Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-05-2018, 17:44   #61
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 855
Thanks: 54
Thanked 65 Times in 52 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Kastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentėKastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentėKastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentėKastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentėKastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Po kto te PD ishin ne hene ne 2012 kur eshte dhene vendim i formes prere nga italianet qe e denonin kte vellain e ktit me 7.5 vjet burg qe nuk e ekstraduan?

Duket sikur e gjitha po behet per zhurme dhe gjurulldira meqense pas vettingut te gjygjtarve dhe prokurorve do fillohet me politikanet. Dhe nje Shqiperi e destabizilume do te thote ska negociata me BE dhe shtyjne sa te munden kte ceshtjen e vettingut. Pranaj dhe lulushi sot na ftoi me 26 maj te perbysim qeverine lol.

Oh mjer ne cna ka gjet , kto te rrafin dhe ste lejne dhe me qa
Ketu e ke gabim.

Politikanet kryesore ne shqiperi, ne nje menyre apo tjeter, jane te vene ne krye nga strukturat qe kane krijuar dhe kontrollojne Be-ne.

Kete duhet te kuptoni ju shqipot, qe nuk jane politikanet qe dalin ne skene, padronet e vertete te politikes.

Ne asnje vend qe ehste fut ne BE nuk eshte bere ndonje vetting politikanesh, maksimumi ndonje kok turku.

Futja e Shqiperise dhe gjithe ballkanit ne BE eshte plan i globalisteve dhe do behet ( per fat te keq).

Ceshtja eshte se qofte deri atehere dhe qofte me futjen cfare do behet me shqiptaret, sepse po shkojme drejt zhdukjes.
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2018, 17:46   #62
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 855
Thanks: 54
Thanked 65 Times in 52 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Kastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentėKastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentėKastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentėKastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentėKastrioti1443 ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Rama kapet me gazetaren edhe pas konferences: Ti tė kesh turp…!

Edi Rama nuk i ka mbajtur dot nervat ndaj gazetares sė Faxneės, Ambrozia Meta qė i kujtoi avokatinė qė i bėnte dikur Elvis Rroshit, apo se si ka mundėsi qė ai nuk gjen dot dikė nė PS qė tė mos ketė lidhje me trafikun e drogės pėr ta bėrė Ministėr tė Brendshėm.
Pasi iku nga konferenca duke kėrcėnuar gazetaren me pronarin, Rama ėshtė kthyer sėrish nė sallė, sapo u fikėn kamerat. Gazetarėt qė ishin nė sallėn e konferencave nė Rinas thane se kryeministri i thirri gazetares duke iu drejtuar me fjalėt “Tė kesh turp, se nuk respekton rregullat e konferencės pėr shtp”. “Jo, unė nuk mund tė pranoj tė mė thuash qė po bėj propagandė, kur thjesht po tė bėj pyetje” i ėshtė pėrgjigjur gazetarja.
Mė herėt Rama ishte detyruar tė braktisė konferencėn pėr mediat, i acaruar nga pyetjet e gazetarėve, tė cilėt nuk ngurroi t’i kėrcėnojė duke i pėrmendur pronarin.
Shif qente dhe bijt e kurvave te Edvinit si i jane sulur kesaj vajzes se pafajshme.... a mundet shqiptari i ndershem me pas meshire per keta???

Une nuk mundem

http://www.gazetatema.net/2018/05/18...vellane-e-tij/
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2018, 19:09   #63
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,206
Thanks: 215
Thanked 378 Times in 256 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kastrioti1443 Shiko postimin
Ketu e ke gabim.

Politikanet kryesore ne shqiperi, ne nje menyre apo tjeter, jane te vene ne krye nga strukturat qe kane krijuar dhe kontrollojne Be-ne.

Kete duhet te kuptoni ju shqipot, qe nuk jane politikanet qe dalin ne skene, padronet e vertete te politikes.

Ne asnje vend qe ehste fut ne BE nuk eshte bere ndonje vetting politikanesh, maksimumi ndonje kok turku.

Futja e Shqiperise dhe gjithe ballkanit ne BE eshte plan i globalisteve dhe do behet ( per fat te keq).

Ceshtja eshte se qofte deri atehere dhe qofte me futjen cfare do behet me shqiptaret, sepse po shkojme drejt zhdukjes.
Debatet nuk behen se kush ka te drejte dhe kush e ka gabim. Ate e gjykon vetem lexuesi.

Une me kte argumentin tend sjam dakort sepse eshte konspirativ , por nuk te them qe je gabim sepse eshte mendimi yt.

Per punen e globalistve pastaj eshte muhabet i gjate , dikur u nisen te planifikojne dhe futjen e turqise ne BE dhe rruges sec u ndryshuan planet , nderkohe qe sot turqia as nuk behet fjale te jete ne plan te globalistve pervecse ndonje tip pranvere arabe ku mund ti shkaterroje si siria apo ndonje vend tjeter.

Kshu dhe puna ballkanit , edhe sikur te jete ne planet e globalistve nuk eshte ndonje problem nqf se aneksohet dikush dhe planet ndryshojne.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2018, 19:29   #64
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,226
Thanks: 3,616
Thanked 1,817 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-05-2018, 19:45   #65
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,226
Thanks: 3,616
Thanked 1,817 Times in 783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 10:30   #66
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,722
Thanks: 10,690
Thanked 5,923 Times in 4,010 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

PERSE bie morali i IMORALEVE...
Dhe....HESHT.

Per cfare je atje?????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 10:43   #67
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,722
Thanks: 10,690
Thanked 5,923 Times in 4,010 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Me Izet Haxhia si do veje puna???
Kaq DEBIL sjam une qe ky deshmimtar(na Vllora)i gjeti pd-ne qe te falet,apo mami tereza.
Piazza pulita me SABERHONET.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 10:48   #68
Brainiac
V.I.P
 
Avatari i Brainiac
 
Data e antarėsimit: May 2018
Posts: 503
Thanks: 150
Thanked 148 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Brainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
PERSE bie morali i IMORALEVE...
https://www.youtube.com/watch?v=hYGz1wWN7mk
Dhe....HESHT.

Per cfare je atje?????
Cfare lidhje ka kjo me punen e xhafaj?Perse populli nuk mendon per veten e femijet qe po rrisin ne nje vend te pasigurte por duhet te heci me ideale partie e militantizma.Fakti eshte se 2 ministrat e mbrojtjes te rilindjes prej letre jane te perfshire per trafik nderkombetar droge.Njeri ne arrest shtepiak e tjetrit sapo i dolen horlliqet.E pe reagimin e atij drogaxhiut dje kur e pyeti gazetarja?Si ka mundesi la koferencen per shtyp e iku e sju pergjigj sic duhet kur jane aq te paster sac llomotisin neper tv?
Brainiac ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 10:51   #69
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,722
Thanks: 10,690
Thanked 5,923 Times in 4,010 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alb99 Shiko postimin
Cfare lidhje ka kjo me punen e xhafaj?Perse populli nuk mendon per veten e femijet qe po rrisin ne nje vend te pasigurte por duhet te heci me ideale partie e militantizma.Fakti eshte se 2 ministrat e mbrojtjes te rilindjes prej letre jane te perfshire per trafik nderkombetar droge.Njeri ne arrest shtepiak e tjetrit sapo i dolen horlliqet.E pe reagimin e atij drogaxhiut dje kur e pyeti gazetarja?Si ka mundesi la koferencen per shtyp e iku e sju pergjigj sic duhet kur jane aq te paster sac llomotisin neper tv?
Ish ministrat e djeshem ...VRANE dhe HODHEN ne ERE....dhe nuk u NDJETE...
KETA sipas MEJE jane gjysma e se keqes.
Shtypin UNE e ARRESTOJA.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 10:54   #70
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,722
Thanks: 10,690
Thanked 5,923 Times in 4,010 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Sipas oecd me 1998-te,karteli i droges ZOTERONTE 8 % te tregetise boterore.Nga keto 50 % pastrohen ne bankat e USA.
Se lodhem me JU....lere me SOT.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 10:56   #71
Brainiac
V.I.P
 
Avatari i Brainiac
 
Data e antarėsimit: May 2018
Posts: 503
Thanks: 150
Thanked 148 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Brainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarėBrainiac ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ish ministrat e djeshem ...VRANE dhe HODHEN ne ERE....dhe nuk u NDJETE...
KETA sipas MEJE jane gjysma e se keqes.
Shtypin UNE e ARRESTOJA.
Une nuk mbroj asnje pale e per mua ishalla bie nai bombe aty brenda ne parlament e ti shuaj te 140 ata mostrat qe e kan katandis kete vend si mos me keq.
Mua sme duket aspak me mire ky,perkundrazi..ky mendon se po ben shtet duke goditur fukarenjte e hallexhinjte.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Brainiac : 19-05-2018 nė 11:01
Brainiac ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 14:40   #72
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,286
Thanks: 748
Thanked 727 Times in 473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Me Izet Haxhia si do veje puna???
Kaq DEBIL sjam une qe ky deshmimtar(na Vllora)i gjeti pd-ne qe te falet,apo mami tereza.
Piazza pulita me SABERHONET.
Pėr ēan lesh morali flet ti mėr katnar Tirone me ēitjone

Pse tė vishesh me kostume dhe tė krekosesh mjafton pėr tė besuar se janė tė moralshėm. Ēa morali pret ti nga njerėz qė kanė qenė hetues nė kohėn e komunizmit?

Jeni nė vehte ju apo jo. Ku jetuat ju ore, nė Hėnė gjatė komunizmit?
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 14:49   #73
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,838
Thanks: 4,543
Thanked 5,396 Times in 3,441 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 245
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ministri Xhafaj ka dhėnė dorėheqjen

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Pėr ēan lesh morali flet ti mėr katnar Tirone me ēitjone

Pse tė vishesh me kostume dhe tė krekosesh mjafton pėr tė besuar se janė tė moralshėm. Ēa morali pret ti nga njerėz qė kanė qenė hetues nė kohėn e komunizmit?

Jeni nė vehte ju apo jo. Ku jetuat ju ore, nė Hėnė gjatė komunizmit?
mano gjej pak kohe edhe nigjoje. ky ka hy me mu ne ambasade

__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur