Kthehu pas   Forum-Al.com > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat jan bmat e fundit t politikanve tan? A po zgjidhen problemet e shqiptarve apo po shtohen dita-dits? ǒmendim keni pr aktualitetin shqiptar?

Prshndetje Vizitor!
Nse ju shfaqet ky mesazh do t thot se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini t shihni pjesn me t madhe t seksioneve dhe diskutimeve t forumit, por akoma nuk gzoni t drejten pr t marr pjes n to dhe n avantazhet e t qnurit antar i ktij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI q t drgoni postime dhe mesazhe n Forum-Al.
Regjistrohu
Prgjigje
 
Mundsit n tem
i vjetr 16-11-2017, 21:28   #21
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarsimit: Jul 2015
Posts: 1,696
Thanks: 0
Thanked 528 Times in 418 Posts
Shuma e pikve q jep: 21
lonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyerlonely_lion ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal sht br nga AAO Shiko postimin
Fajin e kemi vete qe i ndihmuam ne revolucionin e 1821 dhe i dhame mundesine te ndertojne shtetin ku jetojne sot ,nderkohe qe vete se ndertuam kurre nje te tille qe tua thynte turit ktyre te ashtequajtur grek.
Nuk eshte problemi se ndihmuam vete apo jo. Ne ate kohe arvanitasit bene lufte per token e tyre. Pra ata luftuan per ate qe ishte e tyrja. Athina sic thoshte Pouqeuville ne ate kohe - eshte nje fshat i qelbur ku flitet vetem shqip.Ne parlamentin grek te kohes (1821), te dyja gjuhet ishin zyrtare.Grekja dhe Shqipja. Ne duhet te dime te bejme politike.Greket shesin pordhe dhe genjeshtra me ne. Kete s'e bejne me gjermanet apo anglezet apo me amerikane e franceze se ata j'a thone troc. Qepe o grek buqe.Kufijte qe ke sot, i ke prej nesh.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 16-11-2017, 21:34   #22
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarsimit: Apr 2010
Posts: 931
Thanks: 120
Thanked 239 Times in 145 Posts
Shuma e pikve q jep: 26
edlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyeredlin ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Bushati dhe Kotzias "burgosen " ne Krete

Citim:
Postimi origjinal sht br nga AAO Shiko postimin
Fajin e kemi vete qe i ndihmuam ne revolucionin e 1821 dhe i dhame mundesine te ndertojne shtetin ku jetojne sot ,nderkohe qe vete se ndertuam kurre nje te tille qe tua thynte turit ktyre te ashtequajtur grek.
Se mu kujtua "hajmalia" e AndonZakos ....
edlin nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
Prgjigje

Mundsit n tem

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML sht fikur