Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2017, 19:27   #41
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,236
Thanks: 4,832
Thanked 5,667 Times in 3,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ēaushi Shiko postimin
Drague!
Une e kuptoj humorin tend...ama vertet Cooli ka drejt shume...mua me ka ndodhe tek ndrrimi i euros ne lek ndryshe ti nderro njeri ndryshe tjetri , po te thaush pse ...ehu te thot nese deshiron....me ka ndodh ne cmime te ujit etj... Jane per keqardhje keto gjera...une dhe shume shqiptar nga Kosova edhe pse na ndodhin gjera jo te kendshme kuptohet nga nje pakice e vogel e njerzve , qe nga viti 2001 cdo here plazhin e bejme ne plazhet e Shqiperise.
Ne ...jemi vrare, burgosur, rrahur e torturuar deri ne cmendi vetem pse e kemi dashur Shqiperine, pse kemi pare e degjuar rtsh ...dhe ndjenja me e lumtur e shqiptareve te Kosoves ka qene mundesia per ta pare e shijuar Shqiperine. Jemi rritur me Shqiperine ne mendje e zemer, dhe sot te na behet nje "pritje" e tille nga disa...eshte e dhimbeshme.
ti Ēaush djali di te besh pazar? kur ta fut per heren e dyte eshte faji yt.
nje fshatar nga Vlora me dha nje app 35 euro nata.pyeta komshiun perballe me tha 25. pirdhu i thashe nuk e dua.

njehere bie daci ne qull se tjeter here i fryn kosit"
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 17-07-2017, 19:28   #42
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,167
Thanks: 879
Thanked 1,253 Times in 766 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk janė raste tė ngjashme.
Taksisti (qė ka shumė mundėsi tė jetė pa liēensė) bėn njė peshkim tė ēastit me shpresėn se do ngeci grepi kurse ai qė ka njė biznes stabėl dhe me atė fiton nuk bėn lojra tė tilla se nuk e ka vėshtirė askush tė pyesi atė qė ka pranė sa pagove ti pėr ēadrėn.
Ata me licence te marrin dhe me shume duke te shetitur neper zona te banuara, thuaj mos te qellofte ndonje nga keta te papergjegjeshmit qe mendojne te pasurohen brenda dites.
Lere se dhe autobuzet ka raste qe nuk te tregojne vendin me te afert qe duhet te zbresesh, por te cojne me tej qe te paguash taksi. Por sot kane internetin me vete dhe mund te dalin bllof, por nuk e kane per turp njerez te tille.
*Pyll pa derra nuk ka, problemi qendron se mos te jene shume te uritur.*
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 19:40   #43
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,236
Thanks: 4,832
Thanked 5,667 Times in 3,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Ata me licence te marrin dhe me shume duke te shetitur neper zona te banuara, thuaj mos te qellofte ndonje nga keta te papergjegjeshmit qe mendojne te pasurohen brenda dites.
Lere se dhe autobuzet ka raste qe nuk te tregojne vendin me te afert qe duhet te zbresesh, por te cojne me tej qe te paguash taksi. Por sot kane internetin me vete dhe mund te dalin bllof, por nuk e kane per turp njerez te tille.
*Pyll pa derra nuk ka, problemi qendron se mos te jene shume te uritur.*
mire e ka Akrepi . sa ben ēadra 10mij ti ja kthen ..fute ne byth dhe ecen
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 19:41   #44
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,293
Thanks: 860
Thanked 337 Times in 268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ēaushi Shiko postimin
Drague!
Une e kuptoj humorin tend...ama vertet Cooli ka drejt shume...mua me ka ndodhe tek ndrrimi i euros ne lek ndryshe ti nderro njeri ndryshe tjetri , po te thaush pse ...ehu te thot nese deshiron....me ka ndodh ne cmime te ujit etj... Jane per keqardhje keto gjera...une dhe shume shqiptar nga Kosova edhe pse na ndodhin gjera jo te kendshme kuptohet nga nje pakice e vogel e njerzve , qe nga viti 2001 cdo here plazhin e bejme ne plazhet e Shqiperise.
Ne ...jemi vrare, burgosur, rrahur e torturuar deri ne cmendi vetem pse e kemi dashur Shqiperine, pse kemi pare e degjuar rtsh ...dhe ndjenja me e lumtur e shqiptareve te Kosoves ka qene mundesia per ta pare e shijuar Shqiperine. Jemi rritur me Shqiperine ne mendje e zemer, dhe sot te na behet nje "pritje" e tille nga disa...eshte e dhimbeshme.
Caushi mos u merzit, edhe mua me ka ndodh qe jam shqiptare. Vajti njera te me vjedhi sy nder sy ne kinkaleri, behet fjale per nje shume mjaft te vogel. Iu ktheva se me erdhi plasje. 50 ngjyra nderroi per nje minute. Hic mos u tut. Hujdutit duhet ti themi hajdut. Keshtu kujtojne "te zgjuarit" se jane te zgjuar. Eshte detyra jone ti provojme gabim.
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i nghi ngo pėlqehet nga
i vjetėr 17-07-2017, 20:12   #45
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,684 Times in 3,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mire e ka Akrepi . sa ben ēadra 10mij ti ja kthen ..fute ne byth dhe ecen
Siurnoni zotnija juj....kur je vetem ose me shok e thu ate por kur ke kalamaj e pleq me vehte nuk eshte edhe aq e kollajshme....perse duhet me bo dellavere te qelbura kur fare mire mundet me i bo te rregullta......fute n'bth njerit e fute n'bith tjetrit bohet nje late me bithcaderrash ......

po vazhdoi keshtu nja dy ore me tej e te bejne edhe temena o kaqarrels....e ta majne cadiren me shkume pastaj e te na japin leksione patriotileshizmi.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:41   #46
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Jam cik konfuze une per kete punen e reres e shazllonave. Qe kur qenka privatizuar rera? E them kete se koincidoi qe me zuri nata ne Durres vjet dhe ndenjem te apartamenti i kunates pallati i se ciles nuk eshte as 1 minute nga deti. Diten tjeter para se te ktheheshim ne Tirane vendosim te kalonim te pakten gjysmen e dites aty ne plazh por kur dolem te rera, perpara ishin shazllone te tera ku duhej te paguaje. Nqs nuk doje te paguaje qe te rrije aty, duhet te shkoje ne nje zone me poshte. Tani me falni mua po kur apartamenti im ndodhet pikerisht ne drejtim te asaj pjese te plazhit, pse duhet te leviz une me tutje? Kush ua ka dhene te drejten ketyre te vene shazllonet aty per te bere biznes?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:43   #47
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,645
Thanks: 2,161
Thanked 2,319 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Mua te me lusin nuk shtrihem ne ato shezlone te qelbur, qe s'ka peshqire qe ja heq zhulin dhe eren. S'e kuptoj pse nuk shtrihen ne rere? Heqin edhe reumatizmen.
Cudi e madhe!!
Se e bllokojne tere plazhin zhezllonet. Ti do besh plazh afer hotelit apo shtepise ku rri. Le ate por as nuk te lene te pjesa midis detit e vargut te zhezlloneve, te urdherojne te mos vesh cadra para zhezlloneve. Lokalet, hotelet pak a shume privatizojne dhe reren.
Nje arsye tjeter; te shikojne shtrember keta qe rrine ne zhezllone. Te gjykojne si koprac apo fukara qe s'prballon dot nje zhezllon..
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:47   #48
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,684 Times in 3,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Jam cik konfuze une per kete punen e reres e shazllonave. Qe kur qenka privatizuar rera? E them kete se koincidoi qe me zuri nata ne Durres vjet dhe ndenjem te apartamenti i kunates pallati i se ciles nuk eshte as 1 minute nga deti. Diten tjeter para se te ktheheshim ne Tirane vendosim te kalonim te pakten gjysmen e dites aty ne plazh por kur dolem te rera, perpara ishin shazllone te tera ku duhej te paguaje. Nqs nuk doje te paguaje qe te rrije aty, duhet te shkoje ne nje zone me poshte. Tani me falni mua po kur apartamenti im ndodhet pikerisht ne drejtim te asaj pjese te plazhit, pse duhet te leviz une me tutje? Kush ua ka dhene te drejten ketyre te vene shazllonet aty per te bere biznes?
Qeveria vendore/lokale ua ka dhene me qera individeve te caktuar parcelat ne bregdet ne menyre qe ta shfrytesojne e te paguajne taksat e detyrueshme bazuar ne nje kontrate midis dy paleve......ata duhet ta mirmbajne ate parcele, te kene dush, banjo dhe roje bregdetare.....

tani se si e qysh behet kjo po ju them vetem nje gje: Te gjithe ketyre qe u jane dhene per shfytezim keto parcela jane militante e per mendimin tim abuzimi behet sepse nuk u kerkohet llogari militanteve.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:47   #49
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin


Se e bllokojne tere plazhin shezllonet. Ti do besh plazh afer hotelit apo shtepise ku rri. Le ate por as nuk te lene te pjesa midis detit e vargut te zhezlloneve, te urdherojne te mos vesh cadra para zhezlloneve. Lokalet, hotelet pak a shume privatizojne dhe reren.
Nje arsye tjeter; te shikojne shtrember keta qe rrine ne shezllone. Te gjykojne si koprac apo fukara qe s'prballon dot nje zhezllon..
Po sikur ta kesh shezllonin vete?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:49   #50
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Qeveria vendore/lokale ua ka dhene me qera individeve te caktuar parcelat ne bregdet ne menyre qe ta shfrytesojne e te paguajne taksat e detyrueshme bazuar ne nje kontrate midis dy paleve......ata duhet ta mirmbajne ate parcele, te kene dush, banjo dhe roje bregdetare.....

tani se si e qysh behet kjo po ju them vetem nje gje: Te gjithe ketyre qe u jane dhene per shfytesim keto parcela jane militante e per mendimin tim abuzimi behet sepse nuk u kerkohet llogari militanteve.
Nqs ne ate zone ka pallate apartamentesh, a nuk u jepet perparesi atyre banoreve qe kane harxhuar miliona leke per ta blere ate apartament?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:51   #51
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,684 Times in 3,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Nqs ne ate zone ka pallate apartamentesh, a nuk u jepet perparesi atyre banoreve qe kane harxhuar miliona leke per ta blere ate apartament?
Kur keni blere apartamentin e nderuar, keni blere ate qe keni ne tapi e regjistruar ne kadaster....pjesa me rere nuk eshte pjese e pallatit por eshte pasuri e qeverise lokale.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:52   #52
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,291
Thanks: 6,288
Thanked 4,830 Times in 1,978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Kur keni blere apartamentin e nderuar, keni blere ate qe keni ne tapi e regjistruar ne kadaster....pjesa me rere nuk eshte pjese e pallatit por eshte pasuri e qeverise lokale.
Po, sikur cdo rruge publike.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:53   #53
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,684 Times in 3,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Po sikur ta kesh shezllonin vete?
Midis ketyre parcalave te dhena me qera ka edhe parcele publike (kjo eshte bere keto 3 vjetet e fundit vetem se me pare e kishin bo ashtu si xhaxhi Sala.....) por as nuk mirmbahen e do te duhet te ecesh qe ti gjesh se ku jane.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:54   #54
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 36,392
Thanks: 9,635
Thanked 8,738 Times in 5,149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 475
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Po sikur ta kesh shezllonin vete?
Ėshtė toka e "xanme" ku do ta vėsh shezllonin nė ajėr?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:55   #55
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Kur keni blere apartamentin e nderuar, keni blere ate qe keni ne tapi e regjistruar ne kadaster....pjesa me rere nuk eshte pjese e pallatit por eshte pasuri e qeverise lokale.
Or ti zoteri i nderuar, une kur e blej ate apartament dhe paguaj aq leke qe te jem thuajse buze detit, e bej qe kur te dal nga shtepia, te ve cadren dhe karriget thuajse perpara pallatit jo 1 km me larg.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:57   #56
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,684 Times in 3,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Po, sikur cdo rruge publike.
Bregdeti nuk eshte rruge.....

Mos harro edhe dicka miku im...ato parcela (shumica e tyre) jane dhene ne menyre te jashligjshme per ndertim...ndertesat jane ndertuar jasht cdo parametri jo vetem si struktural por edhe nga ana e elementeve baze sic jane elekrifikimi, uji (ato kane depozita dhe pompa) si dhe ujrat e zeza shkarkoheshin ne det (po flas per zonen e plazhit ne Durres e Golem)...pra ka nje vazhdimesi te jashtligjshmes qe do te duhet shum po te vazhdojme e ta shtjellojme.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 20:57   #57
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,645
Thanks: 2,161
Thanked 2,319 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Po sikur ta kesh shezllonin vete?
Ka plazhe me pak te populluara ku mund ta besh dicka te tille, dhe plazhe qe s'te lejojne. Dhe njehere ke te besh me njerez qe merren me biznes, qe nuk kane lidhje me biznesin. Nuk kane kulture. Nuk merresh dot me ta. Sillen sikur te kane ne dore, kur ne fakt eshte ne sherbim te klientit.
Fatkeqesisht i takon shtetit te beje dicka.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 21:00   #58
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,684 Times in 3,645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Or ti zoteri i nderuar, une kur e blej ate apartament dhe paguaj aq leke qe te jem thuajse buze detit, e bej qe kur te dal nga shtepia, te ve cadren dhe karriget thuajse perpara pallatit jo 1 km me larg.
ankohu ne bashki po deshet......ose po gjetet se kujt tia shprehni ankesen....o i gjate muhabeti e nuk do te gjejme kurr fillin e poshtersise....ketu tjeteri i futi llokumat e c4 alamet pallati qe njerezit e kishin blere me 2000 juropsa metrin me letra e me kadaster e jo me por ca pallate qe keta hajnat e vegjel zhvaten keto vite te ndritshme.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2017, 21:00   #59
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,291
Thanks: 6,288
Thanked 4,830 Times in 1,978 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Bregdeti nuk eshte rruge.....

Mos harro edhe dicka miku im...ato parcela (shumica e tyre) jane dhene ne menyre te jashligjshme per ndertim...ndertesat jane ndertuar jasht cdo parametri jo vetem si struktural por edhe nga ana e elementeve baze sic jane elekrifikimi, uji (ato kane depozita dhe pompa) si dhe ujrat e zeza shkarkoheshin ne det (po flas per zonen e plazhit ne Durres e Golem)...pra ka nje vazhdimesi te jashtligjshmes qe do te duhet shum po te vazhdojme e ta shtjellojme.
Bregdeti, plazhet jane publike sikurse rruget qe jane publike. Dmth nuk jane private. Nuk di sa me kuptove. Cdo uzurpim per fitim eshte i jashteligjshem pra. Ketu komuna eshte e korruptuar padyshim sepse nuk zbaton ligjet. Nuk i pastron plazhet nga keta uzurpatore.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 17-07-2017, 21:02   #60
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: E turpshme! Abuzimi me shqiptarėt e Kosovės

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Ka plazhe me pak te populluara ku mund ta besh dicka te tille, dhe plazhe qe s'te lejojne. Dhe njehere ke te besh me njerez qe merren me biznes, qe nuk kane lidhje me biznesin. Nuk kane kulture. Nuk merresh dot me ta. Sillen sikur te kane ne dore, kur ne fakt eshte ne sherbim te klientit.
Fatkeqesisht i takon shtetit te beje dicka.
Mire keta qe blene apartamente aty ne plazhin e Durresit dhe tani t'u kendojne kengen, por te vish nga Kosova ne Durres per te harxhuar leke, ne nje plazh katran me boje ku trajtohesh si qen, eshte vertet absurde per mua.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur