Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-08-2017, 21:05   #1
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Postime: 7,545
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufiritPolicia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit


08 Gusht 2017 • 21:05 •

Njėmbėdhjetė persona janė arrestuar nga Policia e Kosovės, gjatė ditės sė martė.

Siē bėhet e ditur nė komunikatėn e Policisė tė lėshuar pėr medie, arrestimi i tyre ėsht1% bėrė pėrshkak tė kalimit te paautorizuar tė kufirit.

Kjo ėshtė komunikata e plotė:

Policia e Kosovės arreston njėmbėdhjetė persona tė dyshuar pėr kalim tė paautorizuar tė vijės kufitare

Prishtinė, 08 gusht 2017

Policia e Kosovės, nė kėtė rast zyrtarėt kufitar me datėn 08.08.2017 rreth orės 13:00, pėrmes rrugėve operativo-hetimore kanė siguruar informacione se nė lagjen e quajtur Sekiraqa nė fshatin Metergof tė Podujevės, pritet tė hyjnė nė mėnyrė tė paligjshme disa shtetas serb dhe rus.
Policia Kufitare ka ndėrmarr masat e nevojshme policore duke angazhuar ekipe patrulluese tė kufirit, tė cilat si rezultat i punės rreth orės 13:45 nė lokacionin e cekur, saktėsisht tek tabela paralajmėruese e KFOR-it e cila tregon afėrsinė e kufirit, kanė ndaluar dy automjete tė dyshuara me targa tė Serbisė.
Gjatė kontrollit tė dy automjeteve “Mercedes” kombi ngjyrė e bardhė, janė ndaluar gjithsejtė njėmbėdhjetė (11) persona tė dyshuar, nėn dyshimin e bazuar pėr kalim tė paautorizuar tė kufirit shtetėror.

Personat e ndaluar janė:

M. P. 1990 M Serb

Z. P. 1969 M Serb

Y. P. 2002 F Rus

O. K. 1977 F Rus

E. P. 1974 F Rus

E. P. 1975 F Rus

A. K. 1974 M Rus

G. P. 1966 M Serb

M. M. 1980 F Serb

A. P. 1975 M Rus

V. P. 1991 F Serb

“Personat e dyshuar sė bashku me automjetet janė dėrguar nė stacion tė Policisė Kufitare, pėr intervistim dhe procedim tė mėtejmė, sipas procedurave tė parapara ligjore. Lidhur me rastin janė njoftuar prokurori kujdestar i shtetit, oda e avokatėve tė Kosovės dhe zyra ndėrlidhėse ruse nė Republikėn e Kosovės”, ka pėrfunduar njoftimi i Policisė sė Kosovės.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2017, 21:11   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 27,584
Thanks: 6,145
Thanked 5,845 Times in 3,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Kalim i pa ligjshėm kufiri me makina?
Ēa bėnė, thyen traun e kufirit me makinė se nga pylli nuk kanė hyrė?
Pse i lanė tė futen?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 08-08-2017, 21:15   #3
e panjohura
Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Postime: 4,943
Thanks: 1,081
Thanked 1,852 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

O Llapi thuaj atyre qe e kane publikuar kete lajm,le ti hudhin pakez krip s'e nuk po shkon hic dicka..
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i e panjohura pėlqehet nga
i vjetėr 08-08-2017, 21:15   #4
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,443
Thanks: 6,620
Thanked 3,644 Times in 2,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 238
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kalim i pa ligjshėm kufiri me makina?
Ēa bėnė, thyen traun e kufirit me makinė se nga pylli nuk kanė hyrė?
Pse i lanė tė futen?
Kfori aty bante fresk.
TYT ZAGARE te qire ne GEN.
metushajt .
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 08-08-2017, 21:21   #5
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 27,584
Thanks: 6,145
Thanked 5,845 Times in 3,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

S'ka ēa bėn Llapi e merr e ngjish lajme kot mė kot.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2017, 22:38   #6
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Postime: 7,545
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit
Ndalohen nė kufi, 11 serbė e rusė tentojnė tė futen nė Kosovė


Pėrmes njė komunikate pėr mediet, Policia e Kosovės ka njoftuar arrestimin e 11 personave tė kombėsisė serbe e ruse, tė dyshuar pėr kalim tė paautorizuar tė kufirit.

Informacioni ėshtė siguruar nė rrugė operative, e sipas tij, nė lagjen “Sekiraqa” tė fshatit Metergof tė Podujevės do tė hynin nė mėnyrė tė paligjshme shtetasit serbė e rusė.

Pas angazhimit dhe masave tė marra nga policia, me nxjerrjen e ekipeve patrulluese tė kufirit, rreth orės 13:45 janė pikasur dy automjete me targa tė Serbisė shumė pranė kufirit. Gjatė kontrollit tė tyre, automjete tip Mercedes, janė ndaluar 11 shtetasit e identifikuar vetėm me iniciale dhe vitin e lindjes. Mes tyre janė 5 meshkuj (3 serbė e dy rusė) dhe 6 femra (dy serbe dhe 4 ruse), mė i vogli prej tyre 15 vjeē (2002) dhe mė i madhi 51 vjeē (1966).

Ata janė dėrguar nė stacionin policor tė Policisė Kufitare, ku janė marrė nė pyetje dhe ka vijuar procedura e mėtejshme siē parashikohet nė ligj. Mbi kėtė zhvillim janė njoftuar edhe prokurori kujdestar i shtetit, Oda e avokatėve tė Kosovės, si dhe zyra ndėrlidhėse ruse nė Republikėn e Kosovės.
-------------------------------------------------

do te kishi ba mire sikur te lexoni pak ma mire njoftimin.
dhe pak si shum ju paskan dhimt keta kriminel e prostitutka serbo-ruse more.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 08:43   #7
e panjohura
Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Postime: 4,943
Thanks: 1,081
Thanked 1,852 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Citim:
Siē bėhet e ditur nė komunikatėn e Policisė tė lėshuar pėr medie, arrestimi i tyre ėsht1% bėrė pėrshkak tė kalimit te paautorizuar tė kufirit.
Vetem me 1% dyshim i zuren?
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 09:39   #8
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Postime: 7,545
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
O Llapi thuaj atyre qe e kane publikuar kete lajm,le ti hudhin pakez krip s'e nuk po shkon hic dicka..
qe me pakez kryp masi spo te hahet pa kryp hahaha
------------------------------------------48 orė paraburgim pėr serbėt e rusėt e arrestuar nga Policia e Kosovės nė Podujevė


09/08/2017Grupit nga 11 persona tė nacionaliteti serb e rus qė u arrestuan dje afėr Podujevės nga Policia e Kosovės pėr kalim ilegal tė kufirit, sot iu paracaktua masa e sigurisė paraburgim 48 orėsh, citon rts Policinė e Kosovės.

Pėr procedurėn e mėtejme do tė prokurori pas kryerjes sė hetimeve. /Koha.net/

Gjashtė shtetas rusė dhe pesė shtetas serbė janė arrestuar dje pas kalimit legal tė kufirit Serbi – Kosovė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 13:41   #9
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Postime: 7,545
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufiritZbulohet arsyeja e arrestimit tė rusėve

09 Gusht 2017 • 13:16 •

Kryeprokurori i Prokurorisė Themelore tė Prishtinės, Imer Beka, tha pėr KALLXO.com se grupi i shtetasve rusė dhe serbė, tė arrestuar dje pėr kalim ilegal tė kufirit, dyshohet Ise kanė lidhje me grupin qė kryente stėrvitje nė veri tė Kosovės, pėr ē’gjė pati raportuar nė janar tė kėtij viti televizioni publik.

“Kemi vetėm indicie tė mėhershme se do grupe kanė dalė kanė bėrė ushtrime, e po dyshojmė mos janė kėta”, tha Imeri pėr KALLXO.com.

Po ashtu, ai tha se Prokuroria do tė kėrkojė masėn e paraburgimit kurdo qė ata dalin para gjyqtarit tė procedurės paraprake.

Gjashtė shtetas rusė e pesė shtetas serbė janė arrestuar dje rreth orės 13:00 nga Policia Kufitare e Kosovės pėr hyrje nė mėnyrė ilegale nė territorin e Kosovės.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2017, 19:54   #10
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Postime: 7,545
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Gjykata merr vendim pėr rusėt dhe serbėt e arrestuar mbrėmė, ja si do te veprohet me ata
Mė: 9 gusht 2017 Nė ora: 20:44


Gjykata Themelore nė Prishtinė - Dega nė Podujevė ka shqyrtuar rastin Kalim i pa autorizuar i vendkalimeve kufitare ose vijės kufitare nga neni 146 par.2 lidhur me par 1 dhe nenin 31 tė KPRK-sė, ndaj dhjetė tė akuzuarve prej tė cilėve pesė shtetas serbė dhe pesė shtetas rusė.

Siē njofton Prokuroria Gjykata Themelore nė Prishtinė, fillimisht ka parashtruar kėrkesė pėr caktimin e masės sė paraburgimit, tė cilėn kėrkesė e ka tėrhequr me parashtresė, pėr tė paraqitė aktakuzė me kėrkesė pėr dhėnien e urdhrit ndėshkimorė, dėnim me gjobė pa mbajtjen e shqyrtimit gjyqėsorė.

Gjykata e ka aprovuar kėrkesėn e prokurorisė pėr dhėnien e urdhrit ndėshkimorė dhe ndaj tė pandehurve ka shqiptuar dėnimin me gjobė prej 250 euro (dyqind e pesėdhjetė euro) pėr secilin veē e veē, si dhe i ka obliguar tė paguajnė nga 20 euro pėr paushall gjyqėsorė.

Pas pagesės sė dėnimit me gjobė tė pandehurit do tė pėrcillen pėr nė pikėn kufitare mė tė afėrt nga Policia e Kosovės.

Tė akuzuarit janė arrestuar dje afėr Podujevės nga Policia e Kosovės pėr kalim ilegal tė kufirit.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 12:07   #11
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Postime: 7,545
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufiritRadisav Peroviqit, zyrtar pėr komunitete nė Komunėn e Podujevės, banor i fshatit Metregovc tė kėsaj komune, raporton Insajderi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2017, 12:41   #12
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,443
Thanks: 6,620
Thanked 3,644 Times in 2,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 238
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kalim i pa ligjshėm kufiri me makina?
Ēa bėnė, thyen traun e kufirit me makinė se nga pylli nuk kanė hyrė?
Pse i lanė tė futen?
Keta jane LANGARAQER...

Skenari i rrezikshėm, destabilizimi i Kosovės nėpėrmjet shėrbimeve ruse-serbe.

Ne nė vazhdimėsi kemi tėrhequr vėmendjen e njė ekspansioni tė shėrbimeve serbo-ruse nė drejtim tė Kosovės mė qėllime subversive, tė cilat janė tė orientuar nė destabilizimin politik tė vendit. Gjithashtu kemi tėrhequr vėrejtjen e naivitetit tė njė pjese tė politikanėve kosovarė tė cilėt pėr shkak tė interesave tė tyre po rrezikojnė ardhmėrinė e vendit duke mos qenė nė nivelin e detyrės nė raport mė rrethanat tė cilat po pėrvijohen si shkak i pėrvijimeve tė reja gjeopolitike nė Ballkanin e trazuar” ka thėnė eksperti Fadil Kajtazi.

Arrestimi i njėmbėdhjetė shtetas serb dhe rus tė dyshuar pėr kalim tė paautorizuar tė vijės kufitare, po del tė jetė diēka mė shumė pasi tė njėjtit persona dyshohen pėr edhe veprime tjera tė jashtėligjshme.

Kryeprokurori i Prokurorisė Themelore tė Prishtinės, Imer Beka, ka thėnė se grupi i shtetasve rusė dhe serbė, tė arrestuar dje pėr kalim ilegal tė kufirit, dyshohet se kanė lidhje me grupin qė kryente stėrvitje nė veri tė Kosovės.

“Kemi vetėm indicie tė mėhershme se do grupe kanė dalė kanė bėrė ushtrime, e po dyshojmė mos janė kėta”,ka thėnė Imeri, duke shtuar se Prokuroria do tė kėrkojė masėn e paraburgimit kurdo qė ata dalin para gjyqtarit tė procedurės paraprake.

Gjashtė shtetas rusė e pesė shtetas serbė janė arrestuar dje rreth orės 13:00 nga Policia Kufitare e Kosovės pėr hyrje nė mėnyrė ilegale nė territorin e Kosovės.

Sipas komunikatės sė Policisė sė Kosovės, personat e ndaluar janė: 1. M. P. 1990 M Serbė, 2. Z. P. 1969 M Serbė ,3. Y. P. 2002 F Rusė, 4. O. K. 1977 F Rusė, 5. E. P. 1974 F Rusė, 6. E. P. 1975 F Rusė , 7. A. K. 1974 M Rusė, 8. G. P. 1966 M Serbė, 9. M. M. 1980 F Serbė, 10. A. P. 1975 M Rusė, 11. V. P. 1991 F Serbė.

Nė lidhje mė arrestimin e shtetasve serb dhe rus ne kemi kėrkuar tė dhėna nga Ministria e brendshme e Kosovės, e cila nė njė pėrgjigje mė shkrim na ka sugjeruar qė pyetjet t’ia dėrgojmė Policisė se Kosovės. Ne i kishim tė dhėnat nga Policia e Kosovės, por nga Ministria kėrkuam diēka mė shumė lidhur me rrezikun qė Kosovės i kanosin grupe tė tilla dhe sa ėshtė efikase MPB nė kėtė drejtim.

“Pėr pyetjet tuaja ju lutem tė drejtoheni nė Policinė e Kosovės” ka qenė pėrgjigjja e shkurtė e zyrės pėr informimi nė MPB.

Fadil Kajtazi ekspert i sigurisė ka thėnė pėr “Bota sot” se mė rastin e arrestimit tė disa rusėve shtetasve dhe serbeve nė kufirin e Kosovės tregon se kufijtė e Kosovės po rehen.

U krye.
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2017, 14:08   #13
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Postime: 4,474
Thanks: 3,043
Thanked 1,646 Times in 734 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Eshte inskenim i hashim maxhupit, isa mustafes ne bashkepunim te ngusht me vuēiēin dhe gjuriēin.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2017, 14:22   #14
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Postime: 4,212
Thanks: 114
Thanked 684 Times in 434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

I kane spiunu Demka me Sai-miun
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2017, 17:55   #15
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Postime: 1,039
Thanks: 3
Thanked 95 Times in 77 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Po ē'jane keto kara-gjozlliqe, nga njera ane thuhet se kaluan ne X poste kufitare, e nga ana tjeter thuhet e paligjeshme. O njera, o tjetra. Lajmi duket si i viteve 1950 ku shihej me dyshim ēdo afrim.
Ikni or kara-gjozer, mos ia ulni dinjitetin Kosoves, apo iu jepni ushqim mediave sllave te flasin kundra Kosoves.
Ata serbet e ruset, po te ishin ashtu siē dyshohej, nuk ishte nevoja te arrestoheshin, por te survejoheshin e te shihej se perse kishin hyre.
Arrestimi i tyre iu jep ushqim mediave sllave per ta paraqitur shtetin e Kosoves, si armiqesor, represiv dhe aspak demokratik.
Ehh ē'gomer mban kjo toka jone shqiptare.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pjer Thomas pėlqehet nga
i vjetėr 13-08-2017, 06:05   #16
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Postime: 34,443
Thanks: 6,620
Thanked 3,644 Times in 2,373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 238
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

E rrallė, rusja vjen nė Shqipėrinė e tė dashurit tė gjyshes.

Sot, kam ndėr mend t’ju rrėfej shumė shkurt njė ngjarje tė rrallė.
Tė padėgjuar, kurrė mė parė.
Ose tė paktėn, unė as s’e kam lexuar, as s’e kam dėgjuar ndonjėherė.
Ndoshta – ndoshta, edhe pėr dritėpastin Agolli edhe pėr z. Kadare (tė dy ish-studentė nė Rusi) do tė ngjallte kėrshėri...
Udhės, tek po shkoja nė punė, mė drejtohet (rusisht) njė femėr shumė e bukur:
- Mirėmėngjesi, mė falni Zotėri, …
- Mirėmėngjes...
- E dini ku ėshtė kafene “N....”?
- Po, iu pėrgjigja, andej kaloj edhe unė; ejani me mua.
- Duke belbėzuar me atė rusishten time mjerane, me ato pesė fjalė qė di, kalova nė gjuhėn frėnge.
- Ju jeni ruse?
- Po, nga Moska, ma ktheu; kuptonte shumė mirė frėngjisht.
- Unė e kam lėnė tė takohem me disa shoqe kėtu, – tha, por jam rreth tri ēerek ore mė herėt.
Meqė kisha rreth njė gjysmė ore kohė unė, e ftova pėr njė kafe.
- Me kėnaqėsi, tha.
Tek porositėm kafe, nisi njė bisedė e lirė. Mė foli se kishin rreth njė javė nėpėr Shqipėri. Mė foli gjithė simpati pėr Alpet e bukura, pėr Shkodrėn, pėr Vlorėn, Sarandėn, pėr Tiranėn, pėr Sheshin “Skėnderbej”, pėr njė koncert rok qė kishin ndjekur, pėr ushqimin e shijshėm shqiptar...
Kėrshėria mė detyroi ta pyes, pėrse kishin zgjedhur tė vizitonin Shqipėrinė.
Shoqeve dhe shokėve u jam imponuar unė pėr tė ardhur kėtu, ma ktheu.
Dhe pastaj...
Eh, nuk e merrni dot me mend pėrgjigjen qė mė dha...
- Me qetėsi olimpike ma ktheu:
- Po, erdha kėtu nė Shqipėri sepse vendi juaj ėshtė vendi i tė dashurit tė gjyshes sime…
Shtanga! Mbeta gojėhapur si nė fotografi!
- Ju lutem, shprehuni pak mė qartė, ia ktheva.
- Po, rreth viteve 1960, njė shqiptar (midis shumė tė tjerėve), studionte nė Moskė dhe ky kishte mike tė ngushtė gjyshen time, tashmė tė ndjerė. Mua mė ka rritur gjyshja dhe shumė herė mė ka folur pėr mikun e saj tė hirshėm, tė bukur e shumė tė sjellshėm shqiptar.
Marrėdhėniet u prishėn dhe fatkeqėsisht, ata nuk u martuan dot, por ajo nuk e harroi kurrė atė djalė gjer sa ndėrroi jetė. Dhe kėshtu, Shqipėria mė kishte mbetur peng, e, nė njė farė mėnyre, unė duke ardhur kėtu, po ēoj nė vend amanetin e gjyshes qė s’e pa dot kėtė vend...
...
Erdhi koha pėr t’u larguar. Njė gjysmė ore kishte avulluar, pagova kafetė, u pėrshėndeta me ruskėn-moskovite - bukuroshe (ajo mė pėrqafoi miqėsisht) dhe ika pa kthyer kokėn pas!

Nga Viktor Bakillari.

Shenimi IM: ky qe ka shkruar duhet vene nen survejim sepse mund te jete agjent i kamufluar,ndersa kete bukuroshen ruse duhet ta arrestojme urgjentisht sepse paska kohe qe <livadhit> ne troje.

KAQ kisha.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg ruserr.jpg (20.4 KiloByte, 12 shikimet)
__________________
Nadie nace con el manual bajo el brazo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2017, 07:11   #17
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Postime: 4,212
Thanks: 114
Thanked 684 Times in 434 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

A ta ve une ne avatar kete rusen se me pelqen shume si foto?


p.s. me beni nje like se me kane arritur thanked 666 times....
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 13-08-2017, 07:36   #18
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Postime: 4,474
Thanks: 3,043
Thanked 1,646 Times in 734 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Policia e Kosovės arreston 5 serbė e 6 rusė pėr kalim ilegal tė kufirit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
A ta ve une ne avatar kete rusen se me pelqen shume si foto?


p.s. me beni nje like se me kane arritur thanked 666 times....
Kerkesa juaj refuzohet per 2 aresye :
1) Rusen ne avatar ? Rrezikon te arrestohesh nga e plotefuqishmja polici e hashim maxhupit nga Kosova;
2)Ne disa tradita popullore, numri 666 eshte simbol i fundit te dynjas !

Kaq per sot !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur