Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-11-2017, 18:10   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,421
Thanks: 4,379
Thanked 2,098 Times in 901 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne BallkaninSkllaveria moderne ne Ballkan po insitucionalizohet ne qendrat e fasoneve e call-centerave, forma investimi te trumbetuara si simbole suksesi nga Politika edhe ne Shqiperi.

Serbia duke qene me e sukseshme se vendet e tjera ne Ballkan persa i perket thithjes se investimeve te kesaj natyre po perballet me pasojat e para te pa-parashikuara te ketij sektori punesues sic jane keq-trajtimi i punonjesve ne pagese e kushte punesimi, punonjes te pambrojtur nga sindikatat apo Shteti.
Fasonerite e call-centerat sjellin skllaveri e varesi e jo zhvillim.

http://www.insajderi.com/sklleverit-moderne-ne-ballkan/
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:16   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 38,890
Thanks: 10,910
Thanked 9,814 Times in 5,910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 526
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Mė thuaj njė sektor qė mbrohet nga sindikata nė Shqipėri qė tė mė skandalizoi call-center mua?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 20:10   #3
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,846
Thanks: 484
Thanked 825 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Me fasonerite abuzohet shume , sidomos neper rrethe. Edhe ne call center por jane disi me te rregullt me kontratat e punes.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 20:45   #4
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,781
Thanks: 2,821
Thanked 2,899 Times in 1,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Biznese te tilla i kisha debuar ne shqelma ne aeroport, ne port detare.

Po ē`biznese sheli qe jane call-center. Para tre vitesh ketej nga neve ua ndaloj me ligj call-centrave qe rekrutonin kliente per sigurime shendetesore, tani kane ikur ne Kosove dhe nga atje bejne terrorin e telefonatave.

Jo ēdo investitori duhet thene mireseardhur, dhe lejuar qe ne treg te caktoje ēmimet e tija, po ashtu jam kunder edhe asaj qe pagesat ti bejne sipas mesatares se vendit. Shikoja njehere qarkullimin dhe bilancet, sepse ato nga atje arketojne miliona e miliona euro dhe nderkohe ti lejojne te paguaj 200 euro rroga punetoreve, kjo nuk guxon te ndodhe.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 20:48   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,846
Thanks: 484
Thanked 825 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Ja i perzure me shkelma po ku do i cosh 30 mije te rinj ne call center te papune?
Nuk thu shyqyr qe jane se t’pakten nje rroge 500 mije lekshe te vjetra e cojne ne shpi.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i AAO pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 20:51   #6
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 649
Thanks: 16
Thanked 183 Times in 131 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Smokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyerSmokkie ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

500 mi lek te vjetra? Qenka rritur rroga keto 2 vitet e fundit.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 20:52   #7
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 4,580
Thanks: 1,421
Thanked 1,347 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Kam nje shoqe ne TR, ka mbaruar per matematike dhe punon ne call-center.
Kur e pyeta pse punon aty, s'ka pune tjeter ishte pergjigja... Sa keq.
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BlueRose pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 21:03   #8
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,781
Thanks: 2,821
Thanked 2,899 Times in 1,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Ja i perzure me shkelma po ku do i cosh 30 mije te rinj ne call center te papune?
Nuk thu shyqyr qe jane se t’pakten nje rroge 500 mije lekshe te vjetra e cojne ne shpi.
jo ti dergosh te rinjet ne shtepi, por ti thuash o ju fashona, deshironi te vazhdoni biznesin ketu, na i sillni icik ato pasqyrabilancet dhe per ti ikur impenjimit direkt te shtetit, ngrit sindikatat... kush ka kohe te ngrit thuaj sindikata aty te gjithe te angazhuar ne mjellje-vjelje jane

e di ng qe si oferte, keto callcentrat, ketej per telefonatat qe arrinin te siguronin nje Termin ishte 50 franka, diku 50 Euro. Ndersa punonjesi qe telefonon nga mjesi e deri ne darke, i siguron minimum 5-10 Termine nga ato dhjetera o njeqind telefonatat qe bene brenda atyre oreve. Me 4 Termin telefonata, punedhenesi e siguron rrogen mujore te punetorit, ndersa te tjerat i ka te gjitha ke kontoja e fitimit, hiq qirane, rrymen, shpenzimet e telefonit ene ca gjosenda te tjera.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 21:33   #9
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,846
Thanks: 484
Thanked 825 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
jo ti dergosh te rinjet ne shtepi, por ti thuash o ju fashona, deshironi te vazhdoni biznesin ketu, na i sillni icik ato pasqyrabilancet dhe per ti ikur impenjimit direkt te shtetit, ngrit sindikatat... kush ka kohe te ngrit thuaj sindikata aty te gjithe te angazhuar ne mjellje-vjelje jane
Mos kerko qiqrra n’hell plako sepse pasqyra e bilanceve fshihet ne mes te amerikes e jo me ne Shqiperi,
Ne si vend i varfer qe jemi na intereson qe kto biznese te rregjistrohen ne QKR ,te pagujne taksa rregullisht bashke me rrogat dhe siguracionet e punonjesve dhe te respektohet kodi punes. Pastaj dalengadale me zhvillimin e vendit po u zhvillu noiher vijne dhe kto bilancet qe kerkon ti. Por per momentin nuk kemi luksin te vejme dore te hekurt tek fasonet dhe call centerat sepse ke vende si maqedonia , bullgaria , serbia, rumania, moldavia ku krahu i punes eshte po aq i lire sa ke ne , biles dhe pa takse progresive t’cilen na vuri ky debili.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 21:39   #10
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,221
Thanked 2,092 Times in 1,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Njerzit te deshperuar pranojne cdo kushte vetem te marrin nje rroge ne fund te muajit.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 22:13   #11
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,781
Thanks: 2,821
Thanked 2,899 Times in 1,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Mos kerko qiqrra n’hell plako sepse pasqyra e bilanceve fshihet ne mes te amerikes e jo me ne Shqiperi,
Ne si vend i varfer qe jemi na intereson qe kto biznese te rregjistrohen ne QKR ,te pagujne taksa rregullisht bashke me rrogat dhe siguracionet e punonjesve dhe te respektohet kodi punes. Pastaj dalengadale me zhvillimin e vendit po u zhvillu noiher vijne dhe kto bilancet qe kerkon ti. Por per momentin nuk kemi luksin te vejme dore te hekurt tek fasonet dhe call centerat sepse ke vende si maqedonia , bullgaria , serbia, rumania, moldavia ku krahu i punes eshte po aq i lire sa ke ne , biles dhe pa takse progresive t’cilen na vuri ky debili.
Ne ēdo vend te botes, administrates se tatimit i deklarohen deri ne 0.01 te lekut, dollarit e euros pasqyrat e bilancit, sepse nje cunami ne drejtim te bizneseve, pason me akuzen, mashtrim, fshehje tatimi, evazion fiskal dhe ose kthejne 20 vite mbrapa ose e zhdukin nga jeta ekonomike, duke e ndjekur edhe si person fizik, me pasoja ligjore penale e financiare.


mund te lirohet nga taksat, por duke i bere me dije, qe rrogat duhet paguar dinjitetshem konform fitimit qe realizon dhe jo nje minimale qe nuk mjafton.

Ketu edhe ke neve, kane lehtesira tatimi ēdo investitore i huaj, por i kane percaktuar, obligimet shoqerore, rrogen minimale per punetoret sipas tarifave me ligj qe kane edhe kompanite vendese dhe eja konkurro.

Nuk mund te lejohet, vetm pse vjen te investoj, eja dhe eksploato resurse natyrore e njerezore dhe paguaj sa te duash, vetem mos te rrine njerezit rrugeve.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 15-11-2017, 16:11   #12
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,701
Thanks: 11,510
Thanked 6,519 Times in 4,364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mė thuaj njė sektor qė mbrohet nga sindikata nė Shqipėri qė tė mė skandalizoi call-center mua?
Sindikatat e shemen kamunizmin dhe u .....treten.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2017, 20:13   #13
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 974
Thanks: 83
Thanked 194 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Ka sindikate te ne? Gezim Kalane e sheh vetem kur ngrehet sala ne proteste, aty kujton qe fiktivisht ke nje sindikate te cilen e paguan....
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-11-2017, 05:07   #14
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 545
Thanks: 161
Thanked 215 Times in 103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
rolex ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin

Skllaveria moderne ne Ballkan po insitucionalizohet ne qendrat e fasoneve e call-centerave, forma investimi te trumbetuara si simbole suksesi nga Politika edhe ne Shqiperi.

Serbia duke qene me e sukseshme se vendet e tjera ne Ballkan persa i perket thithjes se investimeve te kesaj natyre po perballet me pasojat e para te pa-parashikuara te ketij sektori punesues sic jane keq-trajtimi i punonjesve ne pagese e kushte punesimi, punonjes te pambrojtur nga sindikatat apo Shteti.
Fasonerite e call-centerat sjellin skllaveri e varesi e jo zhvillim.

http://www.insajderi.com/sklleverit-moderne-ne-ballkan/

Cdo lloj biznesi eshte i mirepritur ne shqiperi , per sa kohe mbajne me buke qindra mijera shqiptare. Problemi nuk qendron tek keta biznese por tek shteti shqiptar qe nuk eshte rregullator ne asgje.
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i rolex pėlqehet nga
i vjetėr 16-11-2017, 06:08   #15
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,496
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

po paguhet nje shofer autobuzi 300-400 mij qe transporton njerez dhe jo patate

shkrim koti
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2017, 16:57   #16
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,229
Thanks: 7
Thanked 135 Times in 112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

Puna ne call-center dhe fasonerite, luhatet nga 240-320 mij leke te vjetra, qe i thone 180-260 euro ne muaj, e megjithse duket e vogel, prap eshte nje ndihme per ekonomine e familjes. Tendencat qe vihen re kunder ketyre bizneseve, jane te pabaza sepse njerzit, gazetaret, etj, nuk e dijne se keto biznese iu paguajne shtetit taksa te larta.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2017, 17:21   #17
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,229
Thanks: 7
Thanked 135 Times in 112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fasoneritė e call-centerat skllavėrojne Ballkanin

http://www.monitor.al/nis-kriza-mbyl...nter-te-vogla/
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur