Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-07-2018, 23:07   #361
Golden_Boy
No Vip
 
Avatari i Golden_Boy
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 1,880
Thanks: 921
Thanked 434 Times in 187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Golden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Kam nje pyetje

Skam pytje , se po te kisha do jua kisha bere
__________________
Asnjėherė mos ia thyej shpresėn dikujt... ndoshta ėshtė gjėja e fundit qė ka !
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 23:09   #362
Meri
!!!
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,223
Thanks: 1,112
Thanked 1,338 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 253
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Po pergjigje ke ?

Se sikur s'nuk...
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 23:10   #363
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,799
Thanks: 238
Thanked 1,109 Times in 755 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

e ndryshova....
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elian70 : 08-07-2018 nė 23:25
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 23:15   #364
Golden_Boy
No Vip
 
Avatari i Golden_Boy
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 1,880
Thanks: 921
Thanked 434 Times in 187 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Golden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarėGolden_Boy ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Po pergjigje ke ?

Se sikur s'nuk...
Yes , sa te gjej pyetjen do jua them dhe pergjigjen , se nrm snuk kshu pse u liru
__________________
Asnjėherė mos ia thyej shpresėn dikujt... ndoshta ėshtė gjėja e fundit qė ka !
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 23:16   #365
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,370
Thanks: 648
Thanked 593 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Kam 2 pyetje :

- Cfare domethene rrakatel ?
dhe
- Si ka mundesi, qe me ka shpetuar kjo fjale, pa e ditur deri me sot ?
Kete te dyten, e kam shume problem dhe insistoj per pergjigje kompetente.
T’kom livdu fort!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 23:19   #366
Meri
!!!
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,223
Thanks: 1,112
Thanked 1,338 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 253
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
T’kom livdu fort!

Flm shume Gon, qe more mundimin dhe me ktheve pergjigje.
Por, pa u zhvilluar bisedime ne rang nderqeveritar, nuk mund te jem e sigurt, qe m'ke livdu fort.------------------------------------------------------------

@Golden....boll malore, m'a ke bere rrugen ti !
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 23:28   #367
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,370
Thanks: 648
Thanked 593 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetjeKot tu pergjigja dmth, ti s’po m’zen bese..

Veprim i gabuar!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 23:32   #368
Meri
!!!
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,223
Thanks: 1,112
Thanked 1,338 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 253
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin


Kot tu pergjigja dmth, ti s’po m’zen bese..

Veprim i gabuar!

Nrm qe te besoj, por kjo vjen prej mosnjohjes se gjuhes qe perdoret, prej dialekteve, etj etj..

Ndjese, nese...
Doja te thoja me lart, se eshte shume e nevojshme, qe te unifikohet gjuha ...

bera pak politike...lol

Flm
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2018, 23:56   #369
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,370
Thanks: 648
Thanked 593 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Po po, fort ish kone mu perfshi edhe “rrakatel” n’standartin gjuhesor.. ti se di cfare permbledhje kolosale ka kjo fjale!!
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2018, 00:17   #370
invictus
larguar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 2,018
Thanks: 120
Thanked 195 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
invictus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Flm shume Gon, qe more mundimin dhe me ktheve pergjigje.
Por, pa u zhvilluar bisedime ne rang nderqeveritar, nuk mund te jem e sigurt, qe m'ke livdu fort.------------------------------------------------------------

@Golden....boll malore, m'a ke bere rrugen ti !
t'ka livdu fort ne fakt.
gjithsesi rrakatel shqip esht, sinonim me rumpall.
s'ka nevoj hiq per bisedime nderqeveritare, ta perkthej un shqip-shqip

ka dhe do kuptime tjera, per shembull.

diqka qe vertitet duke u rrotulluar pa kontroll, thuhet po shkon rrakatel.
vetem se kjo rrakatel ka formen e rrumbullaket.

thuhet dhe per budallen, po shkon rrakatel, domethene po rrotullohet kot, pa kontroll, menjefjal rumpall i thon tironce.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga invictus : 09-07-2018 nė 00:27
invictus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2018, 06:34   #371
Meri
!!!
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 9,223
Thanks: 1,112
Thanked 1,338 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 253
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pleurat Shiko postimin
t'ka livdu fort ne fakt.
gjithsesi rrakatel shqip esht, sinonim me rumpall.
s'ka nevoj hiq per bisedime nderqeveritare, ta perkthej un shqip-shqip

ka dhe do kuptime tjera, per shembull.

diqka qe vertitet duke u rrotulluar pa kontroll, thuhet po shkon rrakatel.
vetem se kjo rrakatel ka formen e rrumbullaket.

thuhet dhe per budallen, po shkon rrakatel, domethene po rrotullohet kot, pa kontroll, menjefjal rumpall i thon tironce.
...goca mire, goc per shpi`, etj etj.....

e mesova.flm ty & Gon
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-07-2018, 07:09   #372
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,799
Thanks: 238
Thanked 1,109 Times in 755 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kam nje pyetje

u mbyllen gjithe ato tema ne forum...


Do hapni ndonje?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur