Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2017, 19:24   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,280
Thanks: 3,878
Thanked 1,907 Times in 814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Mrekullia e Dukatit: Vendbanimi i lashtė qė dikur e pėrcaktoi fatin e Cezarit!


Jul Cezari, Pompei, perandorė bizantinė, piratė, mbishkrime, legjenda… tė gjithė thonė se kaluan aty.

Fjala ėshtė pėr fshatin Dukat, njė nga fshatrat mė tė mėdhenj tė Shqipėrisė. Ndodhet nė jug tė Gjirit tė Pashalimanit dhe kufizohet nė verilindje me Tragjasin, nė lindje me Tėrbaēin, nė jug me Palasen, nė veriperėndim laget nga deti Adriatik e ne jugperėndim nga deti Jon.

Emrin dukat ky fshat e gėzon nga viti 220 para erės sonė. Aty ėshtė zbuluar njė varrezė ilire e mijėvjeēarit III para Krishtit. Mė vitin 48 p.e.s., pikėrisht aty, Jul Cezari kėrkoi ndihmė pėr tė sulmuar dhe shpartalluar Pompeun.

Thuhet se ky vend sundohej nga dukėt. Pėr mė shumė, shikojeni dokumentarin e Marin Memės. /Top Channel
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur