Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Katolik

Katolik Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt katolikė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-01-2017, 13:12   #81
ilia spiro
V.I.P
 
Avatari i ilia spiro
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 824
Thanks: 1
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
ilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarėilia spiro ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Bota s’u krijua nė 6 ditė, Papa Franēesku: Evolucioni dhe Big Bangu tė s

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skampin 1 Shiko postimin
Po pse more malukat nuk ke ndryshuar fare? Po ta donte kishen ne vendet sllavoortodokse Shen Pjetri nuk ndalonte ne Rome por diku tjeter. Ti nuk shikon me larg se maja hundes tėnde prandaj s'po zgjatem mė. Dy shenjtet kryesore i kane varret ne Rome dhe kjo nuk eshte rastėsi.
Besimi i vertete nuk varet nga fakti se ku jane varret, ne Rome apo Konstandinopoje. Por kjo teme qartazi tregon se cfare eshte papizmi. Gjithcka mund te jete por jo Kishe e Krishtere. Vete papa sipas doktrines romano-katolike eshte "perfaqesues" i Zotit ne toke, me cilesi hyjnore dhe i pagabueshem. Ka herezi me te madhe se kjo?
Dhe patjeter qe do te rreshqiste deri ne ateizem, sic eshte edhe tema.
__________________
Duaje tė afėrmin tėnd si veten
ilia spiro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-02-2017, 16:41   #82
Kontinenti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2012
Posts: 1,407
Thanks: 19
Thanked 1,400 Times in 426 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Kontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerKontinenti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Bota s’u krijua nė 6 ditė, Papa Franēesku: Evolucioni dhe Big Bangu tė s

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
bota eshte krijuar nga Perendia Triadik ne 6 dite,24 oreshe sic jane sot, dhe diten e shtate Perendia pushoi e u shplodh nga puna e bere.
Ilia kisha vendos qe te mos te shkruaja me kurre me ty, por thjeshte nje pyetje kisha.
A lodhet Perendia ?
Kontinenti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2017, 12:38   #83
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 112
Thanked 243 Times in 67 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bota s’u krijua nė 6 ditė, Papa Franēesku: Evolucioni dhe Big Bangu tė s

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ilia spiro Shiko postimin
Besimi i vertete nuk varet nga fakti se ku jane varret, ne Rome apo Konstandinopoje. Por kjo teme qartazi tregon se cfare eshte papizmi. Gjithcka mund te jete por jo Kishe e Krishtere. Vete papa sipas doktrines romano-katolike eshte "perfaqesues" i Zotit ne toke, me cilesi hyjnore dhe i pagabueshem. Ka herezi me te madhe se kjo?
Dhe patjeter qe do te rreshqiste deri ne ateizem, sic eshte edhe tema.
Po pra po Ju Ortodokset nuk e ngritet zerin kunder kesaj herezie deri sa u shfaq protestantizmi.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-04-2017, 12:38   #84
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 112
Thanked 243 Times in 67 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bota s’u krijua nė 6 ditė, Papa Franēesku: Evolucioni dhe Big Bangu tė s

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kontinenti Shiko postimin
Ilia kisha vendos qe te mos te shkruaja me kurre me ty, por thjeshte nje pyetje kisha.
A lodhet Perendia ?
Mqns Ilia nuk eshte pergjigjur a mund te pergjigjem une? Perendia NUK lodhet.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2017, 12:53   #85
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,234
Thanks: 10,281
Thanked 5,707 Times in 3,846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bota s’u krijua nė 6 ditė, Papa Franēesku: Evolucioni dhe Big Bangu tė s

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Mqns Ilia nuk eshte pergjigjur a mund te pergjigjem une? Perendia NUK lodhet.
Mos humb kohe.....padre.....AUTOKTONE FOTO nga arkivi i shtetit jerman.
Amen...thuaji rreqebullit.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Bundesarchiv_Bild_183-H26073,_Berlin,_Fahne_Freikorps_Brüssow.jpg (22.7 KiloByte, 14 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2017, 05:00   #86
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,234
Thanks: 10,281
Thanked 5,707 Times in 3,846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Bota s’u krijua nė 6 ditė, Papa Franēesku: Evolucioni dhe Big Bangu tė s

SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur