Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Informatika > Sisteme operative > Bota e Windows

Bota e Windows Gjithēka mbi Windows shkarkime programesh etj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-11-2017, 14:06   #1
lale
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lale ėshtė nė rrugė tė mbarė
windows 7 update

pershendetje si te instaloj update laptop win 7 si kjo ne foto
lale nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 10:08   #2
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,430
Thanks: 0
Thanked 845 Times in 632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lale Shiko postimin
pershendetje si te instaloj update laptop win 7 si kjo ne foto
Mos u merr me me Windows Update. Te rekomandoj Offline Update. Shiko ketu.

Kodi:
https://blog.simplix.info/update7/
Shkarko direkt :

Kodi:
https://update7.simplix.info/UpdatePack7R2-17.10.10.exe
Te duhet vetem qe ne diskun (C ku ke instaluar Windows 7 te kesh 10 GB te lira. Egzekutoje filen qe shkarkove(rreth 650 mb) dhe lere te mbaroje pune. Kur kerkon restart jepi restart. Do te te haje pak kohe (mbase dhe 20 minuta), por do te mbaroje pune. Do te te instaloje te gjitha Updatet ne menyre te perkryer dhe ne fund do te beje dhe pastrimin e fileve temporale.

Me pare per t'u siguruar.
Be nje backup te Windows ne nje partition tjeter.
Une perdor
Kodi:
http://www.drivesnapshot.de/en/
Merr ketu nje keygen per serial qe ta rregjistrosh
Kodi:
https://rsload.net/soft/cleaner-disk/9617-drive-snapshot.html
Ty te duhet ne fak vetem file exe. Lexo ne Website si ta perdoresh kete utility.Eshte fare e thjeshte. Ke tutorial me figura aty.
Pra filet qe te duhen:
Kodi:
http://www.drivesnapshot.de/download/snapshot64.exe
ose
Kodi:
http://www.drivesnapshot.de/download/snapshot.exe
S'ka rendesi ke merr 32 bit apo 64 bit.Rekomandoj 32 bit, qe ta perdoresh dhe nga nje Boot CD ose Boot USB. Te dyja e bejne punen. Backup te Windows e ben kur Windows eshte ne pune. Eshte utility e hatashme. Kur je ne Windows dhe do te besh Windows Restore, thjesht e egzekuton dhe i jep path ku ke filen backup. Programi ben Restart te Windows dhe ne Restart e kthen windows per 4 apo 5 minuta. Une e caktivizoj gjithnje Windows Restore ose Windows Hibernate. Windows Vete te ofron dhe nje Windows Backup(qe se kam perdorur kurre dhe ne mos gaboj WinNT backup tek System32)
Po qe se nuk hyn dot ne Windows. Gje dhe shkarko nje Hiren Boot CD (iso file).Hidhe filen ne nje USB.Ja shiko ketu
Kodi:
https://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk
Ose digje filen iso ne CD. Drivesnaposht.exe qe e rregjitrove kopjoje ne USB Bootable ose CD (kur e djeg).Starton kompjuterin me CD ose Boot USB,egzekuton driveshapshot.exe dhe ben Restore te Windows. Ose shiko ndonje menyre tjeter.P.sh. Ke DLC Boot 2017 ( Bootable CD ose USB me Windows10 ose WindowsXp Live brenda )

Po nuk deshe te ngaterrohesh me keygenin ne ate sitin qe te dhashe:
ja ca seriale , nga websitet :

Kodi:
https://serialnumbertext.blogspot.no/2011/11/drive-snapshot-v1-40-15894-bilingual.html
dhe
Kodi:
https://www.smartserials.com/download.php
Thjesht do i besh Copy+paste tek Registration Dialog :

Citim:
Per versionin: Versioni 1.45
------------------------------
Name: ADMIN
Code: 0103330Z - 9999 Servers
Serial: FDA7-93B8-C5B7-6CC1
------------------------------

Ose seriale te tjera:

------------------------------
Name: rahmanmillenium

Code : 0906608Z - 9999 Servers
Serial : 4710-F211-22FA-3DCB
------------------------------
Name :rahmanmillenium

Code : 0711576Z - 9999 Servers
Serial : 801C-351D-1274-0DA7
------------------------------
Name : rahmanmillenium

Code : 1003506Z - 9999 Servers
Serial : 9D7B-287A-1A36-286F
------------------------------
Name: rain love forever

Code : 0610924Z - 9999 Servers
Serial : CC60-7961-A926-1381
------------------------------
name : rain love forever

Code : 1104874Z - 9999 Servers
Serial : 58AA-EDAB-DBBA-4E85
------------------------------
Name : rain love forever

Code : 0202527Z - 9999 Servers
Serial : 44CD-F1CC-A6CD-5471

Ose perdor kete utility : (portable)

Kodi:
https://baltagy1.blogspot.no/2017/07/r-drive-image-v616108-portable.html
Ose kete utility free :

Kodi:
https://www.runtime.org/driveimage-xml.htm

Ndalo manualisht , Windows 7 Update ne kete menyre:

Shiko ketu :

Kodi:
https://www.windows-commandline.com/disable-automatic-updates-command-line/
Keto rrjeshtat me poshte.
Citim:
@echo off
net stop wuauserv
sc config wuauserv start= disabled
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\WindowsUpdate\Auto Update" /v AUOptions /t REG_DWORD /d 1 /f
Kopjoji sic jane, dhe beji paste ne notepad. Ruaje filen si bat file. Shiko me poshte figurenFilen krijoje ne desktop dhe nje here ne dite egzekutoje. Po qe se Windows e ka aktivizuar Windos Update kjo e ndalon.Kaq.

Hope it helps.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 14-11-2017 nė 10:11
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 14-11-2017, 10:51   #3
lale
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lale ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: windows 7 update

persendetje nuk po di veq ne qofse ma ndreq ti me teamviewer me hy spo di une
lale nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 15:35   #4
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,430
Thanks: 0
Thanked 845 Times in 632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lale Shiko postimin
persendetje nuk po di veq ne qofse ma ndreq ti me teamviewer me hy spo di une
Ore une s'e kam problem hic te hy me teamviewer,se e kam bere kush e di se sa e sa here dhe me pare.Por me shpjego cfare nuk di te besh.Me c'po shoh ajo te kerkon te besh updatet e Windows.Beji! Por sidoqofte, une te kam keshilluar se si te besh Update Offline.Nuk eshte e veshtire.Per virus dhe malware e ke kontrolluar?Po nuk di, te shkarkosh nje file dhe ta egzekutosh, c'te te them une ? Lere sic eshte ,se per ty njesoj do jete..me update apo pa update!
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 14-11-2017 nė 15:42
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:22   #5
lale
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lale ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: windows 7 update

jo offline jo por update e reja qe dalin po du mja lan automatik spo di
lale nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 17:28   #6
lale
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lale ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: windows 7 update

edhe diqka shum interesant kur e shtypa nach update suchen su ndalke hiq as nuk gjejke asgje kurse mu aktivizu flutra su ndalke hiq duke punu temperaturat ju rritke ma shum tani kur e pash qe spo ndalet e ristartova laptopin kur hapa google shum u ngarkojke
lale nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 20:23   #7
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,430
Thanks: 0
Thanked 845 Times in 632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lale Shiko postimin
jo offline jo por update e reja qe dalin po du mja lan automatik spo di
Mbaro pune me metoden offline dhe lere automatike me vone.Une te dhashe me te miren metode.Ja ben updated kur do ti.Ti be si te duash. Merru me flutrat.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2017, 20:58   #8
lale
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 17
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lale ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: windows 7 update

A mundesh me hy nepermes teamviewer un smarr vesh
lale nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2017, 06:12   #9
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,430
Thanks: 0
Thanked 845 Times in 632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lale Shiko postimin
A mundesh me hy nepermes teamviewer un smarr vesh
Shkarko kete file

Kodi:
https://update7.simplix.info/UpdatePack7R2-17.10.10.exe
dhe egezkutoje.Lere te mbaroje, se e ben cdo gje vete.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2018, 16:14   #10
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,726
Thanks: 1,153
Thanked 1,598 Times in 955 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: windows 7 update

Desha te formatoj windows 7 me cd por me duket e bllokova, ka ndokush haberin se si mund ta rregulloj.
Faleminderit!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2018, 16:29   #11
lenci
::
 
Avatari i lenci
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 2,439
Thanks: 102
Thanked 711 Times in 374 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
lenci ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Desha te formatoj windows 7 me cd por me duket e bllokova, ka ndokush haberin se si mund ta rregulloj.
Faleminderit!
Nėse ke cd nuk ka problem,ndize komjuterin dhe sapo tė ndizet shtyp F2,qė zakonisht tė ēon nė BOOT,dhe nga aty tė zgjedhėsh nga ku tė behet nisja e kompjuterit.
Ke CD ose DVD,USB ose HARD DISK.
Mė pas pothuajse ēdo gjė e ke automatikisht.
Nė yotube gjen pa problem si tė ndjekėsh proēesin e formatimit.
lenci nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2018, 17:26   #12
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 3,726
Thanks: 1,153
Thanked 1,598 Times in 955 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: windows 7 update


FALEMINDERIT!
I shtyp butonin f1 por nuk merr sinjal, gjithesesi une me shume pak njohuri ne informatike I hyra malit pa spate, te shoh se c'mund te bej.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2018, 17:30   #13
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 3,284
Thanks: 1,369
Thanked 1,484 Times in 837 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin

FALEMINDERIT!
I shtyp butonin f1 por nuk merr sinjal, gjithesesi une me shume pak njohuri ne informatike I hyra malit pa spate, te shoh se c'mund te bej.
Beji restart dhe shtyp F11.Do te te dal booting menu.Zgjidh Cd/Dvd Room e jepi Enter.Pastaj do te dal type any key to bot from cd... Shtyp nje buton ne tastiere e do filloj te ngarkoj SETUP.
Nese arrin deri ketu me pas shif ne youtube se ke i qerre video qe shpjegojne si ta besh.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2018, 18:12   #14
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,430
Thanks: 0
Thanked 845 Times in 632 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: windows 7 update

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin

FALEMINDERIT!
I shtyp butonin f1 por nuk merr sinjal, gjithesesi une me shume pak njohuri ne informatike I hyra malit pa spate, te shoh se c'mund te bej.
T'a thote qarte. Shtyp F2 qe te hysh ne BIOS dhe do te gjesh seksionin ku ke Startup apo Boot Devices. Duhet te vesh CD/DVD te startoje e para. Cfare BIOS ke ? Per Bios qe ke shiko ndonje video ne youtube po qe se nuk di ku te shkosh per te vene CD/DVD te paren ne startup.
Mos u frikeso.Po nuk prishe,nuk ndreq.Mundohu te mbash mend hapat qe do besh.Ose mbaji shenim. Nuk eshte e veshtire.Do ja dalesh.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2018, 21:40   #15
Frank
V.I.P
 
Avatari i Frank
 
Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Here!
Posts: 1,576
Thanks: 305
Thanked 346 Times in 235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
Frank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyerFrank ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: windows 7 update

Me fal por si mendon te formatosh nje sistem kur nuk di as te hysh ne boot meny?!
Ja ku ke nje menyre tjeter se mbase te ben pune:
Ndiz pc dhe mbaj shtypur butonin alt derisa te dale ne ekran ikona e nje disku dhe nje hard disku. Zgjidh ikonen e diskut dhe shtyp enter. Pc duhet te startohet nga CD, me pas gjej nje video ne youtube dhe ndiq hapat por te veshtire do e kesh nese nuk di as te hysh ne boot!
Me faqe te bardhe
Frank nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur