Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-07-2017, 21:43   #21
Xhina
V.I.P
 
Avatari i Xhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Postime: 25,025
Thanks: 7,773
Thanked 8,548 Times in 3,525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
Xhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

po qe sme kujtohet ku shkuam por ishte diku ne vlore afer zvernece, ushqimi shume i mire... me kishte vajtur ne mendje per ngjalla sot
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_7069.jpg (17.6 KiloByte, 32 shikimet)
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Xhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Xhina pėlqehet nga
i vjetėr 18-07-2017, 21:48   #22
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Postime: 4,682
Thanks: 1,135
Thanked 656 Times in 356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Akrep - Ja te faleminderit se me kishte marre malli t'ja shikoja surratin dhe nje here.

Per andej nga Fieri do na tregosh ndonje vend?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 21:51   #23
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 27,115
Thanks: 5,873
Thanked 5,618 Times in 2,855 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Akrep - Ja te faleminderit se me kishte marre malli t'ja shikoja surratin dhe nje here.

Per andej nga Fieri do na tregosh ndonje vend?
Pse mė la mėndja mua tė ha nė restorant nė Fier kur ha nė shtėpinė time?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 21:54   #24
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Postime: 4,682
Thanks: 1,135
Thanked 656 Times in 356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Pse mė la mėndja mua tė ha nė restorant nė Fier kur ha nė shtėpinė time?
Po ne zonat perreth apo kudo ne trevat shqiptare apo s'i tradheton makarundet e shtepise ti?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Esther pėlqehet nga
i vjetėr 18-07-2017, 21:54   #25
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Postime: 9,094
Thanks: 3,002
Thanked 2,832 Times in 1,721 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhina Shiko postimin
po qe sme kujtohet ku shkuam por ishte diku ne vlore afer zvernece, ushqimi shume i mire... me kishte vajtur ne mendje per ngjalla sot
Kishin ikur dritat andejeza

Tju kete bere mire.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 21:57   #26
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 27,115
Thanks: 5,873
Thanked 5,618 Times in 2,855 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Po ne zonat perreth apo kudo ne trevat shqiptare apo s'i tradheton makarundet e shtepise ti?
Nuk para mė pėlqejnė restorantet nė Shqipėri.
Ai nė Maminas qė thotė cool ėshtė shumė i mirė.
Restorant Krela nė Vlorė bėn mishin e pjekur shkėlqyer.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 22:00   #27
Xhina
V.I.P
 
Avatari i Xhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Postime: 25,025
Thanks: 7,773
Thanked 8,548 Times in 3,525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
Xhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Pėrgjigje e: Re: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Kishin ikur dritat andejeza

Tju kete bere mire.
hahah na than disa here te shkonim
mbrenda se skishte drita jasht poe insistuam jasht deri sa u erresua dhe u penduam
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Xhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 22:02   #28
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 27,115
Thanks: 5,873
Thanked 5,618 Times in 2,855 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 378
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhina Shiko postimin
hahah na than disa here te shkonim
mbrenda se skishte drita jasht poe insistuam jasht deri sa u erresua dhe u penduam
Po kėnaqesh Gjina?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 22:03   #29
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Postime: 9,094
Thanks: 3,002
Thanked 2,832 Times in 1,721 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xhina Shiko postimin
hahah na than disa here te shkonim
mbrenda se skishte drita jasht poe insistuam jasht deri sa u erresua dhe u penduam
Perse u penduat? mos ju iken ngjalat ......kalofshi sa me mire e befshi qef.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 22:06   #30
Xhina
V.I.P
 
Avatari i Xhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Postime: 25,025
Thanks: 7,773
Thanked 8,548 Times in 3,525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 258
Xhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėmXhina i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

sepse deshnim te shijonim imazhin e ngjalave flm
shume kepo dhe vajzat thon qe sduan te kthehen
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Xhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Xhina pėlqehet nga
i vjetėr 18-07-2017, 22:08   #31
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 15,285
Thanks: 3,021
Thanked 3,455 Times in 2,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 196
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ti je ketu me portokalli kepi?
Kap naigjo me dorė mos t'a marrim msysh
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 22:23   #32
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Postime: 530
Thanks: 287
Thanked 167 Times in 110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Nje restorant tjeter qe mu duk vertet overrated ishte: "Sofra e Ariut" ne Tirane.

Kemi shkuar per darke dhe ate nate binte shi prandaj duhej te rrinim brenda. Ambjenti brenda teper i zymte. Tavoline per cifte nuk kishte dhe na ulen ne nje tavoline per 5 veta, totalisht pa lidhje. Morem nga nje gote vere dhe nje Zot e di sa kohe ka qene e hapur ajo shishe. Tamam sikur po pije uthull edhe pse ishte nje nder vererat me te shtrenjta ne menu. Porosita sallate caprese qe ishte pa vaj apo ereza, krejt pa shije. Po ashtu mishi i zgares qe porositem ishte totally overcooked and dry. Te ngecte ne gryke. Kamarieri erdhi kur mori order-in dhe kur solli faturen se here tjeter nuk ja pame surratin. E vetmja gje qe me pelqeu ishte veshja e kamariereve me kostume popullore. Me habiti se pse shkonin aq shume te huaj atje. Overall, totalisht e zhgenjyer.

1) Ambjenti: 4
2) Sherbimi: 3
3) Ushqimi/Gatimi: 4
4) Cmimet: 5
Nuk e kuptoj si e paskeni mare ate vere te hapur? veren ta hapin ne tavoline dhe e provon. Kam qene atje dhe po me habit.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 22:44   #33
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Postime: 4,682
Thanks: 1,135
Thanked 656 Times in 356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Nuk e kuptoj si e paskeni mare ate vere te hapur? veren ta hapin ne tavoline dhe e provon. Kam qene atje dhe po me habit.
Une nuk porosita nje shishe vere por dy gota dhe me sollen dy gota. S'e di pse po habitesh. Dhe ne restorante te tjera, nqs kam porositur nje shishe vere, ma kane hapur te tavolina, kurse me gote, jo.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 22:51   #34
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Postime: 530
Thanks: 287
Thanked 167 Times in 110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

vera e kuqe po u hap shishja duhet pire brenda dy-tre ore maksimumi. vera e bardhe mund te rri nje dite maksimumi ne frigo. Ndryshe uthull do pish
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 22:55   #35
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Postime: 4,682
Thanks: 1,135
Thanked 656 Times in 356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Murik e di ate gje ndaj dhe komenti im ishte i tille qe kushedi sa kohe ka qene e hapur ajo shishe.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 23:21   #36
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 3,492
Thanks: 1,451
Thanked 1,718 Times in 958 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
vera e kuqe po u hap shishja duhet pire brenda dy-tre ore maksimumi. vera e bardhe mund te rri nje dite maksimumi ne frigo. Ndryshe uthull do pish
Nuk me eshte bere uthull vera mua ne frigorifer. E kam lene dhe me dite te tera. "Mjalte si diten e pare.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 23:23   #37
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Postime: 4,682
Thanks: 1,135
Thanked 656 Times in 356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Nuk me eshte bere uthull vera mua ne frigorifer. E kam lene dhe me dite te tera. "Mjalte si diten e pare.
Vera e kuqe nuk lihet ne frigorifer, e bardha po.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2017, 23:30   #38
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 3,492
Thanks: 1,451
Thanked 1,718 Times in 958 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Vera e kuqe nuk lihet ne frigorifer, e bardha po.
Frigorifer e leme ne dhe sa na shijon ashtu e ftohte.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-07-2017, 00:26   #39
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Postime: 530
Thanks: 287
Thanked 167 Times in 110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Udhetim kulinarie neper trevat shqiptare!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mia@ Shiko postimin
Nuk me eshte bere uthull vera mua ne frigorifer. E kam lene dhe me dite te tera. "Mjalte si diten e pare.
Mia i kam bere nja 4 vjet shkolle ne France per hoteleri dhe dy tre gjera i mesova edhe per veren. Ato qe ruhen gjate kane prezervues,nuk jane te pastra.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur