Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-01-2018, 20:19   #81
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 10,787
Thanks: 1,648
Thanked 1,878 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aki Shiko postimin
Ti ik shko shikoje Final Fantasy The Spirits Within, ne mos me shume do njohtohesh me Aki Ross, ose eja me mua neser te shohim Molly's Game, ma blen e bileten e popcornin me nje rast
E guglova dhe e pash Aki Ross. Aman vendose ate ne avatar dhe largoje kete shemtiren Gollum qe e ke tani.

Neser s’muj por shpejt ja bejm bam ne cineplexx. Nuk te mbes borxh jo
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 15-01-2018, 21:27   #82
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 170
Thanks: 29
Thanked 56 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
E guglova dhe e pash Aki Ross. Aman vendose ate ne avatar dhe largoje kete shemtiren Gollum qe e ke tani.

Neser s’muj por shpejt ja bejm bam ne cineplexx. Nuk te mbes borxh jo

My preciousssssssss
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Aki pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 13:14   #83
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 7,955
Thanks: 771
Thanked 4,668 Times in 2,068 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 134
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Pashe Kidnap me Halle Berry Lol, edhe ec mos u bej paranoid pastaj ne boten qe jetojme. E forte ajo Rexo, pak e egzagjerume, nje kembe polici asgjekundi kur e gjemonte ajo, nejse ideja ishte a Mother would do anything to save her child! Dhe une te njejten gje do kisha bere
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Bad_Teacher pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 13:28   #84
Xhina
V.I.P
 
Avatari i Xhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 27,655
Thanks: 9,711
Thanked 11,165 Times in 4,515 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 301
Xhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

pash filmin “mother” thash mos autori i ketij filmit po bente acid meqe spo kuptoja keto weird skenat...kur mbarroj duhet te beja google se cfare ishte domethenia e movies...ta dija sdo merrja mundesimin ta shikoja
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Xhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Xhina pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 16:45   #85
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 170
Thanks: 29
Thanked 56 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhina Shiko postimin
pash filmin “mother” thash mos autori i ketij filmit po bente acid meqe spo kuptoja keto weird skenat...kur mbarroj duhet te beja google se cfare ishte domethenia e movies...ta dija sdo merrja mundesimin ta shikoja
C'thoshte Googl-i? Se une pervec faktit qe Daren Aronofsky mundohej te tregohej cool e artistik se ka marre oskar asgje tjeter s'kuptova
Mire qe s'qenkam vetem
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2018, 17:05   #86
Xhina
V.I.P
 
Avatari i Xhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 27,655
Thanks: 9,711
Thanked 11,165 Times in 4,515 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 301
Xhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aki Shiko postimin
C'thoshte Googl-i? Se une pervec faktit qe Daren Aronofsky mundohej te tregohej cool e artistik se ka marre oskar asgje tjeter s'kuptova
Mire qe s'qenkam vetem
thoshte se po tregonte historin e bibles, dhe se “mother” ishte “mother nature”...lere mu ngriten nervat qe pagova 6 dollar ta shikoja
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Xhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Xhina pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 18:01   #87
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 3,667
Thanks: 2,967
Thanked 1,144 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Po e shoh kte : Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

http://https://www.youtube.com/watch?v=Jit3YhGx5pU
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2018, 21:13   #88
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 10,787
Thanks: 1,648
Thanked 1,878 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Pashe Kidnap me Halle Berry Lol, edhe ec mos u bej paranoid pastaj ne boten qe jetojme. E forte ajo Rexo, pak e egzagjerume, nje kembe polici asgjekundi kur e gjemonte ajo, nejse ideja ishte a Mother would do anything to save her child! Dhe une te njejten gje do kisha bere
As qe dyshoj, sidomos ne ty. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2018, 22:14   #89
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 170
Thanks: 29
Thanked 56 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Molly's Game
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Aki pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 22:22   #90
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 10,787
Thanks: 1,648
Thanked 1,878 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aki Shiko postimin
Molly's Game
Si ishte?

Po mendoj si ishte pa mu, jo si ishte filmi.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2018, 22:24   #91
Aki
misfit
 
Avatari i Aki
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 170
Thanks: 29
Thanked 56 Times in 44 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Aki ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Si ishte?

Po mendoj si ishte pa mu, jo si ishte filmi.
Pse nuk ishe ti aty? se paskam vene re fare
Aki nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2018, 22:26   #92
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 10,787
Thanks: 1,648
Thanked 1,878 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Filmi i fundit qe e keni pare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aki Shiko postimin
Pse nuk ishe ti aty? se paskam vene re fare
Te gjuja me popcorna nga rendi i 7-te por je me fat nuk te kapi asnje.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur