Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-06-2017, 10:38   #161
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 11,855
Thanks: 349
Thanked 2,401 Times in 1,405 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Me vjen keq qe u komplikove ... e nuk po te gjykon njeri , rri e qete. Por me duket absurde te flasesh me kaq pasion per keqtrajtimin e kafsheve ne k'te pike, nderkohe qe mbyll brenda ne pallat ne mes te qytetit nje mace/qen , apo c'do lloj kafshe/shpend tjeter. ( qe i perkasin natyres)

Ndryshe nga ti, fakti qe ti nuk besoke ... ne ferma organike, mendon qe vijne nga qielli k'to produkte... nderkohe qe ne te vertete egzistojne e mund te shkosh e ti faktosh me syte e tu.

Edhe nje here k'to njerez jane ekstreme & eshte e panevojshme per shoqerine/ekonomine, nje ndikim i forte i tille, pa lidhje.
Keshtu te duket ty. une nuk shqetesohem edhe nese ti me gjykon, por po them qe jeta ime me mian nuk ka lidhje me temen, dhe cfaredo te bej une nuk i heq vertetesi asaj qe them. Ne lidhje me mua dhe mian per ta mbyllur muhabetin ne kete teme, une jam e hapur te flas pa problem. Prandaj nese ti je e interesuar te degjosh mund te me pyesesh, ne varesi te motivit qe te shtyn te pyesesh pastaj une do gjykoj nese ia vlen apo jo te flas me ty per kete.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 10:50   #162
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,067
Thanks: 3,573
Thanked 4,375 Times in 2,056 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Jo perderisa me drejtohesh me kshu te duket ty ... nuk jam e interesuar qe te te degjoj me tej . : )
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 10:53   #163
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 11,855
Thanks: 349
Thanked 2,401 Times in 1,405 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 133
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Jo perderisa me drejtohesh me kshu te duket ty ... nuk jam e interesuar qe te te degjoj me tej . : )
Kur them keshtu te duket ty e them ngaqe u konsumua pyetja per mua, domethene eshte e kote te perseris prape ate qe thashe njehere. Jo se nuk dua te flas me ty apo tjeter gje.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 11:53   #164
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,272
Thanks: 2,345
Thanked 1,761 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

do na hane kafshet
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2017, 12:17   #165
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,141
Thanks: 4,257
Thanked 4,998 Times in 3,177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
do na hane kafshet
me vjen keq per ate kolegen tende qe mendon ashtu.

dy prindėr vegane vetem femije rakitik .

si ti japesh lopes mish dhe del viēi me mustaqe
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 12:26   #166
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,367
Thanks: 662
Thanked 576 Times in 221 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Nuk ka nevoje per organizim shoqeror. Seicili individ vendos per veten e vet.

Une po du me honger mish me sallate.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 12:47   #167
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 12,875
Thanks: 5
Thanked 1,525 Times in 771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 172
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Te jetosh pa mishe, eshte sikur te jetosh pa seks, a munde te jetosh pa seks, jo nuk mundesh, mundesh por do zhdukesh si specie dhe do te jetosh pakuptim.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i CR7 pėlqehet nga
i vjetėr 14-06-2017, 12:56   #168
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,141
Thanks: 4,257
Thanked 4,998 Times in 3,177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Te jetosh pa mishe, eshte sikur te jetosh pa seks, a munde te jetosh pa seks, jo nuk mundesh, mundesh por do zhdukesh si specie dhe do te jetosh pakuptim.
gabohesh Lum djali .sa te tretet bari nuk ulet ..ari
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2017, 12:57   #169
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 12,875
Thanks: 5
Thanked 1,525 Times in 771 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 172
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
gabohesh Lum djali .sa te tretet bari nuk ulet ..ari
Mos ma prish gjuhen amani ta kam , mbrem tu mundu me shkru ndryshe, kisha bere madhenje me qajin hahahahahahah.

Shfrytezoj rastin t'i kerkoj falje qajit. E kisha pa qellim.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2017, 00:42   #170
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,678
Thanks: 7,777
Thanked 2,501 Times in 1,332 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 182
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Te jetosh pa mishe, eshte sikur te jetosh pa seks, a munde te jetosh pa seks, jo nuk mundesh, mundesh por do zhdukesh si specie dhe do te jetosh pakuptim.
Yep, you're right! The first law of physics/life and creations is Sex.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 18-06-2017, 23:37   #171
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,131
Thanks: 0
Thanked 600 Times in 343 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
kush tha qe eshte ne natyren tone vrasja e kafsheve ... thjeshte shumica jane kondicionuar me ate mentalitet ...
madje mund te themi qe kemi dale jashte natyres ...dhe kjo jo pa pasoja...
Si ia ben me mushkonjat ti, zonja Performer? I beb presion qe te dalin nga dhoma, ia plas zorret aty ne menyre makabre, apo i helmon?

M'u pergjigj sinqerisht, flm.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2017, 23:44   #172
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,141
Thanks: 4,257
Thanked 4,998 Times in 3,177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė do ndodhte nėse tė gjithė do bėheshim veganė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Si ia ben me mushkonjat ti, zonja Performer? I beb presion qe te dalin nga dhoma, ia plas zorret aty ne menyre makabre, apo i helmon?

M'u pergjigj sinqerisht, flm.
lyhet me mjalte dhe ato ngordhin vete. quhet vrasje padashje
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur