Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Webmaster Shqiptarė

Webmaster Shqiptarė Ky seksion i dedikohet tėresisht webmasterave shqiptarė. Kėtu mund te bashkbisedoni pėr tema tė ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndėrkombėtare

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-09-2014, 23:53   #1
BABA nga DURRSI
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Shuma e pikėve qė jep: 99
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
satsupreme

A dini gje pse www.satsupreme.com nuk punon me? Eshte nje sit qe merret vetem me informacione satellitare,decoder-a,dhe ishte dhe ne gjuhen shqipe per shqiptaret brenda dhe jasht vendit!
i vjetėr 06-09-2014, 13:55   #2
_MALSORI_
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2011
Shuma e pikėve qė jep: 10
_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar_MALSORI_ ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: satsupreme

punon..provoje perseri..
i vjetėr 07-09-2014, 01:43   #3
BABA nga DURRSI
V.I.P

BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga _MALSORI_ Shiko postimin
punon..provoje perseri..
amon re se plasa, nuk me hapet, po e provoj edhe i her tjeter, t,shofim! FLM shume sepse kam kujtu se eshte mbyll, fare...!
i vjetėr 01-10-2014, 19:34   #4
BABA nga DURRSI
V.I.P

kam problem me kanalet e platformes satellitore DIGITALB sepse me rezultojne pa signal, nderkohe qe ato te TRING punojne mrekulli, plus te gjitha ato te ballkanit pra ex-YU punojne pa problem fare! disponoj DREAM BOX 800 HDse, me impiant sat personal(jo te pallatit) sa dhe Nasa do ma kishte zili! Dini gje , se po me luan menc kjo pune!
i vjetėr 27-06-2018, 12:05   #5
Venom
Chill

Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Shuma e pikėve qė jep: 39
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
kam problem me kanalet e platformes satellitore DIGITALB sepse me rezultojne pa signal, nderkohe qe ato te TRING punojne mrekulli, plus te gjitha ato te ballkanit pra ex-YU punojne pa problem fare! disponoj DREAM BOX 800 HDse, me impiant sat personal(jo te pallatit) sa dhe Nasa do ma kishte zili! Dini gje , se po me luan menc kjo pune!
Ma do mendja tani e ke cu per skrap sacin se nuk ja vlejne mo dreamboxat e ccam.lol
Besoj vetem kanalet serbe e franceze hapen se te tjerat jane te gjitha pairing.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Venom : 27-06-2018 nė 12:08
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-06-2018, 23:13   #6
BABA nga DURRSI
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brainiac Shiko postimin
Ma do mendja tani e ke cu per skrap sacin se nuk ja vlejne mo dreamboxat e ccam.lol
Besoj vetem kanalet serbe e franceze hapen se te tjerat jane te gjitha pairing.
Jo o flori se punojn xhom fare, natyrisht pervec ketyre zgjebsave te DigitAlb dhe Tring. Kam 3 antena satellitare ne tarrace qe ma ka zili edhe NASA!
Arrij te hap S*Y Deutschland UND Austria, arrij te hap Mobitel te Espana, dhe OSC France (edhe pse nuk kuptoj as i llafe ne frongjisht) por per sportet dhe filmat eshte OK, sepse me ane te opsionit: original subtitles arrij ti perkthej nga anglishtja apo gjermanishtja, I plas fare te gjitha kanalet e paketes TV-SAT te ITALISE, dhe gjithe GRUPIN Mediaset Italia. Sa per cccam, kam 10 linja funksionante qe cdo njera prej tyre eshte e barabarte me 54 provider (transmetues) te ndryshem, ku natyrisht vetem 1 provider disponon minimumi 25-30 kanale me pagese, pra afersisht i bie 54 x 25/30/40 channels = minimumi afro 1200 channels qyl. Natyrisht nuk llogaris Channels Free To Air qe jane mbi 3200.
Sidoqofte atyre qe nuk hapen ne Satellite (si dikur) ja kam bere dermanin me IPTV, pra i shof nepermjet opsionit IPTV.
i vjetėr 29-06-2018, 09:35   #7
Venom
Chill

Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Shuma e pikėve qė jep: 39
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Jo o flori se punojn xhom fare, natyrisht pervec ketyre zgjebsave te DigitAlb dhe Tring. Kam 3 antena satellitare ne tarrace qe ma ka zili edhe NASA!
Arrij te hap S*Y Deutschland UND Austria, arrij te hap Mobitel te Espana, dhe OSC France (edhe pse nuk kuptoj as i llafe ne frongjisht) por per sportet dhe filmat eshte OK, sepse me ane te opsionit: original subtitles arrij ti perkthej nga anglishtja apo gjermanishtja, I plas fare te gjitha kanalet e paketes TV-SAT te ITALISE, dhe gjithe GRUPIN Mediaset Italia. Sa per cccam, kam 10 linja funksionante qe cdo njera prej tyre eshte e barabarte me 54 provider (transmetues) te ndryshem, ku natyrisht vetem 1 provider disponon minimumi 25-30 kanale me pagese, pra afersisht i bie 54 x 25/30/40 channels = minimumi afro 1200 channels qyl. Natyrisht nuk llogaris Channels Free To Air qe jane mbi 3200.
Sidoqofte atyre qe nuk hapen ne Satellite (si dikur) ja kam bere dermanin me IPTV, pra i shof nepermjet opsionit IPTV.
Seshte se jam marr shume thjesht me kujtohet qe flitej para disa kohesh qe dhe S*y De dhe Uk do kalonte ne pairing.
Une kam nja 2 vjet perdor iptv italiane dhe jam shume ok per ndeshjet.Ske ci do 5000 kanale se stbi rradha me i pa.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-06-2018, 10:52   #8
drague
me pushime

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 272
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm

deri sot Vavoo eshte falas.mendohet ne shtator te behet me pagese.
gjithmone IPTV. ja kam bo hazer Babes senin

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim