Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-11-2017, 13:59   #81
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,589
Thanks: 225
Thanked 396 Times in 297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kur erdha une u informova dhe vendosa qe do rri.
erdhi biles nji dipllomat ameriqon te folte me ne.pse doni me shku ne usa
mora plakun ne tel dhe i thashe qe nuk iki ne usa se nuk me pelqen bushi
Kshu i bohet zemra mal trumpit
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2017, 16:54   #82
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,229
Thanks: 7,655
Thanked 6,677 Times in 4,296 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Ndėrhyn ministri gjerman, punėtori mė i mirė shqiptar nuk do tė dėbohet nga BerliniFamilja Ajazaj nga Shqipėria, e cilėsuar si shembull i integrimit tė suksesshėm nė Gjermani, ishte bėrė temė debati nė mediet gjermane. Pas 11 tetorit, ata kanė pritur ditėn e kthimit nė Shqipėri, pas 3 vjetėsh qėndrim nė Berlin.

Por, ēėshtja duket se ka marrė njė kthesė pozitive pėr Ajazajt. Ministri i brendshėm i landit Andreas Geisel, ka shprehur gatishmėrinė qė tė ndėrhyjė dhe tė rishikohet ēėshtja.

Fqinjėt dhe tė njohurit ishin tė shqetėsuar pėr largimin e ēiftit shqiptar, ndėrsa shefi i kompanisė ku punon Xhezo, e cilėsonte si punėtorin mė tė mirė dhe qė punonte sa pėr tre veta.

Burimi_dritare
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2017, 23:13   #83
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

KRYESORJA qe te gjithe partite e tjera jane per MOSDEBIMIN e SHQIPTARIT te INTERGRUAR...midis tyre ai i se majtes: Dėbimi i njerėzve tė integruar shkakton moskuptim dhe demotivon refugjatėt e tjerė qė tė ndjekin shembullin e tyre. Prandaj, i kėrkoj Senatorit tė Brendshėm qė tė rishikojė rastin pėrsėri dhe me dashamirėsi.
Ndersa PUNEDHENESI meriton RESPEKT(Bauleiter Martin Habeland kämpft für seinen besten Fliesenleger) >foto e pare. dhe ja PERSE: sepse kursen SHPENZIMET per punemarresit e tjere.
PS: nje lexuese gjermane shkruan....„Es werden immer die Falschen abgeschoben
Dhe kjo eshte e VERTETE.
INSHALLAH perfundon mire se nuk i dihet.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 1,w=756,q=high,c=0.bild.jpg (21.0 KiloByte, 30 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 2,w=756,q=high,c=0.bild.jpg (20.6 KiloByte, 30 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg 1,w=993,q=high,c=0.bild.jpg (22.0 KiloByte, 30 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-11-2017, 23:31   #84
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
KRYESORJA qe te gjithe partite e tjera jane per MOSDEBIMIN e SHQIPTARIT te INTERGRUAR...midis tyre ai i se majtes: Dėbimi i njerėzve tė integruar shkakton moskuptim dhe demotivon refugjatėt e tjerė qė tė ndjekin shembullin e tyre. Prandaj, i kėrkoj Senatorit tė Brendshėm qė tė rishikojė rastin pėrsėri dhe me dashamirėsi.
Ndersa PUNEDHENESI meriton RESPEKT(Bauleiter Martin Habeland kämpft für seinen besten Fliesenleger) >foto e pare. dhe ja PERSE: sepse kursen SHPENZIMET per punemarresit e tjere.
PS: nje lexuese gjermane shkruan....„Es werden immer die Falschen abgeschoben
Dhe kjo eshte e VERTETE.
INSHALLAH perfundon mire se nuk i dihet.
sa mio ka arabia?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 23:36   #85
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
sa mio ka arabia?
E ke fjalen per te majtin???
Se je i qute si natyre!!!!
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2017, 23:53   #86
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
E ke fjalen per te majtin???
Se je i qute si natyre!!!!
pyetja ishte ēisto shqip
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2017, 00:02   #87
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
pyetja ishte ēisto shqip
Nuk e kape....ishte loja
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2017, 07:19   #88
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,790
Thanks: 5,844
Thanked 2,757 Times in 1,377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Ndėrhyn ministri gjerman, punėtori mė i mirė shqiptar nuk do tė dėbohet nga Berlini

Familja Ajazaj nga Shqipėria, e cilėsuar si shembull i integrimit tė suksesshėm nė Gjermani, ishte bėrė temė debati nė mediet gjermane. Pas 11 tetorit, ata kanė pritur ditėn e kthimit nė Shqipėri, pas 3 vjetėsh qėndrim nė Berlin.
Por, ēėshtja duket se ka marrė njė kthesė pozitive pėr Ajazajt. Ministri i brendshėm i landit Andreas Geisel, ka shprehur gatishmėrinė qė tė ndėrhyjė dhe tė rishikohet ēėshtja.
Fqinjėt dhe tė njohurit ishin tė shqetėsuar pėr largimin e ēiftit shqiptar, ndėrsa shefi i kompanisė ku punon Xhezo, e cilėsonte si punėtorin mė tė mirė dhe qė punonte sa pėr tre veta. /Telegrafi/
_______________________________________________
https://telegrafi.com/nderhyn-minist...t-nga-berlini/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 10-11-2017, 07:32   #89
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,734
Thanks: 5,495
Thanked 6,462 Times in 4,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ndėrhyn ministri gjerman, punėtori mė i mirė shqiptar nuk do tė dėbohet nga Berlini

Familja Ajazaj nga Shqipėria, e cilėsuar si shembull i integrimit tė suksesshėm nė Gjermani, ishte bėrė temė debati nė mediet gjermane. Pas 11 tetorit, ata kanė pritur ditėn e kthimit nė Shqipėri, pas 3 vjetėsh qėndrim nė Berlin.
Por, ēėshtja duket se ka marrė njė kthesė pozitive pėr Ajazajt. Ministri i brendshėm i landit Andreas Geisel, ka shprehur gatishmėrinė qė tė ndėrhyjė dhe tė rishikohet ēėshtja.
Fqinjėt dhe tė njohurit ishin tė shqetėsuar pėr largimin e ēiftit shqiptar, ndėrsa shefi i kompanisė ku punon Xhezo, e cilėsonte si punėtorin mė tė mirė dhe qė punonte sa pėr tre veta. /Telegrafi/
_______________________________________________
https://telegrafi.com/nderhyn-minist...t-nga-berlini/
Familie Ajazaj drohte Abschiebung – nun hat sie wieder Hoffnung!nix weg
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2017, 23:05   #90
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

In der B.Z. meldeten sich Politiker aller möglichen Parteien zu Wort. Sie sprachen sich für ein Bleiberecht für die Familie aus(kjo eshte pozitive).
Kollegen von Xhezo reagierten entsetzt: „Er ist mein bester Fliesenleger“, sagt Bauleiter Martin Habeland. Auch die Härtefallkommission hatte sich für die Familie ausgesprochen.
Bauleiter Martin Habeland kämpft für seinen besten Fliesenleger(inshallah ja marrin parasysh).
Die Abschiebung wird nun bis zu einer erneuten Entscheidung des Innensenators ausgesetzt. „Das Ergebnis kann natürlich so oder so ausfallen“, sagt ein Sprecher der Innenverwaltung(mos e dhente zoti ti vije kerri i policajac ne te gdhire).
Trotzdem ist Familie Ajazaj erleichtert: Es gibt immerhin wieder Hoffnung, sagt Xhezo. Wir würden so gern hier richtig ankommen, richtig dazugehören, eine echte Chance haben.(E ka MERITUAR SHANCIN).
PS: qeka ne ROCKER.....FORZA XHEZO.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg albaner-2_1509473018-768x432.jpg (19.8 KiloByte, 9 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2017, 23:10   #91
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,689
Thanks: 11,491
Thanked 6,516 Times in 4,361 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shefi gjerman kundėr dėbimit ė shqiptarit: “Atė e kam punėtorin mė tė mi

Edhe dicka: qe punedhesi te beje kaq SHUME per punemarresin,ne Gjermani RRALLE i GJEN qe i bie sipas meje....XHEZO do jete KALIBER.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur