Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-06-2017, 15:31   #1
CERMENIKASI
V.I.P
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: Nė dhe tė huej
Posts: 1,511
Thanks: 272
Thanked 329 Times in 177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Sot janė publikuar tė dhėnat pėr pasurin e zyrtarėve tė lartė tė vendit nga Agjencia Kundėr Korrupsionit.
Nė kėtė publikim tė tė dhėnave janė tė pėrfshirė edhe Presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, kryeministri i Kosovės, Isa Mustafa, Kryetari i Kuvendit tė Kosovės Kadri Veseli, si dhe Kryetari i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj. Por kush nga kėta lider janė mė tė pasur e kush mė i “varfėr” mund tė lexoni mė poshtė deklarimin e tyre tė pasurisė nė tė cilat pėrfshihen edhe tė hyrat e bashkėshorteve tė tyre.
Nga deklarimi i pasurisė Haradinaj del tė jetė mė i pasuri, pasi qė ka deklaruar se *pasuri tė pėrgjithshme prej 916 mijė e 560 euro, duke e pėrfshirė kėtu edhe tė hyrat vjetore nga pozita e deputetit, pasuria e paluajtshme dhe tė luajtshme.
Pasi tij, radhitet, presidenti Thaēi i cili posedon pasuri prej 641 mijė e 611 euro nė pasuri tė pėrgjithshme.
*Ndėrsa, edhe kryeministri Mustafa posedon pasuri tė pėrgjithshme prej 611 mijė e 968 euro.
*Kurse,*Veseli ka pasuri tė pėrgjithshme prej 339 mijė e 258 euro./

A thue i kanė deklarue tė gjitha apo...
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 18:12   #2
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,128
Thanks: 18
Thanked 67 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Skerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolare
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Dokrra sic thuni ju, ato jane cikerrime ne krahasim me pasurine qe e kane ne realitet. Thaci eshte me i pasuri prej ketij grupi, multi milioner, tani Kadria, Ramushi, Rexhepi, Mustafa etj. Vetem pumpat e benzines (INA) qe i ka uzupru Thaēi menjehere mas lufte e kane ba multi milioner automatikisht pa i kalkulu fitimet, monopolin e bizneset tjera qe ky ka lidhje me to. Keta njerz para lufte, sidimos Thaēi, Rexha etj. menzi jen ngi buk e mos te flasim per ndonje pasuni. Si erdhen deri ketu? E dime ne te gjithe shume mire, ma merr mendja.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 18:29   #3
invictus
larguar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 1,534
Thanks: 122
Thanked 195 Times in 132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
invictus ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

dikush duhet tu thote ketyre plerave se kosova eshte vendi me i mjere i europes,
konkuron me shqiperine. zihen dhemb per dhemb me njeri tjetrin te dy shtetet, kush e kush te jete me i mjeri i te mjereve.
vari tapat, pun arnautesh.

bishti i kavallit i europes.
invictus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i invictus pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2017, 19:37   #4
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,299
Thanks: 7,904
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

LAPIDAR.
__________________
Une jam pergjegjes vetem para popullit tim,dhe nuk i detyrohem ASKUJT tjeter(Vladimir Putin).
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 11:54   #5
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,350
Thanks: 1,713
Thanked 1,622 Times in 1,044 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

edhe ne fund po del qe sociali i zvicres eshte me i forti se kudo ne bote qe mund te punosh dhe pamvaresisht se ēfare profesioni dhe shkalle profesionale ke Hushimi, me parat e kursyera nga sociali i zvicres ka blere gjysemen e Kusov`s , pastaj Xhavit Haliti dhe gjithe pabuksat e UĒiK-es

Se shpejti dua ti pushoj gjitha aktivitetet e punes dhe veprimtarise dhe do i gjuhem socialit pas nje viti ik e blej edhe gjysmen tjeter te Kusov`s qe ka ngelur pa e blere Hushimi edhe ata te tjeret
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 12:05   #6
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,461
Thanks: 3,560
Thanked 4,095 Times in 2,552 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
edhe ne fund po del qe sociali i zvicres eshte me i forti se kudo ne bote qe mund te punosh dhe pamvaresisht se ēfare profesioni dhe shkalle profesionale ke Hushimi, me parat e kursyera nga sociali i zvicres ka blere gjysemen e Kusov`s , pastaj Xhavit Haliti dhe gjithe pabuksat e UĒiK-es

Se shpejti dua ti pushoj gjitha aktivitetet e punes dhe veprimtarise dhe do i gjuhem socialit pas nje viti ik e blej edhe gjysmen tjeter te Kusov`s qe ka ngelur pa e blere Hushimi edhe ata te tjeret
sa e ka pasurine ai trimi derjansit? se ketij trimit tone ja ka bo paret mami me fiq
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 12:07   #7
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,350
Thanks: 1,713
Thanked 1,622 Times in 1,044 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
sa e ka pasurine ai trimi derjansit?
cili ? se derjansi ka shume trima nga gjitha trevat
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 12:07   #8
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,367
Thanks: 0
Thanked 795 Times in 595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
sa e ka pasurine ai trimi derjansit? se ketij trimit tone ja ka bo paret mami me fiq
3000 evro (per shefin e lalit kjo)
Ndersa per Albinin sja kam iden.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i zirconium pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 12:08   #9
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,461
Thanks: 3,560
Thanked 4,095 Times in 2,552 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
cili ? se derjansi ka shume trima nga gjitha trevat
kur ishte i vogel bertiste uck tash qe u rrit piskat vvv
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 12:12   #10
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,350
Thanks: 1,713
Thanked 1,622 Times in 1,044 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kur ishte i vogel bertiste uck tash qe u rrit piskat vvv
e ata duhet te vijne fillimisht ne zvicer te futen ne asyl, pastaj te ikin ke sociali per te perfunduar milionera te pakten ata lazartsit e Shypnise dhe gjithe te tjeret benin punen, jo perzgjedh faren, jo ujite, jo ruaje mos ta konfiskatojne e vjedhin deri sa te behet per treg.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 12:14   #11
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,461
Thanks: 3,560
Thanked 4,095 Times in 2,552 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
e ata duhet te vijne fillimisht ne zvicer te futen ne asyl, pastaj te ikin ke sociali per te perfunduar milionera te pakten ata lazartsit e Shypnise dhe gjithe te tjeret benin punen, jo perzgjedh faren, jo ujite, jo ruaje mos ta konfiskatojne e vjedhin deri sa te behet per treg.
a e di si qyhet kyetari i bashkise aty ku jeton se une nuk e di?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 12:33   #12
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 4,719
Thanks: 3,548
Thanked 1,887 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Shokuese kjo pasuri e vjedhun nga mileti i varfer!
Te korruptuem e hajdut gjithe sa jane, pa perjashtim. Konsiderojne shtetin si prone te tyre private!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 12:37   #13
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,461
Thanks: 3,560
Thanked 4,095 Times in 2,552 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Shokuese kjo pasuri e vjedhun nga mileti i varfer!
Te korruptuem e hajdut gjithe sa jane, pa perjashtim. Konsiderojne shtetin si prone te tyre private!
me vjen te plas ndonjeher se ke pallati i metes jetonte dhe pronari i vizion+ te dy morracake si te gjithe ne dhe sot jane milionere
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 12:53   #14
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,367
Thanks: 0
Thanked 795 Times in 595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
me vjen te plas ndonjeher se ke pallati i metes jetonte dhe pronari i vizion+ te dy morracake si te gjithe ne dhe sot jane milionere
Mos plas se nuk di ti nga blloku...kur ta mesoq ate bicim bllok e kalem bdoshta do behesh dhe ti dikusha.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 12:54   #15
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Leningrad
Posts: 36,299
Thanks: 7,904
Thanked 4,391 Times in 2,892 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

p.s.: dieses jahr wird es in ganz kosovo 1000 moscheen geben elhamdullilah.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg hasim-thaci2.jpg (17.5 KiloByte, 19 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 12:58   #16
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,461
Thanks: 3,560
Thanked 4,095 Times in 2,552 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pasuria e Thaqit,Haradinajt ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga meshule Shiko postimin
p.s.: Dieses jahr wird es in ganz kosovo 1000 moscheen geben elhamdullilah.
urime llap per fitoren
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur