Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-06-2017, 10:23   #41
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,279
Thanks: 6,271
Thanked 4,818 Times in 1,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Clive, shiko videon sa bukur flet shqip dhe shiko sidomos kur e quan Shqiperine 'atdheu' !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 10:25   #42
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,380 Times in 2,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Clive atehere , duhej ta kishe postuar tek nenforumi fetar... e ne k'te rast, do te ishim te tere te qarte, e nuk do te nxiste debate identiteti. ( madje them qe shumica as qe do te interesoheshin, qe te lexonin per te ) loool

Njeriu si fillim identifikohet me gjak/komb/origjine, pastaj me fene.
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zana pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 10:27   #43
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,473
Thanks: 64
Thanked 1,852 Times in 969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Socio, per fat te keq nuk mundem me pa videon, vetem se tek ne eshte veshtire qe mos paragjykohesh, te jet dikush fetar e gjykojn (ne ket rast ket femren), se mu nuk mundet mem gjyku dikush, qe ditelindjet e tyre une i festoj cdo dite, ose te jen femra te zhveshura, i paragjykojn si prostituta, te jen te mbyllura, i paragjykojn si te prapambetura apo te izoluara, te jene intelegjente, i paragjykojn qe shesin mend. Shume te komplikum jemi.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i CR7 pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 10:29   #44
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,473
Thanks: 64
Thanked 1,852 Times in 969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Clive atehere , duhej ta kishe postuar tek nenforumi fetar... e ne k'te rast, do te ishim te tere te qarte, e nuk do te nxiste debate identiteti. ( madje them qe shumica as qe do te interesoheshin, qe te lexonin per te ) loool

Njeriu si fillim identifikohet me gjak/komb/origjine, pastaj me fene.
Zana, nje analiste e huaj kur ishte ne nje emision ne Kosove, e di cfare tha pas 2 jave, pasi qe e beri at emision ne Kosove ?

Tha asnje teleshikues nuke kish shiqu permbajtjen se cfare une kam thene ne emision, por te gjithe ishin marr me gjymtyret e trupit tim, duke me thene qe qenka e shendosh, ose po perdorka duart kur flet, ose s'po dika mu ndal duke bisedu etj, etj.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i CR7 pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 10:32   #45
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,380 Times in 2,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Le mos te dalim nga kontesti e ne debate pa lidhje.

Ti perse nuk e postove tek nenforumi i duhur ? por mbi te gjitha i paske shtuar shkronja edhe vete ? Kaq te deshperuar jeni ? ( ne k'te rast nuk po te drejtohem ty personalisht, por k'tij komuniteti ne ...pergjithesi qe bejne gjeste te tilla me domosdo si ne k'te rast )
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 10:34   #46
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,473
Thanks: 64
Thanked 1,852 Times in 969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Sa i perket temes ne vendin e duhur a po jo, kete mundet supermoderator ose Admini nese mendojn qe nuk eshte, le ta dergojn tek rubrika e fes-e, mua mu duk qe te jet ne aspektin shkencor, per kete arsye edhe kjo ka marr mirenjohje ne shkencen e mjekesis.
Kurse per qe e kan cilesu si fetare ketu pajtohem edhe une ty, se kan bere gabim.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 10:43   #47
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,380 Times in 2,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Ne rregull Clive, por nuk eshte gje e mire ... te mundohesh e te fusesh percarje me qellim.

Edhe nje injorant, do ta kuptonte nga shkrimi & titulli .. qe nese do te bazohesh ne arritje karriere te tille duke bere si baze kryesore fene...i ul rendesine zanatit/arritjes/karrieres ... sepse k'te nuk ta lejon as vete kodi i zanatit ne fjale...por nese k'to burime , vijne nga komunitete perkatese ne fjale mire eshte qe te postohen tek vendi i duhur qe mos te sjellin acarime e debate pa lidhje.... se kshu pastaj humbet esencen edhe debati. ( te perziesh/ngaterrosh fene me shkencen , eshte si te perziesh vajin me ujin ) loool
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 10:49   #48
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,473
Thanks: 64
Thanked 1,852 Times in 969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Zana, mire de po e perserit veten, une thash edhe me lart qe titulli nuk ka qene si duhet dhe per at qellim ja shtova nacionalitetin.
Nejse, si eshte gjendja ne Londer ? Eshte shume shqetesuse kam nga ana e familjes teme atje qe jetojn dhe vertet eshte shqetesuses gjendja qe po perjeton Londra, shpresoj mos te fillojn me hakmarrje eye for an eye, se do behet gjendja shume e veshtire, E keqja qe nuk di njeriu nga kush te mbrohet !
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 11:11   #49
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 5,765
Thanks: 5,497
Thanked 3,931 Times in 1,662 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 99
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

CLIVE : Une e pergezoj kete vajzen shqiptare te besimit muslims, per zgjedhjen kurajoze dhe te veshtire por dinjitoze dhe te mencur qe ka bere ne jete duke iu dedikuar mjekesise pra nje shkence humane dhe te veshtire dhe ne dobi te mbare njerezimit .
Ajo mund te kishte mundesine te behej edhe "kengetare" sic eshte mbushur plot Shqiperia dhe Kosova duke kenduar me nje rryp breke por pa talent, apo te kapte ndonje kokerr deputeti debil qe ka zbrit ne parlament me trike leshi por tashme me jeep dhe ti jepje drejtim ndryshe jetes.
Fakti qe ajo ka zgjedhur nje rruge qe duhet ta ndermarre vetem me forcat e veta dhe me zgjuarsine dhe ndershmerine e saj ne nje vend te huaj pra jo si Shqiperia ku mbizoteron miqesia dhe dallaveret ne kohet e sotme, imponon vetem respekt dhe dashuri! Te tjera komente jane vertet te teperta !
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 11:11   #50
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,380 Times in 2,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Epo akti qe ja ke shtuar vete... ti je edhe moderator, e para nuk duhej te ja kishe shtuar , e dyta tani na bere akoma edhe me te qarte qe nuk e ka vendin tek ky nenforum. Kaq duhej ta dije edhe ti vete.

Ps...Gjendja per momentin eshte katastrofe, ne nje ane pritet grusht shteti ne anen tjeter jeta publike eshte bere llotari me k'to sulmet njeri pas tjetrit.
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 11:16   #51
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,473
Thanks: 64
Thanked 1,852 Times in 969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 203
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
CLIVE : Une e pergezoj kete vajzen shqiptare te besimit muslims, per zgjedhjen kurajoze dhe te veshtire por dinjitoze dhe te mencur qe ka bere ne jete duke iu dedikuar mjekesise pra nje shkence humane dhe te veshtire dhe ne dobi te mbare njerezimit .
Ajo mund te kishte mundesine te behej edhe "kengetare" sic eshte mbushur plot Shqiperia dhe Kosova duke kenduar me nje rryp breke por pa talent, apo te kapte ndonje kokerr deputeti debil qe ka zbrit ne parlament me trike leshi por tashme me jeep dhe ti jepje drejtim ndryshe jetes.
Fakti qe ajo ka zgjedhur nje rruge qe duhet ta ndermarre vetem me forcat e veta dhe me zgjuarsine dhe ndershmerine e saj ne nje vend te huaj pra jo si Shqiperia ku mbizoteron miqesia dhe dallaveret ne kohet e sotme, imponon vetem respekt dhe dashuri! Te tjera komente jane vertet te teperta !
Te lumt per kete shkrim, nuk e ndryshoj as pike as presje. Shkrim perfekt.

P.S - Zana, Zoti ju rujt se seriozisht veshtir u be ai vend, shpresoj qe askujt te mos i ndodhe gje e keqe atje, sidomos juve shqiptareve.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i CR7 pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 11:18   #52
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 3,924
Thanks: 498
Thanked 585 Times in 408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Dulcis, pa u futur ne sherr, mos i bej gjerat corbe dhe ti. Elhaida duhet te ishte veshur si shqiptare, per te respektuar vendin qe e ka pjelle. Ai kostum ne foton e pare nuk eshte shqiptar, por ARAB.
Ndersa une Kitty e shoh pak ndryshe. Per mua eshte nje artiste shqiptare qe ka pasur miresine te respektoje traditen e nje vendi.
Tjeter muhabet eshte se sa dakort jemi une apo ti me ate lloj tradite.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 11:24   #53
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,380 Times in 2,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Syte e shpresen lart nga qielli i kemi/mbajme, Clive. loool
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 11:58   #54
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,279
Thanks: 6,271
Thanked 4,818 Times in 1,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Clive Owen Shiko postimin
Sa i perket temes ne vendin e duhur a po jo, kete mundet supermoderator ose Admini nese mendojn qe nuk eshte, le ta dergojn tek rubrika e fes-e, mua mu duk qe te jet ne aspektin shkencor, per kete arsye edhe kjo ka marr mirenjohje ne shkencen e mjekesis.
Kurse per qe e kan cilesu si fetare ketu pajtohem edhe une ty, se kan bere gabim.
Jo, jo Clive. Kjo teme i perket arritjes shkencore te shqiptareve dhe nuk e ka vendin tek feja. Arritjet e kesaj vajze jane dekoruar edhe nga komuna e Shkodres, organi qeveritar i shtetit shqiptar:

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 15:29   #55
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,406
Thanks: 92
Thanked 666 Times in 358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Nuk shihet veshja por puna.
Pavarėsisht se titulli ėshtė absurd ,pėr mahnitjen e italianėve nė rradhė tė parė.
Do jetė moda e tė nesėrmes klasifikimi i shqiptarėve.
Kompozitori shqiptar katolik por mahnit Londrėn,piktori shqiptar bektashi po mahnin Usa,tenisti shqiptar ortodoks po mahnit Vienėn dhe shumė tė tjera.
Personalisht e cilėsoj si qesharake,por shijet ngelen personale dhe gjithkush ėshtė i lirė ti shprehi si tė dojė.

"Ne si myslimanė duhet tė sforcohemi vazhdimisht tė rrisim besimin, vlerat dhe praktiken, nė mėnyrė qė tė jemi pėr tė tjerėt njė shembull nė tė mirė"
Kjo ja vlen tė diskutohet,pjesa tjetėr veshja,kombėsia,besimi,janė pjesė e kazanit mediatik,nė tė cilin herė pas here zhyten tė gjithė,dhe ku tė menēurit janė shumica dėrrmuese.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 16:12   #56
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,731
Thanks: 8,237
Thanked 2,595 Times in 1,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hawk Shiko postimin
Na knaqe me prralla moj gjyshe. Kur ke qene e re ke qene super-femen kejt ta kan lyp, flet me ghosts, je shume e zgjuar and rich etc etc etc......
Hawk aka Leo, ky eshte postimi i dyte, qe me drejtohesh me kete gjuhe.

Ē'ka barku ta nxjerr bardhaku - Kjo gjuhe qe perdor tregon me s'miri, se paske qene ne last stage of being high & stoned. This is NOT an excuse! Kjo do te thote, se kete mllef qe ke nxjerre, eshte exact se si ndihesh ti ndaj meje. Nje here eshte koincidence, e dyta eshte habit. Zakonisht ai qe e hap gojen heren e pare, do ta beje zakon per me vone. Ē'pate? Une nuk te rashe ne qafe?
Meqe e meritoke po "ta kendoj nje mesele", qe te paguash mekatin qe bere.

One time, too many!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 17:51   #57
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,731
Thanks: 8,237
Thanked 2,595 Times in 1,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Hello K.

Mos bo hajgare te lutem.
Ty te penguakan 2-3 fjale arabe, kurse nuk te pengojne dot 90% te fjalorit anglisht qe e perdore...

P.S.
Nuk e di si mund te vazhdohet biseda me njerez nese nuk ia dijne as kuptimin fjales inferioritet, ggjs kompleks inferioriteti?

*
TerraN-o, as qe behet fjale per hajgare ketu! Personia ne fjale eshte sjelle si shembull ketu dhe jo une.

Ne fakt une s'duhet te merrem kurre si pike orientimi, se rrenjet e mia NUK jane shqiptare.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 19:08   #58
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,270
Thanks: 58
Thanked 234 Times in 161 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Me thane te verteten,nga ato pak fjale qe e ndegjova me la pershtypjen te jet zoje e zgjuet.Nuk ka dyshim qe asht e zgjuet.
Studimi i mjeksise kudo ne bote asht nder studimet ma te veshtira, lyp potencial intelektual dhe perkushtim.Prandej, me te drejte, pergjithsisht mjeket kan autoritet ne shoqni ne gjdo shtet.

Tash te puna e disertacionit.
Nuk e dij si shkojne punet ne Itali,po ne Gjermani (pergjithsisht kjo) disertacioni ne mjeksi nuk merret aq seriozisht nga shkenctaret e lamive tjera!
Arsyeja asht si vijon.
Ne Gjermani shkalla e disertacionit ne mjeksi arrihet shum ma leht se ne shkencat e natyres dhe ne shkencat tjera.

Sa i takon veshjes se saj, asht reflektim i forte fetar!
Po asht e drejte e saj.
Megjithate,une jau kam tuten personave asisoj kur na cfaqen ne mesin tone, dhe kur i shoh ashtu te pshtjelluna ne pike vape p.sh.,
ne mendje me vijne plot pyetje :
pse e mundon vehten ashtu? Prej kujt po tutet kjo? Pse nuk e kupton kjo qe, nji lecke mbi krye nuk ia mbron moralin,po sjellja e saj ne pune e shoqni ?!!
Simbas simendimtarve te saj i bje , ashtu thot libri e ashtu duhet.

E tuten jau kam se shumzimi i rasteve asisoj na con kah komunizmi jeshil, domethan kah kultura jo shqiptare,kulture e huej.
Shumzimi i rasteve asisoj na bje ne nji pike ku, ato te veshuna si kjo zoja dhe shembllimet e tyne mashkullore, ne pamje arabe (nga mesi jone), kan me thane : na jemi musliman!...
...e jo ma, na jemi shqiptare musliman!!
Kjo do te ishte tkurrje e kultures shqiptare ne dobi te asaj arabe.
Si popull, jemi i vogel e i vuejtun shum,na kemi boll pervoje me komunizmin sllav.Nuk na duhen komunizma tjere.
Njeriu yne ka te drejte me besue qysh don vet , por nuk ka te drejte me neperkambe kulturen shqiptare per dobi te kulturave tjera.
Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Prishtinasi pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2017, 21:59   #59
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 902
Thanks: 634
Thanked 383 Times in 248 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Bravo i qofte e suksese te metejshme.

Per sa i perket artikullit se kuptova mire kete punen e zbulimeve qe ka bere si dhe lidhjen se si theniet e profetit i konkretizon ne zbulime shkencore.
Nuk morem vesh fare se ca arritjesh ka,se vetem per fene flitet ne artikull..Di gje ti?
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2017, 23:16   #60
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,645
Thanks: 2,159
Thanked 2,318 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Egesta Lopēi, shkencėtarja shqiptare myslimane nga Shkodra qė po mahnit

Pse duhej gutur feja ketu? Eshte e besimit musliman, OK, por nuk eshte bere e njohur per shkak te fese. Shkrimi e humbet cilesine apo interesin kur merr tjeter drejtim, ne kete rast fetar.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur