Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2017, 21:20   #541
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 605 Times in 347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
mire bon se edhe qulle fare ska lezet
Ca thu, fillon e me rreh zemra me shpejt se kur bej stervitje.


Xhina, flm per konsulten.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i atrevido pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2017, 21:32   #542
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Per mjeket e forumit: eshte per t'u shqetesuar kur vlerat e hemoglobines dhe hematokritit jane mbi normalen?
varet, pa ditur sa eshte vlera, se per ke behet fjale, historine mjekesore te pacientit si dhe analizat e tjera eshte e pamundur te pergjigjesh. shkaqet jane 10 faqe libri

si fillim duhet diferencuar nese jane vlera relative apo absolute. relative do te thote qe nuk eshte hemoglobina e larte ne te vertete, por plazma e ulet, pjesa e lengshme. p.sh. nje diarrhe apo te vjella mund te rrise relativisht vlerat e hemoglobines, por ndodh ngaqe trupi nuk eshte i hidruar mire. pastaj nga ana tjeter ka semundje te tjera kronike te zemres, mushkerive, veshkave, melcise, etj etj....
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 21:41   #543
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
varet, pa ditur sa eshte vlera, se per ke behet fjale, historine mjekesore te pacientit si dhe analizat e tjera eshte e pamundur te pergjigjesh. shkaqet jane 10 faqe libri

si fillim duhet diferencuar nese jane vlera relative apo absolute. relative do te thote qe nuk eshte hemoglobina e larte ne te vertete, por plazma e ulet, pjesa e lengshme. p.sh. nje diarrhe apo te vjella mund te rrise relativisht vlerat e hemoglobines, por ndodh ngaqe trupi nuk eshte i hidruar mire. pastaj nga ana tjeter ka semundje te tjera kronike te zemres, mushkerive, veshkave, melcise, etj etj....
Non e che sei diventato vegana ....? che parola brutta
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 21:42   #544
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Non e che sei diventato vegana ....? che parola brutta
jo, s'besoj se do behem ndonjehere. por kam filluar te rralloj peshkun
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Persona pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2017, 21:46   #545
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
jo, s'besoj se do behem ndonjehere. por kam filluar te rralloj peshkun
pensi che Idea i ka dhene ndonje gote vere Mandit qe na fshin postimet ?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 21:50   #546
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pensi che Idea i ka dhene ndonje gote vere Mandit qe na fshin postimet ?
ate nuk e di, por di qe aty ku ka pushtet ka edhe korrupsion ledio
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 21:52   #547
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 605 Times in 347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
varet, pa ditur sa eshte vlera, se per ke behet fjale, historine mjekesore te pacientit si dhe analizat e tjera eshte e pamundur te pergjigjesh. shkaqet jane 10 faqe libri

si fillim duhet diferencuar nese jane vlera relative apo absolute. relative do te thote qe nuk eshte hemoglobina e larte ne te vertete, por plazma e ulet, pjesa e lengshme. p.sh. nje diarrhe apo te vjella mund te rrise relativisht vlerat e hemoglobines, por ndodh ngaqe trupi nuk eshte i hidruar mire. pastaj nga ana tjeter ka semundje te tjera kronike te zemres, mushkerive, veshkave, melcise, etj etj....
Nga analizat e gjakut, vetem ato kishin qene parametrat jashte normales. Sdq do konsultoheshin edhe me nje ematolog per siguri ose per kontrolle te metejshme, por nuk i kishin konsideruar vlera alarmi. Une u shqetesova pak, se lexova neper internet dhe thash t'iu pyesja edhe juve ketu, meqe ndesheni me shpesh me analiza kam pershtypjen.

Xhina me qetesoi, ti me fute icik me shume merakun. Po s'e bera gjumin rehat sonte, ti do e kesh fajin.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 21:54   #548
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 31,913
Thanks: 12,947
Thanked 16,070 Times in 6,345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Jo se kur lexon neper internet, ēfare nuk shkruajn. Atyre iu kishin thene te pinte me shume uje, se nuk ishin vlera alarmi.


Zirco, kur marr vesh noigjo nga Shqiperia, me shkojne vlerat e gjakut per lesh. Icik me duhet.
hahaha prandaj thon mos lexo informacionet ne internet se shumica mendojn se do vdesin
analizat e gjakut sjan 100% accurate, duhet te ekzaminosh pacientin te dalesh ne konkluzion, sidoqofte cdo analiz abnormale duhet ti perseritesh te shikosh nese rezultatet dalin njesoj edhe pas 1-2 jave apo nje muaj
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 21:55   #549
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 31,913
Thanks: 12,947
Thanked 16,070 Times in 6,345 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Nga analizat e gjakut, vetem ato kishin qene parametrat jashte normales. Sdq do konsultoheshin edhe me nje ematolog per siguri ose per kontrolle te metejshme, por nuk i kishin konsideruar vlera alarmi. Une u shqetesova pak, se lexova neper internet dhe thash t'iu pyesja edhe juve ketu, meqe ndesheni me shpesh me analiza kam pershtypjen.

Xhina me qetesoi, ti me fute icik me shume merakun. Po s'e bera gjumin rehat sonte, ti do e kesh fajin.
obobo hahahah un te thash qe zakonisht eshte mesa normale sidomos nese ske simptoma thash mos ta ula stresin
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 21:56   #550
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Nga analizat e gjakut, vetem ato kishin qene parametrat jashte normales. Sdq do konsultoheshin edhe me nje ematolog per siguri ose per kontrolle te metejshme, por nuk i kishin konsideruar vlera alarmi. Une u shqetesova pak, se lexova neper internet dhe thash t'iu pyesja edhe juve ketu, meqe ndesheni me shpesh me analiza kam pershtypjen.

Xhina me qetesoi, ti me fute icik me shume merakun. Po s'e bera gjumin rehat sonte, ti do e kesh fajin.
femer, mashkull? sa vjec eshte? pi cigare? ka patur ndonje infeksion ne kete periudhe? ku jeton? me cfare merret? pi ndonje ilac? p.sh. kush pi cigare mund te kete keto vlera te larta, si menyre kompensimi per te oksigjenuar me mire gjakun. sa me shume hemoglobine aq me i oksigjenuar eshte gjaku...ose kush ka testosteron te larte mund te kete vlera te larta te hemoglobines. nuk te thashe per t'u alarmuar, por per ta mbajtur nen kontroll dhe per t'u siguruar qe eshte gjithcka fiziologjike. fli rehat, "non si fascia la testa mai prima di romperla"
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 21:59   #551
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 605 Times in 347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Ju me duket po e beni me role, njera mjeken e mire, qe t'i zbut gjerat, ndersa tjetra ate te hidhuren, qe t'i thote gjerat si bombe.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 22:00   #552
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Ju me duket po e beni me role, njera mjeken e mire, qe t'i zbut gjerat, ndersa tjetra ate te hidhuren, qe t'i thote gjerat si bombe.
po ca bombe aman, une nuk di as per ke behet fjale

te thashe qe shkaqet jane 10 faqe libri...
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 22:01   #553
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
ate nuk e di, por di qe aty ku ka pushtet ka edhe korrupsion ledio
senti quell dell Fred Buscaglione Idea incazzata nera


[YOUTUBE]vxTW9YLlgl8[/YOUTUBE]
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 22:02   #554
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 605 Times in 347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
fli rehat, "non si fascia la testa mai prima di romperla"
Te pare facile. Una jam tip shume i ndjeshem.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 22:03   #555
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Te pare facile. Una jam tip shume i ndjeshem.
une kete nuk e dija, por dhe ti duke e njohur veten nuk duhet te kishe pyetur
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 22:08   #556
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

mund te perkthej per Xhinen?

The Thrill Is Gone. sherr i modh
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 22:11   #557
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 605 Times in 347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
une kete nuk e dija, por dhe ti duke e njohur veten nuk duhet te kishe pyetur
Une ngaqe njoh veten pyeta. Doja te kuptoja nese po e vrisja mendjen kot, apo plot.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 22:15   #558
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga atrevido Shiko postimin
Une ngaqe njoh veten pyeta. Doja te kuptoja nese po e vrisja mendjen kot, apo plot.
dakord. mos u shqeteso, perderisa edhe mjeku qe e ka pare ka thene keshtu, dhe ai prezupozohet ta di me mire se ne ketu
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 22:17   #559
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 605 Times in 347 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
dakord. mos u shqeteso, perderisa edhe mjeku qe e ka pare ka thene keshtu, dhe ai prezupozohet ta di me mire se ne ketu
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i atrevido pėlqehet nga
i vjetėr 11-12-2017, 13:05   #560
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,075
Thanks: 3,014
Thanked 2,362 Times in 1,164 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

.............................

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 11-12-2017 nė 13:13
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur