Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-12-2017, 10:09   #801
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,130
Thanks: 9,538
Thanked 5,189 Times in 3,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

18 tė vrarė nga tė shtėnat nė pika tė ndryshme nė SHBA.

Qendra pėr regjistrimin e dhunės me armė nė SHBA ka njoftuar se 19 persona kanė humbur jetėn si pasojė e tė shtėnave nė pika tė ndryshme tė kėtij vendi.Qendra pėr regjistrimin e dhunės me armė nė SHBA ka regjistruar 56 raste tė shtėnave me armė nė 24 orėt e fundit nė qytete tė ndryshme, ku tė paktėn 19 persona kanė humbur jetėn dhe 24 tė tjerė janė plagosur. Sipas kėtij raporti, mė sė shumti tė shtėna janė regjistruar nė Teksas, Kolorado, Uashington dhe Ohajo.

PS: ka te vrare apo te plagosur nga forcat tona

Mos tja u nin hiq


U ba.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bn3457e8a640bxufy_800C450.jpg (23.0 KiloByte, 70 shikimet)
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2017, 15:24   #802
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,218
Thanks: 175
Thanked 283 Times in 217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
...
PS: ka te vrare apo te plagosur nga forcat tona

Mos tja u nin hiq

U ba.
Mendja veq per te keē, mbrapsht te shkon
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2017, 08:34   #803
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,130
Thanks: 9,538
Thanked 5,189 Times in 3,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Ron Paul njė prej politikanėve tė njohur dhe ish anėtar i republikanėve nė Dhomėn e Pėrfaqėsuesve nė Amerikė ka thėnė se pretendimet e Donald Trump pėr boshllėkun ekonomik ėshtė vetėm njė imagjinatė. Ron Paul thotė se inflacioni dhe pabarazia sociale nė Amerikė mund tė bėhet shkak pėr shpėrbėrjen e Amerikės. Nėse situata ndėrlikohet Trump mund tė pėrballet me probleme nė pėrzgjedhjen e tij si kandidat i partisė republikane pėr zgjehdjet e vitit 2020. Amerika ėshtė nė prag tė pėrballjes me ngjarje tė tilla si ato tė vitit 1989 nė Bashkimin Sovjetik qė ēuan nė shkatėrrimin e unionit. Ky ish anėtar i Kongresit amerikan, thotė se Amerika ndodhet nė rrugėn e fashizmit. Pas shtimit tė kontradiktave brenda partisė Republikane nė Amerikė, shumė prej anėtarėve tė kėsaj partie shprehen se partia duhet tė paraqesė njė tjetėr kandidaturė pėr presidentin e ardhshėm.

PS: me kan thon qe ky eshte agjent i Rusise..e para.
E dyta njoni ka 19 ore pune sot.
E treta qe do shtyhet,sepse ka nje casino(qe eshte hapur sot) apo salle lojrash dhe nuk shkruhet dyqan fitimesh(si disa shqipo qe jane tejet te trashe ta kuptojne)
E fundit.............gezuar vitin e ri......bojsa ne corazon-s.
Shnet.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-01-2018, 09:43   #804
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,130
Thanks: 9,538
Thanked 5,189 Times in 3,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

25 tė vrarė nga tė shtėnat me armė nė SHBA.

Qendra pėr regjistrimin e dhunės me armė nė SHBA ka njoftuar se 25 persona kanė humbur jetėn si pasojė e tė shtėnave nė pika tė ndryshme tė kėtij vendi.
Kjo qendėr tė martėn duke publikuar njė deklaratė, ka njoftuar se janė regjistruar 63 raste tė shtėnave me armė nė 24 orėt e fundit nė qytete tė ndryshme, ku tė paktėn 25 persona kanė humbur jetėn dhe 34 tė tjerė janė plagosur. Sipas kėtij raporti, mė sė shumti tė shtėna janė regjistruar nė Kalifornia, Teksas, Michigan dhe Alabama.

Jan 23, 2018 12:53 Europe.

@dujso

Si bo BENI(per ty EKSTRA me te MADHE Qdo HERE) lajmet...ne e mor me men sa <miredashes> mund te jesha.

U KRYE.....TUNGI.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bhk611c583cd11kip_800C450.jpg (22.5 KiloByte, 44 shikimet)
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-01-2018, 09:57   #805
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,534
Thanks: 0
Thanked 461 Times in 363 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
25 tė vrarė nga tė shtėnat me armė nė SHBA.

Qendra pėr regjistrimin e dhunės me armė nė SHBA ka njoftuar se 25 persona kanė humbur jetėn si pasojė e tė shtėnave nė pika tė ndryshme tė kėtij vendi.
Kjo qendėr tė martėn duke publikuar njė deklaratė, ka njoftuar se janė regjistruar 63 raste tė shtėnave me armė nė 24 orėt e fundit nė qytete tė ndryshme, ku tė paktėn 25 persona kanė humbur jetėn dhe 34 tė tjerė janė plagosur. Sipas kėtij raporti, mė sė shumti tė shtėna janė regjistruar nė Kalifornia, Teksas, Michigan dhe Alabama.

Jan 23, 2018 12:53 Europe.

@dujso

Si bo BENI(per ty EKSTRA me te MADHE Qdo HERE) lajmet...ne e mor me men sa <miredashes> mund te jesha.

U KRYE.....TUNGI.
Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_the_United_States
Ne nje film te fundit qe kam pare. I fundit me Al Pacinon apo dicka e tille. Investiguesit i thuhet ... lere kete rast(per nje rast vrasje). Pse te eshte ngulitur e koke.E di qe cdo 36 sekonda(ne mos gaboj) ka nje krim ne USA ? Sa folem bashke i tha ai, jane kryer 10 krime ?
Hemmmm...qenka dhe me keq.Nga shifrat qe kam ketu: USA 2016.
Kodi:
https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2015/crime-in-the-u.s.-2015/resource-pages/crime-clock
Citim:
This representation of crime data shows the relative frequency of how often violent and property crime offenses occurred in 2015. (Note that the Crime Clock should not be taken to imply regularity in the commission of crime. The Crime Clock represents the annual ratio of crime to fixed time intervals.) A violent crime was committed every 26.3 seconds. A murder occurred every 33.5 minutes, a rape every 4.2 minutes, a robbery every 1.6 minutes, and an aggravated assault every 41.3 seconds. A property crime offense was committed every 3.9 seconds. A burglary offense occurred every 20.0 seconds, a larceny-theft every 5.5 seconds, and a motor vehicle theft every 44.6 seconds.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-01-2018, 10:03   #806
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,130
Thanks: 9,538
Thanked 5,189 Times in 3,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Crime_in_the_United_States
Ne nje film te fundit qe kam pare. I fundit me Al Pacinon apo dicka e tille. Investiguesit i thuhet ... lere kete rast(per nje rast vrasje). Pse te eshte ngulitur e koke.E di qe cdo 36 sekonda(ne mos gaboj) ka nje krim ne USA ? Sa folem bashke i tha ai, jane kryer 10 krime ?
Hemmmm...qenka dhe me keq.Nga shifrat qe kam ketu: USA 2016.
Kodi:
https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2015/crime-in-the-u.s.-2015/resource-pages/crime-clock
Ku armet i ble si zarzavate,karamelet qe ka mrena do ja u <dhurosh> te tjereve.....FALAS.
Si puna atij infermierit ne.......troje.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 10:33   #807
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,130
Thanks: 9,538
Thanked 5,189 Times in 3,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Hey bojsa.
Kaq kllufa jane bo anej ata qeveritaret,sa qe ne kundershtareve te Putinit ju vejne ban

Apo doni me ju marr lekat....se ja keni mor doren,jo per noi gjo.


__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-02-2018, 23:52   #808
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,130
Thanks: 9,538
Thanked 5,189 Times in 3,473 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

20 tė vrarė si pasojė e tė shtėnave me armė nė SHBA.

Qendra pėr regjistrimin e statistikave tė dhunės me armė nė SHBA ka njoftuar se si pasojė e tė shtėnave me armė nė qendra tė ndryshme tė SHBA, kanė humbur jetėn 20 persona.

Sipas agjencisė sė lajmeve, qendra pėr regjistrimin e statistikave tė dhunės me armė nė SHBA, pėrmes njė raporti ka bėrė tė ditur se nė 61 raste tė shtėnave me armė nė 24 orėt e fundit nė qytete tė ndryshme tė SHBA, tė paktėn 20 persona kanė humbur jetėn dhe 33 tė tjerė janė plagosur. Sipas kėtij raporti, shumica e tė shtėnave janė regjistruar nė shtetet Nju Jork, Arizona, Luiziana dhe Xhorxhia.

Se mos e ka nron nonjoni ka anet tona!!!

@dujso
Mund te replikosh...lol.
D.S....e.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bpl59271eec15zhgw_800C450.jpg (24.9 KiloByte, 32 shikimet)
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur