Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-11-2017, 11:58   #181
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,327
Thanks: 1,982
Thanked 2,190 Times in 1,215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
mbreme pashe nje emision interesant per pambukun , se nga vjen, dhe se si kultivohet....lereni, me iku truri se ca veshim ne trup.. pambuku behej me pesdicite e lloj lloj kimikate dhe me ate pambuk ne vishemi.

lere, pastaj kur arrinin te markat, psh, qepja behej e zeme ne Turqi dhe atje vendoseshe etiketa "made in", ai robi e shkruante nga ti donte qefi, dhe ne e marrim kallup etiketen.

nejse se aty luheshin miliarda euro. te gjithe PDG e medhenj, ishin brenda ne korrupsion, etc.. ja ky eshte realiteti i veshjeve..
Jo me kot ca veshje edhe pse thone 100% pambuk, nuk ndjehen si te tilla ne dore.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 30-11-2017, 12:13   #182
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,182
Thanks: 2,254
Thanked 1,708 Times in 840 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

ndersa ketu kane filluar te shkruajne edhe neper etiketat e rrobave BIO
rroba jane sikur do i hajme
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Marya pėlqehet nga
i vjetėr 30-11-2017, 12:16   #183
*ARiel*
E qetė 🙃
 
Avatari i *ARiel*
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Vendndodhja: no more varavinga
Posts: 3,751
Thanks: 3,121
Thanked 1,229 Times in 548 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm*ARiel* i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
mbreme pashe nje emision interesant per pambukun , se nga vjen, dhe se si kultivohet....lereni, me iku truri se ca veshim ne trup.. pambuku behej me pesdicite e lloj lloj kimikate dhe me ate pambuk ne vishemi.

lere, pastaj kur arrinin te markat, psh, qepja behej e zeme ne Turqi dhe atje vendoseshe etiketa "made in", ai robi e shkruante nga ti donte qefi, dhe ne e marrim kallup etiketen.

nejse se aty luheshin miliarda euro. te gjithe PDG e medhenj, ishin brenda ne korrupsion, etc.. ja ky eshte realiteti i veshjeve..
Jetojme ne kohen e mashtrimit Sibora, sa me shume te mashtrosh aq me shume fiton e i mencur quhesh. Une per vete ka raste edhe i shoh etiketat, por me shume i provoj me dore copat nese jane te pambukta apo te rehatshme ne lekure. Edhe pse ndonjehere nuk i kuptoj mire se nuk jam eksperte , ama ka rroba me etiketa qe tregojne 100% pambuk edhe nuk jane.
__________________
The problem is, you think you have time.
*ARiel* nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i *ARiel* pėlqehet nga
i vjetėr 30-11-2017, 12:20   #184
Anita
.
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 6,564
Thanks: 1,726
Thanked 2,273 Times in 1,452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Anita ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Per llac e tulla mbase,qe i lene ndertesat gjysme te ndertuara lol
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2017, 12:30   #185
Sopoti
V.I.P
 
Avatari i Sopoti
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 9,054
Thanks: 3,529
Thanked 3,963 Times in 1,904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Per llac e tulla mbase,qe i lene ndertesat gjysme te ndertuara lol
S;kemi buzukaqis keteja
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2017, 13:03   #186
Anita
.
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 6,564
Thanks: 1,726
Thanked 2,273 Times in 1,452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Anita ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Hajt se po kursehem se kthyheri nje pergjigje te merituar tash... oh oh

Po shpetove se s'kam nerva sot t'merem ,kam dhembje me kurse
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2017, 14:41   #187
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 2,753
Thanks: 1,868
Thanked 3,726 Times in 1,226 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
mbreme pashe nje emision interesant per pambukun , se nga vjen, dhe se si kultivohet....lereni, me iku truri se ca veshim ne trup.. pambuku behej me pesdicite e lloj lloj kimikate dhe me ate pambuk ne vishemi.

lere, pastaj kur arrinin te markat, psh, qepja behej e zeme ne Turqi dhe atje vendoseshe etiketa "made in", ai robi e shkruante nga ti donte qefi, dhe ne e marrim kallup etiketen.

nejse se aty luheshin miliarda euro. te gjithe PDG e medhenj, ishin brenda ne korrupsion, etc.. ja ky eshte realiteti i veshjeve..

Mafia ka kapur edhe kete fushe. Kur kam lexuar "Gomorra" te R.Saviano, me nje shembull te tille fillonte libri. Fallcifikimin e robave firmato qe qepeshin bodrumeve te Napolit dhe qe ne x event tundej e shkundej Anzholin Zholi me te.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2017, 15:04   #188
Sopoti
V.I.P
 
Avatari i Sopoti
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 9,054
Thanks: 3,529
Thanked 3,963 Times in 1,904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
Hajt se po kursehem se kthyheri nje pergjigje te merituar tash... oh oh

Po shpetove se s'kam nerva sot t'merem ,kam dhembje me kurse
Dogji gjė ?
Tė kursej mirė unė

Do radhėn ?
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2017, 15:19   #189
Anita
.
 
Avatari i Anita
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 6,564
Thanks: 1,726
Thanked 2,273 Times in 1,452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Anita ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Avash se na preke ne seder me perveloi lol

Mendon se s'di ta bej apo..

Radhen mbaje si qyfyr-li i njohur
Anita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2017, 16:05   #190
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 8,314
Thanks: 845
Thanked 4,919 Times in 2,188 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
sa euro i bie?!

une 30 euro i blej alamet xhinsesh. skam pantallona qe tejakalon shumen e 30 euroshit sma ben zemra te jap 100 euro per xhinse.

asnjehere skam blere rroba ne Shqiperi sepse shihja diference te madhe ne ēmim ne krahasim me ketu. atje dyqanet dhe vitrinat e bukura sme bejne pershtypje
30$? Kaq bejne per kalamaj ketej
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur