Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-06-2017, 08:29   #1
Mistela
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jun 2017
Postime: 3
Thanks: 1
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Mistela ėshtė nė rrugė tė mbarė
Ndihme Ndihme per teme diplomimi

Ju lutem te me ndihmoni duke plotesuar pyetesorin e meposhtem. Jam studente viti 6 mjekesi dhe me nevojitet per temen e diplomes. Faleminderit. P.s. nuk zgjat me shume se 5 minhttps://docs.google.com/forms/d/e/1F...1PB8w/viewform
Mistela nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 08:43   #2
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Postime: 7,124
Thanks: 4,386
Thanked 2,370 Times in 1,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 84
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Ndihme per teme diplomimi

unė provova tė kuptoj njė herė cilat pyetje janė, por sistemi qenka i atillė qė nuk mund tė kalosh nė faqen tjetėr pa plotėsuar kėtė parapraken.

Mendimi im: do tė ishte mirė tė na sillje kėtu gjithė pyetjet qė duhet tė pėrgjigjemi?

Tė uroj suksese!
__________________
(firma) Gi de Masha: 25 vjet: fillim karriere nė gjėzėtari; 21 vjet: angazhim me pėrkushtim nė gjėzėtari; 20 vjet: mishėrim me ndėrrimorėt.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gi de Masha pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2017, 09:36   #3
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 3,523
Thanks: 108
Thanked 135 Times in 103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Edvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistela Shiko postimin
Ju lutem te me ndihmoni duke plotesuar pyetesorin e meposhtem. Jam studente viti 6 mjekesi dhe me nevojitet per temen e diplomes. Faleminderit. P.s. nuk zgjat me shume se 5 minhttps://docs.google.com/forms/d/e/1F...1PB8w/viewform
E plotėsova, por duhej tė kishe vėnė mė shumė pika nė pėrgjigje. Si p.sh. kjo pyetje nuk lidhet me mua.
Dhe duhet ta sqarosh qė ky pyetėsor ėshtė personat diabetikė ose ata qė rrinė me persona me diabet. Si dhe gramatika e pyetjeve ka shumė vend pėr rregullim pasi shumė pyetje janė tė pakuptueshme nga renditja e gabuar e fjalėve.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 09:59   #4
Mistela
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jun 2017
Postime: 3
Thanks: 1
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Mistela ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
E plotėsova, por duhej tė kishe vėnė mė shumė pika nė pėrgjigje. Si p.sh. kjo pyetje nuk lidhet me mua.
Dhe duhet ta sqarosh qė ky pyetėsor ėshtė personat diabetikė ose ata qė rrinė me persona me diabet. Si dhe gramatika e pyetjeve ka shumė vend pėr rregullim pasi shumė pyetje janė tė pakuptueshme nga renditja e gabuar e fjalėve.
eshte pyetesor per personat e thjeshte dhe mendimet e tyre. Nuk ka nevoje qe te jene diabetike apo te kene te afert te tille. Eshte tjeter pyetesori per diabetiket. Faleminderit per kontributin 😊
Mistela nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 11:06   #5
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Postime: 2,675
Thanks: 1,735
Thanked 1,383 Times in 663 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

mu duken kot pyetjet , por i plotesova per ti lexuar deri ne fund

dhe kujdes kur i formuloni pyetjet te gjitha jane per gjinine mashkullore i/e
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 11:48   #6
[email protected]
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 3,550
Thanks: 1,492
Thanked 1,760 Times in 983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Do te keshilloja te ndryshoje pyetjet. Nuk arrita ta coja dot deri ne fund. Te gjithave ju pergjigja s'jam dakort. M'u duken pyetje shume pa lidhje dhe ofenduese ndaj personave me diabet te tipit 2. As vete ata nuk do dine s'i t'ju pergjigjen ketyre pyetjeve.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga [email protected] : 06-06-2017 nė 11:51
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i [email protected] pėlqehet nga
i vjetėr 06-06-2017, 12:03   #7
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Postime: 2,675
Thanks: 1,735
Thanked 1,383 Times in 663 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga [email protected] Shiko postimin
Do te keshilloja te ndryshoje pyetjet. Nuk arrita ta coja dot deri ne fund. Te gjithave ju pergjigja s'jam dakort. M'u duken pyetje shume pa lidhje dhe ofenduese ndaj personave me diabet te tipit 2. As vete ata nuk do dine s'i t'ju pergjigjen ketyre pyetjeve.
sipas vendit edhe kuvendi
besoj se ka dashur te kap problemin social ku njerezit gjykohen ose mendojne se gjykohen nga semundja e tyre
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 12:12   #8
[email protected]
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 3,550
Thanks: 1,492
Thanked 1,760 Times in 983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
sipas vendit edhe kuvendi
besoj se ka dashur te kap problemin social ku njerezit gjykohen ose mendojne se gjykohen nga semundja e tyre
Nuk besoj se njerezit me diabet shikohen shtrember. Mund te te vije pak keq por jo deri aty sa mos t'i pranosh prane. Apo ti largosh nga sebepet shoqerore. Ne fakt shqiptaret i injorojne semundjet e tjetrit. Tjetri ka diabet dhe e detyrojne te haje embelsire apo u japin pije te embla." Pi u thone se s'te gjen gje vetem per nje rast."
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 12:24   #9
Mistela
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jun 2017
Postime: 3
Thanks: 1
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Mistela ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Pershendetje mia. Pyetesori eshte i perkthyer nga nje pyetesor i validuar australian. Jane pyetje standarde. Nese nuk je dakord me pohimet mund tw zgjedhesh nuk jam dakord. Prandaj jane te gjitha llojet e pergjigjeve te perfshira. Megjithese mund te duket e habitshme ky studim eshte realizuar ne vende te tjera te cilat kane nxjerre perfundimin qe personat diabetike paragjykohen dhe diskriminohen ne pune. Une thjesht po perpiqem te shikoj nese eshte e njejta situate ne shqiperi. Faleminderit per pergjigjet
Mistela nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 13:30   #10
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Postime: 6,278
Thanks: 602
Thanked 502 Times in 192 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Pytsori po ta teshka.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 15:40   #11
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 3,523
Thanks: 108
Thanked 135 Times in 103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Edvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistela Shiko postimin
eshte pyetesor per personat e thjeshte dhe mendimet e tyre. Nuk ka nevoje qe te jene diabetike apo te kene te afert te tille. Eshte tjeter pyetesori per diabetiket. Faleminderit per kontributin 😊
Po ēfarė mendimi mund tė kem unė kur mė pyet "Si e ndjen veten kur pronari tė diskriminon sepse je diabetik"?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-06-2017, 15:42   #12
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 3,523
Thanks: 108
Thanked 135 Times in 103 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Edvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistela Shiko postimin
Pershendetje mia. Pyetesori eshte i perkthyer nga nje pyetesor i validuar australian. Jane pyetje standarde. Nese nuk je dakord me pohimet mund tw zgjedhesh nuk jam dakord. Prandaj jane te gjitha llojet e pergjigjeve te perfshira. Megjithese mund te duket e habitshme ky studim eshte realizuar ne vende te tjera te cilat kane nxjerre perfundimin qe personat diabetike paragjykohen dhe diskriminohen ne pune. Une thjesht po perpiqem te shikoj nese eshte e njejta situate ne shqiperi. Faleminderit per pergjigjet
Atėherė prandaj nuk kishin kuptim pyetjet, dhe kishin gabime tė tmerrshme gramatikore. Mė mirė ta bėjė te gjithin nė anglisht sesa tė mundohesh ta pėrkthesh e tė mos dish ta pėrkthesh. Mund t'ia japėsh dikujt qė di anglisht e shqip, qė ta pėrkthejė nė gjuhė tė saktė sepse nė atė formė qė ėshtė nuk kuptohet nga shqiptarėt.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-06-2017, 22:48   #13
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,580
Thanks: 6,717
Thanked 3,701 Times in 2,412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 240
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga [email protected] Shiko postimin
Do te keshilloja te ndryshoje pyetjet. Nuk arrita ta coja dot deri ne fund. Te gjithave ju pergjigja s'jam dakort. M'u duken pyetje shume pa lidhje dhe ofenduese ndaj personave me diabet te tipit 2. As vete ata nuk do dine s'i t'ju pergjigjen ketyre pyetjeve.
Sapo e bera testimin....
http://drs.dife.de/
5 ne 100 veta semuren....mundesine e kam 4.6%.
Ne fund me udhezojne
1-ndaloni duhanin
2-ulni perdorimin e mishit(yndyrnave)
etjera.

Nuk e di ky testimi eshte valid.....lol.
Shqipja???????????????????????
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2017, 15:53   #14
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,580
Thanks: 6,717
Thanked 3,701 Times in 2,412 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 240
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Ndihme Pėrgjigje e: Ndihme per teme diplomimi

Kemi ndonje jurist nga Dardania se dua ta pyes per dicka(edhe ne privat).
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur