Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-08-2017, 21:35   #121
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Postime: 9,222
Thanks: 3,162
Thanked 2,924 Times in 1,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Greqia!....
Mos bre burr....greqia ka qe me 1982 qe e perbuz Ameriken dhe ben cdo gje e ceshte e mundur ta perbuze ne cdo drejtim duke mos ja vleresuar ndihmesen qe ja ka dhene si ekonomikisht por edhe ushtarakisht..... e kete e di mire Ti por hajde medemek hidhe larasken Greke sa per emer....

te dija me te zgjuar.......
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 15-08-2017 nė 21:38
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2017, 21:46   #122
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Postime: 4,748
Thanks: 73
Thanked 198 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Po clidhje ka perbuzja mo Col se na cmende. Ne nuk po flasim per ndienja.
Po flasim per neokolonializem. Ate qe mendja e shume njerzve nuk e percepton dot, por qe kur ua shpjegon e quajne Marksizem. Shembull konkret je ti Col.

Ne deficit te plote jane Italia, Portogalia, Spanja.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2017, 21:47   #123
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 3,567
Thanks: 1,332
Thanked 1,256 Times in 782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

ky Trapa si kalama sokakut, hajde se po na shane with motherfuqka ai Kimjongijungi, hey mos shaj se e di ē`ta punojme ne akoma s`ke pare ti gje
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 15-08-2017, 21:51   #124
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Postime: 4,748
Thanks: 73
Thanked 198 Times in 128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Po e ka share mo?
Mos ta shaj dhe ky?!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2017, 21:54   #125
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Postime: 9,222
Thanks: 3,162
Thanked 2,924 Times in 1,779 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 249
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Po clidhje ka perbuzja mo Col se na cmende. Ne nuk po flasim per ndienja.
Po flasim per neokolonializem. Ate qe mendja e shume njerzve nuk e percepton dot, por qe kur ua shpjegon e quajne Marksizem. Shembull konkret je ti Col.

Ne deficit te plote jane Italia, Portogalia, Spanja.
Po perse ben rraketikun kur e di fare mire se vete i ke permendur edhe ne teme te meparshme. vete ti....apo i harrove??

Politika qe ndoqi sidomos PASOK, ishin anti Amerikane ne kocke....u hoqen bazat dhe drejtimi i ekonomise u mor nga Gjermanet...te katra keto shtete ishin dhe jane pjese e konglomeratit Europjan te krijimit te konfederates se EU.....

mos do te thuash qe Amerika edhe pse dificit ne mardhenie me kete bashkesi e ka fajin qe te katerta te qeverisura nga antiAmerikane i cuan vendet e tyre ne katastrofe?? jo sepse nuk me cudit ky mendim qe ti edhe e ben kete....
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2017, 21:56   #126
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 3,567
Thanks: 1,332
Thanked 1,256 Times in 782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

po nuk e ka mo ne sokak, ai ne tjetren lagje periferike komplet i mbaruar pas kodrave tipike Yenki, winchesterken ne krah edhe hajde hipni kuajve, se po dalim te zhavitemi ne westernworldin ta shikojme mos na shau ndokush
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2017, 22:15   #127
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Postime: 3,451
Thanks: 1,233
Thanked 1,061 Times in 472 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit

Bombardimi i Serbise, akt i paligjshem.

Po cili ligj mund te jet mbi aksionin e shpetimit te jeteve te pafajshme?

Logjike e shemtume. Komunjar hesapi.
__________________
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur