Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-10-2017, 18:48   #41
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,632 Times in 1,040 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Edhe atėhere m*ut kemi ngrėn gjith kohėn, jo do i biem Amerikės jo do i biem Rusisė pastaj trimėroheshim ca mė shumė dhe do ja skuqnim b*thėn tė dyjave bashk nė tė njėjtėn kohė.
Si ato konet e vogla qė s'pushojnė sė lehuri por tė hanė munė pėr tė kafshuar.
Thuaj shyqyr qe sna pilte njeri se te kishte leshuar BS tanket si ne Qekosllovaki do kendonim rusisht sot.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2017, 19:26   #42
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,589
Thanks: 225
Thanked 396 Times in 297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Edhe atėhere m*ut kemi ngrėn gjith kohėn, jo do i biem Amerikės jo do i biem Rusisė pastaj trimėroheshim ca mė shumė dhe do ja skuqnim b*thėn tė dyjave bashk nė tė njėjtėn kohė.
Si ato konet e vogla qė s'pushojnė sė lehuri por tė hanė munė pėr tė kafshuar.
Aherej patem tere popllin ushtar, hapem tunele pa mbarim, ngritem bunker te panumert, tel me gjemba gjithandej, dhe ngelem dhom e kuzhine (kush ishte me fat?) qysh ne kohen e shallvareve, e me tollona pas periudhes se triskave ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2017, 19:48   #43
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,844
Thanks: 484
Thanked 825 Times in 514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Shqipėria deklaroi qė ėshtė kundėr.
Nuk e kuptoj pse duhet tė shprehet gjithmonė e para Shqipėria?!
O Plako kemi shtet ne. Si thoshte qofte largu bar do e ham dhe doren sdo ja shtrim njeriut. Se c’pune ka Shqiperia me u prononcu per ket ceshtje kur dihet qe jemi fundi kazanit ne kontinent hajde merre vesh. Ndoshta kerkojne te largojne vemendjen nga skandali fundit sic bente dikur Sali serbi me kinezcen qe deshte me e fut neper shkolla e universitete lol
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2017, 21:09   #44
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,182
Thanks: 13
Thanked 590 Times in 382 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Katalonasit aktrojne qe e kane shpallur pavaresine,ndersa Barcelona nje dite me pas shkon ne Bilbao dhe e luan ndeshjen e kampionatit spanjoll...
Madridi i jep baskeve pavaresi fiskale,ndersa keta heqin dore nga endrra e tyre per pavaresi...
Gjithcka eshte qesharake,keta nuk e meritojne as qe e kane seriozisht pavaresine e tyre.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2017, 21:52   #45
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,963
Thanks: 291
Thanked 291 Times in 213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Spanishtja asht gjuh zyrtare e spanjes. Gjuha katalanase dhe baske nuk jan dialekte por gjuh te ndryshme nga spanishtja. Jan gjuh te deges latine siē jan italishtja frangjishtja portugalishtja e rumanishtja
Gjuha baske ėshtė gjuha mė e vjetėr nė Evropė, dhe nuk ka lidhje me asnjė gjuhė tjetėr nė botė. Ėshtė e vetme e mister. Baskėt janė vendasit e vjetėr. Saamėt dhe baskėt janė njerėzit e parė nė kontinentin evropian.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2017, 23:43   #46
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,774
Thanks: 2,814
Thanked 2,896 Times in 1,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

me nje dhaf, Katalonsat i jane futur nje procesi shume te veshtire, qene afatgjate veshtire ta realizojne ate qe pretendojne.

Apropo gjuha, bisedonim me njerin nje dite, si portugezet ne ekspeditat e tyre ne Ameriken jugore, u kane imponuar gjuhen e tyre Dizhenairave dhe te tjereve. O shoku i them atehere, nuk ka pasur googola ti japin nje search dhe te shofin nje grusht vend se me thupra lajthie do i kishn ndjekur nga aty por keshtu siē kane shkuar dhe duke e mos e ditur sa jane, mos beje ze, se i therrasin edhe te tjeret e na bejne pite bananeje
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 29-10-2017, 07:40   #47
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,963
Thanks: 291
Thanked 291 Times in 213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Nuk jam expert i gjuheve,nuk i di detajet se ku dhe sa dallojne katalonishtja me "gjuhen spanjolle".Te dyja gjuhet baze e kane latinishten,logjike.
Ja nje futbollist i Barcelones cka shkruan ne twitter ne keto momente,ne te dyja gjuhet...tregoma dallimin :
"Un mar de esperanza por un futuro mejor." - spanjollisht
"Un mar d’esperanēa per un futur millor." - katalanas
Disi," Shpresa sa nje det,per nje ardhmeri me te mire"
Un mar - Un mar
de esperanza - d’esperanēa
Por un - per un
futuro - futur
mejor - millor
Sa perputhen keto fjale midis tyre,sa munde te jete frekuenca e perputhshmerise te fjaleve tjera midis spanjollishtes dhe katalonishtes ?
Gati e njejte.Nese e din serbishten dhe shkon ne Zagreb mirresh vesh pa kurrfar problemi.
Shqip-turqisht
Jorgan-jorgan
Perde-perde
xhezve-xhezve
tamam-tamam
ēaj-ēaj
batanije-batanije
Ēakmak-ēakmak

Ja pra pse pavarėsia e Shqipėrisė duhet anulluar e i duhet kthyer Turqisė pasi fjalėt janė tė njejta dhe Shqipėria nuk duhet tė jetė e pavarur sipas kėsaj logjike.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2017, 23:03   #48
73ka
V.I.P
 
Avatari i 73ka
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 362
Thanks: 68
Thanked 116 Times in 74 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė73ka ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

E gezofshi pamvaresine Katalonia!

Rroft, dhe u rrespektoft vullneti i popullit.
73ka nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2017, 00:20   #49
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,700
Thanks: 87
Thanked 550 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 110
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Aherej patem tere popllin ushtar, hapem tunele pa mbarim, ngritem bunker te panumert, tel me gjemba gjithandej, dhe ngelem dhom e kuzhine (kush ishte me fat?) qysh ne kohen e shallvareve, e me tollona pas periudhes se triskave ...
E keni pare ate filmin me Robert de Niron ku po mendojne t'i shpallin lufte Shqiperise? Pertova edhe ta shoh. Mirepo nuk eshte skenar filmi, por fakt. Patem fat se ne ekran dolen ca levizje te tjera dhe keshtu qe na lane ne hallin tone.

E gjeta ne kujtimet e disa figurave te huaja politike pa emer...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 30-10-2017 nė 00:29
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2017, 07:07   #50
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,430
Thanks: 0
Thanked 845 Times in 632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
E keni pare ate filmin me Robert de Niron ku po mendojne t'i shpallin lufte Shqiperise? Pertova edhe ta shoh. Mirepo nuk eshte skenar filmi, por fakt. Patem fat se ne ekran dolen ca levizje te tjera dhe keshtu qe na lane ne hallin tone.

E gjeta ne kujtimet e disa figurave te huaja politike pa emer...
Njehere ne kohe te mbretit Zog paten mbledhje Parlamenti, per gjendjen e Shqiperise. Kishte probleme nga ta gjitha anet, sidomos me sigurimin e bukes. Hidheshin ide nga me te ndryshmet. Nderkohe nje deputet lal kerkoi fjalen.Ai tha: Po sikur.... T'i shpallim lufte dikujt ,qe eshte i forte ne bote, ai kuptohet do na sulmoje , do fitoje dhe do na pushtoje . Dhe si vend i pushtuar qe do n'a kete, do investoje per rruge,hekurudha etj por dhe ne bujqesi, shkence dhe keshtu do ja hedhim. Nuk do kemi me probleme me ushqimin. Duartrokitje ne salle. Goxha ide.Te lumte ore ti.Si te vajti ne mendj?Po, po do luftojme, do humbasim dhe do na pushtojne....Yll fare. Si thoni t'a hedhim ne vote ? Ok.Po dale te gjejme kush eshte me i forti ne bote, ai me i forti fare. Hidhet njeri dhe thote USA. Ok. U vendos. Ta hedhim ne vote dhe t'i shpallim lufte. Nderkohe qe aty nga fundi i salles ngrihet ne kembe nje deputet me gune nga Laberia. Ore mire e keni ju, po po sikur te fitojme ne, a mbahet gjithe ajo USA me buke???Ra heshtja ne parlament dhe keshtu qe nuk u kalua ligji.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2017, 10:13   #51
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,182
Thanks: 13
Thanked 590 Times in 382 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Shqip-turqisht
Jorgan-jorgan
Perde-perde
xhezve-xhezve
tamam-tamam
ēaj-ēaj
batanije-batanije
Ēakmak-ēakmak
Sjell turqizma qe kan mbijetuar ne gjuhen shqipe,dhe don te krahasosh dicka.
Une solla nje fjali te tere ne gjuhen spanjolle dhe asaj kataloneze,per te pare sa dallojne.Ti duhesh te sjellesh nje fjali te tere ne shqip dhe fjaline e njejte ne turqisht dhe te shohim sa dallojne.
P.sh : zdhervjelltesia ime eshte e atij niveli qe te shtang ne vend !
Sjelle ne turqisht fjaline dhe te shohim a dallon shqipja dhe turqishtja.
Citim:
Ja pra pse pavarėsia e Shqipėrisė duhet anulluar e i duhet kthyer Turqisė pasi fjalėt janė tė njejta dhe Shqipėria nuk duhet tė jetė e pavarur sipas kėsaj logjike.
Fjala qe sa dallon gjuha katalonase me gjuhet e tjera te rajoneve te Spanjes,e jo a duhet apo nuk duhet Katalonja te jete e pavarur ne baze te ndonje kriteri...gjuhes apo dic tjeter.
Shkruan kot.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2017, 10:29   #52
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,096
Thanks: 519
Thanked 824 Times in 455 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 41
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Une kam degjuar se jane gjuhe te ndryshme por ne fund te fundit jane gjuhe latine
.

Un mar de esperanza por un futuro mejor." - spanjollisht
"Un mar d’esperanēa per un futur millor." - katalanas

"Un mare di speranza per un futuro migliore" -Italianisht
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2017, 11:43   #53
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,774
Thanks: 2,814
Thanked 2,896 Times in 1,923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Me 17 Nentore besoj qe do iki ne Barselona eshte nje Skunderi qe e njof edhe me thote eja ikim 6 ore me makine nga ketu. Ore i thash a ke degjuar lajme ti ? do ikim tha ti ndihmojme vullnetarisht Catalunkat edhe ti kendojme kengen ola edhe hasta la vista Anita ime e dashur ne hotele te Barcelones do shifemi perseri
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2017, 21:33   #54
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,681
Thanks: 11,482
Thanked 6,507 Times in 4,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Ka banet ky katalanasi?
Ose perse iku?
Apo e kerkojne???
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-11-2017, 21:38   #55
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,681
Thanks: 11,482
Thanked 6,507 Times in 4,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Dhe ja PERSE(sipas meje).
Ne Krime bene REFERENDUM.
NE BARCELONA PO
Ne KOSOVO...NIKS.
Apo jo?????????????????????

ruset bajne hulumtime
arabet po.
sulltanet NO-
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 04-11-2017 nė 21:40
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2017, 19:24   #56
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,589
Thanks: 225
Thanked 396 Times in 297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Dhe ja PERSE(sipas meje).
Ne Krime bene REFERENDUM.
NE BARCELONA PO
Ne KOSOVO...NIKS.
Apo jo?????????????????????

ruset bajne hulumtime
arabet po.
sulltanet NO-
Ne Kosove jo REFERENDUM?!?
Historikisht eshte e gabuar.
Ne te tjerat ke te drejte
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2017, 16:54   #57
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,440
Thanks: 102
Thanked 711 Times in 374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Edhe nė Shqipėri nėse bėhen kėto lloj referendumesh ndahet nė tre pjesė.
Me autonomi tė plotė dhe intitucionet e pavaruara ėshtė e pakuptimtė ajo qė po ndodh nė Spanjė.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2017, 17:14   #58
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,589
Thanks: 225
Thanked 396 Times in 297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lenci Shiko postimin
Edhe nė Shqipėri nėse bėhen kėto lloj referendumesh ndahet nė tre pjesė.
Me autonomi tė plotė dhe intitucionet e pavaruara ėshtė e pakuptimtė ajo qė po ndodh nė Spanjė.
Je ne metro, miku im?? Shqiperia dhe trojet pereth nuk kane nevoje per autonomi ne copa, apo pjese qe shprehesh ti. Nevoja e domosdoshmeria eshte rritja e pergjegjesise, vetveprimit dhe nismes ne nivel lokal.

Nje nga tiparet me dalluese qe kemi trasheguar nga otomania dhe teresisht nga shekulli i kaluar eshte hyqymeti, qeveria, njishi.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-11-2017, 23:04   #59
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,681
Thanks: 11,482
Thanked 6,507 Times in 4,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ne Kosove jo REFERENDUM?!?
Historikisht eshte e gabuar.
Ne te tjerat ke te drejte
UNE kam per SHUME gjera te DREJTE.
Mos boj gallate palloshe....te lutme
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 06:45   #60
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,681
Thanks: 11,482
Thanked 6,507 Times in 4,357 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Katalonja shpall pavarėsinė nga Spanja

Kurdet kane do shekuj qe bajn lufta por.....NIKS da
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur