Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-05-2017, 15:17   #381
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*


Per meditim grupor (Transmissionsmeditation) duhet te formohet nje grup. Numri me i vogel eshte prej 3 vetash. Keshtu krijohet nje trekendesh (Triangle). Mirepo, me shtimin e cdo anetari tjeter ne grup, potenca shtohet ne menyre enorme. Ja tabela:*


sa bukur do te ishte t'i kishim edhe me ilustrim menyren sesi vendosen pjesetaret e meditimit grupor...
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 11-05-2017, 15:22   #382
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Ne kushte normale duhet medituar pikerisht ate dite kur eshte Hena e Plote. Megjithate, per shkak te dates qe i bie, shtyhet ose behet dic me heret, nese i bie fundjava. Per shkak te pjesemarresve me te shumte. Sepse, sa me e madhe pjesemarrja ne grup (po flas per Meditim Transmisionues, i cili eshte meditim grupor) aq me i fuqishem meditimi, efikasiteti. (jane udhezimet tek faqja :https://www.facebook.com/Meditim-Tra...1457794806329/)

Nuk ka lutje gjat meditimit. Meditimi i mirefillte nuk ka te beje as me te meduar (pra, nuk medohet) e as me te folur (qofte lutje a mantram).

Te pershendes.

*

e vertete ,
jam shprehur gabimisht qe kam futur lutjen duke folur per meditimin . zakonisht une keto i kryej perpara se te ulem e te qetesohem duke boshatisur trurin nga mendimet.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 11-05-2017, 16:09   #383
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,759
Thanks: 480
Thanked 287 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

*

Ja disa foto. Fare thjeshte...mund te fillohet qe nga mosha 12-vjecare.
Nese grupi behet i madh, ndahen femrat dhe meshkujt nga nje ane (shih fotot)


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
i vjetėr 08-06-2017, 15:16   #384
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

This Month's Full Moon Might Be A Shock To Your System


June's full moon, known as both the Strawberry Full Moon and the Strong Sun Moon, will reach its peak this Friday, June 9, at 9:10 a.m. EST. After the May full moon, which urged us to practice caution, this month's full moon will imbue us with a renewed sense of energy and purpose.


As the summer solstice approaches, the days get longer and the urge to make the most of all that extra sunlight rises. In fact, even this month's full moon celebrations revolve around our daylight hours: Whether you perform a full moon ritual or simply hang out with friends on the patio, you're encouraged to spend the whole day of the Strong Sun Moon in nature, embracing the sun and its fiery energy.


If you can't make it to the great outdoors this Friday, you can still channel the sun in your personal life. Show yourself and those around you some warmth and affection — a little care goes a long way and will pay off when you return to your tasks feeling renewed and ready to go.

__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2017, 18:04   #385
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,664
Thanks: 6,730
Thanked 3,552 Times in 1,584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
A luan rol Hena e Plote ne sjelljen e njerzve dhe ne relaten qe ata kane me njeri-tjetrin?

A jemi me te predispozuar te kemi nje grindje ne ditet kur hena eshte "pesembedhjece" sic e quajme shpesh shqip?

Studimet tregojne se tek kafshet (kryesisht qente) atakimet dhe kafshimet ndaj njerzve jane me te shpeshta ne ditet kur Hena eshte e plote.

Ne sjelljen e njerzve studimet jane kontradiktore, pasi disa thone se kriminaliteti eshte me I madh ne ditet e tilla, (si pershembull vjedhjet dhe arrestimet , apo edhe aksidentet ) nderkohe qe te tjera studime thone se ky nuk eshte ndonje faktor per t'u marre parasysh

Nje gje dihet me siguri, qe qe prej koheve te lashta I eshte kenduar henes se plote dhe efektit romantik qe ajo dhuron tek njerezit (duke menjanuar ketu astrologjine)


A ndjeni ju ndryshim ne ditet me Hene te plote?
Temė shumė e mirė. E kam lexuar edhe mė perpara edhe tash kėto temat e fundit dhe mė bėnė pėrshtypje disa nga ato qė i ka thėnė Leaf dhe Terran.

Tash po dal te vetja ime. ( njė herė desha ta hap si temė me vete, por thashė mos tė bėhen shumė tema pėr hėnėn ). Pėr kėto qė thatė pėr hėnėn e plotė, mua sikur nuk mė bėjnė pėrshtypje dmth nuk mė pėrlasin mua ose nuk i hetoj, por qė ka ndikim hėna nė mua, ka.

Unė e kam me hėnėn e re. Kjo disi mė jep gjallėri dhe gėzim dhe e pėrjetoj kėtė.

Hėnės sė plotė nuk ia vė fort veshin - jam asnjanės.

Edhe katėrshja e fundit mė pėlqen, por kjo mė jep edhe njė ndjenjė dhembjeje, si pėr diēka qė po ikėn, po shkon ... ( por gjithsesi mė shumė mė jep pozitivitet ).

Sinqerish do tė kisha dėshirė tė merrja njė pėrgjigje prej jush qė ju pėrmenda ( ose edhe ndonjė tjetėr ), pėr kėto qė thashė.

Respekt,
__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 21:51   #386
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,664
Thanks: 6,730
Thanked 3,552 Times in 1,584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

S'paska marrė askush "zahmetin" tė pėrgjigjej.
__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:15   #387
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,759
Thanks: 480
Thanked 287 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

*

He, he Demke


Hena e re eshte e pershtatshme per ndonje fillim te ri. Ndonje projekt te ri, pastaj te shkon puna mbare.

Kur eshte puna tek keto gjera, sic eshte Hena ta zeme, eshte jashtezakonisht veshtire, sidomos diteve te sotit (kur bombardohemi disa here ne dite me Fake News), te gjindet kufiri i sakte ndermjet bestytnise dhe asaj cfare eshte e vertete.
Nese nuk gaboj, te mocmit tane, sa here kane filluar te ngrisin shtepi, shtepine (themelin apo gurthemelin) e kane nisur gjat henes se re. Plus qe kane bere nje lloj kurbani (kane therre ndonje shpend apo...).

Hena (pozitat e saj) perdoren dhe ne pemtari. Sikurse dhe peshkatari/gjueti e gjetiu....


Sidoqofte, ketu eshte fjala per henen e plote. Mbase duhet hapur teme te vecante per te gjitha henat:

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 22:21   #388
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Magjite me te medha behen ne Henen e Re
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:21   #389
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,664
Thanks: 6,730
Thanked 3,552 Times in 1,584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
*

He, he Demke


Hena e re eshte e pershtatshme per ndonje fillim te ri. Ndonje projekt te ri, pastaj te shkon puna mbare.

Kur eshte puna tek keto gjera, sic eshte Hena ta zeme, eshte jashtezakonisht veshtire, sidomos diteve te sotit (kur bombardohemi disa here ne dite me Fake News), te gjindet kufiri i sakte ndermjet bestytnise dhe asaj cfare eshte e vertete.
Nese nuk gaboj, te mocmit tane, sa here kane filluar te ngrisin shtepi, shtepine (themelin apo gurthemelin) e kane nisur gjat henes se re. Plus qe kane bere nje lloj kurbani (kane therre ndonje shpend apo...).

Hena (pozitat e saj) perdoren dhe ne pemtari. Sikurse dhe peshkatari/gjueti e gjetiu....


Sidoqofte, ketu eshte fjala per henen e plote. Mbase duhet hapur teme te vecante per te gjitha henat:

*
Ke tė drejtė.
Ndoshta nuk do tė ishte ide e keqe qė Leaf, t'ia ndėrrojė titullin temės. Ky qė ėshtė, por t'i shtohet edhe : Hėna e plotė - dhe fazat tjera tė hėnės.

Respekt,
__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:30   #390
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Ke tė drejtė.
Ndoshta nuk do tė ishte ide e keqe qė Leaf, t'ia ndėrrojė titullin temės. Ky qė ėshtė, por t'i shtohet edhe : Hėna e plotė - dhe fazat tjera tė hėnės.

Respekt,
Me vjen keq por kjo nuk do te ndodhe.

Ne respekt te Henes se Plote,
Leaf
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:31   #391
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,664
Thanks: 6,730
Thanked 3,552 Times in 1,584 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
Magjite me te medha behen ne Henen e Re
Hėna e Plotė mua mė sjell kujtime tė frikshme.
Mė kujtohet dikur e kam pas parė njė film me "asi" tė grupit tė Kitkės. Dhe ai bėhej i egėrsur nė hėnė tė plotė dhe pikėrisht nga ora 00:00 e natės ... nėse nuk gaboj nė ditėn e martė...
e kam qitur nė harresė kėtė film!
__________________
Bėj njė akt mirėsie... Ndihmoje njė person tė buzėqesh.
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 22:52   #392
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,062
Thanks: 3,563
Thanked 4,378 Times in 2,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

4me Full Moon , had a lot to do with my cycle... since my cycle changed, lots of things changed as well... and i dnt feel anymore, as much connected as before.


Can anyone explain, anth ?

I hope that one day my cycle will fall back again, at the same time as the full moon
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2017, 20:50   #393
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote 7/8 Gusht 2017Full Moon Blessings <3
Time to unravel our own myth, untangle the knots and open our heart to all the infinite possibilities that exist and all the infinite love and magic that makes All of Creation so vibrantly alive.~

The Full Moon is occurring on August 7/8th (at 2:10 pm Eastern Time), in the sign of Aquarius at 15 degrees, which is also a partial lunar eclipse.

This is an extremely powerful Eclipse cycle that we are experiencing this Summer. Eclipses always bring great change to our world, and can shift the energy moving forward for months to come. Eclipses are powerful times for beginnings and endings, whether we can see the eclipses or not.

The Aquarius Full Moon is reminding us to set our focus on our dreams even amidst the issues that rise. This is one of those tests we find so often in life where we need to stay steady even though the world surrounding us is in chaos.

We have been juggling and blending the new and old life threads that overlap as we expand forward. This is a place of putting our attention on the new that we are creating while closing up the doors of the past. This is a call to look at seeing the bigger picture instead of stressing about the details. We need to have faith. Where we put our focus, we see growth and manifestation.

Rebellious Aquarius can help us in areas where we feel trapped, and can aid us in becoming unstuck and moving forward in big ways. This can lead us to face where we are struggling with freedom in our lives, which is being awakened in a big way. We are seeing with fresh eyes where we have been too long tied to old situations, to old ways of thinking, feeling and living.

The time has come to end the patterns that we repeat that don’t serve our growth forward. Let go of patterns of thought, speech and action that are being endlessly repeated and not getting you anywhere. Once we let go of the patterns, there are a myriad paths that are waiting to open. Release what exists in stress, you don’t need it where you are going.

The time has come to drop what sucks the life from your veins.

Despite feeling like some of these things have been in a holding pattern forever, there is a light at the end of the tunnel. There are changes occurring, even if it seems to be taking a long time. Everything flowing in and around you whispers of the changes that are ongoing and upcoming. Keep the faith and believe. There are miracles flowing in the unseen. Open to the mystery and trust.

The Moon is opposed Mars during this Full Moon, and that adds extra intensity to the skies and to the shifts that can come quickly. It can also bring surges of emotion rising to the surface, which we need to see.

The Full Moon tells us that we need to end the battle we have within ourselves, especially where we are fighting being vulnerable and open. The time has come to honor our feelings and to let our guard down when it comes to letting in those we love. This can be a call to deepen trust and open in our intimate relationships, or to let our friends or family into our inner world.

The purpose of life is not to go it alone. Being strong means reaching out and opening when you need. It also means realizing that we are worthy of receiving love.

This is a huge time of illumination when it comes to our feelings being revealed, especially where we have been suppressing or hiding them. Pluto and Neptune are still retrograde, and they are helping much to be brought into the light from unexpressed emotions to secrets. This can be a time of big revelations, so be ready for information that can come out, it can be game-changing.

The Full Moon and the lunar eclipse drop us deep into our emotions. They remind us to not become detached. Feel. Express. Don’t pinch yourself off, build walls, or be aloof. If you want authentic love, the time for holding yourself back from intimacy is over. This can be a place of looking at our fear of involvement and where we are scared to open ourselves.

There is powerful medicine here if we are present with what we need to work through and see fully. We have the power during this eclipse cycle to make big changes, especially in our relationships, both with others and ourselves. Use this energy.

This is an amazing time for problem-solving. Ideas and solutions flow easily during this Moon, and new understanding of ongoing situations is very possible. This new insight can bring unconventional approaches and solutions that are good for all parties involved to the table. As this is a potent time to seek knowledge, it is also a very powerful time for divination.

This Moon tells us to expect the unexpected, as surprises can show up out of the blue, causing shifts to plans or changes to be set into motion. This can cause stress in our relationships. Pay attention to the lessons that are being revealed to you, to the synchronicity that is being shown by the Universe, and to the messages that are coming. This insight can be valuable for the future.

This Moon is showing us ways that we can explore unknown territory and push the limits of our world. This is a good time to be ambitious and set your sights on your own success. The asteroid goddess Vesta is in Virgo, which mirrors this self-focused energy. This can also highlight how we want to be seen by others and be recognized for the talent that we are bringing into the world.

We need to get clear on how we see ourselves first, and make sure that we are appreciating our own medicine and seeing our value. Everyone else will follow, I promise.

Be aware that you are not taken advantage of when partnering with others. Make sure that who you are getting into projects or business with have the same focus as you, otherwise you could wind up doing all the work or being swindled. Watch whom you trust. This Full Moon eclipse is reminding us to not make any rash decisions until we are sure that the information we are receiving is true and not false.

No matter what you are working on or where you find yourself during this Moon, follow your heart’s desire. This is a big theme during this eclipse season, and this Aquarius Full Moon is sandwiched by two Leo New Moons, which are all about following your heart. You have to follow your heart because no one is going to follow it for you.~
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 01:56   #394
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Nje hene e zjarrte duket sikur terheq gjithe mekatet e botes e i kthen ne flaken e ndeshkimit....ne nje eliminim a ndoshta abstenim... pasioneve te ndaluara

Nje mrekulli qe zgjat gjithe kete nate gushti!

Une jam jashte me te e nuk mendoj se do shkeputem shpejt sot prej kesaj shfaqjeje te qiellit

Nese edhe ju jeni pjese e kesaj bukurie, ju pershendes!

08.08.2017
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 03-11-2017, 13:03   #395
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

November 3/4th will be the first full moon of the month and the Taurus sign is going to be showering us with abundance in all areas. While it is one of the last few, it is also one of the most important moons of the year.

While November will be a month of much spiritual significance, the fact that it holds the vibration of 11 is more than enough reason to be expecting something amazing. For those who do not know, the number 11 is quite the sacred number in numerology and represents higher consciousness.

The Taurus is more laid-back than most and provides stability to others. Because of the Taurean influence, this full moon is going to have, any seeds you have been tending to in the past month are going to be benefitting you greatly. Your senses will be heightened and any psychic traits you have will be at one of their strongest points.

If your intuition tells you something during this time you would be doing the right thing by listening, it will be at its peak during this full moon and can offer you great insight into just about anything. This full moon will bring about the perfect time for you to plan your success. Plotting your future moves will help to bring about a more solid ground.

This Full Taurus Moon is exalted which means it is the best possible sign for you and everyone else to experience stability and so forth. This full moon will be at 11°58′ and Taurus will be working to strengthen your imagination as well as your intuition as I mentioned above. This all stems down from the positive link it has with the planet, Neptune.

This moon compliments the energies we received from the October 19th new moon extremely well. I can already feel the energy beginning to build as I am sure you can too. While it has not quite reached us yet, it is well on its way. All you really need to do during this full moon is follow the steps it lays out for you.

The harmony and intense energy surrounding this moon will be blaring full blast for days after it is gone. Do not ignore it. Allow this energy to take you to places you would never have been able to imagine. With these waves of prosperity, it will feel as if nothing could possibly ever go wrong.

As you most likely know the Universe is always providing us with the things we need. Whether we notice it or not, it is. Stop and look at what is right in front of you and let this Full Moon serve as a reminder that the Universe always has your back. Through this full moon, you will finally be able to regain some of that strength you have been lacking.

If you want to benefit from this energy do not sit idle. Get out there and make your life a better one. The only person standing in your way is YOU.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2017, 20:38   #396
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,069
Thanks: 0
Thanked 2,314 Times in 1,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Si qenka kjo hena sonte, trazuese....
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2018, 16:25   #397
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Viti i Ri fillon me nje Hene te Plote. Hena e Ujkut .
Do te ishte mire t'i benit vetes nje favor ne nje meditim te gjate sot mbrema
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 01-01-2018, 23:29   #398
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Wolf Moon

Full Moon Blessings, welcoming in the new year of 2018, with a Super Moon, on 1st/2nd January, known as the Wolf Moon, in Cancer....
Tonight's Super Full Moon and first of January's 2 Full Moons, is setting off a mighty " all systems go! " propelling our commitment to Soul embodiment through unprecedented acts of Heart Alchemy.

“As a new year begins with a Full Moon in Cancer- we are reminded that if we do not deal with the past it comes forward with us into new cycles and recapitulates itself over and over again.
“When we are truly ready to change- dealing with the past becomes the key to a transformed future…
“The Full Moon makes some intense aspects and some quite harmonious ones- speaking to the dualistic energies present right as we start a brand new year…
“With the Lord of Karma, the fierce Dark Feminine and the Lord of the Underworld all opposite the Full Moon we have some big energies unearthing upheaval, fears and deep unresolved karmic threads.
“Archetypally Cancer is the sign of the Great Mother and Capricorn is the sign of the Great Father.
“This duality can highlight any disparity, disconnection or imbalance we have between our own inner Mother and inner Father– but also in parent/child dynamics in our personal lives.
“On a larger scale this can illuminate imbalances or issues between matriarchal consciousness and patriarchal consciousness and power/control dynamics between the feminine and masculine (of which we have been seeing blow up in the last part of 2017 with lots of male public figures being called out for disrespect of women)…
“This Full Moon starts to bring to Light just what needs to die, end, transform or shift in some radical way in the structures, foundations and old paradigms that keep playing out in your life (personally and collectively).”''It was the kind of moon
that I would want to
send back to my ancestors
and gift to my descendants so they know that I too,
have been bruised...by beauty.''
~Munia Khan
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_2014.jpg (22.3 KiloByte, 19 shikimet)
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2018, 23:40   #399
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 11,584
Thanks: 4,126
Thanked 8,339 Times in 2,882 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

1.1.2018......
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_2013.jpg (19.0 KiloByte, 16 shikimet)
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Leaf pėlqehet nga
i vjetėr 02-01-2018, 01:50   #400
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,668
Thanks: 7,850
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Hena e Plote

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
1.1.2018......
Leaf, e kape Henen sot? Omg, si kjo hena sot s'kisha pare ndonjehere! Isha ne rruge qe ne oren 5.30 am dhe u habita per ngjyren qe kishte dhe aq afer Tokes qe ishte. Bera nja dy foto, por nuk kane dale mire se eshte trazuar drita e Henes me dritat e highway. Sa here qe hapja dritaren e makines qe te beja foto, ishte Hena me poshte se lartesia e pemeve. Aq afer Tokes ishte.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur