Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Studentėt

Studentėt Nqs keni lajme apo informacione mbi arsimin, studentėt, dhe jetėn studentore nė pėrgjithėsi,ose nqs keni nevojė pėr ndihmė me studimet tuaja, jeni tė ftuar t'i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-06-2018, 16:14   #21
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,596
Thanks: 2,635
Thanked 2,058 Times in 1,005 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jam pa shkollė
ke shkollen e jetes
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2018, 16:25   #22
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 36,300
Thanks: 9,569
Thanked 8,692 Times in 5,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 475
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
ke shkollen e jetes
Po kam qėn nė burg, universitet quhet.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2018, 17:09   #23
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 10,452
Thanks: 7,130
Thanked 3,566 Times in 2,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 219
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Frank Shiko postimin
Pse ēa ka te punosh kamarier?! eshte me se fisnik do thoja une.
Jo jo asgje nuk ka pervec qe nuk je i kualifikuar
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 10-06-2018, 17:11   #24
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,865
Thanks: 2,457
Thanked 2,429 Times in 1,624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

publiko-publik ene se fundi publiko-privat, por me titudh te licensuar publik.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2018, 17:18   #25
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 1,593
Thanks: 994
Thanked 429 Times in 193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer{A_N_G_E_L_69} ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Ne Shqiperi arsimi eshte per faqe te zeze nga te gjitha anet. Une jam pak aventurier me experiencat e mia neper universitete pasi kam qen dhe ne shtet dhe ne privat, po ashtu dhe jashte Shqiperise. Gjykoj se Universiteti me frytdhenes eshte privati.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i {A_N_G_E_L_69} pėlqehet nga
i vjetėr 10-06-2018, 17:24   #26
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,865
Thanks: 2,457
Thanked 2,429 Times in 1,624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

une mendoj qe privati, me shume i orientuar ngelet ne perfitimin finansiar dhe keshtu e ke nga Shqiperia e deri ne Stokholm po deshe, sa me shume klientele, leka me shume ne buxhet
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2018, 18:34   #27
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,270
Thanks: 6,262
Thanked 4,806 Times in 1,966 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

@Pirati

Jo, nese kane tradite te gjate ne arsimim. Kembrixhi dhe Oksfordi jane dy ne mesin e shume universiteteve private te tilla.

Me pas, Harvardi , apo ai instituti teknologjik i Masacusit, apo Yale por edhe Stanford te cilet jane nder me te miret ne bote jane poashtu privat.
E te tjere me rradhe:

Ketu: https://www.timeshighereducation.com...#survey-answer

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 10-06-2018 nė 19:23
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2018, 18:55   #28
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,865
Thanks: 2,457
Thanked 2,429 Times in 1,624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

shkollat publike jane tradicionale ne gjitha vendet e botes dhe perbejne teresine shumice te shkollimit. Tek muve ne Switzerland publiku eshte 90 % perballe privatit dhe po ti shikosh edhe ne ranglista te vleresimit boterore prijne. Ja shembull ne Prishtine, pronar te nje univerziteti privat ke edhe nje ish reper te babastarsit, qe shume dyshoj qe ky te kete edhe te mesmen te perfunduar. Ky pronari dhe koncepti i vizionit te shkollimit mbetet diskrepance prej Tokes e deri ne Mars. Ata e shofin sikur fafrike prodhimi prodho ne 4 nderrime, leket i kane marre ne avans a i hyjne ne pune konsumatorit dhe a eshte qualityja e garantuar nuk prishe pune per ta.

Paramendo nje Oxford edhe Cembridge, perballe mbi 90 % publik ne gjitha vendet tjera, perfshire vendeve ku gjinden edhe keto.

Meqe ra dhafi njof njeriun qe te mesmen e ka perfunduar ne te ēaluar, iku ne univerzitet publik te studjoje elektroteknikun, 4 vite studime shkencore dhe nuk arriti as vitin e pare te perfundonte. Pas shume vitesh u hapen fafrikat private univerzitare e perfundoj gjithe uzinen e prodhimit univerzitar dhe po degjoj para dy viteve mbrojti doktoraturen thane ne Tetove.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2018, 18:55   #29
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 465
Thanks: 72
Thanked 103 Times in 74 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
B.E.V ėshtė njė gur i ēmuarB.E.V ėshtė njė gur i ēmuarB.E.V ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Pubik...

Adm biznesi (bashke me gjys milioni shqiptar tjere) lol
Paska qene pus pa fund
B.E.V ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2018, 19:13   #30
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 5,125
Thanks: 1,973
Thanked 1,778 Times in 928 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Me titull mix, privat-publik ka qene.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 12:49   #31
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,785
Thanks: 0
Thanked 559 Times in 441 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Pirati

Jo, nese kane tradite te gjate ne arsimim. Kembrixhi dhe Oksfordi jane dy ne mesin e shume universiteteve private te tilla.

Me pas, Harvardi , apo ai instituti teknologjik i Masacusit, apo Yale por edhe Stanford te cilet jane nder me te miret ne bote jane poashtu privat.
E te tjere me rradhe:

Ketu: https://www.timeshighereducation.com...#survey-answer
Une do e beja ndryshe kerkimin.

Kodi:
https://www.topuniversities.com/student-info/studying-abroad/where-can-you-study-abroad-free
Kodi:
https://www.independent.co.uk/student/study-abroad/free-university-education-courses-study-abroad-brexit-erasmus-students-germany-copenhagen-france-a7457576.html
Mend robi i ka te vetat.Librat i blen ose i ke free ne Internet. Universiteti nuk te jep tru apo inteligjence shtese nga ai qe te ka dhene mema natyre.Cdo gje eshte balance midis asaj se cfare jep dhe cfare merr.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 12:53   #32
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,785
Thanks: 0
Thanked 559 Times in 441 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po kam qėn nė burg, universitet quhet.
Quhet.Si nuk quhet. Ke luajtur YC. Te zhvillon mendjen.

P.S.
Shiko, shiko.Na paskan filluar Ycin(tresh)keta. Emo c'ke. N'a pelqen.N'a zhvillon mendjen.''Lulekuqet mbi Mure''.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 23:15   #33
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,705
Thanks: 1,224
Thanked 1,443 Times in 585 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Jam pa shkollė
Edhe une.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elushe pėlqehet nga
i vjetėr 11-06-2018, 23:19   #34
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,705
Thanks: 1,224
Thanked 1,443 Times in 585 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Pirati

Jo, nese kane tradite te gjate ne arsimim. Kembrixhi dhe Oksfordi jane dy ne mesin e shume universiteteve private te tilla.

Me pas, Harvardi , apo ai instituti teknologjik i Masacusit, apo Yale por edhe Stanford te cilet jane nder me te miret ne bote jane poashtu privat.
E te tjere me rradhe:

Ketu: https://www.timeshighereducation.com...#survey-answer
Eshte ndryshe sistemi. Ketej universitetet marin fonde nga shteti (pavaresisht se mund te jete nje perqindje e vogel) ndaj edhe nuk mund te quhen “privat” sic e kuptojme ne ne Shqiperi e ne Kosove.
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 06:46   #35
Frank
V.I.P
 
Avatari i Frank
 
Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Here!
Posts: 1,007
Thanks: 193
Thanked 210 Times in 137 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Frank ėshtė njė i shkėlqyerFrank ėshtė njė i shkėlqyerFrank ėshtė njė i shkėlqyerFrank ėshtė njė i shkėlqyerFrank ėshtė njė i shkėlqyerFrank ėshtė njė i shkėlqyerFrank ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Universitet privat apo publik?

Tani, ju qe jeni pa shkolle dilni futini nje fshese koridorit te forumit lol
Frank nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur