Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-03-2016, 20:59   #61
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,211
Thanks: 1,905
Thanked 1,085 Times in 589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Cilat jane zonat me te njohura per mjaltin dhe erezat ne trojet shqiptare?
A ka mundesi t'i pergjigjet ndonjeri kesaj pyetjeje apo i keni me leke?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2016, 21:04   #62
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 34,854
Thanks: 8,978
Thanked 8,272 Times in 4,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 461
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
A ka mundesi t'i pergjigjet ndonjeri kesaj pyetjeje apo i keni me leke?
Po kush ka njohuri mbi gjith Shqipėrinė?
Pėr punėn e mjaltit si mjalti mė me vlerė mbahet ai kur bleta kullos nė koēimare, koēimare ke nga zona jote, zona ime etj..s'ke pse shtyhesh mė larg.
Pėr erza varet specifikisht pėr llojin qė kėrkon.
Ndaj nuk tė ėshtė pėrgjigjur njeri deri tani.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2016, 21:13   #63
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,211
Thanks: 1,905
Thanked 1,085 Times in 589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po kush ka njohuri mbi gjith Shqipėrinė?
Pėr punėn e mjaltit si mjalti mė me vlerė mbahet ai kur bleta kullos nė koēimare, koēimare ke nga zona jote, zona ime etj..s'ke pse shtyhesh mė larg.
Pėr erza varet specifikisht pėr llojin qė kėrkon.
Ndaj nuk tė ėshtė pėrgjigjur njeri deri tani.
Ishte nje mundesi per ata t'i benin reklame zones dhe biznesit te tyre dhe do e benin pa leke.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2016, 21:22   #64
Sopoti
V.I.P
 
Avatari i Sopoti
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 9,935
Thanks: 3,966
Thanked 4,480 Times in 2,255 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
A ka mundesi t'i pergjigjet ndonjeri kesaj pyetjeje apo i keni me leke?
Puka ,sepse e shoh ne reviste.
Mali i Gramozit,Librazhdi ne zonat e tij la lule qe mjalti quhet cilesor.
Kocimarja qe thote Akrepi gjendet ne zona te ndryshme.
Ka plot.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2016, 21:24   #65
Sopoti
V.I.P
 
Avatari i Sopoti
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 9,935
Thanks: 3,966
Thanked 4,480 Times in 2,255 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 173
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Ishte nje mundesi per ata t'i benin reklame zones dhe biznesit te tyre dhe do e benin pa leke.
Ne sezonin veror do ju sjell video nga vendet qe do shtegtojne,ti shohin ATA qe pelqejne bletet.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2016, 22:16   #66
WALCHIRIA
Best Of Me
 
Avatari i WALCHIRIA
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,524
Thanks: 344
Thanked 1,869 Times in 341 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
WALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
A ka mundesi t'i pergjigjet ndonjeri kesaj pyetjeje apo i keni me leke?
Per mjalt mbahet ai i geshtenjes dhe thon qe nga tropoja e bejn akoma pa hile .
WALCHIRIA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2016, 22:48   #67
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,592
Thanks: 4,137
Thanked 8,355 Times in 2,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Mjalt Maleshove , mendoj se jo me kot e merr greku dhe e exportin deri ketu ku jam une si mjalt Olimpi. Une e njoh ne shije se jam rritur me te .

Ajo pjese e malit ka shume rigon, sherebele, akacie dhe lule te egra .
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-03-2016, 12:47   #68
ODEON
Banned
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,331
Thanks: 217
Thanked 617 Times in 328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga WALCHIRIA Shiko postimin
Per mjalt mbahet ai i geshtenjes dhe thon qe nga tropoja e bejn akoma pa hile .
Mjalti i geshtenjes nuk hahet si produkt i perditshem, pasi ky lloj mjalti eshte kurativ i forte ne disa drejtime, psh kundra ftohjeve dhe pneumonive te ndryshme pasi rrit imunitetin. Nje nder arsyet qe nuk konsumohet ne mase eshte shija e tij e hidhur. Persa i perket asaj qe gjendet lehte dhe eshte pa hile, konsiston nga arsyeja qe te dhashe me lart, shija e hidhur e tij nuk e ben atraktiv per konsum te perditshem dhe njekohesisht nga kjo vjen dhe pjesa e stokut dmth gjendet ne gjendjen e tij reale sepse ka.

Nder mjaltet qe perdor une dhe qe shkoj e marr vete ne ato zona eshte; Sherebela ne pllajat e llogarase, dhe rozmarina ne malin e Buretos dhe Ne Zhulat te gjirokastres.

Menyra se si ta njohim mjaltin ka shume por me e perdorshmja eshte ajo e lapsit kopjativ qe perdornin dikur grate per lyerjen e syve.
Nese leshon ngjyre lapsi kopjativ ai mjalt nuk eshte real pasi ka perqindje uji ne te dhe uji eshte nje nder perberesit e likuideve qe perdoren per mjaltin industrial, tek bleta uji nuk gjendet dhe eshte nje perberes natyral krejt tjeter nga uji.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 22:27   #69
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,062
Thanks: 3,563
Thanked 4,378 Times in 2,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Tani per tani vetem ne ndonje Shtepi.

Hudhini edhe nje sy.... ( Bitcoins) , ja vlen te investoni ne te ... c'do dite e ,shikoj/kontrolloj live nga telefoni.. se si i rritet interesi/vlera nga dita dites , investimit qe kam bere ne Bitcoins.

Por duhet edhe pak stil e kujdes, qe mos te biesh ne sy nga banka e jote qe ke llogarite bankare me te. ; )
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 22:50   #70
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 5,773
Thanks: 0
Thanked 410 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Tani per tani vetem ne ndonje Shtepi.

Hudhini edhe nje sy.... ( Bitcoins) , ja vlen te investoni ne te ... c'do dite e ,shikoj/kontrolloj live nga telefoni.. se si i rritet interesi/vlera nga dita dites , investimit qe kam bere ne Bitcoins.

Por duhet edhe pak stil e kujdes, qe mos te biesh ne sy nga banka e jote qe ke llogarite bankare me te. ; )
Bitcoin eshte investim i mire por perfitime te medha paten ata qe i besuan qe ne fillim, tani nese nuk gaboj ka shkuar 1200E/monedha (afersisht), gjithsesi thone qe per vere do ulet, nese do dije mire nga tech te investoje ne mining do ishte akoma me mire

gjithsesi nqs je e interesuar shiko dhe monedhen konkurente pasi dhe ajo por rritet goxha dhe skerkon shum investim (ne krahesim me bitcoin)
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 23:04   #71
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,062
Thanks: 3,563
Thanked 4,378 Times in 2,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Ke degjuar qe ka dalur njeri ... me humbje, ne te ? : )

Ke investuar vete ti.. tek kjo monedha konkurente ? Nuk e di nese po flasim per te njenten gje, ne lidhje me k'te monedhen ? : )
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 23:08   #72
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 5,773
Thanks: 0
Thanked 410 Times in 307 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Jo un skam investuar, un kam pasur mundesi ti merja falas pasi ne fillim perdorej jo si investim por me teper si praktike per blerje sherbimesh online por qe un se kam pranuar duke qene skeptik (normalisht pishman tani).

rivalja eshte: ethereum qe ne fakt qenka rritur goxha dhe kjo
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Oxygen pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2017, 23:11   #73
Doni15
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 11
Thanks: 13
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Doni15 ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Ne paisje,montazh.
Doni15 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 23:24   #74
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,062
Thanks: 3,563
Thanked 4,378 Times in 2,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

Will have a look, thnx ... i was on abt smth else. : )

I ka hapur veshet edhe Putini... tashme. loool
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2017, 23:45   #75
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,592
Thanks: 4,137
Thanked 8,355 Times in 2,886 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ku do tė investonit?

mbillni arrore ...(ka thene Sala)
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur