Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-02-2018, 14:16   #441
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,160
Thanks: 9,554
Thanked 5,195 Times in 3,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Me beri pershtypje dje.Por e hapa t'a shoh dhe sot.

Une nuk vuaj si shumica e shqipove qe historikisht llomotisin : Russia, Kina, Serbia,Greqia m'a kishte dhe m'a ka fajin. Sic e kam thene dhe ne nje post timin: Hasmi ate pune ka, te me bluaje kockat,prandaj quhet Armik.Une duhet te di se ku i kam dobesite e mija, qe t'i riparoj ,t'i bej balle hasmit dhe t'a mposht ate.Dhe per kete me duhet te kuptoj se nga i vjen atij nacionalizmi apo patriotizmi. J'u ka shkuar ndonjehere ndermend pse vetem Kombi yne ne Ballkan, nuk k'a ditur kurre te beje miq, por vetem armiq? Sepse ne si Komb ne rradhe te pare, kemi prodhuar me shume armiq se sa miq me njeri-tjetrin lere pastaj me fqinjet e me gjere. Duhet te dish te besh dhe te mbash miq. Vetem kurva eshte mike(kurve) me te gjitheve dhe mikja e asnjerit.

Pikerisht :
...ajo pjesa kur si i pafajshem thote : Ja ne drug, i njih nevesta,i njih zhenjih. Ja president (dhe e ngre zerin) Rosijska Federacii,sto sorok shest miljonov cellovjek. U etih jludjei est svojei interesi. Ja objazen nod stojot.
Une nuk jam miku,dashnorja apo gruaja e tyre(shqip thuhet une nuk jam kurva juaj): Ky eshte patriotizem: qofte dhe prej letre.(Minuta 1:04).

https://www.youtube.com/watch?v=hPkqUX9rqj4

Ju uroj nje te djele te qete.
FITON PERHERE ne ZGJEDHJE.Ju te tjeret pyesni ruset per PERSENE.
KAQ.....
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 15:34   #442
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,565
Thanks: 0
Thanked 467 Times in 369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?


I vetmi i huaj qe flet shqip shqip. Ishte dhe ai Kryetari i Mitrovices, por ai qe rritur me shqiptare.
Por ky eshte hata fare. Nuk kam degjuar kurre nje qe te huaj qe ta flasi shqipen si ky.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 25-02-2018 nė 15:39
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 25-02-2018, 17:17   #443
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,565
Thanks: 0
Thanked 467 Times in 369 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Ukrahina X Factor
Kete video e kam pare dhe me pare.Kur nuk te beson as juria....
Kendo pa muzike se po s'na besohet qe eshte zeri yt

Versioni me poshte me subtitra anglisht.Klikoni CC per te pare titrat.

Mollodec,Mollodec,Mollodec,Mollodec,Mollodec,Mollo dec,Mollodec !!!
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 25-02-2018 nė 17:20
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 25-02-2018, 17:34   #444
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 2,641
Thanks: 657
Thanked 620 Times in 428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
https://www.facebook.com/arberhajdar...2907915305696/

Drejtperdrejt nje video e Fundjaves Ndryshe.
Sa gjynah, sapo e pashe ne fb. Cfare kushtesh, sic thote edhe Arbri ne video, eshte dramatike qe ne 2018 ka familje qe ndodhen ne kete gjendje ekstreme. Sa mund te kete te tilla neper fshatra te thella... Bravo ēunave per punen dhe perkushtimin!
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 18:20   #445
Regina
Away.
 
Avatari i Regina
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,371
Thanks: 482
Thanked 677 Times in 378 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Sot me beri pershtypje ajo nene, qe pas zgjimit nga koma, ia dhane lajmin e hidhur, qe burri dhe femijet s'jetojne me, pas aksidentit u shuan te gjithe. Si do te jete ndiere?! Dhimbje qe sado qe t'a pershkruash me fjale, s'vlejne me, sepse eshte ajo qe s'do te kete me paqe!!
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Regina pėlqehet nga
i vjetėr 25-02-2018, 18:40   #446
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 17,511
Thanks: 4,060
Thanked 4,691 Times in 2,936 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 220
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Regina Shiko postimin
Sot me beri pershtypje ajo nene, qe pas zgjimit nga koma, ia dhane lajmin e hidhur, qe burri dhe femijet s'jetojne me, pas aksidentit u shuan te gjithe. Si do te jete ndiere?! Dhimbje qe sado qe t'a pershkruash me fjale, s'vlejne me, sepse eshte ajo qe s'do te kete me paqe!!
une po thoja ishalla vdes . cfare kuptimi ka jeta?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 19:34   #447
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,074
Thanks: 2,124
Thanked 2,062 Times in 1,343 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ukrahina X Factor
Kete video e kam pare dhe me pare.Kur nuk te beson as juria....
Kendo pa muzike se po s'na besohet qe eshte zeri yt

https://www.youtube.com/watch?v=ViBKEjE1h1I
Versioni me poshte me subtitra anglisht.Klikoni CC per te pare titrat.
https://www.youtube.com/watch?v=hmvB0Tdmx18

Mollodec,Mollodec,Mollodec,Mollodec,Mollodec,Mollo dec,Mollodec !!!
Meqe ra dhafi Leone edhe njera e ēuditi jurine edhe mahallen, kur ua kendoj hallen

__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 19:47   #448
Anita
.
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 6,592
Thanks: 1,730
Thanked 2,285 Times in 1,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
Anita ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une po thoja ishalla vdes . cfare kuptimi ka jeta?
Mos e vente zoti ne sprova te tilla askend thuaj...!!!

Nderkoh po lexoja per nje rast sot,diku ne nje ishull Grek,babai shqiptar abuzonte me gocen e tij 13 vjece ,qe dy vjet tashme...e denuan me 50 vite burg,te jemen me 15 vite burg per mos kallxim tek autoritet edhe pse ishte ne dijeni te ketyre ndodhive ...
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 21:44   #449
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 8,328
Thanks: 848
Thanked 4,926 Times in 2,193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Kush o kjo Blerina Bombaj qe paska fut menu healthy me tershere e limona neper cerdhe atje ?? Po lexoja po ankohen prinderit se u Jane dobsu kalamajt. Ca jane keto budalliqe, eksperimente qe behen atje..
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 21:56   #450
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 3,141
Thanks: 286
Thanked 401 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Mos e vente zoti ne sprova te tilla askend thuaj...!!!

Nderkoh po lexoja per nje rast sot,diku ne nje ishull Grek,babai shqiptar abuzonte me gocen e tij 13 vjece ,qe dy vjet tashme...e denuan me 50 vite burg,te jemen me 15 vite burg per mos kallxim tek autoritet edhe pse ishte ne dijeni te ketyre ndodhive ...
E shkreta femi thuaj baba e nene ne burg ktej do e perdhunojn dhe grekerit neper istucione !!!
__________________
https://www.e-soft.al

Inteligjenca eshte si puna e Breēkave,Rendesi ka qe ti kesh por jo ti tregosh.
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 21:59   #451
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 3,141
Thanks: 286
Thanked 401 Times in 303 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BlueRose Shiko postimin
Sa gjynah, sapo e pashe ne fb. Cfare kushtesh, sic thote edhe Arbri ne video, eshte dramatike qe ne 2018 ka familje qe ndodhen ne kete gjendje ekstreme. Sa mund te kete te tilla neper fshatra te thella... Bravo ēunave per punen dhe perkushtimin!
Leri llafet e bukura ti ec hudh dallaret sic thote Xhixhija.
__________________
https://www.e-soft.al

Inteligjenca eshte si puna e Breēkave,Rendesi ka qe ti kesh por jo ti tregosh.
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 22:35   #452
Anita
.
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 6,592
Thanks: 1,730
Thanked 2,285 Times in 1,461 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
Anita ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
E shkreta femi thuaj baba e nene ne burg ktej do e perdhunojn dhe grekerit neper istucione !!!
Ke te drejte,me mire ti kishin lene te lire....te pakten e hante por nga prindi i vet,sesa nga pisi Grek hej mendje hej...

Ah po thuaj mos te rente per fat te kesh prinder ordinere,se pastaj me patjeter qe nje fajtor do e gjejme....ne mos Greku,Serbi, Turku e gjith tjeret...pervec nesh!
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 22:41   #453
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 5,485
Thanks: 5,429
Thanked 3,684 Times in 1,926 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Performer ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfare ju ka bere pershtypje sot?

Sot mberi pershtypje shkoj ne starbucks degjoj kengen bon bon te era istrefit ne radio atje ..wow i them esht shqiptare kjo kengtarja ..no way ja beri ajo cashierja yes way lool
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur