Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-10-2017, 12:17   #141
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 4,940
Thanks: 1,378
Thanked 831 Times in 466 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Cante firmato ? Une per vete perdor nje si cante pelhure/pambuku. Ose ndonje cante qe e hedh krahut. As me qethet hic... Ca vite me pare kam pare njerez qe dhe pse kishin para , perdornin canta pambuku. Nuk i pyeta atehere qe keto cantat qe perdornin qene fallco apo jo.Kuptohet nuk i merrni me vete kudo, por i perdornin. Kur del ndonje qe gjoja do te tallet me canten time.I them : E do nje xhiro ?S'e do ? Ok atehere. Shiko punet e tua, mos u merr me canten time.Me ate i bej leket une . Ju them: ty te rrofte canta dhe ment qe ke. Me kujtohet,vite me pare , kur bleja revisten Specchio, kam pare dhomen e fjetjes se nje shkrimtari me shume emer.Dhe komodine nuk kishte ne dhome.Librat dhe goten e ujit e vinte ne nje karrike nga ato prej druri qe hapen dhe mbyllen.Nje dhome e vogel e shtruar me rrasa guri. Me vjen keq qe te kundershtoj, por sic e mendoj une kjo puna e cantes qe tregon status shoqeror/qe per fat te keq ashtu konceptohet/, eshte nje vulgaritet njerezor. Canta apo lecka nuk te jep mend me shume, apo te te beje me te mire.Dje kishte nje postim ne portale, ku shfaqej nje deputete e re nga Dibra, pothuaj kalama, me nje cante,qe po te qe e vertet do ishte 3-4 mije Euro.Ca lesh statusi do tregonte ajo?Cfare pjekurije ka ajo qe do beje ligje per kete vend, kur akoma nuk di ceshte puna dhe na mbaka cante 3-4 mije euro, varese te shtrenjta, kepuce apo fustan te shtrenjte? Sa e ndjen ajo pjesen e shqiptareve qe e votoi ? Merren mediat shqiptare me cfare vishen njerezit.Ju ka ngel ne mendje shprehja : vesha kopilesha. Keto mendje jane vogelsi njerezore, qe cdo dite e me shume po tregon se sa antinjererezore apo vulgare po behet bota.Mjafton te shohesh cdo dite cfare botojne portalet per ata qe na u quankan vipa,per menyrat e selfijeve ne maje te gratecialave, si pule e mbeshtjelle apo ku di une, per te kuptuar se c'fare ju shkon ne mendje njerezve. Njerez me koke bosh. Punen e ke sot, e humb neser.Por njeri nuk behesh dot. Botes i ka humbur me kohe njerzilleku. Dhe sa per ate qe the: Kush blen fals eshte fals, mua nuk me duket .... Secili blen ate qe do, si do, sa do dhe perderisa nuk e vjedh apo nuk ja rremben dikujt nuk mund t'a paragjykosh. Une them qe kjo tema u be e tepert. Konkluzioni me duket doli.Secili blen ca i do qefi.Qefi ha kumbulla te tharta, thote populli. Shqipot dembele, kane manine e pordhes se madhe qe gris dhe breket Armani.
Me kupto, sepse nuk kam asgje personale me ty.Une jam ok te mbaj dhe cante pluhuri apo thes. Jam ok te blej dicka te shtrenjte apo te Walmart se nuk jane gjera fallco por thjesht te lira. Dhe sa per djeni, nuk kam blere deri me sot ne kete moshe qe jam edhe pse i kam mundesite financiare as canta LV dhe as Birkin se per mua jane thjesht leke te harxhuara kot. Per dike tjeter nuk jane dhe pune per ta. Ta perseris dhe nje here dhe ta mbyll me kete teme, problemi im eshte me fallcitetin dhe pordhacerine qe tregojne disa duke shkuar deri aty sa blejne gjera fallco thjesht per te treguar se jane dikush qe nuk jane. Kaq!!!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Esther : 17-10-2017 nė 12:52
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2017, 12:23   #142
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 7,025
Thanks: 655
Thanked 4,016 Times in 1,806 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Kjo pune e fashion eshte dhe ne tip ne fakt, natyren e njeriut. Ka qe jane me qeflinj ne te veshur, ka qe se cajne koken, veshin cu del para. Prandaj dhe moda eshte aty ku eshte. Se fundja diversitet ne te veshur duhet se cu kuptua Pastaj. Me ane te veshjes pak a shume shpalosim nje pjese te karakterit tone. E ne lidhje me te shtrenjta, firmato, te lira, kjo varet e gjitha te xhepi i cdo kujt! Nuk mund te diskutojme pse, si, qysh etc. E fundit ne lidhje me fake, eshte pathetice si imitojne robt sot! U can’t afford it , shko bli aty ku u belong! Thjesht njerezit genjejne veten. Kaq, have a nice day,
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2017, 12:25   #143
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 13,084
Thanks: 2
Thanked 610 Times in 447 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Me falni per mos dijen..kjo LV dmth "Li leshet" alla Luis Vangjeli?
Se qoq kam lexuar neper fletore hartimi mbinketo qantat e preferuara te albanopipellave te famshem.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2017, 12:43   #144
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,604
Thanks: 142
Thanked 168 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

Nė Shqipėri ka shumė koka qė janė bosh, tė zbrazėta dhe meqė nga goja nxjerrin vetėm tė pėgėra, duhet tė duken duke blerė veshje tė shtrenjta, celularė tė shtrenjtė apo makina tė shtrenjta. Ėshtė tregues kryesisht o i kokėzbrazėtisė, ose i njė penisi tė vogėl...
Edvin83 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-10-2017, 12:47   #145
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 2,823
Thanks: 1,889
Thanked 1,468 Times in 704 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: A shpenzojme ne Shqiperi kaq shume per veshje?

edhe per mua eshte thjesht ceshtje kompleksiteti

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 17-10-2017 nė 12:57
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur