Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-10-2017, 08:22   #941
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,156
Thanks: 139
Thanked 356 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fleur Blanche Shiko postimin
Kė kam pasur ne stadium ndonje prej jush? Se mos jemi parė pa ditur gjė 😂
kisha nje bionde aty afer.....
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-10-2017, 09:45   #942
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 923
Thanks: 161
Thanked 350 Times in 202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
xhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

habitem kur lexova qe luajtem shume mire kunder italis. mos te isha tifos i italia do thoshja qe ne shkoder te kishim derguar 11 lojtar plazh i do e kishim raf italin por per respekt te italis po them qe skenderbeu i kish fut nja tre gola
__________________
pis milet
xhori nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i xhori pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 18:40   #943
Fleur Blanche
Hiram Abiff
 
Avatari i Fleur Blanche
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 876
Thanks: 0
Thanked 354 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Fleur Blanche ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
kisha nje bionde aty afer.....
Bionde ka pasė shumė aty , I kishin lėnė brunet ne minorance per tifozllek
Te cila Tribune ke qenė?
Fleur Blanche nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-10-2017, 18:49   #944
ThegreatGatsby
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 2,062
Thanks: 751
Thanked 394 Times in 245 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
ThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėmThegreatGatsby i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Mė erdhi keq pėr ju shqiptarėt se nuk do tė pėrfaqėsoheni nė kampionatin botėrorė.

Ne Amerikont kemi akoma shpresa vetėm njė barazim na duhet
Po pra, per dy gola me shume e kishit kap barazimin!
__________________
G.R Lucrative Innovations & CO.
ThegreatGatsby nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-10-2017, 18:59   #945
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,156
Thanks: 139
Thanked 356 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fleur Blanche Shiko postimin
Bionde ka pasė shumė aty , I kishin lėnė brunet ne minorance per tifozllek
Te cila Tribune ke qenė?
Tek B-ja...
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-10-2017, 19:24   #946
Fleur Blanche
Hiram Abiff
 
Avatari i Fleur Blanche
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 876
Thanks: 0
Thanked 354 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Fleur Blanche ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Tek B-ja...
Pothuajse perballe me tribuna paskemi qenė , se perballe perballe fiks une te D3 kam pasur Edin tjeter...ate kryeministrin me snajperistin siper tij lol
Fleur Blanche nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 12-10-2017, 07:05   #947
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Mė erdhi keq pėr ju shqiptarėt se nuk do tė pėrfaqėsoheni nė kampionatin botėrorė.

Ne Amerikont kemi akoma shpresa vetėm njė barazim na duhet
E mori hakun per 1989....Tobago
1-ne sekonden e 58-te kqyret ni patriot, me t-shirt crvena dhe Adler te zi.
2-caubojsit duhet te mesojne nga femrat e tyre.
TRE-mbas bojkotimit te lojrave olimpike ne Moske(qe ti besoj e di aresyen),kane shancin ta bojkotojne(se juve iket per LESH)te tjeret,m.q-se Rusia aneksoi Krimene.Per embargo dhe puce jeni te PARET.

Aleeeeeeeeeeeeeeee.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-11-2017, 19:50   #948
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,845
Thanks: 484
Thanked 825 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Turqi 2-3 Shqiperi

2 gola te Sadikut dhe 1 i Grezdes.
Memushaj doli me te kuq qe pjesen e pare.
Ne pergjithesi neshje mire por mrojtja jone ishte per ibret me lenjanin pjese pare , alijin pjese dyte dhe pordhacin Hysaj. Edhe mesfusha dobet me lilajn dhe memushajn, ndersa Roshi - Grezda ishin Ok. Fitore merituar por duhet thene qe Turqia ishte shume dobet. Nje kampionat ku qarkullojne miliona gjynah mos kene nje kombetare kompetitive!
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 13-11-2017, 21:20   #949
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Lad Balluku turqit i rrifte vetem.
Komb DEBIL.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 13-11-2017, 21:58   #950
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Leksion shqiptar ''Alla Panucci '' ne Antalia....
Nje Shqiperi fantastike ne pjesen e pare dhe e vendosur perfekt taktikisht e gati- gati me tre sulmues ...dhe nje skuader stoike deri ne fund te takimit ku per gati 1 ore ka luajtur me 10 lojtare... e ka shtangur Turqine e trajnerit te famshem rumun Lucesku..madje brenda ne Antalia.. duke e mundur 3 - 2...
Vetem 39 minuta loje dhe dy here Armando Sadiku ..e po dy here fale inkursioneve brilante te Roshit do te shenonte dy gola njerin me te bukur se tjetri.. duke befasur krejtesisht portierin Babacan..
Dhe fundi i pjeses se pare tek po i gezoheshim kesaj fitoreje mese te merituar e te paster vjen disi i hidhur per ne..
Nje faull i pa nevojshem e i pa falshem per nje lojtar me goxha pervoje dhe profesionist si Memushaj ..e ndeshkon ate me kartonin e dyte te verdhe e si pasoje edhe me ate te kuq...
E pra ishte minuta e 42 e pjeses se pare ..dhe qe nga ky moment Shqiperia eshte e detyruar te luaje me 10 lojtare.. deri ne fund te nje ndeshje qe pati shume gola, ritem dhe emocione....
Vendasit e nisin vrullshem pjesen e dyte duke shenuar permes Under...dhe presioni i tyre ne gjysemfushen tone eshte vertet i madh e i rrezikshem..
E pikerisht ne keto momente..Sadiku ka penetruar mrekullisht brenda zones turke e eshte penguar ne menyre te pa rregullt nga nje mbrojtes ...por gjyqtari bullgar Kabakov ne vend qe te akordoje 11 metersh ben shenje qe loja te vazhdoje ..dhe padrejtesine e tij e vendos ne vendin e duhur Grezda tek shkund per here te trete rrjeten e turqve ,,tashme te carmatosur..te pakten moralisht e psikollogjikisht...
Bejne te pamunduren vendasit per te barazuar ..se per ta fituar kete takim nuk ma do mendja se mund ta kene cuar dot ne mend..te pakten ashtu sic rodhen ngjarjet ne fushen e lojes..
Panucci nderhyn..madje sakte .. e ne kohen e duhur..dhe ne ate deficence numerike Shqiperia e drejtuar prej tij jo vetem qe arrin ta perballoje denjesisht kundershtarin ..por vendos ekuilibrin e plote ne fushe aq sa vendasit tashme e kane krejtesisht te pamundur per t'ja u rrembyer nga duart shqiptareve kete fitore plotesisht te merituar te tyre..
Ne loje per tanet ne vend te Sadikut, Roshit e Lenjanit [66 min.] ..kane hyre Aliji, Ajeti e debutuesi Qaka..
Turqit e trajneri i tyre Lucesku bejne te pa munduren per te mos dale koke ulur nga kjo ndeshje...por shqiptaret nuk kane ndermend te dorezojne asgje nga ajo c' ka kane arritur me jo pak mundim e djerse.. edhe pse per gati 1 ore kane luajtur kunder vendasve me nje lojtar me pak..
Me pas Panucci e ka zevenndesuar Grezden me debutuesin tjeter kuq e zi Ajdarovic dhe pese minuta me vone edhe Sabien Lilajn me Andi Lilen..
Dhe nuk ka me loje..teksa bullgari Kabakov fershellen per fundin e saj dhe Shqiperia arrin fitoren e saj te 4 ne 10 ndeshjet e luajtura me Turqine ..madje eshte e treta miqesore me te qe shqiptaret e fitojne ne Turqi..
Bilanci tashme eshte i barabarte ..4 fitore ne, 4 turqit e dy barazime me golaverazgh pozitiv 14-10 per Shqiperine..
Pas fitoreve 4 - 1 ne Ankara me 21 Janar 1998...asaj 2 - 0 ne Gaziantep me 25 Prill 2001...vjen edhe kjo e sotmja 3 - 2 ne Antalia me 13 Nentor 2017..
E ne ballafaqimet e tyre 47 vjecare ..nisur qe nga takimi i pare i 13 Dhjetorit 1970 ne Stamboll ku u mundem ne eliminatoret e kamp. europian 2 - 1 .... e .ku per ne shenonte Astrit Ziu ne te 22 min e per vendasit Kurt 4' dhe C.Turan ne te 43'..kujtohet edhe ajo fitore e bujshme e kuq e zinjve ne ndeshjen e kthimit ne Tirane me 14 Nentor 1971 ...3 - 0 me dy gola te Pernaskes e nje te kapitenit Pano..
Me dy golat e tij te sotem Sadiku ..pasi ka barazuar me pare rekordet e Kushtes e te Tares..eshte perkrah Rakllit e H.Salihit me 11 gola ..por vetem ne 5 vjet ne kombetare e vetem ne 32 ndeshje...duke synuar rekordin absolut te Erion Bogdanit i cili ne 74 takime per 17 vjet me fanelen kuq e zi shenoi plot 18 gola..
Nejse,,te themi tani edhe dy fjale per Panuccin...e te besuarit e tij...ne takimin e Antalias..
Tekniku i ri italian tashme duket se ka vizion krejtesisht te qarte se si do te luaje Shqiperia e tij ne ndeshjet zyrtare te Kupes se Kombeve dhe ne ato te Elim. te Europianit te ardheshem..dhe ky vizion, ky guxim e kjo kurajo e tij mua personalisht me pelqen fort..
Me elementet qe ka ekipi i ka te gjitha mundesite te luaje si i barabarte me kedo e kudo ..madje te guxoje ..edhe me tre sulmues..
Ne mbrojtje liipset te jemi edhe me te fokusuar e te vemendshem pasi siguria e pervoja e Hysajt dhe Mavrajt nuk mjaftojne per nje repart qe perbehet me 4 e shpesh edhe me 5 lojtare..
Gabimet..disa here elementare e te pa faleshme shpesh na kane kushtuar jo pak....
Ajeti, Gjimshiti e Lenjani por edhe Veseli.. e Lilaj... lipset te jene me te sakte, te qete e te sigurte ..duke mos e tepruar shume me mbajtjen e topit ...
Emrat e rinj te Balliut e Ahmedit , Ramadanit.... ne kete repart...jane premtues..
Ne porte Berisha e Strakosha jane nje siguri e admirueshme ... per sot e per neser ...
Krahet me Roshin e Grezden garantojne siguri dhe eficence ne ndihme te sulmit ..ku Sadikut pritet ti bashkohen se shpejti edhe Balaj e Cikalleshi por edhe Llullaku eshte nje alternative tjeter qe serisht ngroh...
Ne mesfushe zgjedhjet dhe alternativat jane te shumta e te gjitheaneshme..
Mendoj se S.Lilaj duhet te jete ne vazhdimesi ..ndersa Aliji , Ajdarevic, Qaka e ndonje tjeter do te kene pervojen e T.Xhakes, Memushajt, Kaces , Liles , Kukelit, Bashes, etj ..per te siguruar qendrueshmerine ne loje ...
Grupi ne teresine e tij eshte pozitiv..tani duhet pune- pune dhe shume pune ..e mbi te gjitha vleresim real i fuqive e mundesive tona si dhe qendrim me mend ne koke e kembe ne toke...pa euforine tipike shqiptare e ballkanase..
Fillimi zyrtar i '' epokes Panucci''...keshtu do te me pelqente ta quaja ..pas kesaj fitoreje mbreselenese me Turqine ne Antalia...eshte mjaft premtues..pikesepari per nga menyra e stili i lojes se serrvirur..
Le ta leme te punoje...e mos harrojme se ka goxha pervoje dhe eksperience...vjen nga nje vend ku futbolli eshte gati-gati ..FE..e ai mbi te gjitha kerkon gjithashtu te afirmoje edhe veten e tij ...
Nese ja arrin ta beje kete gje me Shqiperine tone e na con edhe me ndihmen e Zotit e me pak me shume fat ,,ne nje tjeter sukses si ai i De Biazzit ..aq me mire akoma per ne e futbollin tone..
Urime Djema ..urime Panucci..dhe rruge te mbare ne udhen e gjate e te veshtire qe keni perpara ....A.Dosti
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 22:35   #951
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

BRAVO Panuqi dhe qunat...
@Pirato
milli takım bitmiş...
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-03-2018, 19:27   #952
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,300
Thanks: 2,718
Thanked 3,085 Times in 1,693 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Gjuriqin e somes me la pa e pa ndeshjen.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 26-03-2018, 19:29   #953
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Gjuriqin e somes me la pa e pa ndeshjen.
harrova fare . politika babai i shqiptareve
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-03-2018, 19:30   #954
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,300
Thanks: 2,718
Thanked 3,085 Times in 1,693 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
harrova fare . politika babai i shqiptareve
Buke e politike maestro.

Po na bojn provokacija.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-03-2018, 19:31   #955
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,885
Thanks: 10,909
Thanked 9,808 Times in 5,904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 526
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Gjuriqin e somes me la pa e pa ndeshjen.
Sa mirė bėre qė s'e pe.
Tė ishin 11 trungje tė ngulur nė tokė do lėviznin mė shumė nga lojtarėt tan.
Shyqyr qė bėri ca pritje Strakosha se do na kishin dėndur.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-03-2018, 19:34   #956
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,300
Thanks: 2,718
Thanked 3,085 Times in 1,693 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Sa mirė bėre qė s'e pe.
Tė ishin 11 trungje tė ngulur nė tokė do lėviznin mė shumė nga lojtarėt tan.
Shyqyr qė bėri ca pritje Strakosha se do na kishin dėndur.
Hiq nuk po ma mbush syrin ky Panucci. Ganiu ka qene ma i mire.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-03-2018, 19:34   #957
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Sa mirė bėre qė s'e pe.
Tė ishin 11 trungje tė ngulur nė tokė do lėviznin mė shumė nga lojtarėt tan.
Shyqyr qė bėri ca pritje Strakosha se do na kishin dėndur.
de biasi i ka fut petllen ronaldos ke shpia.panuci bo si trim
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-03-2018, 19:40   #958
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,885
Thanks: 10,909
Thanked 9,808 Times in 5,904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 526
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Hiq nuk po ma mbush syrin ky Panucci. Ganiu ka qene ma i mire.
S'ka Panuē e De Biaz qė u bėn derman kėtyre lojtarėve, janė tė pa shpresė.
Mė hoqi petullėn dhe njė i Kosovės a Maqedonisė se nuk mė kujtohet, lozte pėr herė tė parė, vetėm vriste dhe shtynte me duar dhe pastaj kur merrte ndėshkim me goditje dėnimi kthehej si cub dhe i hakėrohej lojtarit norvegjez.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 26-03-2018, 19:44   #959
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 12,300
Thanks: 2,718
Thanked 3,085 Times in 1,693 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 341
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
S'ka Panuē e De Biaz qė u bėn derman kėtyre lojtarėve, janė tė pa shpresė.
Mė hoqi petullėn dhe njė i Kosovės a Maqedonisė se nuk mė kujtohet, lozte pėr herė tė parė, vetėm vriste dhe shtynte me duar dhe pastaj kur merrte ndėshkim me goditje dėnimi kthehej si cub dhe i hakėrohej lojtarit norvegjez.
E kishin sa me e provu nje kompeticon te madh dhe menjeher e humben motivimin. Lol

As nuk e kam idene me cfare formacioni ka lujt. E di qe Agolli nuk eshte me dhe pa te s'mundem as me e paramendu kombetaren.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 29-05-2018, 14:23   #960
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Miqėsorja "vllazėrore", Shqipėria e Kosova masin forcat nė Zvicėr
Kombėtarja shqiptare e futbollit do tė zhvilloj sonte nė 20:00 testin e parė miqėsor ku pėrballė do tė gjej kombėtaren e Kosovės. Kjo sfidė do tė jetė shumė e vlefshme pėr trajnerin Christian Panucci qė ėshtė nė pėrpjekje pėr tė formuar grupin qė do tė marrė nė Ligėn e Kombeve e cila nis nga muaji tetor.

Njė pėrballje qė pritet tė ketė mjaft interes nga ana e tifozerisė, duke parė qė takimi do tė zhvillohet nė Zyrich tė Zvicrės. Kujtojmė qė kjo do tė jetė pėrballja e dytė mes dy kombėtareve dhe e para pasi Kosova u integrua nė organet e FIFA-s dhe UEFA-s. Tekniku Panucci do tė provoj lojtar tė rinj nė kėtė pėrballje.

Nė portė, Berisha ėshtė favoriti kryesor ndėrkohė qė mbrojtja pritet tė pėrbėhet nga Hysaj nė tė djathtė, Veseli e Djimsiti nė qendėr dhe Lika nė tė majtė. Mesfusha pritet t'i besohet Ramadanit, Qakės dhe Emanuele Ndoj ndėrkohė qė sulmi pritet t'i besohet Cikalleshit qė do tė ketė mbėshtetjen e Roshit e Abazaj nga krahėt.

Kjo nuk do tė jetė testi i vetėm miqėsor pėr kombėtaren e drejtuar nga Panucci pasi kėtė tė diel, ajo do tė takohet dhe me kombėtaren e Ukrainės.

/Ora News.tv/
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i drague pėlqehet nga
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur