Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-03-2011, 19:29   #1
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Posts: 422
Thanks: 0
Thanked 23 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Po Muslimanet a jan te mirseardhur?!!!
__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2011, 20:11   #2
ABORDAZH
into the wild
 
Avatari i ABORDAZH
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Vendndodhja: kuturu
Posts: 1,512
Thanks: 119
Thanked 126 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
ABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėmABORDAZH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kafene dhe bisede mes te Krishtereve

Alkoma te lumte qe je nje besimtar i devotshem ,po kurseu nje cik ne hapjen e ketyreve temave.
Se kushedi do hapim edhe shetitoren me dal xhiro ....
__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti.
ABORDAZH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 07:42   #3
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 112
Thanked 243 Times in 67 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kafene dhe bisede mes te Krishtereve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jeta Shiko postimin
Po Muslimanet a jan te mirseardhur?!!!
Ok mund ta bejme edhe nje tjeter teme per te gjithe , dhe nqs myslimanet duan te kene nje teme per vehte te tille mund ta hapin , kushdo.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 08:12   #4
Chanel
°.•°•.★DIVA★.•°•.°
 
Avatari i Chanel
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Underneath the stars
Posts: 189
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Chanel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kafene dhe bisede mes te Krishtereve

Te TOLERANCA FETARE hapet njė tryezė bisede aka kafene VETEM PER TE KRISHTERĖT dhe myslimanėt lihen jashtė.

e fortė fare kjo
__________________
Success is like being pregnant: Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked
Chanel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2011, 12:09   #5
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 112
Thanked 243 Times in 67 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Pershendetje.

Nese keni ndonje sugjerim per temat dhe nenforumin e Tolerances fetare , ju lutem qe ti postoni ketu.

Ky nenforum eshte i te gjitheve , per kete aresye , gjithsecili mund dhe duhet te sjelle sugjerimet e tij

Jeni shume te mirepritur te silni sugjerimet tuaja.

Respekte.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2012, 17:33   #6
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Njė kėshillė pėr ata(ato) qė hapin tema fetare.

Ēdo njeri ka drejtė tė thotė: “Rruga ime ėshtė e drejtė, e vėrtetė” Por askush nuk ka tė drejtė tė thotė: “Vetėm rruga ime ėshtė e drejtė dhe e vėrtetė.”
Kėtė thėnjė e ka thėnė njė mistik Islam (Said Nursi) qė sipas meje duhet tė vlej pėr krejt njerėzimin nė pėrgjithėsi dhe duke i njohur rrethanat tona pėr nė shqiptarėt nė veqanti.Besimet tona janė diq shumė intime diq shumė personale dhe si tė tillė nuk duhet tė bėhen shkakėtar tė pėrēarjeve dhe tė ngritjes sė urretjeve ndaj njėri tjetrit.Pra gjėrat qė ndodhin nė botė nuk duhet tė reflektohen pėr tė keq ke ne nė Shqipėri... Ē'fajė kanė besimitarėt e besimit islam nė qoftės ndodhė diq e keqe nė botėn arabo-islame?!!! Pėrse tė kritikohen kėta nė Shqipėri?
Apo diq e keqe qė ndodhėn nė botė perendimoro - krishtere pėrse tė kritikohen tė krishterėt nė Shqipėri? Nuk na hynė nė punė asnjė e keqe ngado qė tė vjenė ajo sepse e keqja nuk i pėrketė asnjė besimi apo mos besimi e keqja ėshtė dhe mbete e keq pėr tė gjithė. Po e pėrfundoj prap mė njė thėnjė tė po atij mistiku qė e ceka mė lartė:"Njeriu sė pari e do vehten,pastaj afėrmit e tij, popullin, gjallesat e vazhdon e do botėn dhe universin.Ai nė gjithė kėto rrathė ka lidhje. Me shijet e tyre shijohet edhe me dhimbjet e tyre mund tė shqetėsohet.Ndėrsa nė kėtė botė tė stuhishme,ngaqė asnjė send nuk qėndron nė vend,zemra e njeriut pafat shqetėsohet vazhdimisht." Unė ju kisha lutur tė gjithėve,qė mos tė bėhemi nga ata (ato) qė duke sjellė tema tė tilla tė i shqetėsojmė zemrat e askujtė qoftė besimtarė (i cilės do feje) apo jo besimtarė Ateist.

me respekt ymer prizreni
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2013, 09:15   #7
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Sido qė tė jetė, praktikimi i fesė ėshtė e drejtė njerėzore, e drejtė e cila garantohet, madje ajo ka tė bėjė edhe mė identitetin e vet individit, dhe shpėrfaqja e identitetit fetar ka njė rėndėsi tė madhe pėr tė. Mirėpo, instrumentalizimi i fesė pėr shkaqe tė ndryshme, jo vetėm qė i jep fesė konotacion negativ si spiritualitet, meditim, adhurim, ritual, por mund tė shpie edhe deri tek pėrkeqėsimi i gjendjes nė Kosovė dhe tė shkaktojė polarizime nė shoqėrinė kosovare.
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2013, 11:15   #8
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,974
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga trestenik Shiko postimin
Sido qė tė jetė, praktikimi i fesė ėshtė e drejtė njerėzore, e drejtė e cila garantohet, madje ajo ka tė bėjė edhe mė identitetin e vet individit, dhe shpėrfaqja e identitetit fetar ka njė rėndėsi tė madhe pėr tė. Mirėpo, instrumentalizimi i fesė pėr shkaqe tė ndryshme, jo vetėm qė i jep fesė konotacion negativ si spiritualitet, meditim, adhurim, ritual, por mund tė shpie edhe deri tek pėrkeqėsimi i gjendjes nė Kosovė dhe tė shkaktojė polarizime nė shoqėrinė kosovare.
Vallahi tamom si shkenctar ke fol me keto fjale te medhaja

I pyetje kisha dhe xhamia une per ty:

C'lidhje ka identiteti i vet individit me fen. Qysh bre burr po u identifikoka njeriu me ane te fes ?
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2013, 11:51   #9
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,234
Thanks: 10,281
Thanked 5,707 Times in 3,846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jeta Shiko postimin
Po Muslimanet a jan te mirseardhur?!!!
Ne rradhe te pare mirese na erdhe(jemi njohur diku tjeter).
Skam problem(flas ne njejes) as me Shqiptare myslymane,ortodoks apo katolik!Problem kam me ata allahistat myslymane,janullatos skipetare dhe papistat vatikanas.
PS: kam nje MIK Shqiptar myslyman ne forum!
Por si shkruan dhe Euro secili e identifikon veten sipas deshires
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2013, 13:50   #10
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Freemason Shiko postimin
Vallahi tamom si shkenctar ke fol me keto fjale te medhaja

I pyetje kisha dhe xhamia une per ty:

C'lidhje ka identiteti i vet individit me fen. Qysh bre burr po u identifikoka njeriu me ane te fes ?
Bashkėsia Fetare Islame dhe Kisha Katolike e Kosovės- Ipeshkėvia. Ato kanė status tė definuar shoqėror, me strukturė tė besimtarėve dhe janė legjitime nė raport me shtetin.
Pra, feja, si e tillė, mbetet nė sferėn private tė secilit individ (subjekt), secili individ ka tė drejtė tė praktikojė fenė e tij nė mėnyrė publike, apo mos tė praktikojė, mirėpo instrumentalizimi i ēėshtjes sė fesė assesi, ngase kjo dėmton jo vetėm fenė, por edhe shoqėrinė kosovare dhe nė pėrgjithėsi shtetin e Kosovės
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2013, 14:58   #11
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,974
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

tresnik a u lodhe ?

Ca pshtjellove nuk e mora vesh !

Ti kishe shkrujt :

Citim:
Sido qė tė jetė, praktikimi i fesė ėshtė e drejtė njerėzore, e drejtė e cila garantohet, madje ajo ka tė bėjė edhe mė identitetin e vet individit
A mundesh me ma shpjegu se si identiteti i individit ka te beje me fen

psh: Une jam Shqiptar, si i bjen identiteti im ?
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2013, 15:17   #12
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Freemason Shiko postimin
tresnik a u lodhe ?

Ca pshtjellove nuk e mora vesh !

Ti kishe shkrujt :A mundesh me ma shpjegu se si identiteti i individit ka te beje me fen

psh: Une jam Shqiptar, si i bjen identiteti im ?
Identiteti ėshtė tėrėsia e njė entiteti, njė objekt ose njė objekt karakteristike dhe tė veēantė si individė nga tė gjitha veēoritė e tjera.
Pėr njerėzit njė humbje e pavullnetshme e identitetit ėshtė psikologjikisht njė problem i madh nė qoftė se anėtarėsimet e rėndėsishme nė grup (p.sh., familja, njerėzit, apo kombi, feja, miq )
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2013, 16:18   #13
tenderandkind
V.I.P
 
Avatari i tenderandkind
 
Data e antarėsimit: Jun 2013
Vendndodhja: atje ku jetohet
Posts: 431
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
tenderandkind ėshtė njė i shkėlqyertenderandkind ėshtė njė i shkėlqyertenderandkind ėshtė njė i shkėlqyertenderandkind ėshtė njė i shkėlqyertenderandkind ėshtė njė i shkėlqyertenderandkind ėshtė njė i shkėlqyertenderandkind ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Bashkekzistenca fetare ne Shkoder
Kisha e Fretenve, Xhamia Ebu-Beker dhe Kisha Ortodokse. Ne sfond disa nga lagjet me te vjetra te Shkodres, si dhe Mali i Cukalit madheshtor.
tenderandkind nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2013, 16:52   #14
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,368
Thanks: 230
Thanked 452 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Shqipetaret duhet te din se jetojn ne shekullin 21,ky shekull me te drejte eshte shekull i arritjeve te medhaja ne fushen e teknologjis Kompjuterike dhe fushave te tjera,pra ne duhet te mundohemi te integrohemi ne familejen e madhe evropiane me kulturen ton dhe karakteristikat tona.
Eshte shum me rendesi te cekim se ne si popull me tri fet aktuale duhet te prezentohemi si popull me vlera te larta ne qdo aspekt,pra nuk duhet ti kopjojm te tjeret por te ruajm origjinalitetin...nuk mundet me askushe te luaj me fatin ton kombetare si dikur me dhelperi dhe metoda tjera..fet secili ti ban per vehte dhe le te jen personale,kurse qashtjen kombetare duhet ta ruajm si syte e ballit aty nuk mujna te diskutojm apo te bejm krahasime se cili eshte me shqipetare se tjetri,te gjith duhet te jemi te barabart !!
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2013, 17:37   #15
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,668
Thanks: 1,183
Thanked 1,415 Times in 564 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Ne njerez te mire duam, feja nuk ka rendesi, ne gjithesesi ju respektojme.
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2014, 11:56   #16
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 112
Thanked 243 Times in 67 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

DUke veshtruar forumin e tolerances. Vihet re qarte qe jane disa tema te cilat kane sjelle provokacione kundrejte besimeve te tjetrit.

Une dua te sugjeroj dhe te bej nje thirrje per te mos e kaluar cakun e bisedes. Duke sjelle tema provokative anetaret ekstremist mund te fillojne te shfrytezojne kete per te share fete kundershtare.

Temat mund te lejohen por postimet me permbajtje ofenduese kundrejt besimeve fetare te te tjereve dhe postime qe mbjellin urrejtje ndaj fese tjeter duhet te mos tolerohen.

Ne te kundert nuk kemi te bejme me me tolerance fetare.

Toleranca fetare eshte te mos tolerosh urrejtjen per fene e tjetrit.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2014, 12:08   #17
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,635
Thanks: 4,429
Thanked 5,269 Times in 3,351 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
DUke veshtruar forumin e tolerances. Vihet re qarte qe jane disa tema te cilat kane sjelle provokacione kundrejte besimeve te tjetrit.

Une dua te sugjeroj dhe te bej nje thirrje per te mos e kaluar cakun e bisedes. Duke sjelle tema provokative anetaret ekstremist mund te fillojne te shfrytezojne kete per te share fete kundershtare.

Temat mund te lejohen por postimet me permbajtje ofenduese kundrejt besimeve fetare te te tjereve dhe postime qe mbjellin urrejtje ndaj fese tjeter duhet te mos tolerohen.

Ne te kundert nuk kemi te bejme me me tolerance fetare.

Toleranca fetare eshte te mos tolerosh urrejtjen per fene e tjetrit.
ne ateistet nuk marrim pjese ne keto tema.
jeni ju fetaret qe nxisni urrejtje
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-01-2014, 12:19   #18
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 112
Thanked 243 Times in 67 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Dua te bej nje thirrje per te mos e kaluar cakun e bisedes. Duke sjelle tema provokative anetaret ekstremist mund te fillojne te shfrytezojne kete per te share fete kundershtare.

Temat mund te lejohen por postimet me permbajtje ofenduese kundrejt besimeve fetare te te tjereve dhe postime qe mbjellin urrejtje ndaj fese tjeter duhet te mos tolerohen.

Ne te kundert nuk kemi te bejme me me tolerance fetare.

Toleranca fetare eshte te mos tolerosh urrejtjen per fene e tjetrit.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-01-2014, 10:53   #19
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,062
Thanks: 3,563
Thanked 4,378 Times in 2,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Toleranca Fetare looool

- Propaganda fetare, duhet denuar rreptesisht-
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2017, 22:58   #20
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,234
Thanks: 10,281
Thanked 5,707 Times in 3,846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Sugjerime per forumin Toleranca fetare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Toleranca Fetare looool

- Propaganda fetare, duhet denuar rreptesisht-
qy bosi i forumit aq me acaron qe fshine ca video qe si ben BENI(me te MADHE).
Qe ta kuptoje....
seltene Videobotschaft von gemässigten Muslime an die radikalen Islamisten.

feja NGELET OPIUM per QORRAT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur