Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-06-2017, 05:47   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Postime: 5,691
Thanks: 1,847
Thanked 1,154 Times in 507 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Rusia mund tė ketė vrarė liderin e ISIS-itMinistria ruse e mbrojtjes raportohet qė tė ketė deklaruar se po heton pėr te vėrtetuar nėse ka vrarė udhėheqėsin e ISIS, Ibrahim Abu Bakr al-Baghdadi duke bombarduar vendndodhjen e tij nė Siri. Sipas rusėve sulmi ajror ndodhi mė 28 maj nė Raka ku lider tė ISIS ishin mbledhur pėr tė planifikuar daljen e tyre nga kryeqyteti i shpallur i kalifatit.

Raportimet e agjencisė TASS thonė se sulmi ajror ndodhi pas konfirmimit tė mbledhjes sė lidereve tė organizatės terroriste me imazhe tė siguruara me dron. Sipas mediave shtetėrore ruse, deri nė 300 njerėz tė ISIS mund tė jenė vrarė nė kėtė sulm, bashkė me Abu Bakr al-Baghdadin.
__________________
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2017, 16:36   #2
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Postime: 2,930
Thanks: 134
Thanked 215 Times in 164 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Rusia mund tė ketė vrarė liderin e ISIS-it

U kry ... pres konfirmimin e Zystemes ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2017, 16:39   #3
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,454
Thanks: 6,624
Thanked 3,646 Times in 2,374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 238
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Rusia mund tė ketė vrarė liderin e ISIS-it

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
U kry ... pres konfirmimin e Zystemes ...
Ruset jane akoma ne hulumtime.
Po thane PO nuk quhet jo.
daku....lol
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2017, 20:11   #4
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Postime: 1,039
Thanks: 3
Thanked 95 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Rusia mund tė ketė vrarė liderin e ISIS-it

Mundet te jete lajm edhe per testim
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur