Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-02-2018, 07:22   #821
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,244
Thanks: 364
Thanked 1,373 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Tė dobėtit, nuk i ka hije kėrcnimi!
- Krahas forcės, shkon edhe kėrcnimi!
- Edhe tufa e luanėve, zgjedh tė voglin apo Gazelėn mė tė dobėt!
- Edhe luani mbret i xhunglės e bishtėron pėrballjen me njė bufallo tė fuqishėm!
- Dėshirat e mėdha, mikeshė mė tė ngusht e kanė pakėnaqėsinė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-02-2018, 07:10   #822
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,244
Thanks: 364
Thanked 1,373 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- S’ka njeri mė i pafat se sa gjeniu nė vendin e prapambetur!
- Pėr gjeniun, vendi i mbrapambetur, ėshtė ferr i vėrtetė!
- Gjeniun nėse dėshironi ta vrisni pėr sė gjalli, shtrėngoni tė jetoj nė provincė!
-Pėr njė familje, s’ka gjė mė e tmerrshme se sa kur njė anėtar konvertohet nė besimin tjetėr!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-02-2018, 07:43   #823
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,244
Thanks: 364
Thanked 1,373 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Provinca, ėshtė vend ideal me kushte optimale pėr shumėzimin e injorantėve!
- Njeriu i prapt, ėshtė si iriqi, ai ka jetesė vetėm nė therra!
- Si po zhvillohen gjėrat, njerėzit shumė mė tepėr do t’i besojnė FB-ut se sa institucioneve fetare!
- Mė mirė tė mbetesh i vetmuar, se sa t’u bashkangjitesh maskarejve!
- Shumė nga hoxhallarėt tanė, runa Zot, janė bėrė mė tė rrezikshėm se vet djajt!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2018, 07:56   #824
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,244
Thanks: 364
Thanked 1,373 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nuk ėshtė ēėshtja e mendjemadhėsisė, ama mos rri me njerėz dy shkallė mė posht, tė dytė do tė dilni humbės!
- Edhe e mirja njėqindpėrqind, nuk ėshtė e preferuar, e lėre mė e keqja!
- Nėse shqiptarėt kanė dėshtuar nė diplomaci shtetėrore, vėrtet janė diplomatė perfekt nė diplomaci bashkėshortore – tė kėpusin duke gėnjyer!
- Mendjemadhėsia dhe krenaria e tepruar, ta thejnė qafėn!
- Kam konstatuar me themel, se burrat janė shumė trima derisa me gra flasin nėpėrmjet celularit!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 21-02-2018, 07:50   #825
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,244
Thanks: 364
Thanked 1,373 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Gjuha ėshtė organ mė i pasinqert nė gjithė trupin e njeriut!
- Aty ku ndahet drejtėsia, ka edhe shumė padrejtėsi!
- Mu atėherė kur bėhesh mė i fort, kėrkohet kujdesi mė i madh!
- Qė nė momentin kur fillon tė forcohesh, qė nga ai moment fillojnė tė shtohen miq dhe armiq!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 22-02-2018, 07:11   #826
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,244
Thanks: 364
Thanked 1,373 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse nuk mund ta ndėrrojmė politikėn dhe politikanėt, zijafete e dasma
- Dashuritė po tė kishin zėrat, gjykatat do punonin vetėm me divorcet!
- Me shtimin e dijes, zvogėlohet inati!
- Pėr aq sa shtohet dija, pėr aq zvogėlohen misteriet!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 07:18   #827
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,244
Thanks: 364
Thanked 1,373 Times in 911 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Vet njohuria, distancohet nga bestytnia!
- Njohuria dhe bestytnia, kurrė nuk ecin krahpėrkrah!
- Sa shumė kanė ndryshuar rregullat e besimeve, pse tash ne nuk jemi krijesat e Zotit?
- Krahas zhvillimit tė teknologjisė dhe progresit nė pėrgjithėsi, pėr aq - -
- Krahas dijes dhe forcės, pėrdore edhe gjuhėn!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur