjera me te forta, 1-2-3 komente.
Eh ē'popull budalla, po kaq e rendesishme eshte kjo teme, para asaj qe komisioneret e PS e PD i kane vjedhur vota partise; LIBRA.
Atletet une do ti quaja nje risi, asgje dramatike. Pse femrat politikane vishen si te duan ne takime, parlament, zyre, ndersa meshkujt u dashkan te ndjekin nje veshje te veēante, gjoja zyrtare, ppfff.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 18:39   #104
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,407
Thanks: 93
Thanked 667 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ore tė ishim mediokėr ne nė krahasim me botėn e pėrparuar aty ku quhet do ishim shumė mė pėrpara seē jemi tani. Kush ishte si ne. Kurse pėr sharlatanizėm, karagjozllėqe dhe filozofira jemi pėrtej konformizmit. Jemi disa jete dritė larg ēdo shteti tė pėrparuar tė kontinentit europian. Ndaē nga korrupsioni, ndaē nga budallallėqet, ndaē nga padrejtėsitė, ndaē nga niveli i arsimit. Bravo na qoftė pėr kėto arritje. Mund tė themi jemi origjinal fare. Tė kishte veshur Lacoste do kishte qen zheni.

Pėr disa nga ju edhe me tum ta veshėsh Ramėn prap do dali fituar sepse nuk keni me kė ta krahasoni. Njėri mė ibret se tjetri.
Pėr mendimin tim duhet ti provosh Lacoste,mendimi mund tė ndryshojė.

Nėse ke emra,meqė pėrdore shprehjen "disa nga ju",duhet ti shkruash emrat dhe jo tė sillesh si fuksat nė kohėn e komunizmit.
Ti nuk e ke mundėsinė qė kam unė pėr tė krahasuar km e vendit tim.
Dhe nuk po tė pėrgjigjem pėr tum-in.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-07-2017, 19:47   #105
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,240
Thanks: 4,833
Thanked 5,668 Times in 3,616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2017, 16:33   #106
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,453
Thanks: 210
Thanked 354 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Pėrdorimi i konformizmit si argument ėshtė tregues mediokriteti.
Nuk e preferoj tipin e atleteve qė kishte veshur km,me njė palė Lacoste do kishte qenė klas.
Ketu nuk eshte pune konformizmi - ka protokoll zyrtar, apo nuk ka?

Do te shkojme ne Europe, apo ne ndonje federate ose klub sportiv??
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2017, 16:37   #107
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ketu nuk eshte pune konformizmi - ka protokoll zyrtar, apo nuk ka?

Do te shkojme ne Europe, apo ne ndonje federate ose klub sportiv??
ProToKoll..????? ....piet macoku per zbokthin a tu befsha.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2017, 18:00   #108
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,407
Thanks: 93
Thanked 667 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ketu nuk eshte pune konformizmi - ka protokoll zyrtar, apo nuk ka?

Do te shkojme ne Europe, apo ne ndonje federate ose klub sportiv??
Ka plot raste kur protokolli zyrtar shkelet,nuk ėshtė e nevojshme tė jetė objekt diskutimi.
Unė shkrova mė sipėr qė nuk isha dakord me veshjen e km.
Nėse dikush nuk tė pėlqen nuk ka nevojė tė nxjerrėsh manualin e pėrdorimit dhe tė formulosh mendime abstrakte.Nuk pėlqen,pikė.
Europa pėrherė ėshtė tallur me ne,nga momenti qė nė altarin e drejtėsisė vendos nė tė njėjtėn shkallė vende qė kanė kryer krime kundėr njerėzimit dhe Shqipėrinė.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2017, 18:13   #109
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,453
Thanks: 210
Thanked 354 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Ka plot raste kur protokolli zyrtar shkelet,nuk ėshtė e nevojshme tė jetė objekt diskutimi.
Unė shkrova mė sipėr qė nuk isha dakord me veshjen e km.
Nėse dikush nuk tė pėlqen nuk ka nevojė tė nxjerrėsh manualin e pėrdorimit dhe tė formulosh mendime abstrakte.Nuk pėlqen,pikė.
Europa pėrherė ėshtė tallur me ne,nga momenti qė nė altarin e drejtėsisė vendos nė tė njėjtėn shkallė vende qė kanė kryer krime kundėr njerėzimit dhe Shqipėrinė.
Kryeministra, soj e sorollop jane e duhet te jene objekt diskutimi.

Protokolli nuk eshte pune "shijesh".

Mbi ē'baze e mbeshtet "shijen"?

Eshte tallur Europa me ne, sepse ia kemi lejuar vetes ne radhe te pare.

Kemi qene, dhe mbetem vendi me i prapambetur, populli me i varfer ne Europe. Ka tallje me te madhe se kjo?

A ka parti, qeveri a individ qe e nxjerr vendin e popullin nga kjo gjendje?

Aty m'rri, i thane Koles.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2017, 18:23   #110
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,407
Thanks: 93
Thanked 667 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Kryeministra, soj e sorollop jane e duhet te jene objekt diskutimi.

Protokolli nuk eshte pune "shijesh".

Mbi ē'baze e mbeshtet "shijen"?

Eshte tallur Europa me ne, sepse ia kemi lejuar vetes ne radhe te pare.

Kemi qene, dhe mbetem vendi me i prapambetur, populli me i varfer ne Europe. Ka tallje me te madhe se kjo?

A ka parti, qeveri a individ qe e nxjerr vendin e popullin nga kjo gjendje?

Aty m'rri, i thane Koles.
Ku ėshtė lidhja me atė qė po shkruaj unė?
Qė jemė vendi mė i varfėr nė Europė e dijmė,nuk e shoh tė nevojshme tė hyjė nė kėtė diskutim.
Pėr mua protokollet janė shkelur dhe do shkelen,e nuk ėshtė tragjedi.
Kaq pėr mendimin tim.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2017, 19:11   #111
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,453
Thanks: 210
Thanked 354 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Ku ėshtė lidhja me atė qė po shkruaj unė? > Lidhja eshte se ti i permbahesh mendimit se protokollet jane bere per tu shkelur, dhe per kete duam te zeme vendin e pare.

Qė jemė vendi mė i varfėr nė Europė e dijmė,nuk e shoh tė nevojshme tė hyjė nė kėtė diskutim. Nuk eshte e nevojshme te hyjsh ne diskutim, por tregon gjendjen ku jemi, dhe nga s'po dalim tash e 70 vjet.

Ne nivel vetjak, krahasimi eshte "puthja e vdekjes", ndersa ne nivel entiteti, kombi, shteti, krahasimi eshte pike referimi i identitetit te nje shteti, vendi, populli.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2017, 20:38   #112
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,841
Thanks: 10
Thanked 432 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Nuk e di pse e beni aq te madhe,... e paska turperuar Shqiperine,veshi adidas dhe shkeli protokollin.
Pune e madhe,Trump si President i SHBAse ne baze ditore i shokon te gjithe,duke shkelur cdo rregull te vene ne politike...asgje nuk eshte e Rames nga ajo qe ben nje President i nje superfuqije ... dhe cka ?

Mua veshja nuk me pelqente,por pamja kur parakalonte prane rojeve te nderit dhe takimi me Macron ne adidase - dukej si nje tallje per mafiozet qe udheheqin UE dhe njekohesisht ti pshurresh ne protokol.
Edhe ata me NE tallen qe 27 vite...do ju pranojm,nuk ju pranojm,kjo reforme,ajo reforme...kur e dime te gjithe qe Shqiperija dhe i gjith ky rajon nuk do te hyjne ne UE se paku ne 25 vitet e arrdhshme,ndoshta edhe asnjehere.

Nuk e di a e ka bere Rama me ndonja qellim,nuk perjashtohet qe ju ka tekur ashtu budallait.Por ngriti pluhur e gjitha,...Mustafa qendronte i strukur ne nje qosh dhe askush se pjerrdhte edhe pse kishte veshur kepuce.
>futja su ba nami,Kosova respektoi protokolin dhe mori cka...<
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 11:41   #113
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,453
Thanks: 210
Thanked 354 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Nuk shoh rruge tjeter veēse te kerkoj falje per kritikat qe i kam bere ne adrese te krieministrit.

Gjithashtu nuk mbajta parasysh krahasimin me presidentin e fuqise me te madhe ne bote.

Ne duhet te kerkojme te futemi ne ndonje bashkim tjeter indo-europian, se BE nuk na pranon.

Me keta krieministra do te mbetemi ne fund, mund te shkojme edhe me tutje, prapa liste.

Tasni e tutje do te ngopemi se zgerdhiri me "ekstravagancat" e kryeministrave e presidenteve tane.

Ende nuk e kam mare vesh se ēfare thot Evropi per nevej ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 17-07-2017, 13:53   #114
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,865
Thanks: 2,457
Thanked 2,430 Times in 1,624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Nuk e di pse e beni aq te madhe,... e paska turperuar Shqiperine,veshi adidas dhe shkeli protokollin.
Pune e madhe,Trump si President i SHBAse ne baze ditore i shokon te gjithe,duke shkelur cdo rregull te vene ne politike...asgje nuk eshte e Rames nga ajo qe ben nje President i nje superfuqije ... dhe cka ?

Mua veshja nuk me pelqente,por pamja kur parakalonte prane rojeve te nderit dhe takimi me Macron ne adidase - dukej si nje tallje per mafiozet qe udheheqin UE dhe njekohesisht ti pshurresh ne protokol.
Edhe ata me NE tallen qe 27 vite...do ju pranojm,nuk ju pranojm,kjo reforme,ajo reforme...kur e dime te gjithe qe Shqiperija dhe i gjith ky rajon nuk do te hyjne ne UE se paku ne 25 vitet e arrdhshme,ndoshta edhe asnjehere.

Nuk e di a e ka bere Rama me ndonja qellim,nuk perjashtohet qe ju ka tekur ashtu budallait.Por ngriti pluhur e gjitha,...Mustafa qendronte i strukur ne nje qosh dhe askush se pjerrdhte edhe pse kishte veshur kepuce.
>futja su ba nami,Kosova respektoi protokolin dhe mori cka...<
Hajde de, qitash pa protokoll, a do shkoje ti ta zeme i ftuar ne nje dasem me kostum e kallare dhe adidaskat mbathur ? nuk besoj qe do shkonte asnjeri nga ne, e as nga ata per te cilet moda eshte ne kuptimin zhgl.

Nuk eshte ēeshtja fitoj, nuk fitoj gje, por qe ne syte e atyre qe si kombe kane diference 100 vjeēare te zhvillimit, ti binde qe ja erdhi zhelja, perfaqesuesi i kombit zhele.

Te mbathesh atlete me kostum, truri duhet te kete ikur gati ke byca per nga logjika.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 14:42   #115
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,479
Thanks: 900
Thanked 849 Times in 554 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Pėr mendimin tim duhet ti provosh Lacoste,mendimi mund tė ndryshojė.

Nėse ke emra,meqė pėrdore shprehjen "disa nga ju",duhet ti shkruash emrat dhe jo tė sillesh si fuksat nė kohėn e komunizmit.
Ti nuk e ke mundėsinė qė kam unė pėr tė krahasuar km e vendit tim.
Dhe nuk po tė pėrgjigjem pėr tum-in.
Nuk keni me kė tė krahasoni Jo!

Mė beso kur tė them se i kam tė gjitha mudėsitė ndoshat njė ēik mėnshumė se ti pėr t'i bėrė njė krahasim. Po me kė ta krahasosh? Jan tė gjith halabak e sharlatan.

Jo nuk kam emra. Ta dija emrin tėnd do tė ju isha drejtuar me emrin tuaj. Kur thash 'ju' e kisha fjalėn pėr ata qė e pėlqejnė kėtė trapin qė Vendi Im e zgjedh pėr kryeministėr!

Sa inatēor je mėr Lenc?

Pėr atė fjalin e fuksit qė pėrdore mė lart s'po tė pėrgjigjem.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 17:52   #116
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,841
Thanks: 10
Thanked 432 Times in 273 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Hajde de, qitash pa protokoll, a do shkoje ti ta zeme i ftuar ne nje dasem me kostum e kallare dhe adidaskat mbathur ? nuk besoj qe do shkonte asnjeri nga ne, e as nga ata per te cilet moda eshte ne kuptimin zhgl.

Nuk eshte ēeshtja fitoj, nuk fitoj gje, por qe ne syte e atyre qe si kombe kane diference 100 vjeēare te zhvillimit, ti binde qe ja erdhi zhelja, perfaqesuesi i kombit zhele.

Te mbathesh atlete me kostum, truri duhet te kete ikur gati ke byca per nga logjika.
Epo,e mbaj mend nje interviste te Pandeli Majkos qe thonte : gjate luftes se Kosoves me eshte dashur te qendroj 1 ore ne paradhome qe te me pranoje ne takim Kryeministri anglez ... kohrat kane ndryshuar,le te tallen edhe shqiptaret pak me UE.
Ne viziten qe beri ne Serbi,e la Vucicin gati 1 minute te qendroj prane vetures se Rames dhe nuk dilte tja shtrinte doren...priste Vucici si i dhjere > edhe kjo nuk ishte sipas protokollit dhe ishte nje nencmim per serbin por gjesti ishte briljant.
Nuk u ankua askush atehere pse shkeli protokollin Rama,apo nuk e keni verejtur.

Adidas me kostum nuk do vishja une asnjehere.
Fashion statement nga Rama !
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 17:55   #117
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,708
Thanks: 0
Thanked 591 Times in 204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Veshja e Kryeministrit tėrheq vėmendjen

Pff shum bukur eshte veshur ca keni ju
Ndihet me rehat me ate veshje Bre
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur