Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-06-2017, 19:06   #21
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Postime: 1,138
Thanks: 30
Thanked 168 Times in 112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Gurbacovit ja lau borxhin se u mush gjermania me rus edhe polak.

pi diqka te fresket prishtine se une i kam perjetu dhe nuk perdor google
Pse po kallxon qe je tulle.
Une kam lexue libra per keto pune o furraxhi.
Prishtinasi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 19:12   #22
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 14,510
Thanks: 2,710
Thanked 3,192 Times in 1,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Pse po kallxon qe je tulle.
Une kam lexue libra per keto pune o furraxhi.
une po te them qe i kam perjetu ti lexon akoma baton haxhine

haver
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 19:15   #23
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Postime: 1,138
Thanks: 30
Thanked 168 Times in 112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une po te them qe i kam perjetu ti lexon akoma baton haxhine

haver
Po kush po pyet cka ke perjetue oj tulle?
E kush k.ari asht Baton Haxhia?
Valla je kah ma xhigave
Prishtinasi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 19:22   #24
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 14,510
Thanks: 2,710
Thanked 3,192 Times in 1,925 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 184
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Po kush po pyet cka ke perjetue oj tulle?
E kush k.ari asht Baton Haxhia?
Valla je kah ma xhigave
je tu fol jerm o katunar
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-06-2017, 19:23   #25
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 25,975
Thanks: 5,320
Thanked 5,186 Times in 2,546 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 360
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasi Shiko postimin
Pse po kallxon qe je tulle.
Une kam lexue libra per keto pune o furraxhi.
Po mė pėlqeka ky pseudonimi pėr draguen......furaxhi.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 16-06-2017, 22:38   #26
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Postime: 1,688
Thanks: 2,281
Thanked 950 Times in 398 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

.......

Ai qė ishte i veēantė: dijti t“i afrojė njerėzit e ditur, gjithēka pėr zhvillimin e vendit, gjithēka pėr bashkimin e vendit; vetem me mend e dituri kulmore...Ngushllime popullit gjerman!

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2017, 07:21   #27
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Postime: 4,622
Thanks: 2,067
Thanked 1,460 Times in 617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Mediat gjermane dhe personalitete te larta politike tere kohen flasin vetem fjale miradie per kete njeri...Helmut Kohl.
R.I.P.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2017, 07:46   #28
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 33,495
Thanks: 5,949
Thanked 3,360 Times in 2,152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 229
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Mediat gjermane dhe personalitete te larta politike tere kohen flasin vetem fjale miradie per kete njeri...Helmut Kohl.
R.I.P.
Matteo Renzi

Semplicemente Helmut Kohl č stato un gigante. Uno dei padri dell'Europa dei popoli. Negarlo č impossibile prima che ingiusto.

Secili ka kendveshtrimin e tij,por kufijte i HOQI BURRI GJIGAND, dhe jo krimb si do te tjere nga trojet e nemuna.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2017, 08:00   #29
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 3,109
Thanks: 1,056
Thanked 1,021 Times in 626 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

ky vertete ishte kolos prej liderit qe paten fatin ta kishin gjermanet, por edhe evropa dhe bota. Sikur ta kishin pasur shqiptaret ndonje lider te tyre vetem sa 5 % i Kohlit te pergatitur politikisht dhe me vizionin e tij.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2017, 08:12   #30
Clive Owen
Undisputed
 
Avatari i Clive Owen
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Postime: 11,640
Thanks: 0
Thanked 971 Times in 467 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 140
Clive Owen ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Behanja e tij per neve shqiptareve vetem emrin e ka pas pak te keq, se nuk dike njeri qysh me thirr shkurt, perndryshe ka qene super kancelar i Gjermanis. E mbaj mend edhe gjate luftes ne Kosove edhe pse isha femij, por emri i tij neper TV cdo dit.

E sa per emer, ju e dini qe e kemi edhe nje fshat ne Kosove Gjylekar, tha perpara keto grat e katunit kur shkojshin me kombi bus, ju ardhke tha marre mi than nalna ne gjylekar, tha u dashke me shku me nje fshat me larg, qe mu kthy ne kam ne gjylekar, e shume kemi jek edhe na per mend
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Clive Owen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2017, 08:42   #31
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Postime: 1,138
Thanks: 30
Thanked 168 Times in 112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
je tu fol jerm o katunar
Ma nalt shkrova dicka per Helmut Kohlin e ti me kundershtove pa kunderfakte,tue vazhdue e shite pordhe cka ke perjetue ne Berlin.
A je ne men ti?!Tema ktu nuk asht per perjetimet tua me ruse e turqeli rrugve te Berlinit.Tema asht per Helmut Kohlin.
Ti i lsho fjalet si lopa baglen.
E gabim asht ai qe merret me bagla tua.
Prishtinasi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-06-2017, 09:04   #32
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Postime: 4,622
Thanks: 2,067
Thanked 1,460 Times in 617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meshule Shiko postimin
Matteo Renzi

Semplicemente Helmut Kohl č stato un gigante. Uno dei padri dell'Europa dei popoli. Negarlo č impossibile prima che ingiusto.

Secili ka kendveshtrimin e tij,por kufijte i HOQI BURRI GJIGAND, dhe jo krimb si do te tjere nga trojet e nemuna.
Kendveshtrimi im eshte i pergjitheshem. E mira e tij eshte me me peshe se nga ajo e keqja...per popullin e tij. Mendimi im ky, bazuar nga ajo, sic thash me lart, qe ndegjoj komentare te ndryshme ne media gjermane.
Ate ne italishte nuk e kuptova, por mendoj qe per te mire eshte nga kontesti i komentit tende...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2017, 14:17   #33
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 33,495
Thanks: 5,949
Thanked 3,360 Times in 2,152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 229
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Kendveshtrimi im eshte i pergjitheshem. E mira e tij eshte me me peshe se nga ajo e keqja...per popullin e tij. Mendimi im ky, bazuar nga ajo, sic thash me lart, qe ndegjoj komentare te ndryshme ne media gjermane.
Ate ne italishte nuk e kuptova, por mendoj qe per te mire eshte nga kontesti i komentit tende...
Per te MIRE ishte.Nuk vihet ne DYSHIM nje BURRE SHTETI qe UNIFIKOI TROJET.Te meta ka cdo njeri,perjashto keta politiKUAJT pa dupe ne trojet me te LASHTA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2017, 14:20   #34
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Postime: 4,305
Thanks: 2,479
Thanked 1,409 Times in 624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Nje Gjerman i madhe. Figure kolosale politike e kombit gjerman!
R.I.P
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2017, 14:23   #35
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 33,495
Thanks: 5,949
Thanked 3,360 Times in 2,152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 229
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Ai burre shqiptar(po paten ngelur) hyn ne HISTORI po bashkoi Trojet e te pareve.KOHL e BERI,pastaj shkruhet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2017, 15:04   #36
Zana
e....Thjeshte
 
Avatari i Zana
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Postime: 18,834
Thanks: 3,493
Thanked 4,226 Times in 1,995 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
Zana ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Ngushellime familjes ...u prehte ne paqe.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 22:11   #37
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Postime: 471
Thanks: 233
Thanked 148 Times in 96 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
murik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Vdes Helmut Kohl, Kancelari qė bashkoi Gjermaninė

Babai i Gjermanise se bashkuar,drite i paste shpirti
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur