Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Projektet e Arkitekturės dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-08-2017, 23:20   #81
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Postime: 4,748
Thanks: 73
Thanked 198 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Berati, i dyti mė i bukuri nė listėn e 30 qyteteve tė botės

Nuk ke pse zhytesh.

Shqiperia ka patur tre qytete kryesor historik Beratin, Durresin, Shkodren dhe ndoshta deri diku Dibren dhe Gjirokastren. Qytetet e tjere jane sa per te mbushur harten, tani vone kane marre rendesi administrative.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 01-08-2017, 23:26   #82
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Postime: 9,222
Thanks: 3,162
Thanked 2,924 Times in 1,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Berati, i dyti mė i bukuri nė listėn e 30 qyteteve tė botės

Shqiperia ka patur e do te kete qytete shum te bukur e me vlera jo vetem arkiteturale por edhe me histori, qyteterim dhe planifikim urban mjaft specifik e shum te vecante ne Ballkan...... e keto qytete edhe pse te zbehur deri diku nga harta gjeopolitike ruajne dhe mbeten pika referimi.....per gjeneratat.

Nuk dua te vendos krahasime me Beratin (se sygricet kane metodat e tyre te perceptimit dhe shijes).....ata nuk dine me shum per Shkodren, Prizerenin, Gjakoven, Manastirin, Strugen, Ulqinin, Janinen, Drishtin, Voskopojen, Kosturin... etj etj...me te cilet me te drejte duhet te krenohemi e tua tregojme dashamiresve te kultures tone me krenari.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 01-08-2017 nė 23:29
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2017, 23:38   #83
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Postime: 4,748
Thanks: 73
Thanked 198 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Berati, i dyti mė i bukuri nė listėn e 30 qyteteve tė botės

Flasim per qytetet kryesor Col, nuk flasim per qendra banimi.

Pervec Shkodres ata te tjeret qe ke permendur jane thjesht qendra banimi me lulezim te perkoheshem te percaktuara nga ndryshime administrative neper kohe. Merrnin rendesi dhe shuheshin ne varsi te ndryshimeve politike dhe reformave ekonomike te kohes.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2017, 00:15   #84
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,443
Thanks: 6,620
Thanked 3,644 Times in 2,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 238
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Berati, i dyti mė i bukuri nė listėn e 30 qyteteve tė botės

Genealogie.

Encheleus
Autarieus
Dardanus
Maedus
Taulas
Perrhaebus

Partho
Daortho
Dassaro

Kjo goca e fundit,thone ka banuar apo ka qene FISI i SAJ nga Berati.


LOQET ne kampet e punes dhe perqendrimit nuk i mesonin dot.

PS: noten se jom i kputur.
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur