Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-05-2017, 22:56   #1
Ajana87
V.I.P
 
Avatari i Ajana87
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Vendndodhja: Tetove
Posts: 2,767
Thanks: 986
Thanked 2,291 Times in 491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Ajana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėm
Me fat Ramazani...

Nuk e pashe se.kjo tem.eshte shkruar sot..
Prandaj po shkruaj...

Me fat na qofte.muaji I Bekuar i Ramazanit.

Zoti.na pranofte lutjet dhe agjerimin,na lehtesoft agjermin.
__________________
Zemra eshte armiku kryesor,jeton brenda nesh por rreh per dike tjeter.!
Ajana87 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ajana87 pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2017, 23:01   #2
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,281
Thanks: 3,900
Thanked 1,908 Times in 815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Ramazan te mbare te gjithe besimtareve Muslimane , Agjerim te lehte dhe Zoti ja u pranofte.

https://m.soundcloud.com/dmmroalyhoo...adani-kam-mall
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2017, 23:03   #3
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,651
Thanks: 1,056
Thanked 487 Times in 209 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Amin ishalla per te gjithe o njerez!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 26-05-2017, 23:06   #4
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 9,365
Thanks: 7,372
Thanked 3,896 Times in 1,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Me fat Ramazani...Me fat muajin e bekuar te Ramazanit!
Agjėrim tė lehtė.
Zoti jua/na e pranoftė kėtė agjėrim.


* Qė nga viti 2000 pėr ēdo vjet kam pėrpiluar kalendarin e agjėrimit pėr komunitetin mysliman kėtu nė Danimarkė. Edhe sivjet sapo e mbarova.
Po e sejll edhe kėtu ( desha ta postoja te tema qė ekzistonte, por meqė kjo ėshtė mė e re, po e postoj )

Shėnim: ( Ky kalendar u bė sipas Bashkėsisė Islame Boshnjake tė qytetit tė Vejles )
Diferencat kohore nė raport me qytetin Vejle: Kopenhagé -9, Odense -1, Nyborg -1, Svenborg -1, Kolding 0, Esbjerg +5, Tųnder +5, Brande 0, Horsens 0, Randers 0, Ålborg +2, Thisted +3, Herning +3, Videbęk +4, Ringkųbing +6

Kalendarin nė PDF mund ta shkarkoni duke klikuar kėtu
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg kelndari i agjėrimit pėr vitin 2017 - vejle.jpg (20.3 KiloByte, 75 shikimet)
__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 00:42   #5
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 9,365
Thanks: 7,372
Thanked 3,896 Times in 1,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Me fat Ramazani...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin


Me fat muajin e bekuar te Ramazanit!
Agjėrim tė lehtė.
Zoti jua/na e pranoftė kėtė agjėrim.


* Qė nga viti 2000 pėr ēdo vjet kam pėrpiluar kalendarin e agjėrimit pėr komunitetin mysliman kėtu nė Danimarkė. Edhe sivjet sapo e mbarova.
Po e sejll edhe kėtu ( desha ta postoja te tema qė ekzistonte, por meqė kjo ėshtė mė e re, po e postoj )

Shėnim: ( Ky kalendar u bė sipas Bashkėsisė Islame Boshnjake tė qytetit tė Vejles )
Diferencat kohore nė raport me qytetin Vejle: Kopenhagé -9, Odense -1, Nyborg -1, Svenborg -1, Kolding 0, Esbjerg +5, Tųnder +5, Brande 0, Horsens 0, Randers 0, Ålborg +2, Thisted +3, Herning +3, Videbęk +4, Ringkųbing +6

Kalendarin nė PDF mund ta shkarkoni duke klikuar kėtu
Ndreqje gabimi:

Shėnim: ( Tė dhėnat pėr kohėt e agjėrimit dhe kohėt tjera i kam marrė nė Xhaminė turke tė qytetit tė Herningut )

Kalendarėt tjerė i kam bėrė sipas asaj qė kam cekur nė postimin lart - me ngjyrė tė kuqe.

Ndjesė pėr gabimin!
__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2017, 06:18   #6
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,291
Thanks: 6,288
Thanked 4,833 Times in 1,979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Gezuar Ramazanin.

Besimtareve myslimane u deshiroj agjerim te lehte.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 06:26   #7
ABORDAZH
into the wild
 
Avatari i ABORDAZH
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: kuturu
Posts: 1,513
Thanks: 120
Thanked 130 Times in 71 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
ABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Agjerim te mbare dhe zoti ua pranoft....
__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti.
ABORDAZH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ABORDAZH pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 08:38   #8
Miranda
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 1,569
Thanks: 107
Thanked 587 Times in 227 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
Miranda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Ju uroj tė gjith besimtarve Musliman,
Agjėrim tė Leht e ishalla Allahu ua lehtėsoft dhimbjen
Miranda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Miranda pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 20:00   #9
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 871
Thanks: 30
Thanked 72 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Urime Ramazanin komuniteti musliman Shqiptar. Inshallah Allahu do na lehtėsoj agjėrimin. Nė kėtė Ramazan mirė ėshtė tė mos harrohet Palestina, Iraku, Siria dhe vendet tjera ku muslimanėt pėrjetojnė zullum.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i COB pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 20:32   #10
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,196
Thanks: 3,285
Thanked 2,204 Times in 1,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga COB Shiko postimin
Urime Ramazanin komuniteti musliman Shqiptar. Inshallah Allahu do na lehtėsoj agjėrimin. Nė kėtė Ramazan mirė ėshtė tė mos harrohet Palestina, Iraku, Siria dhe vendet tjera ku muslimanėt pėrjetojnė zullum.
Nuk ekziston "komunitet musliman shqiptar", por komunitet shqiptar te besimit islam apo musliman...kjo e para.
E dyta...kete te keqe e keni ju besimtaret musliman, qe ne ditat apo muajt e caktuara duhet "bere dicka "te mire" per allahun" tuaj (...se une skam allah...) ndersa tere kohen tjeter (364 dite, apo 11 muaj e tjere) perkujtoni vetem bythen tuaj...
Nuk ju vyen as ramazan e as dreq i mallkuar qe ju shpeton juve nga mekatet e hipokrizise allahiste, nese vertet ka dikend qe do t`ju gjykoj...
Me vjen keq per naivet e gjore te cilet me sinqeritetin me te lart ju besojne juve idioteve te cilet bien pre e idiotsirave tuaja fetare me kulture, tradite e histori aziatiko-arabo-turko-mongoloide...

Edhe nje here, me theks te vecant; NUK EKZISTON "KOMUNITET MUSLIMAN SHQIPTAR"!!!!!
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 20:42   #11
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,403
Thanks: 259
Thanked 569 Times in 195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Ramazan te mbare te gjithe besimtareve Muslimane , Agjerim te lehte dhe Zoti ja u pranofte.

https://m.soundcloud.com/dmmroalyhoo...adani-kam-mall
ju faleminderoj nga zemra mandi per urim
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2017, 21:04   #12
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,796
Thanks: 2,310
Thanked 2,663 Times in 1,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Gezuar Ramazanin.

Agjerim te lehte juve qe agjeroni.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 21:15   #13
Ajana87
V.I.P
 
Avatari i Ajana87
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Vendndodhja: Tetove
Posts: 2,767
Thanks: 986
Thanked 2,291 Times in 491 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 50
Ajana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėmAjana87 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Nuk ekziston "komunitet musliman shqiptar", por komunitet shqiptar te besimit islam apo musliman...kjo e para.
E dyta...kete te keqe e keni ju besimtaret musliman, qe ne ditat apo muajt e caktuara duhet "bere dicka "te mire" per allahun" tuaj (...se une skam allah...) ndersa tere kohen tjeter (364 dite, apo 11 muaj e tjere) perkujtoni vetem bythen tuaj...
Nuk ju vyen as ramazan e as dreq i mallkuar qe ju shpeton juve nga mekatet e hipokrizise allahiste, nese vertet ka dikend qe do t`ju gjykoj...
Me vjen keq per naivet e gjore te cilet me sinqeritetin me te lart ju besojne juve idioteve te cilet bien pre e idiotsirave tuaja fetare me kulture, tradite e histori aziatiko-arabo-turko-mongoloide...

Edhe nje here, me theks te vecant; NUK EKZISTON "KOMUNITET MUSLIMAN SHQIPTAR"!!!!!

Z.Sami
Kam.shumw respekte per ju di per gjithe Shqiptatet ne forum,pamvarsisht ne cka besojn.
Por doja te u thoja se kur bejm.mire apo keq ajo eshte pune e cdo individi dhe nuk duhej te shmruhwt ne kwte tem ofendim..sepse kjo trm eshte vetem per urim te muajit te Ramazanit..per ata qe agjerojn ose ose per ata qe sjan musliman por prapseprap na urrojn.

Ps. Islami.na.ka.mesuar neve qe cdoher te.bejme.mire,te kunjdesemi.per.jetimin dhe ti ndihmojm nevojtarit.
Por ky.muaj per ne eshte i bekuar prandaj edhe sa me shume vepra te mira te bejme eshte.me.mire.
- Ashtu sic na ka mesuar te mos urrejm nje tjetwr shqiptar pamvarsisht se ciles fe i perket.


Gjths. Cdo kush ka ate ne cka beson..


Mirmbetshi e me respekt.


Sa per temen...
Sa kenaqesi Ramazani sidomos koha e iftarti..kur pregadit darken e kur shtrohet sofra...
__________________
Zemra eshte armiku kryesor,jeton brenda nesh por rreh per dike tjeter.!
Ajana87 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2017, 21:17   #14
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,403
Thanks: 259
Thanked 569 Times in 195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Z.Sami
Kam.shumw respekte per ju di per gjithe Shqiptatet ne forum,pamvarsisht ne cka besojn.
Por doja te u thoja se kur bejm.mire apo keq ajo eshte pune e cdo individi dhe nuk duhej te shmruhwt ne kwte tem ofendim..sepse kjo trm eshte vetem per urim te muajit te Ramazanit..per ata qe agjerojn ose ose per ata qe sjan musliman por prapseprap na urrojn.

Ps. Islami.na.ka.mesuar neve qe cdoher te.bejme.mire,te kunjdesemi.per.jetimin dhe ti ndihmojm nevojtarit.
Por ky.muaj per ne eshte i bekuar prandaj edhe sa me shume vepra te mira te bejme eshte.me.mire.
- Ashtu sic na ka mesuar te mos urrejm nje tjetwr shqiptar pamvarsisht se ciles fe i perket.


Gjths. Cdo kush ka ate ne cka beson..


Mirmbetshi e me respekt.


Sa per temen...
Sa kenaqesi Ramazani sidomos koha e iftarti..kur pregadit darken e kur shtrohet sofra...
uroj nga zemra muaj e ramazanit motra ime tetovare
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 21:35   #15
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,196
Thanks: 3,285
Thanked 2,204 Times in 1,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajana87 Shiko postimin
Z.Sami
Kam.shumw respekte per ju di per gjithe Shqiptatet ne forum,pamvarsisht ne cka besojn.
Por doja te u thoja se kur bejm.mire apo keq ajo eshte pune e cdo individi dhe nuk duhej te shmruhwt ne kwte tem ofendim..sepse kjo trm eshte vetem per urim te muajit te Ramazanit..per ata qe agjerojn ose ose per ata qe sjan musliman por prapseprap na urrojn.

Ps. Islami.na.ka.mesuar neve qe cdoher te.bejme.mire,te kunjdesemi.per.jetimin dhe ti ndihmojm nevojtarit.
Por ky.muaj per ne eshte i bekuar prandaj edhe sa me shume vepra te mira te bejme eshte.me.mire.
- Ashtu sic na ka mesuar te mos urrejm nje tjetwr shqiptar pamvarsisht se ciles fe i perket.


Gjths. Cdo kush ka ate ne cka beson..


Mirmbetshi e me respekt.


Sa per temen...
Sa kenaqesi Ramazani sidomos koha e iftarti..kur pregadit darken e kur shtrohet sofra...
Ajana e nderuar,
Une jam rrit dhe eduku poashtu ne nje familje e rreth shume te ngusht muslimanesh. Dhe e di se cfare do te thot te jesh besimtar i sinqert e i devotshem. Por e di apo e verej edhe "dreqnillekun" e besimtarit tjeter. Pikerisht, ky te cilin e citova me lart eshte njeri nga ata besimtar dreqen te cilet ne forma apo mynyra te tyre te ndryshme e idiote shfrytezojne raste te tilla, pra edhe kete rastin e perurimit ne kete forum, per te provokuar me idiotesirat e tyre.
Qe ta kuptosh edhe ti qellimin apo arsyen e reagmit(postimit) tim me lart ndaj tij, po ta them edhe ty se, nuk ekziston "komunitet musliman shqiptar".
Edhe kete per fund; po te ishin te gjithe predikuesit fetar si ti kaq te sinqert, apo edhe me thjesht per ty, pa fije sherri e qellim te keq, pa e marr parasysh diturine lidhur me fe apo besim, nuk do te kishte, me shume se pergjysme luftra ne boten islame...

Ty, e nderuara Ajana, me sinqeritetin me te lart qe mund ta kem, te uroj e deshiroj agjerim te lehte.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 27-05-2017, 21:47   #16
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,403
Thanks: 259
Thanked 569 Times in 195 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Ajana e nderuar,
Une jam rrit dhe eduku poashtu ne nje familje e rreth shume te ngusht muslimanesh. Dhe e di se cfare do te thot te jesh besimtar i sinqert e i devotshem. Por e di apo e verej edhe "dreqnillekun" e besimtarit tjeter. Pikerisht, ky te cilin e citova me lart eshte njeri nga ata besimtar dreqen te cilet ne forma apo mynyra te tyre te ndryshme e idiote shfrytezojne raste te tilla, pra edhe kete rastin e perurimit ne kete forum, per te provokuar me idiotesirat e tyre.
Qe ta kuptosh edhe ti qellimin apo arsyen e reagmit(postimit) tim me lart ndaj tij, po ta them edhe ty se, nuk ekziston "komunitet musliman shqiptar".
Edhe kete per fund; po te ishin te gjithe predikuesit fetar si ti kaq te sinqert, apo edhe me thjesht per ty, pa fije sherri e qellim te keq, pa e marr parasysh diturine lidhur me fe apo besim, nuk do te kishte, me shume se pergjysme luftra ne boten islame...

Ty, e nderuara Ajana, me sinqeritetin me te lart qe mund ta kem, te uroj e deshiroj agjerim te lehte.
urime daja sami
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-05-2017, 22:34   #17
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,663
Thanks: 4,629
Thanked 1,912 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

......

Tė gjithė shqiptarėve te besimit islam, urime dhe me fat Ramazani!
Ju uroj agjerim te lehte Zoti ua pranofte agjerimin.

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 28-05-2017, 03:36   #18
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 871
Thanks: 30
Thanked 72 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Nuk ekziston "komunitet musliman shqiptar", por komunitet shqiptar te besimit islam apo musliman...kjo e para.
E dyta...kete te keqe e keni ju besimtaret musliman, qe ne ditat apo muajt e caktuara duhet "bere dicka "te mire" per allahun" tuaj (...se une skam allah...) ndersa tere kohen tjeter (364 dite, apo 11 muaj e tjere) perkujtoni vetem bythen tuaj...
Nuk ju vyen as ramazan e as dreq i mallkuar qe ju shpeton juve nga mekatet e hipokrizise allahiste, nese vertet ka dikend qe do t`ju gjykoj...
Me vjen keq per naivet e gjore te cilet me sinqeritetin me te lart ju besojne juve idioteve te cilet bien pre e idiotsirave tuaja fetare me kulture, tradite e histori aziatiko-arabo-turko-mongoloide...

Edhe nje here, me theks te vecant; NUK EKZISTON "KOMUNITET MUSLIMAN SHQIPTAR"!!!!!
Fillimisht besoj se mesazhi yt nuk e ka vendin kėtu, sepse ėshtė njė temė pėr Ramazanin dhe si e tillė njerėzit kėtu urojnė njeri tjetrin.

E dyta, ti nuk e din se cka bėj unė nė jetėn time personale, andaj mos gjyko pa vend. Do prisja prej teje qė fillimisht tė kishe shkruar njė mesazh pėr ramazanin. Mesazhi im nuk ka asnjė''dreqnillėk'', thjeshtė ishte njė sugjerim qė tė lutemi edhe pėr ata qė mbi kokat e tyre cdo ditė bie bombė. Cfarė dreqnillėk ka paske gjetur nuk e di, e as nuk po mė intereson dhe nuk po du me e kthy kėtė nė debat personal se tema ėshtė pėr Ramazanin por mos e tepro, ke plot tema tjera ku mundesh me u shfrenu.

Sė fundmi ky forum nuk ėshtė ndonjė platformė diplomatike qė tė zbėrthejmė cdo fjalė qė e pėrdorim nė etimologjinė e tyre. Pėr mua nuk ka dallim se a e quan komunitet Shqiptar Musliman, a e quan Komunitet Shqiptar tė besimit Islam, apo Shqiptarėt musliman apo diqka tjetėr.
__________________
Mos e shikoni gjeografia e biologjia, shkenca e Shqiptarit ėshtė Shqiptarologjia
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i COB pėlqehet nga
i vjetėr 28-05-2017, 09:21   #19
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,719
Thanks: 772
Thanked 725 Times in 322 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Urime muajin e shenjte te Ramazanit,agjerim sa me te lehte
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Loreal pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2017, 05:29   #20
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Me fat Ramazani...

Saudi jets in heaviest Ramadan bombing of Yemen.

Saudi warplanes have carried out the kingdom’s heaviest bombardment of the Yemeni soil since the onset of the holy fasting month of Ramadan, targeting the vicinity of the Presidential Palace in the capital Sana’a.

The aircraft pounded al-Nahdain Mountain in the south of the city five times early Monday, Yemen’s official Saba’ Net news agency reported. The strikes destroyed several residential buildings and inflicted other material damage, but there was no immediate word on possible casualties.

Also on Monday, Yemen’s al-Masirah television network released footage of the damage caused a day earlier by Saudi airstrikes on a health center in the northwestern province of Sa’ada, used to treat cholera patients.

The attack took place as the outbreak continues to spread across the country, having already claimed more than 600 lives.

Separately, the Yemen al-Yawm television channel conducted an interview with former Yemeni President Ali Abdullah Saleh, who rejected claims that his allied Army and popular forces had received even a “single bullet from Iran.”

Saudi Arabia has been carrying out the bombing campaign since March 2015 to restore Saleh’s pro-Riyadh successor, Abd Rabbuh Mansur Hadi. Hadi had resigned earlier that year and refused to negotiate power with Yemen’s popular Houthi Ansarullah movement, which ally Saleh.

Riyadh accuses Tehran of arming the forces towards preventing Hadi’s reinstatement. The Islamic Republic rejects the claim.

Saleh said the ballistic missiles, which the Army has been firing onto the Saudi soil in retaliation for the invasion are part of the strategic stockpile, which he had procured during his tenure.

The missiles, he said, have actually been bought by the very $60 billion, which he is being accused of misappropriating.

PS: kta jahudet e arabise se QELBUR, ne mos gabohem investojne ne troje shqiptare?
Apo me kane genjyer?
Allahu i meshirofte.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur