Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-08-2017, 16:25   #241
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 10,730
Thanks: 330
Thanked 1,968 Times in 1,126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Selena, leri ato...
Ty te vjen inat, qe e gjeti Cheryl para teje.

Edhe mua me vjen nje si bicim inati, por se jap veten.
aman vetem mos plasni, se c'te bej pastaj?
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Persona pėlqehet nga
i vjetėr 16-08-2017, 16:31   #242
Selena-
Sweety
 
Avatari i Selena-
 
Data e antarėsimit: Jul 2017
Posts: 810
Thanks: 453
Thanked 328 Times in 187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Selena- ėshtė njė fener i lavdishėmSelena- ėshtė njė fener i lavdishėmSelena- ėshtė njė fener i lavdishėmSelena- ėshtė njė fener i lavdishėmSelena- ėshtė njė fener i lavdishėmSelena- ėshtė njė fener i lavdishėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Kjo Po qe ishte loj fjalesh Cheryl
Selena- nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2017, 16:33   #243
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 4,807
Thanks: 106
Thanked 233 Times in 152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Po ky shejtan drague, si e kapi pordhen.

Shejtan me brire eshte ky. Ketij as pordha nuk i shpeton.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2017, 16:37   #244
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 28,802
Thanks: 6,628
Thanked 6,234 Times in 3,301 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 394
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Po ky shejtan drague, si e kapi pordhen.

Shejtan me brire eshte ky. Ketij as pordha nuk i shpeton.
Nga qė kishte edhe rigon prandaj e kapi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 16-08-2017, 16:41   #245
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 4,807
Thanks: 106
Thanked 233 Times in 152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Ashtu mendoj dhe une Akrep.
Do kete ndjekur gjurmet e rigonit dhe do kete arritur tek... snobizmi, snobizmi.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 16-08-2017, 16:47   #246
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 3,753
Thanks: 1,409
Thanked 1,356 Times in 843 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

tani ec e dije ēfare eshte ai rigoni dhe ēka bene me rigon?
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2017, 17:27   #247
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 7,247
Thanks: 4,650
Thanked 2,486 Times in 1,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Fodull = mendjemadh
__________________
(firma) Gi de Masha: 25 vjet: fillim karriere nė gjėzėtari; 21 vjet: angazhim me pėrkushtim nė gjėzėtari; 20 vjet: mishėrim me ndėrrimorėt.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2017, 23:12   #248
Arban bArbArian
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Posts: 86
Thanks: 1
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
Arban bArbArian ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Prej kur e kom pa qe nga Alban e kan formu fjalen Banal
https://en.wiktionary.org/wiki/Alban#Anagrams
Po edhe nablA (noblE-Elbon)
https://en.wikipedia.org/wiki/Del
At'her e kom kuptu sjelljen e BOSHnjakve , qe jon 'bo s'na' , kur S DEL para fjales e rrzon fjalen , Na dmth 'ne' , S'na dmth 'jo ne' , imagjino ata Shqiptar t'asimilum qe shiten ma serrb se serrbi e ma grek se greku e qe Na shikojn neve si insekte , Bosnja quhet Bo S'Na (bosna) qe dmth 'bė jo na' pra jon kan tont e tash s'Jonė ma , e mundohen me harru atė marre me S'Na Bi Ze Mė (Snobizėm) , pra simas menimit tem Snob osht anagram i Bosn(a).
Arban bArbArian nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur