Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-01-2018, 19:58   #381
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: ILIRIDA
Posts: 3,368
Thanks: 253
Thanked 554 Times in 190 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Eshte ky....n.q-se semuresh per nje kohe te gjate,6 javet e para me paguan punedhenesi,me tej kasa shendetesore.Kur aksidentohesh ne pune,punedhenesi eshte i siguruar tek shoqeri sigurimesh,dhe ata me paguajne 100% te rroges.
Tek mjeku asnji cent se nga rroga paguaj taksen shendetesore.Kur mare recete nga mjekja ilacet pothuaje falas.
DESHIROJ te ngelet KESHTU,te pakten ne kete FUSHE SOCIALE.
Se harrova...nje operacion qe kam bere ASNJI pfennig apo qindarke(se ishte Marka ne ate kohe)
aok kartele shendetsore e kam une per dy muaj qendrim une gjermani ma dhan ate kartele tash e pres ofentallin
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 20:47   #382
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,064
Thanks: 3,052
Thanked 2,041 Times in 922 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sistemi shendetesor ne Gjermani eshte ...PERFEKT(deri ne kete CAST).Kta qe vine ne France me firmato,nuk e di se cfar mund te jene.
Ske se si ta dijsh, meqe "te tille me firmato...", sipas atyre teorive te imagjinuara nga arroganca njerzore, nuk ka...
Une dhe ti nuk shkojme te kurohemi ne France kur e kemi shume me mire ketu...sic thua edhe vet PERFEKT.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 20:59   #383
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,064
Thanks: 3,052
Thanked 2,041 Times in 922 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Me pelqen gjuha gjermane pamvaresisht se nuk dij asnji fjale. C.S.Lewis ka thene qe po nuk fole gjermanisht je injorant.
Si duket gjermanishtja eshte nje gjuhe aq e pasur e kompletuar saqe nese lexon autoret gjerman ne ne gjuhe tjera kurr nuk i ke lexuar komplet. Kshtu kam degjuar gjithsesi.
Nuk ka fjale te huaj, ose me mire me thon te anglishtes si gjuhe boterore, e cila nuk eshte e perkthyer apo pershtatur plotesisht ne gjemanishte. Poashtu, me siguri te plote mund te them se edhe mbi 99% (kjo "99%", ngase une nuk jam i sigurt 100%..)te fjaleve te huaja qe lindin aktualisht, perkthehen apo pershtaten me perpikemeri, me fjale te mirefillta origjinale gjermane.
Por ehde e veshtire, mendoj une, per t`u mesuar...drejt.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 21:11   #384
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,273
Thanks: 2,345
Thanked 1,762 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Cte dogji ty samiu, kush te shau
Futja nje rakie, te qetesohesh
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2018, 10:56   #385
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,638
Thanks: 9,883
Thanked 5,450 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Cte dogji ty samiu, kush te shau
Futja nje rakie, te qetesohesh
Samiu ka pare(per mos te shkruajtur me teper) nje nga spitalet me te mira qe ka Gjermania.Aty ka qene dhe shkruesi dikur per vizite,sepse ish qiradhenesit i hoqen nje pjese te kryeve sepse kishte tumor.Tashti jam pishmon qe vajta,pasiqe jeton dhe sot.ASNJI cent nuk paguajti dhe nuk e di sa mund te kushtoje nje operacion i tille.Me erdhi ndermend nje ide per ata skiptaret me firmato qe eshte: do jene gabele ose magyper,sepse mundesi tjeter nuk shof.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2018, 21:02   #386
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: ILIRIDA
Posts: 3,368
Thanks: 253
Thanked 554 Times in 190 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

ne vertet kam shum miq te mire ketu adem gashi samiu systema baba durresi vajza zana linda
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 26-01-2018, 06:23   #387
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,638
Thanks: 9,883
Thanked 5,450 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani


Kurva......te hyje tjetri mrena
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 21:27   #388
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,638
Thanks: 9,883
Thanked 5,450 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Wieder einmal Pech gehabt...


8 3 Richtige 648143 x 11,70 €.

Glück kann man nicht erzwingen!
Oder?????Partizanet nuk dorezohen....lol.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 21:44   #389
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,696
Thanks: 0
Thanked 528 Times in 418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Wieder einmal Pech gehabt...

https://www.youtube.com/watch?v=QxBvVvw351U

8 3 Richtige 648143 x 11,70 €.

Glück kann man nicht erzwingen!
Oder?????Partizanet nuk dorezohen....lol.
O SystemA.Mos u lodh kot me goglat, por te mblidhemi ca dhe te luajme korporate. Nuk veme shume dhe kemi shance fitimi plot. Fillo nje fushate sensibilizimi.E kam shtruar njehere si ide. Me kaq vete sa jemi ne ketu, bejme namin cdo jave. Pa lekt tona nuk dalim.Po dhe po humbem...5 Euro ne jave do humbim. 2 kafe dhe 1 uje jane.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:08   #390
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,638
Thanks: 9,883
Thanked 5,450 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O SystemA.Mos u lodh kot me goglat, por te mblidhemi ca dhe te luajme korporate. Nuk veme shume dhe kemi shance fitimi plot. Fillo nje fushate sensibilizimi.E kam shtruar njehere si ide. Me kaq vete sa jemi ne ketu, bejme namin cdo jave. Pa lekt tona nuk dalim.Po dhe po humbem...5 Euro ne jave do humbim. 2 kafe dhe 1 uje jane.
Une nuk lodhem fare,thjesht luaj kater here ne muaj Eurolloto si edhe ate gjermane 8 ose 9 here per javat e muajit.Ma shpjego kete lojen me korporate(se nuk jam me i ingranuar) pastaj ketu jemi.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:19   #391
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,696
Thanks: 0
Thanked 528 Times in 418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Une nuk lodhem fare,thjesht luaj kater here ne muaj Eurolloto si edhe ate gjermane 8 ose 9 here per javat e muajit.Ma shpjego kete lojen me korporate(se nuk jam me i ingranuar) pastaj ketu jemi.
Ja ku e ke .Me fal. Syndycate.

http://www.forum-al.com/showpost.php...4&postcount=19

Kerko ne internet per lotto wheels.

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Lottery_wheeling
ja dhe kjo si material ndihmes.

Kodi:
http://saliu.com/lotto_wheels.html
I pari e ka nxjerre si teori nje matematikan Ilia Bluskov.

Lexo ca, se te shpjegoj une me tej pastaj.Ke dhe forume plot.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:24   #392
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,160
Thanks: 4,265
Thanked 5,012 Times in 3,187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Wieder einmal Pech gehabt...

https://www.youtube.com/watch?v=QxBvVvw351U

8 3 Richtige 648143 x 11,70 €.

Glück kann man nicht erzwingen!
Oder?????Partizanet nuk dorezohen....lol.
qeke kput
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:27   #393
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,638
Thanks: 9,883
Thanked 5,450 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ja ku e ke .Me fal. Syndycate.

http://www.forum-al.com/showpost.php...4&postcount=19

Kerko ne internet per lotto wheels.

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Lottery_wheeling
ja dhe kjo si material ndihmes.

Kodi:
http://saliu.com/lotto_wheels.html
I pari e ka nxjerre si teori nje matematikan Ilia Bluskov.

Lexo ca, se te shpjegoj une me tej pastaj.Ke dhe forume plot.
Hmmmmmmmmmmmm...nuk fiton.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:32   #394
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,638
Thanks: 9,883
Thanked 5,450 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
qeke kput
I dite do e VDES....qe thu ti.
Mundesia 1=1.400.000...pra 0000000000000000000000000000000000000000000000.1 %.
Das hoffe ich.....mase kurti na nihmo...se ky fito ne poker
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 08:49   #395
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,638
Thanks: 9,883
Thanked 5,450 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

15 VJEQ dhe KAMPIONE.
PERGEZIME dhe quhet.....SHKOLLE apo EDUKIM.
GRANDE.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 10:17   #396
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,638
Thanks: 9,883
Thanked 5,450 Times in 3,661 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Ab Montag
Berliner Schulen starten Türkisch-Unterricht für Erstklässler.

Wie der RBB berichtet, wird an 20 Berliner Grundschulen ab Montag Türkisch-Unterricht für Erst- bis Drittklässler angeboten. Berliner Lehrer unterrichten zwei Stunden pro Woche türkischstämmige Schüler in ihrer Muttersprache.

Laut RBB nehmen diese Schulen an dem neuen Programm teil:
Mitte

• Grundschule am Koppenplatz
• Gustav-Falke-Grundschule
• Humboldthain-Grundschule
• Anna-Lindh-Grundschule
• Erika-Mann-Grundschule
• Moabiter-Grundschule
• Kurt-Tucholsky-Grundschule
• Carl-Bolle-Grundschule

Neukölln

• Karlsgarten-Schule
• Bruno-Taut-Schule
• Konrad-Agahd-Schule
• Schule am Regenweiher

Charlottenburg-Wilmersdorf

• Schinkel-Grundschule
• Ludwig-Cauer-Grundschule
• Grunewald-Grundschule
• Mierendorff-Grundschule
• Helmuth-James-von-Moltke-Grundschule

Friedrichshain-Kreuzberg

• Otto-Wels-Grundschule
• Nürtingen-Grundschule

Tempelhof-Schöneberg

• Maria-Montessori-Grundschule

Apropo ktu ku bano njoni, nje GABEL ka vrare gruan e tij,dhe femijen e meson LIVE se si perfundojne grate(por video eshte MAKABER prandaj nuk do jepet)


PS: tschjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,spermatozoidi qe prodhon me teper do mbjetoje,ndersa me vone do ti vejne apo do ti rreshtojne nji mbas 1 qe i bie.....Senator>pretoriane dhe GLADIATORE.

Por eshte qeshtje kendveshtrimi,LLAPAqenerimi apo dhe flamurtuNderimi.

Fillim jave te mbare veshDERRA dhe Motra.

Tungi nga Beni.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 5511429_1518434705-1024x576.jpg (22.0 KiloByte, 7 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg No-Go-Zone2.jpg (22.7 KiloByte, 7 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg Ottoman_Crest.jpg (19.2 KiloByte, 7 shikimet)
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 12-03-2018 nė 10:20
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 11:08   #397
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,160
Thanks: 4,265
Thanked 5,012 Times in 3,187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

ēuni im kanake i ka shoket.

eshte mire se eshte larg droges pivo dhe cinare
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 16:30   #398
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,064
Thanks: 3,052
Thanked 2,041 Times in 922 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ēuni im kanake i ka shoket.

eshte mire se eshte larg droges pivo dhe cinare
Po kta kanaket i kan kto senet ma n'qef se t'tjeret mer. ...mos i kshyr se bojn me tespi apo betohen me allah...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 16:33   #399
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,064
Thanks: 3,052
Thanked 2,041 Times in 922 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ab Montag
Berliner Schulen starten Türkisch-Unterricht für Erstklässler.

Wie der RBB berichtet, wird an 20 Berliner Grundschulen ab Montag Türkisch-Unterricht für Erst- bis Drittklässler angeboten. Berliner Lehrer unterrichten zwei Stunden pro Woche türkischstämmige Schüler in ihrer Muttersprache.

Laut RBB nehmen diese Schulen an dem neuen Programm teil:
Mitte

• Grundschule am Koppenplatz
• Gustav-Falke-Grundschule
• Humboldthain-Grundschule
• Anna-Lindh-Grundschule
• Erika-Mann-Grundschule
• Moabiter-Grundschule
• Kurt-Tucholsky-Grundschule
• Carl-Bolle-Grundschule

Neukölln

• Karlsgarten-Schule
• Bruno-Taut-Schule
• Konrad-Agahd-Schule
• Schule am Regenweiher

Charlottenburg-Wilmersdorf

• Schinkel-Grundschule
• Ludwig-Cauer-Grundschule
• Grunewald-Grundschule
• Mierendorff-Grundschule
• Helmuth-James-von-Moltke-Grundschule

Friedrichshain-Kreuzberg

• Otto-Wels-Grundschule
• Nürtingen-Grundschule

Tempelhof-Schöneberg

• Maria-Montessori-Grundschule

Apropo ktu ku bano njoni, nje GABEL ka vrare gruan e tij,dhe femijen e meson LIVE se si perfundojne grate(por video eshte MAKABER prandaj nuk do jepet)


PS: tschjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,spermatozoidi qe prodhon me teper do mbjetoje,ndersa me vone do ti vejne apo do ti rreshtojne nji mbas 1 qe i bie.....Senator>pretoriane dhe GLADIATORE.

Por eshte qeshtje kendveshtrimi,LLAPAqenerimi apo dhe flamurtuNderimi.

Fillim jave te mbare veshDERRA dhe Motra.

Tungi nga Beni.

Ka vdek Hitleri. ..per fat te keq. ..
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur