Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti dhe Kultura Botėrore > Letėrsia Botėrore

Letėrsia Botėrore Diskutime rreth letėrsisė Botėrore .

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-07-2017, 22:46   #141
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,875
Thanks: 0
Thanked 2,869 Times in 1,636 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Libri qė duhet lexuar ėshtė vetėm njėri, po nuk ia them emrin.

Nga lista e librave artistikė qė mund tė lexohen, mė ka tėrhequr vėmendjen njė i vogėl me rreth 150 faqe. "Njė hero i kohės sonė" nga Lermontovi.

Tipave qė u pėlqejnė librat me tema dashurie, sidomos zonjushave, ua kėshilloj ta lexojnė sepse aty do tė gjejnė diēka ndryshe nga librat e zakonshėm.

Me sa kuptova, ishte njė jetėpėrshkrim i vetė shkrimtarit, qė vdiq nė moshė tė re, 27 vjeē.
.
Midis Pecorinit dhe Bazarovit, Bazarovin e dua me shume.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2017, 22:55   #142
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,875
Thanks: 0
Thanked 2,869 Times in 1,636 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
nuk di c'tju keshilloj!

per ju qe e keni bezdi leximin do ishte mire tju keshilloja ndonje veper qe ju thith si magnet qe ne faqen e pare...

Martin Iden i Xhek londonit prsh,apo Zorba Greku i Kazanzaqisit 100 vjet vetmi i Marquezit
Robinson Kruzo-Daniel Defo
Zonja Bovari-Gustav Flober
Ushtari i mire Shvejk-Jarosllav Hashek
Don Kishoti-Servantes
Novela te Cehovit
Novela te Cvajkut

ka edhe plot te tjera po lexoni nje here keto sa tu hyje ne qejf leximi
Mekat qe ike, ti ishe gur i ēmuar ketu.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mistrece pėlqehet nga
i vjetėr 24-07-2017, 18:50   #143
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,696
Thanks: 11,500
Thanked 6,517 Times in 4,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Mekat qe ike, ti ishe gur i ēmuar ketu.
E ka impresoniur jo ndonjera dhe nuk i intereson forumi.
Femrat shqiptare kane ego...
Deshiroj te jete mire.
Storia degli Indiani d’America.
Gojko Mitic AKTOR..............BRILIANT.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2017, 18:56   #144
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,875
Thanks: 0
Thanked 2,869 Times in 1,636 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
E ka impresoniur jo ndonjera dhe nuk i intereson forumi.
Femrat shqiptare kane ego...
Deshiroj te jete mire.
Storia degli Indiani d’America.
Gojko Mitic AKTOR..............BRILIANT.
Dua shume ta kete impresionuar ndonjera, pale se iku qe ketu.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 17:22   #145
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,747
Thanks: 335
Thanked 867 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Perché leggere i classici_Italo Calvino.
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 20:39   #146
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,779
Thanks: 2,820
Thanked 2,898 Times in 1,924 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

tani me dixhitalizimin masiv eshte rritur edhe mundesia e librave „dixhital“ cilat qofte si eBooks ose si Audiobooks qe jane ne dispozicion per tu lexuar edhe atehere kur jemi rruges. Shembull keta juesejat munden gjate nje fluturimi per ke shtepia te lexojne dy libra

Dhe meqe ra dhafi i perdore aplikacionet Audiobooks dhe Ebooks qe mund te shkarkohen falas ke Ituna me e mire prej krejteve ka mjaft libra qe jane free per lexim dhe ne gjuhe te ndryshme.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 22:59   #147
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,197
Thanks: 1,520
Thanked 1,100 Times in 736 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

http://www.devoir-de-philosophie.com/images_dissertations/22301.jpg
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 23:03   #148
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,197
Thanks: 1,520
Thanked 1,100 Times in 736 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

http://media.senscritique.com/media/000000027355/source_big/L_Amant.jpg
Kete e keni dhe filmin L'amant ...;


__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2017, 23:38   #149
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,778
Thanks: 8,621
Thanked 2,697 Times in 1,386 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

"Starting a business for dummies" - This is vital life-skills everyone should know, apart from general knowledge...

Sorry qe nuk dhashe pergjigjen e pritur..!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:15   #150
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,696
Thanks: 11,500
Thanked 6,517 Times in 4,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

M.q-se shqiptaret preferojne anglishten ne vend te shqipes.....degjojeni.


Apropo njoni po del me Laurent-in per i xhiro me kerr.


GREATE.
Noten.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:18   #151
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Robbery Shiko postimin
Perché leggere i classici_Italo Calvino.
cfare thoshte Calvino ne kete liber?

une mund te kem lexuar 4-5 libra gjithsej jo klasike.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:33   #152
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,875
Thanks: 0
Thanked 2,869 Times in 1,636 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
cfare thoshte Calvino ne kete liber?

une mund te kem lexuar 4-5 libra gjithsej jo klasike.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
I classici sono libri che quanto pił si crede di conoscerli per sentito dire, tanto pił quando si leggono davvero si trovano nuovi, inaspettati, inediti. Naturalmente questo avviene quando un classico «funziona» come tale, cioč stabilisce un rapporto personale con chi lo legge. Se la scintilla non scocca, niente da fare: non si leggono i classici per dovere o per rispetto, ma solo per amore. Tranne che a scuola: la scuola deve farti conoscere bene o male un certo numero di classici tra i quali (o in riferimento ai quali) tu potrai in seguito riconoscere i «tuoi» classici. La scuola č tenuta a darti degli strumenti per esercitare una scelta; ma le scelte che contano sono quelle che avvengono fuori e dopo ogni scuola. Č solo nelle letture disinteressate che puņ accadere d'imbatterti nel libro che diventa il «tuo» libro.

Italo Calvino

Ripenso al “mio” libro, al giorno in cui mi sono affacciata a quel meraviglioso mondo che poi é diventato parte di me.
E kam postuar tek Ditari i meditimeve ne gjuhe te huaj.
Ishte si artikull ne nje nga keto faqet ne Facebook, te cilat i ndjek me kenaqesi.

Edhe une shume pak jo-klasike kam lexuar.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:45   #153
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 31,914
Thanks: 12,951
Thanked 16,072 Times in 6,346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 371
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
http://media.senscritique.com/media/000000027355/source_big/L_Amant.jpg
Kete e keni dhe filmin L'amant ...;

https://www.youtube.com/watch?v=Oqx27dUOlIc

https://www.youtube.com/watch?v=W0_Qpz77eus
je me keq se grat qe lexon keto libra erotike oqe lool
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:52   #154
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,179
Thanks: 341
Thanked 2,511 Times in 1,470 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
E kam postuar tek Ditari i meditimeve ne gjuhe te huaj.
Ishte si artikull ne nje nga keto faqet ne Facebook, te cilat i ndjek me kenaqesi.

Edhe une shume pak jo-klasike kam lexuar.


une edhe ato qe kam lexuar m'i kane dhuruar...me kujtohen edhe librat

titanic - walter lord
l'uomo che sussurrava ai cavalli - nicholas evans
message in a bottle - nicholas sparks
profumo - patrick suskind
il codice da vinci - dan brown
__________________
Patience.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Persona : 14-11-2017 nė 18:56
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 19:31   #155
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 974
Thanks: 83
Thanked 194 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
nuk kam listė , por mendoj se ja vlenė nėse i lexoni keto vepra letrare..

- Lev Tolstoj - Lufta dhe paqja
- Hermann Hesse - Sidarta
- Ismail Kadare - Prilli i thyer
- Fjodor M. Dostojevski - Krimi dhe denimi
- Irving Stone - Etje pėr jetė
krim dhe ndeshkim
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 19:33   #156
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 974
Thanks: 83
Thanked 194 Times in 123 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Do ju sugjeroja librat e Milan Kunderes....
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 20:54   #157
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,039
Thanks: 4,680
Thanked 5,074 Times in 2,654 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave qe cdo nje nga ne duhet patjeter te lexoje?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anathema Shiko postimin
krim dhe ndeshkim
Dikur ky libėr ka qėnė i detyruar nė shkollė mė duket.
Se kuptova pse duhet lexuar me patjetėr ?
S'mė ka pėlqyer .
------
Do kujtoj pėrjetimin qė dhuron Khaled Hossein ''1000 diej vezullues,,
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 21:12   #158
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 10,875
Thanks: 0
Thanked 2,869 Times in 1,636 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 225
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin


une edhe ato qe kam lexuar m'i kane dhuruar...me kujtohen edhe librat

titanic - walter lord
l'uomo che sussurrava ai cavalli - nicholas evans
message in a bottle - nicholas sparks
profumo - patrick suskind
il codice da vinci - dan brown


Zigzage takimesh- David Foenkinos
Delikatesa- i njejti
Urat e Medison Kauntit- Robert James Waller
Sekrete te hapura- Alis Munro
Bukuroshja e Londres- Ajvi Valdes
Ne kerkim te Alibrandit- Melina Marketa

Nga keta vetem Zigzage dhe Urat do kisha lexuar.
Te tjeret jane kota biskota.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 21:26   #159
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,812
Thanks: 2,221
Thanked 2,092 Times in 1,089 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Kete Herman Hesse-Siddharta pata filluar dhe gati se nuk e pata perfunduar se lexuari.

Ja vlen ne cdo aspekt te lexohet.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-09-2018, 16:05   #160
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,696
Thanks: 11,500
Thanked 6,517 Times in 4,362 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoj

Une nuk doja te njihja nje Bashkim Sovietik te krehur per te pritur vizita.

PS...do vijoje kur te iki ka ky vend me flamur dhe specie IDIOTE.

RIP....GABO.

Tungi.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur