Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-11-2017, 21:56   #701
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 30,024
Thanks: 7,138
Thanked 6,735 Times in 3,681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 403
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Vėnė ke dashur tė thuash ?
Jo ka dashur tė thotė vėrė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2017, 21:57   #702
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 4,714
Thanks: 3,806
Thanked 2,703 Times in 1,056 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Nuk eshte e njejta gje Te zevendesosh ē me q dhe ē me c.
Pjesa me e madhe vendosin c ne vend te ē...kurse ktu ne forum ē bombardohet me vetedije.

Babe pėr Nė jeté réale e ke llafin apo pėr ktu n'forum ? Sidoqofte ti é ke ven re se ktu shkruhet me shume pėr humor .

Kurse mua me bėn pershtypje qe femijet qe lindin ktu é flasin Shqipen si Shqipetar te kosoves dhe jo Te Shqiperise.
BE@UTE. Kete fenomen kaq te bezdisshem e kam vene re jo vetem ketu ne forum por per fat te keq edhe jashte tij!
Nuk marr persiper as te korigjoj te tjeret dhe as ti mesoj shqipen atyre, perkundrazi ta shkruajne dhe ta lexojne sic iu a do qefi.
Nqs diēka nuk me pelqen, e zgjith tak-fak me butonin djathatas- DELETE dhe jemi ne rregull.
Ajo qe me preokupon paksa eshte nese kjo eshte nje normative e re e drejtshkrimit dhe gjuhes se folur shqipe e vendosur nga kushedi se kush dhe ku, meqe po flitet kohet e fundit per standarte te reja te Gjuhes Shqipe, apo eshte thjesht nje trend i koheve te reja moderne qe jetojme nen sundimin e smartphoneve, tablet, Pc, etc etc...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:01   #703
Sopoti
V.I.P
 
Avatari i Sopoti
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 7,495
Thanks: 2,740
Thanked 3,251 Times in 1,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
BE@UTE. Kete fenomen kaq te bezdisshem e kam vene re jo vetem ketu ne forum por per fat te keq edhe jashte tij!
Nuk marr persiper as te korigjoj te tjeret dhe as ti mesoj shqipen atyre, perkundrazi ta shkruajne dhe ta lexojne sic iu a do qefi.
Nqs diēka nuk me pelqen, e zgjith tak-fak me butonin djathatas- DELETE dhe jemi ne rregull.
Ajo qe me preokupon paksa eshte nese kjo eshte nje normative e re e drejtshkrimit dhe gjuhes se folur shqipe e vendosur nga kushedi se kush dhe ku, meqe po flitet kohet e fundit per standarte te reja te Gjuhes Shqipe, apo eshte thjesht nje trend i koheve te reja moderne qe jetojme nen sundimin e smartphoneve, tablet, Pc, etc etc...
Babe!
Gjuhėn shqipe e bėjnė tė ēalė ata qė mėsojnė fėmijtė.
Ti thua jashtė.
Medet kėtu,kur sheh nga ata qė thojnė jemi nė shkollė tė lartė,e janė copė copė.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:12   #704
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 4,714
Thanks: 3,806
Thanked 2,703 Times in 1,056 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Babe!
Gjuhėn shqipe e bėjnė tė ēalė ata qė mėsojnė fėmijtė.
Ti thua jashtė.
Medet kėtu,kur sheh nga ata qė thojnė jemi nė shkollė tė lartė,e janė copė copė.
gallata me e madhe eshte kur ne kete vorbull bien edhe disa media te shkruara apo portale on-line dhe sidomos kur duhet te shkruhet emri i dikujt qe permban pikerisht keto germa!
Emrat e Perveēem nuk perkthehen o njerez, ata shkruhen me perpikmeri ashtu siē ja ka vene nena dhe babai vet, nuk pershtaten dhe nuk perkthehen ne shqip. Shpesh here i verej ne titrat e perkthimeve te filmave apo intervistave ne TV shqiptare keto dukuri dhe mendoj se nuk eshte aspak korrekte.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:16   #705
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 3,310
Thanks: 343
Thanked 425 Times in 281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jo ka dashur tė thotė vėrė.
Dreq.. me doli uji nga hundet!
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dulcis in Fundo pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:20   #706
Sopoti
V.I.P
 
Avatari i Sopoti
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 7,495
Thanks: 2,740
Thanked 3,251 Times in 1,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jo ka dashur tė thotė vėrė.
Po flisnim pėr gabimet,e unė pyes.

Fshat e zanat i thojnė kėsaj pune.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:27   #707
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 30,024
Thanks: 7,138
Thanked 6,735 Times in 3,681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 403
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
gallata me e madhe eshte kur ne kete vorbull bien edhe disa media te shkruara apo portale on-line dhe sidomos kur duhet te shkruhet emri i dikujt qe permban pikerisht keto germa!
Emrat e Perveēem nuk perkthehen o njerez, ata shkruhen me perpikmeri ashtu siē ja ka vene nena dhe babai vet, nuk pershtaten dhe nuk perkthehen ne shqip. Shpesh here i verej ne titrat e perkthimeve te filmave apo intervistave ne TV shqiptare keto dukuri dhe mendoj se nuk eshte aspak korrekte.
Po janė bėrė tė gjithė pėrkthyes o Babe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:28   #708
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,012
Thanks: 7,699
Thanked 4,279 Times in 2,813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
BE@UTE. Kete fenomen kaq te bezdisshem e kam vene re jo vetem ketu ne forum por per fat te keq edhe jashte tij!
Nuk marr persiper as te korigjoj te tjeret dhe as ti mesoj shqipen atyre, perkundrazi ta shkruajne dhe ta lexojne sic iu a do qefi.
Nqs diēka nuk me pelqen, e zgjith tak-fak me butonin djathatas- DELETE dhe jemi ne rregull.
Ajo qe me preokupon paksa eshte nese kjo eshte nje normative e re e drejtshkrimit dhe gjuhes se folur shqipe e vendosur nga kushedi se kush dhe ku, meqe po flitet kohet e fundit per standarte te reja te Gjuhes Shqipe, apo eshte thjesht nje trend i koheve te reja moderne qe jetojme nen sundimin e smartphoneve, tablet, Pc, etc etc...
E qka me ba...
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:30   #709
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,012
Thanks: 7,699
Thanked 4,279 Times in 2,813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Babe!
Gjuhėn shqipe e bėjnė tė ēalė ata qė mėsojnė fėmijtė.
Ti thua jashtė.
Medet kėtu,kur sheh nga ata qė thojnė jemi nė shkollė tė lartė,e janė copė copė.
Ne Kosovo e shqiptojne....Cima....ate KARNAVALEN e humorit.
Imagjino me q...
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:34   #710
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 30,024
Thanks: 7,138
Thanked 6,735 Times in 3,681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 403
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ne Kosovo e shqiptojne....Cima....ate KARNAVALEN e humorit.
Imagjino me q...
Ta kam thėnė edhe mė parė se si mund t'ja thonė emėr mbiemėr njė shqiptareje martuar nė Kosovė qė quhet Buqe me njė me mbiemėr Taēi?
Buqe Taēi nė Shqipėri
Buēe Taqi nė Kosovė.
Pastaj se kėta kopjojnė edhe perėndimorėt vėn mbiemrin para dhe del Taqi Buēe.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 18-11-2017, 22:36   #711
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,012
Thanks: 7,699
Thanked 4,279 Times in 2,813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ta kam thėnė edhe mė parė se si mund t'ja thonė emėr mbiemėr njė shqiptareje martuar nė Kosovė qė quhet Buqe me njė me mbiemėr Taēi?
Buqe Taēi nė Shqipėri
Buēe Taqi nė Kosovė.
Pastaj se kėta kopjojnė edhe perėndimorėt vėn mbiemrin para dhe del Taqi Buēe.
Agreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-11-2017, 22:56   #712
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 36,012
Thanks: 7,699
Thanked 4,279 Times in 2,813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Nuk dua ti ofendoj por............me IDIOTE rralle gjen.
Magari i qimes.
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2017, 00:44   #713
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 3,306
Thanks: 785
Thanked 1,293 Times in 831 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Mia nje sugjerim nga une : mos u merrni/ngaterroni me shqiptare kur vjen puna per construction n rregullime ne shtepi. Mund te jene me lire po ta nxjerrin nga hundet ate qe kujton se gjoja more me lire si pune. So aty aty do te dali. Le mos flas per pune jo me kualitet. Shiko per kompani, brenda javes do ta kishin mbaru. Me mire jep ca $$$ me shume dhe ja vlen/shijon ajo qe bere sesa lire e sorrollatje e kush e di mbas 1viti do I vesh dore prape se nuk punojne tamam.
Nuk e di nese ka te bej shqiptar apo jo por kur lexova kte mu kujtua I vetmi shqiptar qe kan mar prindrin ne pune nje here. Beri lidhjen elektrike ne nje extra ambient me large windows qe shtuan te shpia. Se si nje puntore tjeter vite me pas pa qe menyra qe kishte bere ai lidhjen dhe qe ishin cuar telan nen tok ishte e rrezikshme dhe sesi nuk kishin zen flak ky nuk e kuptonte. Me mire 2 lek me shume dhe e di qe ke pune te sakt.

Mia shpresoj te perfundoj puna sa me shpejt sidomos para se te filloj debora.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-11-2017, 14:01   #714
Mistrece
.
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,487
Thanks: 0
Thanked 1,718 Times in 950 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfare ju ka bere pershtypje?

Me ka bere pershtypje por edhe per te qeshur nje histori qe tregon Eqremi tek kujtimet e tij.
Dreqi vete jane keto vlonjatet! Nje vejushe i kish mbushur mendjen lagjes, pleqesise dhe madje edhe beut se burri qe e vizitonte cdo nate, ne fakt, ishte burri i saj qe ishte kthyer ne lugat. Madje madje, edhe femija qe kishe ne bark ishte i burrit te vdekur prej 10 muajsh.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur