Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Arkeologji / Antropologji

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-10-2017, 17:54   #61
Arban bArbArian
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Posts: 189
Thanks: 21
Thanked 9 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Arban bArbArian ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Etimologjia e fjales "Kosovo"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kjo KOS - qe sipas teje eshte vetem Shqipe :

Jam pak konfuz t'a ndjek llogjiken tende, sepse qe nga mbas/poseidon ke dale tek mema, ke shkuar tek tsunami,tek forca, tek fryma, tek kaosi... pse mungon kosi (yougurti) ? Apo s'ka lidhje me lisin qe fryn era - kosi ? Ne fakt duhet te kene lidhje se ka nje shprehje ne shqip: Kur te djeg qumeshti i fryn kosit ( pra fryma, qe ke shpjeguar Ti).
Hahahaha , pi teje AS nuk dekurajohna AS nuk dorzohna AS nuk quditna ....mbas/poseidon..... pfffff
Arban bArbArian nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2017, 00:22   #62
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,127
Thanks: 9,538
Thanked 5,189 Times in 3,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Etimologjia e fjales "Kosovo"

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kjo KOS - qe sipas teje eshte vetem Shqipe :

Me cfare kuptimi eshte ,se nuk po e marr vesh une, qe jam Shqiptar pa le te mundohesh Ti, tja shpjegosh nje te huaji .

Jam pak konfuz t'a ndjek llogjiken tende, sepse qe nga mbas/poseidon ke dale tek mema, ke shkuar tek tsunami,tek forca, tek fryma, tek kaosi... pse mungon kosi (yougurti) ? Apo s'ka lidhje me lisin qe fryn era - kosi ? Ne fakt duhet te kene lidhje se ka nje shprehje ne shqip: Kur te djeg qumeshti i fryn kosit ( pra fryma, qe ke shpjeguar Ti).

Por Ti mos u dekurajo , se mbase jam une konfuz dhe nuk te kuptoj, kurse anetaret e tjere te forumit me siguri qe te kuptojne , perderisa asnjeri nuk te ben replike.

Si perfundim :
Nga kjo qe ke shkruar ti, ke harritur ne konluzionin qe KOS = KAOS . Tani do te duhet qe te shpjegosh dhe OVA dhe u kry fjala KOSOVA.

Hajde pra , me krahe dhe llogjike te lehte !

P.S. Kam dhe nje verejtje te vogel , por qe eshte kozmetike. Hiqe kete figuren qe ke postuar se nuk eshte lisi i ekspozuar ne ere. Kjo me shume i ngjan pishes flamur ne Llogara.
Lisi, (pema e shenjte e shqiptareve) rri drejt dhe nuk i ben syri hic terr nga era,bile i vjen mire kur i fryn ajo, sepse feshferin nga qefi.
Shkronja M sipas meje i bie Mama.E dyta vjen A-ja.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-11-2017, 07:19   #63
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,534
Thanks: 0
Thanked 461 Times in 363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Etimologjia e fjales "Kosovo"

Kodi:
http://www.gazetaexpress.com/lajme/dokument-i-vitit-1405-ku-permendet-kosova-me-nje-emer-ndryshe-457691/
Citim:
Historiani Jahja Dranēolli njofton pėr njė dokument qė ka has nė arkivin e Dubrovnikut.
“Postim me shkas: Duke nxjerrė Kosovėn nga dokumente tė vitit 1405!

Kosovėn e sotme gjatė shekujve e kemi ndeshur me emra tė ndryshėm. Pėr herė tė parė me emrin e sotėm do ta ndeshim nė dokumenete raguzane tė vitit 1405: “Boschi di Chosoua”!

Burimi: Arkivi Shtetėror i Dubrovnikut (Državni Arhiv u Dubrovniku). Me kolegun Ruzhdi Panxha (tetor 2017)”, ka shkruar Dranēolli nė profilin e tij nė Facebook.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur