Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-11-2017, 15:51   #461
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 12,295
Thanks: 1,641
Thanked 4,568 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Beaute ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Me pelqen firma e jote shoqe.
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beaute pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 15:52   #462
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 605
Thanks: 23
Thanked 80 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Anita Shiko postimin
E fiksuar,intrigante dhe sherrxhie ,te pakten me ata qe mer inat per cfare do lloj arsye,shpesh u huazon te tjereve gjerat qe i ben vete...
Se me shkoi jeta duke te te mesu....

Huazim - do te thote kur merr nje fjale nga nje gjuhe tjeter dhe e optimizon /pershtat ne tenden.

Me thuaj cfare te huazova une ty?

E kuptoj qe ke dashur te thuash i delegon / faturon/ etj te tjereve ato qe ben vete....por kujdes se edhe kete huazim nga une e ke marre
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 15:55   #463
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 605
Thanks: 23
Thanked 80 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beaute Shiko postimin
Me pelqen firma e jote shoqe.
Kurse mua ai definicioni yt.....The King's Daughter

Bile emri im (real) lidhet ngushte me nje histori te ngjashme ....Princesha e babit
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Anathema pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 16:47   #464
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,045
Thanks: 5
Thanked 756 Times in 565 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

e llahtarisur pas te kuqes..
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 16:55   #465
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 3,304
Thanks: 342
Thanked 422 Times in 280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

I llahtarisur. Kaq.
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Dulcis in Fundo pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 16:58   #466
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,045
Thanks: 5
Thanked 756 Times in 565 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

E kaqerrulosur. Kaq edhe una.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:04   #467
xyz
aNtipatrea
 
Avatari i xyz
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,861
Thanks: 1,091
Thanked 2,079 Times in 707 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
xyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

i hallakatur ......
__________________
mOnologu eshte
tYmi i fLakve
te bRendshme te sHpirtit
xyz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:06   #468
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 5,215
Thanks: 1,509
Thanked 2,315 Times in 806 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Superiore ne cdo aspekt....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj s'e: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
-"Mjerė ai qė ka dashur vetėm formėn, trupin dhe pamjen, vdekja i'a rrėmben tė gjitha. Dashuroni shpirtin.. se do ta rigjeni..''
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:07   #469
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,045
Thanks: 5
Thanked 756 Times in 565 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

@xyz Kjo ngaterron kopsat gjithmon, i lidh nje me lart seq duhen.
@e panjohura ngaterrohet hiq me kerrkend.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:07   #470
xyz
aNtipatrea
 
Avatari i xyz
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,861
Thanks: 1,091
Thanked 2,079 Times in 707 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
xyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

turli fare ky
__________________
mOnologu eshte
tYmi i fLakve
te bRendshme te sHpirtit
xyz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:08   #471
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,045
Thanks: 5
Thanked 756 Times in 565 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

xyz...e di vete po e ndryshove postimin me lart.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:12   #472
xyz
aNtipatrea
 
Avatari i xyz
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,861
Thanks: 1,091
Thanked 2,079 Times in 707 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
xyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
xyz...e di vete po e ndryshove postimin me lart.
ahahahahahhahahahah
ėmo mėėė se i mir je

Hokatar

ps: kopsat i ngatarroj se me ka ndryshuar nm gjyslyqeve
__________________
mOnologu eshte
tYmi i fLakve
te bRendshme te sHpirtit
xyz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:20   #473
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,045
Thanks: 5
Thanked 756 Times in 565 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga xyz Shiko postimin
ahahahahahhahahahah
ėmo mėėė se i mir je

Hokatar

ps: kopsat i ngatarroj se me ka ndryshuar nm gjyslyqeve
Rrofsh po prape e nderrove ate me the miresi.

Do gjisliket e mia se i kom si dylbi avioni..shikon edhe gjinkallat dy kodra me tutje.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:24   #474
xyz
aNtipatrea
 
Avatari i xyz
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,861
Thanks: 1,091
Thanked 2,079 Times in 707 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
xyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėmxyz i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

nuk them jo

Pozitiv
__________________
mOnologu eshte
tYmi i fLakve
te bRendshme te sHpirtit
xyz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:26   #475
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,045
Thanks: 5
Thanked 756 Times in 565 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

E kam shoqe lufte ne repartin e qitjes..
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:06   #476
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 3,716
Thanks: 1,355
Thanked 1,169 Times in 540 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Cdoher e shoh kete ne mes te femrave.
__________________
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:14   #477
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 14,045
Thanks: 5
Thanked 756 Times in 565 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
zirconium ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Po prandaj zoti e krijoi femren.
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 18:53   #478
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: BRD
Posts: 35,963
Thanks: 7,676
Thanked 4,272 Times in 2,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 250
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Po prandaj zoti e krijoi femren.
zoti e ka krijue njeriun qe ta shijoje jeten,
ene burrin ene gruen, pranej i ka krijue.

Dom Pali....i forumit
__________________
Ka dy lloj arti ne muzike....METAL dhe bullSHIT(BRUCE DICKINSON)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 20:23   #479
Anathema
V.I.P
 
Avatari i Anathema
 
Data e antarėsimit: Sep 2015
Vendndodhja: Ne humbetiren e kaosit
Posts: 605
Thanks: 23
Thanked 80 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Anathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėmAnathema i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Adash ne ritmet metal.....
__________________
Me shprehjen "mos u hiq se di, mos u hiq se ke" pershendes kete dynja boshe qe na rrethon!!!!
Anathema ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Anathema pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 20:31   #480
Sopoti
V.I.P
 
Avatari i Sopoti
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 7,479
Thanks: 2,730
Thanked 3,238 Times in 1,440 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
Sopoti ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si e pėrshkruani personalitetin e anėtarit siper ?

Adash me ritmin metal
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur