Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Zhvillime, Teknologji tė Reja

Zhvillime, Teknologji tė Reja Diskutime mbi teknologjine e fundit, ndikimi i tyre ne jeten e perditshme

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Cili nga keta te dy celular eshte me i miri per momentin?
Iphone X 8 53.33%
Samsung Note 8 7 46.67%
Votues: 15. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-11-2017, 19:11   #41
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 3,576
Thanks: 920
Thanked 1,425 Times in 910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Oj fierake un kam iphone 6s. Edhe deri kur te me prishet ket do maj. Po dhe per ket 700 dollar pata pagu. Nuk asht budallik te pagujsh 800-1000 dollar per smart phone sepse kaq e kan vleften. Ne rast se i ndrron ēdo vit pa qon nevoja athere ke pak te drejt. Cdo njeri ka ni hobi ku i harxho leket. Dikush ble kpuc dikush udhton e shetit, dikush ka qef me ndrru telefonin ēdo vit
Pak te drejt? Un per ate situat konkretisht e kisha. To me it doesn't make sense. Por secili ben si di vet. Hobi hobi kjo dynja.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-11-2017, 19:13   #42
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 32,051
Thanks: 7,799
Thanked 7,365 Times in 4,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 421
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Po shitet Iphone 10 me shumė sukses.
Unė do pres 15-ėn pėr vete.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 03-11-2017, 19:15   #43
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 15,768
Thanks: 0
Thanked 1,178 Times in 782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Pak te drejt? Un per ate situat konkretisht e kisha. To me it doesn't make sense. Por secili ben si di vet. Hobi hobi kjo dynja.
Jam dakort me ty. Telefoni nqs e ben punen sakte ska ndonje kuptim te marresh te ri kot per qejf o sa per tu dukur. Nqs e do per tu dukur muhabet tjeter ose e ke me qejf te madh.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i zirconium pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 18:16   #44
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 4,149
Thanks: 1,542
Thanked 1,324 Times in 644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Une per veti shkoj me Google Pixel 2. Ka kameren me te mire ne treg, plus shume elegant. Do pres, do pres te bjere cmimi.
__________________
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:27   #45
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,320
Thanks: 8,795
Thanked 4,814 Times in 3,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po shitet Iphone 10 me shumė sukses.
Unė do pres 15-ėn pėr vete.
Thone qe ka dale..... шестнадцать
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:30   #46
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 876
Thanks: 141
Thanked 337 Times in 190 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
xhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyerxhori ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

si trifoni nuk ka
__________________
pis milet
xhori nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 19:04   #47
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 32,051
Thanks: 7,799
Thanked 7,365 Times in 4,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 421
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Thone qe ka dale..... шестнадцать
Po unė kam Samsug S 7, q'mė duhet tjetėr hė pėr hė?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2017, 18:15   #48
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,320
Thanks: 8,795
Thanked 4,814 Times in 3,227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po unė kam Samsug S 7, q'mė duhet tjetėr hė pėr hė?
Ndersa une skam FARE....qellular.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2017, 19:09   #49
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 32,051
Thanks: 7,799
Thanked 7,365 Times in 4,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 421
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ndersa une skam FARE....qellular.
Mė mirė qė s'ke, sa pėr tė ēarė darėt ėshtė qelulaqi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2017, 00:22   #50
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,842
Thanks: 1,339
Thanked 505 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

Tani per tani kam Iphone 7plus. Kam ngel mbrapa ne epoken e gurit?!
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2017, 01:15   #51
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,181
Thanks: 1,905
Thanked 2,124 Times in 1,166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Samsung Note 8 Vs Iphone x

iphone. Me kete jam mesuar e ndjehem rehat. Fatkeqesisht keto jane programuar te mos rrojne shume. Ne krye te dy viteve fillojne problemet qe te detyrojne ta nderrosh. E kisha pa asnje gervishje iphonin 5S kur e nderova por me lodhte per karikim dhe i binte bateria shume shpejt dhe pa e perdorur. Kete qe kam ma rrezoi cupa dhe u demtua ekrani. Nuk bej dot selfie. Do nderruar.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur