Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Thashetheme

Thashetheme Thashetheme-t e pėrditshme.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2017, 16:50   #101
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,342
Thanks: 11,210
Thanked 6,222 Times in 4,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Thashethemi i dites.

Fejesa me motrėn e mbretit Zog, sekreti mė i madh i Hoxhės. Diktatori jetonte me frikėn se…

A e dini se cili ėshtė sekreti mė i madh i diktatorit Enver Hoxha?

Ajo ishte princesha e Shqipėrisė, motra e Mbretit Zog princesha Maxhide. Ishte Enver Hoxha ai qė ia arriti qė ta joshte Princeshėn Maxhide, aq sa ajo tė bėhej e dashura e tij dhe ta shikonte atė si njeriun me tė cilin parapėlqente tė martohej.

Nė kohėn qė Enver Hoxha ishte mėsues nė Liceun e Korēės, mes tyre pati njė letėrkėmbim tė dendur. Mbreti Zog ishte dakord qė motra e tij tė martohej me Enver Hoxhėn dhe pas tė gjitha gjasave fejesa do tė shpallej nė pranverėn e vitit 1939, por u shty pėr shkak tė problemeve tė njohura qė pati Zogu nė atė periudhė.

Kur Italia invadoi Shqipėrinė, dhe Zogu me familjen e tij iku nė Greqi duke kaluar nga Korēa, Princesha Maxhide i kėrkoi Enverit tė saj qė tė vinte me tė nė mėrgim, pėr t’ u rikthyer pastaj nė Shqipėri, ēka sipas saj do tė ndodhte shpejt. Sipas tė dhėnave, Enver Hoxha shkoi me konvojin mbretėror shqiptar deri nė kufirin greko-turk, ku pastaj u arratis, duke u fshehur nė Greqi, pėr t’ u kthyer pak ditė mė pas nė Shqipėri. Enver Hoxha ndėrroi mendje kur pa se ata nuk po shkonin nė Selanik ku do t’ i merrte njė anije britanike qė do t’ i ēonte nė Londėr, siē ishte thėnė kur u nisėn, por po shkonin nė Stamboll.

Nė kėtė moment, Enver Hoxha, me nuhatjen e tij natyrale, falė sė cilės do tė mbijetonte mė pas, e kuptoi se Zogun e kishin abandonuar fuqitė e mėdha, dhe se jetėn nė mėrgim me princeshėn e shfuqizuar nuk do t’ ia kishte lakmi kurrkush.

Kėshtu qė, pasi mori njė sasi tė mirė parash nga Princesha e tij, u kthye nė Shqipėri. Enver Hoxha dhe Princesha Maxhide nuk u panė mė kurrė, ose sė paku nuk u takuan.

Por Princesha Maxhide do tė vazhdonte qė ta torturonte Enver Hoxhėn deri nė vdekje, nė mėnyrėn e saj. Qė prej vitit 1939 e deri sa vdiq rreth gjysmė shekulli mė pas, Enver Hoxha do tė jetonte me frikėn e zbulimit tė letėrkėmbimit tė tij me motrėn e Zogut, qė do ta shkatėrronte politikisht atė.

Gjetja dhe zhdukja e letrave tė shumta qė ai i kishte dėrguar Princeshės Maxhide u bė obsesioni i jetės sė tij. Letrat sigurisht qė i ruante princesha e cila jetonte nė mėrgim pranė tė vėllait.

Nė vitet e fundit tė jetės sė Enver Hoxhės, kur ky e humbte shpesh vetėkontrollin, ata qė i rrinin pėrreth e dėgjonin tė thoshte ndonjėherė: Dėrgoni lule tek varri i Maxhidesė! Njerėzit e Enver Hoxhės mendonin se fjala ishte pėr ndonjė tė afėrme tė tij nga Gjirokastra, tė cilėn ai kėrkonte qė ta respektonte.

Kėshtu qė kėrkuan dhe gjetėn njė kushėrirė tė tij me emrin Maxhide, e cila kishte vdekur nė vitet njėzet nė Gjirokastėr dhe i dėrgonin lule tek varri. Por Maxhidja pėr tė cilėn e kishte fjalėn Enver Hoxha e kishte varrin nė Cannes tė Francės. Princesha vdiq nė tetor, nė tė njėjtin muaj qė kishte lindur edhe Enver Hoxha.

Pepin Dobruzi....kush esht ky?
Komisari- u pergjigj marinari.
Burre i pashem qenka kodoshi....keta ja u prishin mendjen njerezve.

U Krye.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 27-08-2017, 12:58   #102
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,540
Thanks: 350
Thanked 1,631 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thashethemi i dites.

si perkthehet ne anglisht apo ne italisht: o lumemadh? apo o lumadh?


p.s. pushti pushton me pushke pushtetin
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2017, 23:34   #103
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,540
Thanks: 350
Thanked 1,631 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thashethemi i dites.

Iku dhe Roberto Vargas..."Gavilani"...pasardhesi i Eskobarit...kush do na e sjelli drogen ne parlament nashithi?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2017, 08:26   #104
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,342
Thanks: 11,210
Thanked 6,222 Times in 4,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Thashethemi i dites.

Thone....sipas mediave te PRESHIT perendimor,qe Putin(apet KY) do manipuloje(APET aaahhh) zgjedhjet ne Gjermani.
Dhe ne IDIOTESIRA te PERDITSHME.shkruesi eshte i MBIngopur.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2017, 08:04   #105
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,342
Thanks: 11,210
Thanked 6,222 Times in 4,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Thashethemi i dites.

Thone qe ne daten 5 Shtator, ne stadiumin Azadi.me 19.30(ora lokale) Irani do i beje nje dhurate Sirise.
Rrofte populli TRIM i Sirise qe ka nerva per te luajtur futboll.
U krye.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg SyrienFussball5.jpg (20.8 KiloByte, 44 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg SyrienFussball14.jpg (18.7 KiloByte, 44 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg SyrienFussball1.jpg (20.5 KiloByte, 44 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg SyrienFussball6.jpg (20.3 KiloByte, 44 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2017, 13:17   #106
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,342
Thanks: 11,210
Thanked 6,222 Times in 4,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thashethemi i dites.

Thone qe caubojsit kane filluar manovra ushtarake apo <stervitje> me drejte, me disa tanksa tip Abrams M1.500 John-a dhe nja 1000 soldat-er gjeorgjane,armeneze,azerbajxhanas,bullgaronov-er,letoneze,llacifacer rumaneze,dhe ukrainelesher.Stervitja ka moton: forcimi i partneritetit,kuptimi i taktikave,teknika ushtarake e avancuar,dhe procedurat ne rast konflikti apo konfrontime me..................alienet.

Tung.

Apropo nga data 03.09-10.09.2017-te.
Do goje te liga pyesnin: po te bente Rusia manovra ne Mexico dhe Canada???
Pergjigje nuku kishte.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg AgileSpirit2017-3.jpg (16.2 KiloByte, 35 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg AgileSpirit2017-4.jpg (20.3 KiloByte, 35 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg AgileSpirit2017-5.jpg (19.5 KiloByte, 35 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg AgileSpirit2017-1.jpg (20.4 KiloByte, 35 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 09:38   #107
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,540
Thanks: 350
Thanked 1,631 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Thashethemi i dites.

Hyra tek Temat e forumit: Studentėt. Emri Studentet me mire te kishte emrin Horror.
Ja disa nga temat.
Ėshtė "mėsues" i lig ai i cili hakmerret me notė ndaj nxėnėsit.
UP, studentja rrėfen se si ishte ngacmuar seksualisht nga profesori.
"...Pse shkove nė parajsė aq herėt Megi..."?
Ē'do bėje ti?
Mėsuesja mallkon dhe kėrcėnon nxėnėsit nė shkollėn e Surrelit nė Tiranė
Studentja sulmon me salcė ministren Nikolla.
Zbulohet letra: Amaneti i studentes nga Fieri para se tė vetėhelmohej.
Nje 17 vjecare nga Franca i jep fund jetes, sepse e tallnin ne shkolle.
Kur klasa kthehet ne kopsht zoologjik.
Qėllohet me vezė kryeministri Rama, shoqėrohen 9 studentė.
Po shkolla ē’mu desh?
Ngeli motrėn, vėllai shkon e rreh me grushta pedagogen.
Festa, nxėnėsit: Zysha na kėrkon njė mikrovalė pėr 7 marsin.
...etj.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur