Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-06-2017, 16:57   #821
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Kush flet!
Mire de , une ato lajme i lexoj loool, jo vetem une por te gjithe amo per qe i japin rendesi mediat e tona, i japin kete nuk mundet njeri te mohoj.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 16:57   #822
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,984
Thanks: 5,332
Thanked 5,211 Times in 3,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Kjo do te sjelle nje efekt kaq negativ ne cdo drejtim .....tek te gjithe.....e puna dhe themelet e nje epoke te bukur sikur do te thermohen e mbushen me lerat qe palliten pas kraheve te tij...na myten pushtat.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 16:58   #823
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Si e kupton ti kete vendim kaq te shpejt cool, kur par ca diteve tha qe do qendron deri ne perfundim te elimnatoreve, kurse menjeher pas ca diteve vendosi me braktis !? A thu pse ?
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:03   #824
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,984
Thanks: 5,332
Thanked 5,211 Times in 3,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

mendoj qe eshte nje akumulim pergjate viteve .....nuk ishte rastesi se edhe ne intervisten fill pas ndeshjes ishte i irrituar, mjaft i sikletos, perdori sarkazmen kur tha qe kur fitojme, fiton gjith skuadra e kur humbim fajin e ka trajneri....pra mendesia e semure e Federates me ata krimbat e ndyre duke fillu nga Duka e te gjtih ata aparatciket shto edhe llafllogjia e semure neper median e shkruar/degjuar/e pare...i dhane neveri.....ai mu duk tejet i neveritur e plasi derisa e nxorri jashte....mezi c'priti me ik prej asaj stalle derrash ne nyt.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2017, 17:05   #825
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,666
Thanks: 4,444
Thanked 5,280 Times in 3,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Mire de , une ato lajme i lexoj loool, jo vetem une por te gjithe amo per qe i japin rendesi mediat e tona, i japin kete nuk mundet njeri te mohoj.
ti nuk je trener
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:07   #826
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,666
Thanks: 4,444
Thanked 5,280 Times in 3,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

ja ēfar shkruan nje shoku im gazetar sporti

De Biasi deklaroi ikjen. Normale, sepse cdo fillim ka dhe nje fund. Donte te largohej si nje njeri normal qe beri nje pune dhe te tjeret duhet t'ia dinin. Iku ne momentin qe e ndjeu veten triumfator dhe me dinjitet ! I tha lamtumire asaj qe kish ngritur vete, pra kesaj kombetareje, qe me dashje kur donin ta lavderonin ia atriubuonin Presidentit dhe kur donin ta shanin De Biasi masakrohej. Harronin qe nje jave me pare e kishin bere hero e nje jave me pas e etiketonin si deshtak.
Mister.! .Me vjen keq qe ike. Me vjen keq nuk jam "gazetar" i ri qe te shkruaja per ty ato qe te tjeret do me urdheronin. Me vjen mire qe jam i vjeter ne kete profesion dhe kam njohur te pakten 10 trajnere te Kombetares Shqiptare. Sot gjej rastin t'u them faleminderit te gjtheve...por ju personalisht edhe pse njihemi fare pak 'live", me lejoni t'ju them 1 milione here faleminderit. 1 milion here per ate qe keni bere per Kombetaren Shqiptare. Mister, meriton te gjitha respektet. "In bocca al lupo Mister"
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2017, 17:11   #827
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,984
Thanks: 5,332
Thanked 5,211 Times in 3,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Ledio e paske shokun burr zotni......
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:13   #828
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 34,876
Thanks: 8,999
Thanked 8,278 Times in 4,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 462
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Kush ėshtė Qy Luēi e njeh njeri?


Ish-lojtari i Kombėtares sulmon De Biazin: S’do gjesh mė shesh, tė bėsh pėrshesh. Na u bėre si Mesia dhe fillove nga tangėrlliku…
Ish-futbollisti i Kombėtares shqiptare tė futbollit, Roland Luēi, nėpėrmjet njė postimi nė Facebook, nuk ėshtė kursyer nė “lamtumirėn” e tij ndaj Xhani De Biazit. Ai i ėshtė drejtuar me tone mjaft kritike ish-teknikut tė kuqezinjve pėr periudhėn e qėndrimit tė tij nė Shqipėri dhe mėnyrėn se si u largua nga ajo.

Postimi:

Dr. Xhani iku…

Mbas tangarllekut dhe megalomanisė dje nė konferencėn e shtypit qė duhet tė ofendonte ēdo shqiptar tė dinjitetshėm, Xhani i Kryeministrit tone, doktori i Ēilit dhe Qytetari i Nderit i kushedi sa fshatrave shqiptarė, largohet pėrfundimisht nga drejtimi i Kombėtares sonė!

Rruga e mbarė zotėri, po kurrkund nė botė nuk do tė gjesh shesh e tė bėsh pėrshesh si nė Shqipėri, nuk do tė gjesh turma tė harlisura qė gėrthasin pėr ty si tė ishte Mesia, nuk do tė gjesh Kryeministra e Presidentė qė tė vrapojnė mbas teje me dekorata nė dorė, nuk do tė gjesh bashki, qytete e katunde qė tė tė shpallin qytetar nderi, nuk do tė gjesh universitete hijerėndė tė tė gradojnė “doktor tė nderuar”, nuk do tė gjesh kund federatė qė tė plotėson tekat qindramijėeuroshe, nuk do tė gjesh kund shtet qė tė japi pasaportėn e tij qė ti tė fshehėsh paratė, nuk do tė gjesh dot ekip lojtarėt e tė cilit dhe t’i menaxhosh si njė ndėrmjetės ordiner.

Ėshtė e vėrtetė qė shkuam nė Europian me ty, nė Europian ku tashme shkojnė gjysma e shteteve tė Europės dhe ky aktivitet vazhdon tė quhet banalisht dhe ironikisht “finale”, nė Europian ku marrin pjesė rregullisht kombe sa gjysma e tonit e nuk bėjnė kaq zhurmė sa ne, shkuam ashtu si shkuam, me njė fitore dhe dy barazime nė tė cilat ke pjesėn e meritės dhe ti.

Tė tjerat janė dėngla me tė cilat dehen shqiptarėt e infektuar nga komplekset e inferioritetit, shqiptarė tė qorruar nga katenaēio-ja jote qė nuk shohin se ti pate nė dispozicion si i pari drejtues i Kombėtares njė plejadė tė plotė tė djemve tė Shqipėrisė 10 milionėshe tė lindur, rritur dhe integruar nė Europe, luks qė prej tani do ta kenė dhe pasardhėsit e tu, po qė nuk pati shansin ta kishte kurrkush nga paraardhėsit.

Tė mbajti FSHF nė pėllėmbė tė dorės dhe po ikėn duke e akuzuar se tė paska dhėnė shumė pak, financiarisht shumė pak nga tė ardhurat gjigande qė i paske sjellė ti asaj dhe futbollit tonė.

Do tė mbetesh ekzemplar i veēantė i sojit tėnd qė menjėherė mbas ndeshjes sė fundit kualifikuese nė Armeni ju turre Armand Dukės duke thirrur paturpėsisht harpagonshe “hape thesin President”!

Udhė e mbarė tė qoftė Xhan!
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:17   #829
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ti nuk je trener
Drague, ai shrim me lart ishte per bythet e kallashit, e nuk kishte te bente me trener, se di pse me thua ti nuk je trener ?
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:18   #830
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,984
Thanks: 5,332
Thanked 5,211 Times in 3,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

ho pra ku ishte ky Luqi ta bente me perpara ate qe geri Ganiu.....dava zagaresh qe pjerdhin bishtin e zgjebosur te injorances.......

Giani ti per mu do te jesh gjithmone Ganiu (pepino aldente)
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:23   #831
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Doren zemer cool edhe kroati rahmetlia Josip Kuže ka qene super trener, biles super loje kemi bere ne ate kohe.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:29   #832
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 14,984
Thanks: 5,332
Thanked 5,211 Times in 3,329 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 310
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Doren zemer cool edhe kroati rahmetlia Josip Kuže ka qene super trener, biles super loje kemi bere ne ate kohe.
jam dakort me ty por ky kishte nje tjeter metode pune....gjurmoi te gjith ata lojtare te rinj (sidomos jashte) duke i zgjedhur vete, punoi metodikisht per te krijuar jo vetem ekipin e te rriturve por edhe atyre te moshave me te reja...pra nje zinxhir qe do te krijonte metodike dhe vazhdimesi.....eshte e pa falshme te jemi kaq te mbrapshte.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:35   #833
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Sigurishte qe ka pas tjeter metod te punes, por edhe pse ishte i semure e shiqonte ndeshjen nga spitali dhe festonte. Mire po ne ate kohe me kujtohet super loje bejshin teper se jo pak. Te behemi te sinqert lojen ndaj Italis dhe Spanjes, kurrrrrrrrrrrrrrr ne jete loje me te dobet nuk kemi bere, e di pse, se u mundojshin vetem ne mbtojtje me qendru dhe kjo na kushtoj me debakel. Pra ne keto dy loje te Ganiu beri pak gabime, por tjerat loje kemi qene fanstastik.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 17:52   #834
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,392
Thanks: 767
Thanked 358 Times in 150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Sigurishte qe ka pas tjeter metod te punes, por edhe pse ishte i semure e shiqonte ndeshjen nga spitali dhe festonte. Mire po ne ate kohe me kujtohet super loje bejshin teper se jo pak. Te behemi te sinqert lojen ndaj Italis dhe Spanjes, kurrrrrrrrrrrrrrr ne jete loje me te dobet nuk kemi bere, e di pse, se u mundojshin vetem ne mbtojtje me qendru dhe kjo na kushtoj me debakel. Pra ne keto dy loje te Ganiu beri pak gabime, por tjerat loje kemi qene fanstastik.
Clive mos pretendo te besh loje te mire kunder Italise dhe Spanjes! Jane tjeter nivel klasi kto dy nazionale qe permende ti. Pervcse cdo kundershtar ndjen kompleksin e inferioritetit kunder Spanjes dhe Italise, mos harro se dhe gjyqtaret te mbysin fare duke favorizuar te medhate. De Biazi per kombetaren tone eshte pa te voglin dyshim HERO.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 18:02   #835
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Angel, nuk e mohova qe nuk eshte hero per kombetaren tone, por mos harro qe Spanja dhe Italia nuk jane sikur siq ishin me pare super skuadra, kohen e fundit kan humbur dhe barazur me shtete shume te lodhta ne krahasim me Shqiperin, Itali me Maqedonin ishte duke humbur 2 me 0, arriti me veshtiresi qe te fitoj.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 18:21   #836
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,270
Thanks: 58
Thanked 233 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Italiani ishte trajner solid.
Pa dyshim qe asht merite e tij pjesmarrja e kombtares ne europianin e kaluem.
Asht pak e cuditshme pse dha dorheqje tash,kur ende s`kan perfundue ndeshjet kualifikuese per botnorin e ardhshem.
Merret me mend qe ka ndonji interes per vete.
Megjithate,respekt italianit dhe shum suksese ne te ardhmen e tij.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 18:30   #837
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,392
Thanks: 767
Thanked 358 Times in 150 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Angel, nuk e mohova qe nuk eshte hero per kombetaren tone, por mos harro qe Spanja dhe Italia nuk jane sikur siq ishin me pare super skuadra, kohen e fundit kan humbur dhe barazur me shtete shume te lodhta ne krahasim me Shqiperin, Itali me Maqedonin ishte duke humbur 2 me 0, arriti me veshtiresi qe te fitoj.
Ke te drejte deri diku. Une para te dyjave ndeshjeve lutesha ishalla nuk humbim me goleade per te mos na felliqur. Pritshmerite e tifozave
Ishin shume te medha, i medias po ashtu dhe natyrisht presioni te lojtret ishte shume i madh.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 19:58   #838
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,550
Thanks: 2,120
Thanked 2,435 Times in 1,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kush ėshtė Qy Luēi e njeh njeri?


Ish-lojtari i Kombėtares sulmon De Biazin: S’do gjesh mė shesh, tė bėsh pėrshesh. Na u bėre si Mesia dhe fillove nga tangėrlliku…
Ish-futbollisti i Kombėtares shqiptare tė futbollit, Roland Luēi, nėpėrmjet njė postimi nė Facebook, nuk ėshtė kursyer nė “lamtumirėn” e tij ndaj Xhani De Biazit. Ai i ėshtė drejtuar me tone mjaft kritike ish-teknikut tė kuqezinjve pėr periudhėn e qėndrimit tė tij nė Shqipėri dhe mėnyrėn se si u largua nga ajo.

Postimi:

Dr. Xhani iku…

Mbas tangarllekut dhe megalomanisė dje nė konferencėn e shtypit qė duhet tė ofendonte ēdo shqiptar tė dinjitetshėm, Xhani i Kryeministrit tone, doktori i Ēilit dhe Qytetari i Nderit i kushedi sa fshatrave shqiptarė, largohet pėrfundimisht nga drejtimi i Kombėtares sonė!

Rruga e mbarė zotėri, po kurrkund nė botė nuk do tė gjesh shesh e tė bėsh pėrshesh si nė Shqipėri, nuk do tė gjesh turma tė harlisura qė gėrthasin pėr ty si tė ishte Mesia, nuk do tė gjesh Kryeministra e Presidentė qė tė vrapojnė mbas teje me dekorata nė dorė, nuk do tė gjesh bashki, qytete e katunde qė tė tė shpallin qytetar nderi, nuk do tė gjesh universitete hijerėndė tė tė gradojnė “doktor tė nderuar”, nuk do tė gjesh kund federatė qė tė plotėson tekat qindramijėeuroshe, nuk do tė gjesh kund shtet qė tė japi pasaportėn e tij qė ti tė fshehėsh paratė, nuk do tė gjesh dot ekip lojtarėt e tė cilit dhe t’i menaxhosh si njė ndėrmjetės ordiner.

Ėshtė e vėrtetė qė shkuam nė Europian me ty, nė Europian ku tashme shkojnė gjysma e shteteve tė Europės dhe ky aktivitet vazhdon tė quhet banalisht dhe ironikisht “finale”, nė Europian ku marrin pjesė rregullisht kombe sa gjysma e tonit e nuk bėjnė kaq zhurmė sa ne, shkuam ashtu si shkuam, me njė fitore dhe dy barazime nė tė cilat ke pjesėn e meritės dhe ti.

Tė tjerat janė dėngla me tė cilat dehen shqiptarėt e infektuar nga komplekset e inferioritetit, shqiptarė tė qorruar nga katenaēio-ja jote qė nuk shohin se ti pate nė dispozicion si i pari drejtues i Kombėtares njė plejadė tė plotė tė djemve tė Shqipėrisė 10 milionėshe tė lindur, rritur dhe integruar nė Europe, luks qė prej tani do ta kenė dhe pasardhėsit e tu, po qė nuk pati shansin ta kishte kurrkush nga paraardhėsit.

Tė mbajti FSHF nė pėllėmbė tė dorės dhe po ikėn duke e akuzuar se tė paska dhėnė shumė pak, financiarisht shumė pak nga tė ardhurat gjigande qė i paske sjellė ti asaj dhe futbollit tonė.

Do tė mbetesh ekzemplar i veēantė i sojit tėnd qė menjėherė mbas ndeshjes sė fundit kualifikuese nė Armeni ju turre Armand Dukės duke thirrur paturpėsisht harpagonshe “hape thesin President”!

Udhė e mbarė tė qoftė Xhan!
Stereotip i pordhaxhiut dhe badihavxhiut qe rri ulur para shitores se lagjes dhe pret kush ja paguan nje birre. Kesaj radhe e paska qeras Duka.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2017, 02:27   #839
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 804
Thanks: 527
Thanked 317 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Veshtire se do kemi trajner tjeter qe te arrije rezultatet e De Biasit. Kualifikimi ishte historik per ne France 2016.Arritem edhe vendin e 22 ne rang listen e FIFAS. Dhe tani e la ekipin ne vendin e 3 pas Spanjes e Italise ( dy fuqi boterore te futbollit).
Keta Hafizet e Lucet jane njerez qe kane cmire e lakmi per arritjet e tjetrit. Medioker ne te gjitha drejtimet. Ky Luci ka qene nje lojtar medioker qe vetem ndonje top me koke kapte. Kishte xhaxhain sigurims me pozite dhe e thiren nja dy here ne grumbullim me kombetaren. Flet ky koqe tani e kritikon De Biasin a thua se ne ishim ekip klasi. Ne ishim gjithmone ne 2 vendet e fundit te tabeles dhe e kishim tabu fitoren jashte. Me De Biasin u thye kjo tabu. Fitore ne Norvegji, ne Portugali,ne Armeni,ne Israel e barazim ne France. Ne europian thyem Rumanine pas 68 vjetesh. Nuk jane pak keto per futbollin tone modest.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 15-06-2017, 06:23   #840
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,213
Thanks: 4,555
Thanked 2,318 Times in 1,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kombėtarja Shqiptare e futbollit

Mesazhi i Tifozėve Kuq e Zi pėr De BiasiTifozėt Kuq e Zi kanė falėnderuar Gianni de Biasin pėr punėn te Kombėtarja shqiptare dhe respektin qė ka treguar pėr tifozėt

Tifozėt e Kombėtares shqiptare kanė shprehur mirėnjohje e falėnderim pėr punėn e jashtėzakonshme tė trajnerit Gianni de Biasi nė krye tė Kombėtares.

Ata falėnderojnė edhe pėr bashkėpunimin dhe gatishmėrinė pėr tė na takuar nė ēdo moment dhe nė ēdo vend tifozėt Kuq e Zi.
“Mirėnjohje e falėnderim pėr punėn e jashtėzakonshme nė krye tė Kombėtares. Mirėnjohje e falėnderim pėr bashkėpunimin dhe gatishmėrinė pėr tė na takuar nė ēdo moment dhe nė ēdo vend. Lidhjen speciale qė e krijove me tifozėt shqiptarė ishte rezultat i respektit qė ti dhe.
Ndėr tė rrallė trajnerė qė kemi pasur ftesa pėr tė na takuar dhe dėgjuar zėrin e tifozėve .
Tifozėt Kuq e Zi tė urojnė shėndet dhe njė karrierė tė suksesshme.
Ti ishe njėri prej nesh!
Faleminderit Gianni!”, shkruajnė tifozėt nė Facebook. /Express/
___________________________________________
http://zeri.info/sport/148399/mesazh...de-biasi-foto/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur