Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-06-2017, 12:41   #361
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Postime: 11,716
Thanks: 2
Thanked 391 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Kshu e ka edhe shteti i NY. Prinderit jane te lire te mos vaksinojne femijet po shkolla kerkon vaksinat perndryshe sfutesh dot. E te futesh ne shkolle fillore eshte e detyruar me ligj.

Probleme eshte edhe me keto vaksinat e gripit. Nje doktor nje dite me tha qe ne qendren e tij kishte dy femije qe kishin vdekur nga gripi e sqe shume qender e madhe.

Italia e paska me te liberal punen e abortit.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 12:51   #362
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 10,241
Thanks: 321
Thanked 1,767 Times in 993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

pse mendon se eshte me liberal se atje ku je ti? ti shkruajte qe atje aborti mund te behet deri ne javen 24 per cfaredolloj arsyeje, ketu eshte deri ne javen 12+5...apo te duket liberal per sa i perket abortit terapeutik qe mund te behet deri ne javen 25+5? zakonisht nuk presin deri aq vone per fat te mire, te pakten une nuk kam pare deri tani
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 15:42   #363
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Postime: 11,716
Thanks: 2
Thanked 391 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
pse mendon se eshte me liberal se atje ku je ti? ti shkruajte qe atje aborti mund te behet deri ne javen 24 per cfaredolloj arsyeje, ketu eshte deri ne javen 12+5...apo te duket liberal per sa i perket abortit terapeutik qe mund te behet deri ne javen 25+5? zakonisht nuk presin deri aq vone per fat te mire, te pakten une nuk kam pare deri tani
Po e kisha llafin te 25+5 jave. Se zakonisht ultrasound i trimestrit te dyte identifikon me mire problemet anatomike plus qe ke kohe te marresh pergjigje gjenetike per konfirmim te disa diagnozave si disa llojeve te skeletal dysplasia etj.

Zakonisht ke kohe per te vendur nqs do e mbash femijen apo jo dhe sbesoj se ciftet nderrojne mendjen ne trimestrin e dyte.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 15:51   #364
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 8,099
Thanks: 45
Thanked 602 Times in 433 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Lejohet deri ne 25 jave?!! Apo 25 dite plus 5jave?

Si eshte kjo llogaritja?
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 16:21   #365
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Postime: 11,716
Thanks: 2
Thanked 391 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Lejohet deri ne 25 jave?!! Apo 25 dite plus 5jave?

Si eshte kjo llogaritja?
25 jave e 5 dite. Shkurtime qe perdoren.
25 +5 ose 25 5/7 jave
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 17:08   #366
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 8,099
Thanks: 45
Thanked 602 Times in 433 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
25 jave e 5 dite. Shkurtime qe perdoren.
25 +5 ose 25 5/7 jave
Se akoma spo me besohet!! Flitet qe lejohet behet abort me.fetusin afersisht 8 muajsh?
Keshtu ne pergjithesi behet fjale apo vetem ne raste te vecanta?
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 17:20   #367
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Postime: 11,716
Thanks: 2
Thanked 391 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 83
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Se akoma spo me besohet!! Flitet qe lejohet behet abort me.fetusin afersisht 8 muajsh?
Keshtu ne pergjithesi behet fjale apo vetem ne raste te vecanta?
Ne itali ajo 25 5/7 jave eshte ne raste te vecanta me difekte me prognoz qe zakonisht femija nuk jeton dot pas lindjes psh difekte te renda te organeve jetesore etj.

Ne Amerike varet nga shteti po ideja eshte qe pas 24 jave femija ka shanse te mbietoj (50%) kshu qe pas asaj ligji e mbron si individ e nuk lejohet aborti pas 24 jave.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga zirconium : 27-06-2017 nė 17:24
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i zirconium pėlqehet nga
i vjetėr 27-06-2017, 18:17   #368
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 10,241
Thanks: 321
Thanked 1,767 Times in 993 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Se akoma spo me besohet!! Flitet qe lejohet behet abort me.fetusin afersisht 8 muajsh?
Keshtu ne pergjithesi behet fjale apo vetem ne raste te vecanta?
mund te shikosh kete grafikun qe shpjegon mire korrespondencen e javeve me muajt e shtatzanise. ne kohezgjatjen e shtatzanise, 40 jave gjithsej, konsiderohen edhe ditet para ovulacionit, domethene numerohet qe nga dita e pare e menstruacioneve te fundit.

25 jave + 5 dite korrespondojne me muajin e gjashte.

__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-06-2017, 18:40   #369
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 8,099
Thanks: 45
Thanked 602 Times in 433 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 96
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
mund te shikosh kete grafikun qe shpjegon mire korrespondencen e javeve me muajt e shtatzanise. ne kohezgjatjen e shtatzanise, 40 jave gjithsej, konsiderohen edhe ditet para ovulacionit, domethene numerohet qe nga dita e pare e menstruacioneve te fundit.

25 jave + 5 dite korrespondojne me muajin e gjashte.

E moj e ca vapa ca pergjumesh se di pse 25/4 per mua benin afersisht tete
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 18:51   #370
edlin
V.I.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 545
Thanks: 30
Thanked 64 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
edlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Ore jane ēmendur ēmimet e trageteve apo me duket mua...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 19:37   #371
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 15,296
Thanks: 3,023
Thanked 3,459 Times in 2,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Ore jane ēmendur ēmimet e trageteve apo me duket mua...
futja me makine nga Kroacia
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:08   #372
edlin
V.I.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 545
Thanks: 30
Thanked 64 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
edlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Nuk ma mban, rruge e gjate... makine e lodhme...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2017, 19:46   #373
edlin
V.I.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 545
Thanks: 30
Thanked 64 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
edlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarėedlin ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Gjeta nje rruge te mesme.... me lire se nga Durresi dhe me lire se nga Brindisi.... plus kafene e mengjesit ne Margelliē dhe dreken ne Parge.... darken ne Vlore...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-07-2017, 00:02   #374
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 7,925
Thanks: 0
Thanked 1,556 Times in 829 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 144
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

http://www.ilpost.it/massimocirri/20...-gli-albanesi/
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2017, 15:46   #375
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Postime: 715
Thanks: 23
Thanked 37 Times in 28 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Beu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBeu_Shpata ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Me pėrjashtim tė 'atrevidos' dhe 'fluer' you shqiptarėt e Italisė jeni kot fare. Nuk e kupoj kėtė emigracionin tuaj. Pse nuk jetoni nė Shqipėri kur jeni aq afėr?
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2017, 15:48   #376
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 7,925
Thanks: 0
Thanked 1,556 Times in 829 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 144
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Cilin emigracion nuk kupton ti Mano?
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2017, 15:52   #377
Clive Owen
Undisputed
 
Avatari i Clive Owen
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Postime: 12,467
Thanks: 1
Thanked 1,292 Times in 653 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Clive Owen ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Ky cenka Mano ?
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Clive Owen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2017, 15:53   #378
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Postime: 3,726
Thanks: 81
Thanked 541 Times in 335 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

se kane frike nga vjershat e frasherllinjve ...u pelqen Leopardi
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2017, 16:28   #379
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 15,296
Thanks: 3,023
Thanked 3,459 Times in 2,131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Cilin emigracion nuk kupton ti Mano?
come ti senti nga pordha e beut
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-07-2017, 16:36   #380
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Postime: 2,087
Thanks: 56
Thanked 456 Times in 244 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Itali

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Me pėrjashtim tė 'atrevidos' dhe 'fluer' you shqiptarėt e Italisė jeni kot fare. Nuk e kupoj kėtė emigracionin tuaj. Pse nuk jetoni nė Shqipėri kur jeni aq afėr?
More maqkė ngele po koqkė.
Emigracioni shqiptar filloi qė nė 90' me Greqinė Dhe Italinė.
Pavarėsisht problemeve qė kto vende kanė aktualisht,i kanė dhėnė shumė Shqipėrisė.
Dua tė pėrmend faktin qė Italia nė fushėn e arsimit ka ndihmuar dhjetėra mijėra tė rinj shqiptarė,tė cilėt sot janė pjesė e shoqėrisė italiane me tė gjitha tė drejtat.
Kot fare je ti,me kėto mendime.
Nėse don ti lėpish menderen dikujt nė forum,pėrdor tema tė tjera.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur