Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-04-2018, 11:32   #21
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,604
Thanks: 4,423
Thanked 5,251 Times in 3,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ti nuk u kualifikoke as per pension te kohes se dulles - siempre i perndjekur ...
gjermanet kane nje shprehje ..

njiher burgaxhi gjithmone burgaxhi
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 11:49   #22
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 898
Thanks: 0
Thanked 59 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
A mund ta argumentosh sado pak qe Zogu paska qene turkoshak nga mendesia? E njeh ndopak biografine e Zogut.

Kush ngriti institucionet shteterore dhe per here te pare e orientoi Shqiperine nga Perendimi?

Ku vate ai stalinisti i gulageve dhe nuk mbaroi dot shkollen, e perseri i dhanei nje vend ne nje ambasade po ne perendim. Dhe kur u kthye ne Shqiperi, stalinisti i gulageve e orientoi per nga Jugosllavia, BS e deri ne Ēinimaēin - edhe kete te fundit e braktisi vetem e vetem se po "pajtohej" me imperializmin amerikan?

Me kete postim duket sikur jam zogist, legalist, apo rojalist. Une i meshoj te vertetes, historise faktike, dhe jo asaj diletante, idealiste e me syze militantiste.

Edhe bashkimi i Shqiptareve, nese do te behet nje dite, do te behet i mundur nen nje kurore mbeterore, dhe jo nen eli ndonje klan, tribu a fis, siē e kemi pesuar deri me sot - kush ka sy i sheh si gelojne ende, sa ne Shqiperine londineze, Kosove e gjetke.
Hahah duje se njifke fare po ne Turqi beri shkolle Zogu dhe ate ushtarake atje e beri. Ai qe i vetmi arsim qe ka bere Ahmet zogu. Sadoqe meqe brodhi ne disa shtete dhe kerkoi ti jepte nje boje perndimore Shqiperise ne esence ngeli me mendesi sulltani vrau kundershtaret organizimin ushtarak tipik turk, jetesen tipike turke, ardhjen ne pushtet tipike turke me dredhi e manipulime, nga minister i brendshem u be mbret.
Lexo duje lexo
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 11:57   #23
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 4,625
Thanks: 1,777
Thanked 1,565 Times in 807 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hawk pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 13:08   #24
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 367
Thanks: 144
Thanked 172 Times in 121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
King Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarėKing Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarėKing Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarėKing Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarėKing Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarėKing Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarėKing Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarėKing Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarėKing Bardhyl ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Hahah duje se njifke fare po ne Turqi beri shkolle Zogu dhe ate ushtarake atje e beri. Ai qe i vetmi arsim qe ka bere Ahmet zogu. Sadoqe meqe brodhi ne disa shtete dhe kerkoi ti jepte nje boje perndimore Shqiperise ne esence ngeli me mendesi sulltani vrau kundershtaret organizimin ushtarak tipik turk, jetesen tipike turke, ardhjen ne pushtet tipike turke me dredhi e manipulime, nga minister i brendshem u be mbret.
Lexo duje lexo
Unė e kam shprehur mendimin tim pėr Zogun nė njė thread tjetėr:
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Ne, shpesh here kerkojme nga dikush qe te beje gjera qe mund te duan 200, 300, apo 500 vjet. Ahmet Zogu mblodhi fiset dhe i beri komb, morri kombin dhe e beri me shtet. A nuk eshte mjaftueshme kjo per nje njeri? Tjetri qe vjen me pas le te beje dy gjera te tjera dhe keshtu me rradhe. Keshtu behen gjerat. Ahmet Zogu ishte Mbret i Shqiptareve dhe jo personazh filmash te Hollivudit.
Nuk e kuptoj se cili ėshtė problemi qė ai mori arsimin ushtarak nė Stamboll?
Ahmet Zogu ishte njė person shumė inteligjent. Austriakėt e mbajtėn pėr ca kohė nė Vjenė. Kur u kthye nė Shqipėri ai ndaloi nė Romė dhe qėndroi atje pėr pak kohė. Ėshtė e dokumentuar qė gjatė qėndrimit nė Itali ai ishte rregullisht i ftuar nė sallonet mė tė mėdha tė politikės dhe jetės mondane nė Itali. Nuk ėshtė pak pėr dikė qė sapo ka filluar tė heq brisk rregullisht. Nuk mund qė ta quash njė njeri injorant, pėrkundrazi.
Qeveritė e Zogut kishin realisht si qėllim modernizimin e vendit. Pjesė e kėtij modernizimi ishte edhe financimi i studimeve nė Universitetet mė tė mira tė Europės i tė rinjve shqiptarė. U krijua njė elitė intelektuale e rėndėsishme gjatė asaj kohe. Mė vonė Enver Hoxha i vrau pothuajse tė gjithė.
Nuk duhet abuzuar me akuzėn se Zogu vriste kundėrshtarėt. Shumė prej tyre ai i ka falur dhe Fan Nolit qė e kishte armikun mė tė madh ja dėrgonte rregullisht pensionin nė Amerikė.
Njė prej miqve mė tė ngushtė tė Zogut dhe qė mė vonė u bė kundėrshtari i tij, Sejfi Vllamasi tregon njė episod nė librin e tij tė cilin unė po pėrpiqem qė ta them me fjalėt e mija, kėshtu qė kėrkoj ndjesė paraprakisht nėse citimi nuk ėshtė 100%i saktė.
Tregon Vllamasi. Mė thotė njė ditė Zogu, e di si bėhet kjo Shqipėria jonė o Sejfi? Mė thuaj i ishte pėrgjigjur ky. Po ja, ti mbledh unė tė gjithė krerėt nė njė nga ato kullat e mija nė Mat, ta mbush katin e parė me eksploziv dhe ti hedh tė gjithė nė erė. Fillimisht, pėr nja dy javė, Europa dhe bota do na shajnė si terroristė por pastaj ēdo gjė do harrohet dhe vendi do bjerė nė qetėsi dhe do pėrparojė pastaj.
Thotė Vllamasi, i tmerruar nga ajo qė sapo dėgjova i kthehem dhe i them Zogut, si mund tė kalosh nėpėr mend gjėra tė tilla tė tmerrshme? Dhe Zogu pėrgjigjet, bajraktarėt e veriut kėrkojnė qė tė bėhen tė gjithė ministra, bejlerėt e jugut gjithashtu. Po tė mos i bėj, tė gjithė mė kėrcėnojnė me kryengritje dhe asnjė prej tyre nuk merr vesh nga punėt e shtetit. Tani unė ēfarė tė bėj mė parė?
King Bardhyl ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i King Bardhyl pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 13:23   #25
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,340
Thanks: 193
Thanked 310 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Hahah duje se njifke fare po ne Turqi beri shkolle Zogu dhe ate ushtarake atje e beri. Ai qe i vetmi arsim qe ka bere Ahmet zogu. Sadoqe meqe brodhi ne disa shtete dhe kerkoi ti jepte nje boje perndimore Shqiperise ne esence ngeli me mendesi sulltani vrau kundershtaret organizimin ushtarak tipik turk, jetesen tipike turke, ardhjen ne pushtet tipike turke me dredhi e manipulime, nga minister i brendshem u be mbret.
Lexo duje lexo
Nuk ka me propagande te perkryer envero-saliste se kjo me la! Te keqen e mendjes, o hu(anito)!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 14:45   #26
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 20,541
Thanks: 1,543
Thanked 1,469 Times in 1,068 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Hahah duje se njifke fare po ne Turqi beri shkolle Zogu dhe ate ushtarake atje e beri. Ai qe i vetmi arsim qe ka bere Ahmet zogu. Sadoqe meqe brodhi ne disa shtete dhe kerkoi ti jepte nje boje perndimore Shqiperise ne esence ngeli me mendesi sulltani vrau kundershtaret organizimin ushtarak tipik turk, jetesen tipike turke, ardhjen ne pushtet tipike turke me dredhi e manipulime, nga minister i brendshem u be mbret.
Lexo duje lexo
ku eshte ndryshimi midis dredhis turke, greke dhe asaj Shqiptarr.

Pa dredhi veshtir te behesh dikush, e jo me "mbret"
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 14:50   #27
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 20,541
Thanks: 1,543
Thanked 1,469 Times in 1,068 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Shekulli 21

Mano edhe kur te vdesi fjala e fundit do te jete per enverin
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 15:05   #28
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,604
Thanks: 4,423
Thanked 5,251 Times in 3,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Shekulli 21

Mano edhe kur te vdesi fjala e fundit do te jete per enverin
me sa po shoh ke filluar te meresh me histori.

te ka fejuar gje babi?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 16:08   #29
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,974
Thanks: 599
Thanked 560 Times in 373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Hahah duje se njifke fare po ne Turqi beri shkolle Zogu dhe ate ushtarake atje e beri. Ai qe i vetmi arsim qe ka bere Ahmet zogu. Sadoqe meqe brodhi ne disa shtete dhe kerkoi ti jepte nje boje perndimore Shqiperise ne esence ngeli me mendesi sulltani vrau kundershtaret organizimin ushtarak tipik turk, jetesen tipike turke, ardhjen ne pushtet tipike turke me dredhi e manipulime, nga minister i brendshem u be mbret.
Lexo duje lexo
Pse nuk shkruani edhe faktin se kundershtaret qė ai vrau u munduan ta vrasin atė pėrpara?!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 16:14   #30
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,974
Thanks: 599
Thanked 560 Times in 373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Unė e kam shprehur mendimin tim pėr Zogun nė njė thread tjetėr:

Nuk e kuptoj se cili ėshtė problemi qė ai mori arsimin ushtarak nė Stamboll?
Ahmet Zogu ishte njė person shumė inteligjent. Austriakėt e mbajtėn pėr ca kohė nė Vjenė. Kur u kthye nė Shqipėri ai ndaloi nė Romė dhe qėndroi atje pėr pak kohė. Ėshtė e dokumentuar qė gjatė qėndrimit nė Itali ai ishte rregullisht i ftuar nė sallonet mė tė mėdha tė politikės dhe jetės mondane nė Itali. Nuk ėshtė pak pėr dikė qė sapo ka filluar tė heq brisk rregullisht. Nuk mund qė ta quash njė njeri injorant, pėrkundrazi.
Qeveritė e Zogut kishin realisht si qėllim modernizimin e vendit. Pjesė e kėtij modernizimi ishte edhe financimi i studimeve nė Universitetet mė tė mira tė Europės i tė rinjve shqiptarė. U krijua njė elitė intelektuale e rėndėsishme gjatė asaj kohe. Mė vonė Enver Hoxha i vrau pothuajse tė gjithė.
Nuk duhet abuzuar me akuzėn se Zogu vriste kundėrshtarėt. Shumė prej tyre ai i ka falur dhe Fan Nolit qė e kishte armikun mė tė madh ja dėrgonte rregullisht pensionin nė Amerikė.
Njė prej miqve mė tė ngushtė tė Zogut dhe qė mė vonė u bė kundėrshtari i tij, Sejfi Vllamasi tregon njė episod nė librin e tij tė cilin unė po pėrpiqem qė ta them me fjalėt e mija, kėshtu qė kėrkoj ndjesė paraprakisht nėse citimi nuk ėshtė 100%i saktė.
Tregon Vllamasi. Mė thotė njė ditė Zogu, e di si bėhet kjo Shqipėria jonė o Sejfi? Mė thuaj i ishte pėrgjigjur ky. Po ja, ti mbledh unė tė gjithė krerėt nė njė nga ato kullat e mija nė Mat, ta mbush katin e parė me eksploziv dhe ti hedh tė gjithė nė erė. Fillimisht, pėr nja dy javė, Europa dhe bota do na shajnė si terroristė por pastaj ēdo gjė do harrohet dhe vendi do bjerė nė qetėsi dhe do pėrparojė pastaj.
Thotė Vllamasi, i tmerruar nga ajo qė sapo dėgjova i kthehem dhe i them Zogut, si mund tė kalosh nėpėr mend gjėra tė tilla tė tmerrshme? Dhe Zogu pėrgjigjet, bajraktarėt e veriut kėrkojnė qė tė bėhen tė gjithė ministra, bejlerėt e jugut gjithashtu. Po tė mos i bėj, tė gjithė mė kėrcėnojnė me kryengritje dhe asnjė prej tyre nuk merr vesh nga punėt e shtetit. Tani unė ēfarė tė bėj mė parė?
Gjyshi im ishte pjese e revoltės sė Vlorės, (grushti i shtetit) E dėnoi me burgim pėr 15 vjetė a mė shumė mbas 2 a 3 vjetėsh e liroi dhe si jurist i zoti qė ishte, i diplomuar nė Sorbon pėr drejtėsi, e punėsoi nė qeverinė e vet.

Jepi Ēezarit atė qė meriton.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 16:15   #31
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,604
Thanks: 4,423
Thanked 5,251 Times in 3,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Pse nuk shkruani edhe faktin se kundershtaret qė ai vrau u munduan ta vrasin atė pėrpara?!
poshtersia me e madhe ishte kur vrau kunatin qe e strehoj.

Qazimi i thote.... ik o Bahri se do ta haj koken ky klyshi komunistave

Mano une kam lind ne ate shtepi
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 16:18   #32
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,974
Thanks: 599
Thanked 560 Times in 373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
poshtersia me e madhe ishte kur vrau kunatin qe e strehoj.

Qazimi i thote.... ik o Bahri se do ta haj koken ky klyshi komunistave

Mano une kam lind ne ate shtepi
Unė e kisha fjalėn pėr Zogun, jo pėr atė ndyrsirėn qė na turpėroi nė gjith botėn si asnjė mė parė.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2018, 05:37   #33
juanito02
V.I.P
 
Avatari i juanito02
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 898
Thanks: 0
Thanked 59 Times in 42 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
juanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarėjuanito02 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Nuk ka me propagande te perkryer envero-saliste se kjo me la! Te keqen e mendjes, o hu(anito)!
Hahahaha
Se dija qe qenke ruajalist duje.
Perderisa i thu mentalitet komunist monarkise qeshrake shqiptare skam ca them eshte justifikimi nr 1 i ruajalisteve shqiptare.
Po kte se mbuloni dot dot qe mbreteria shqiptare erdhi nga hici me dredhi dhe manipulim, dhe me ikjen e Zogut ne mergim kurora Shqiperise ju cua ne Rome nga paria qe la ai dhe ju dha ne dore Viktor Emanuelit. Me kete rast mbreteria shqiptare u fik njehere e mire jurdikisht.
Prandaj bini kavallit per nje gje qe ka vdekur qe ne 1939.
__________________
Albania Uber Alles
juanito02 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2018, 16:18   #34
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,340
Thanks: 193
Thanked 310 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juanito02 Shiko postimin
Hahahaha
Se dija qe qenke ruajalist duje.
Perderisa i thu mentalitet komunist monarkise qeshrake shqiptare skam ca them eshte justifikimi nr 1 i ruajalisteve shqiptare.
Po kte se mbuloni dot dot qe mbreteria shqiptare erdhi nga hici me dredhi dhe manipulim, dhe me ikjen e Zogut ne mergim kurora Shqiperise ju cua ne Rome nga paria qe la ai dhe ju dha ne dore Viktor Emanuelit. Me kete rast mbreteria shqiptare u fik njehere e mire jurdikisht.
Prandaj bini kavallit per nje gje qe ka vdekur qe ne 1939.
Ke kuptim te ceket te historise. Kurre mos thuaj "kurre".
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 20-04-2018, 20:39   #35
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,974
Thanks: 599
Thanked 560 Times in 373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Moj e Bukur Arberi(Vace Zela)

Nė breg pulėbardhat ēajnė fluturim
si kėnga jonė plot mall.
Kėndojmė nga larg me dashuri,
moj Arbėri.

Tė parėt tanė me brengė tė lanė,
sa kohė mė nuk tė panė?
por sot si lule mė je ti,
moj Shqipėri.

(refreni)
Valėt e detit shkumojnė plot dallgė,
bashkė me shokėt nė breg kemi dalė.
Sa kemi mall s'ka deti valė,
o moj e bukura Arbėri.
Shikojmė nga larg, mendojmė pėr ty,
o moj e bukur Shqipėri.

Kėtej ne degė, ti rrėnjė matanė,
N`mes deti me stuhi.
Shkuan kaq mote e degėt s'u thanė,
moj Arbėri!

Kjo kėnga jonė, pėr ty pėrherė
na djeg si zjarr nė gji.
Tek zjarri yt ne jemi pėrjetė,
moj Shqipėri!

(refreni)
Valėt e detit shkumojnė plot dallgė,
bashkė me shokėt nė breg kemi dalė.
Sa kemi mall s'ka deti valė,
o moj e bukura Arbėri.
Shikojmė nga larg, mendojmė pėr ty,
o moj e bukur Shqipėri.Jam kurjoz te di kush e ka bere kete tekst?
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2018, 20:44   #36
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,974
Thanks: 599
Thanked 560 Times in 373 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

Rrisim jeten tone (Xhevahir Spahiu)

Rrjedhin o mengjeset
Rrjedhin si ujevara.
Ja keshtu mes njerezve
Jeta jone hedh hapa.

Hyj dhe une mes tyre
Shtoj nje fjale nje kenge.
Eshte kjo kenge per jeten
Per ty Shqiperi, per ty Shqiperi, o nene.

Me merr ne krahet e tua
Si merr femijen nena,
Qe ballin te m'a puthi
Edhe dielli dhe hena.

Une marr nga drita jote,
Ti je ne zemren time
E dore per dore rendim
E shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin-o mengjeset,
Rrjedhin kalterojne.
Ne nje kend te Globit
Rrisim jeten tone.

Hyj dhe une mes tyre...
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2018, 20:51   #37
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 15,545
Thanks: 4
Thanked 3,113 Times in 2,063 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 162
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'

__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 21-04-2018, 14:34   #38
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,364
Thanks: 210
Thanked 1,023 Times in 687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 'Po ku ka si ti, o Shqiperia ime...'p.s. teksti Mahiri-Tahiri
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur