Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-06-2018, 22:13   #341
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 9,390
Thanks: 1,921
Thanked 3,258 Times in 2,141 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Ishin kacavirur ndjenjat per ty rreth zemres sime si mijera bime neper mure.
Kishin zene rrenje.
Ende jane aty sepse ti vazhdon i ujit me dashurine tende.
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Eden pėlqehet nga
i vjetėr 17-06-2018, 10:57   #342
Lea
- heshtje-
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Diku , aty ku zemra rreh akoma!
Posts: 5,706
Thanks: 1,732
Thanked 1,417 Times in 910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

.....goodbye.............. I'm tired!
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2018, 22:02   #343
Lea
- heshtje-
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Diku , aty ku zemra rreh akoma!
Posts: 5,706
Thanks: 1,732
Thanked 1,417 Times in 910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Dedikuar ty......

Njė ecje pa zhurmė e qė le pas gjurmė. Lodrimi i mallit nėpėr damarė trupi, i ngjanė zjarrmisė sė mushkėrive. Sado e mbanė nė heshtje, vjen kollitja qė e nxjerrė nė sipėrfaqe. Ky “durim” me zjarrin, ka tė bėjė edhe me poetin e heshtur, modest, i cili pėrplaset me vargun pa ndarė brenda vetės , e nuk fletė… Ai pastaj pėlcet, pėlcet bukur, deri nė krenari pėrtej vetės…

Pesha e mallit, dashuria pėr vendlindjen, pėr dushkun e malit,… si barrė e shpirtit tė poetit

Fantastike!
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 22-06-2018, 09:53   #344
Lea
- heshtje-
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Diku , aty ku zemra rreh akoma!
Posts: 5,706
Thanks: 1,732
Thanked 1,417 Times in 910 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Asgje me rendesi, né fakt asgje.
Thjesht doja te thoja mirmengjes, mir se u zgjove, te te puth e syt te ti shoh.
Jojo , mos u shqeteso, se zemra vec per ty Po rreh, zgjohu avash avash, ed eja te flasim bashk.
Eja ulu, e fillo me trego, cdo gje qe né shpirt te qendron.
Fol, e buzeqesh, se te kam jet.
Fol e me shih né sy, se jan te tut.
Fol e me perkedhel, ashtu sic do e beja une.
Fol e me trego sa shum me do!
__________________
Adio forever, I'll see you in my dreams
Lea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Lea pėlqehet nga
i vjetėr 22-06-2018, 10:07   #345
endrraime
Super Anėtar
 
Avatari i endrraime
 
Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Mk
Posts: 179
Thanks: 117
Thanked 203 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
endrraime ėshtė njė gur i ēmuarendrraime ėshtė njė gur i ēmuarendrraime ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Koha jote eshte e kufizuar, prandaj mos e humb ate duke jetuar jeten e dikujt tjeter.
Mos jeto e kurthuar nga dogma – qe do te thote: mos jeto ne baze te rezultateve te mendimit te te tjereve.
Mos lejo qe zhurma e mendimeve te njerezve tjere te shurdhoje zerin tend te brendshem.
Dhe me e rendesishmja: ki ku
endrraime nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i endrraime pėlqehet nga
i vjetėr 22-06-2018, 10:08   #346
endrraime
Super Anėtar
 
Avatari i endrraime
 
Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Mk
Posts: 179
Thanks: 117
Thanked 203 Times in 91 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
endrraime ėshtė njė gur i ēmuarendrraime ėshtė njė gur i ēmuarendrraime ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Dedikuar ty......

Nėse dhomat e shpirtit tim do vizitoje
Ēfarė pretendon se do shikoje?
Cilin pėrbindėsh mendon se fsheh?
Po tė zhgėnjej, por nuk mė njeh.

Nuk ka nevojė pėr tė trokitur
Hyr, shih, kėrko, mbet' i habitur.
Mure tė zbrazėt lyer pa ngjyra
Fotografi, por pa fytyra.

Diku e hedhur afėr shtratit
Ėshtė nje kuti e tersit, e fatit.
E mbushur plot ėshtė me kujtime.
Brenda gjithė historia ime.

Janė fjalėt qė kam thėnė aty,
gjithkush qė njoha, pėrfshi ty.
Gjithēka qė bėra, e qė vetėm i ėndėrrova
Vendet ku shkela, ku jetova.
endrraime nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i endrraime pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur