Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-08-2018, 19:39   #261
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 8,713
Thanks: 7,410
Thanked 4,835 Times in 2,679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

ca groshe do ishte mire , shqiptaret I kane qef
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 27-08-2018, 19:43   #262
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 4,507
Thanks: 537
Thanked 920 Times in 609 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 102
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
mos e kishe per foton ne postimin 246

Ajo eshte foto per te ilustruar Origjinen
__________________

I always have the shadow of smiling
Nobody can take away my smile.
What’s mine it will be...
To Eternity....😊
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2018, 19:43   #263
Performer
Golden Light
 
Avatari i Performer
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 8,713
Thanks: 7,410
Thanked 4,835 Times in 2,679 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

yeah the big bang
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Performer pėlqehet nga
i vjetėr 27-08-2018, 19:46   #264
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,639
Thanks: 1,634
Thanked 1,905 Times in 1,203 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Per nji sekond vetem kujtova se nuk kupton ironine stilin e humorit te ktij, kerkoj falje
Nuk besoj se ekziston njeri qe nuk kupton sarkazmen e tij!?
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Edamame pėlqehet nga
i vjetėr 05-09-2018, 12:28   #265
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,835
Thanks: 1,044
Thanked 1,009 Times in 658 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Vėrtetė ka njė sot qė mendojnė se toka ėshtė e rrafshėt???
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 12:34   #266
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,367
Thanks: 2,243
Thanked 4,213 Times in 1,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Reklam e papare rrugeve ne USA, per kete tezė.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 12:39   #267
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,415
Thanks: 346
Thanked 1,607 Times in 1,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Per mua Toka eshte e rrafshuar...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 12:51   #268
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,532
Thanks: 222
Thanked 370 Times in 281 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Vėrtetė ka njė sot qė mendojnė se toka ėshtė e rrafshėt???
Si mer nuk qenka toka e rrafshet? Per secilin n'hesap t'vet, ajo fillon ke kembet e mija (tuaja, etj) e mbaron po te kembet e mija (tuaja, etj). Ku e shef rrumbllaksine ti ktu?

Po kur thojn se toka paska formen e dardhes ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-09-2018, 14:11   #269
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,835
Thanks: 1,044
Thanked 1,009 Times in 658 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Si mer nuk qenka toka e rrafshet? Per secilin n'hesap t'vet, ajo fillon ke kembet e mija (tuaja, etj) e mbaron po te kembet e mija (tuaja, etj). Ku e shef rrumbllaksine ti ktu?

Po kur thojn se toka paska formen e dardhes ...
Sepse distanca mė e shkurtėr pėr tė shkuar nė Kinė ėshtė nėn kėmbėt e mija (tuaja, etj).
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 05-09-2018, 18:06   #270
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 3,245
Thanks: 3,775
Thanked 1,083 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Nuk besoj se ekziston njeri qe nuk kupton sarkazmen e tij!?
Lexo komentet e videos sa gabim je pranaj,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2018, 11:07   #271
ricky_ch
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 15
Thanks: 12
Thanked 7 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
ricky_ch ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Paska shkuarė tema pakėz nė "offside", po secili ka mendimin e tij.
Kuptohet, saherė qė flitet pėr njė ide apo teori qė me vite e vite
e kemi mėsuarė ndryshe, ėshtė vėshtirė tė kapėrdihet.

Edhe unė pėr vete kur kam dėgjuarė pėr herė tė parė pėr kėtė teori,
as qė e kam marrė seriozisht e lerė mė ta besoj. Mirėpo, pasi qė kam
parė ca argumente, kam parė se kėtė teori nuk mundesh ta hudhėsh komplet
nė shportė.

Nė anėn tjetėr, sa i pėrket shkencės, edhe ajo shpesh vetvetes ia ka prerė
kembėt. Po e ceki vetė, rastin e Ceoreolis Effect se ēfarė ajo thot.
Si ajo shpjegohet, ne nė fakt do tė duhej ta ndjejmė rrotullimin rreth
boshtit, e lere mė rredh Diellit e Galaksisė.

Gjithashtu, me siguri qė keni dėgjuarė pėr Facaults Pendulum, njė gjindet
nė Paris dhe njė tjetėr nė Ēikago, kinse kėto dėshmojnė rrotullimin
e Tokės rreth boshtit. Ku qėndron gabimi tek to: duke pasur parasysh poziten
se ku gjinden kėto dy qytete, ėshtė e pamundur qė lavjerrėsi tė tregojė
apo lėviz pėr 24 orė nė tė gjitha drejtimet. Pra, kjo gjė, nėse do Toka
rrotullohet, atėherė do tė duhej tė ndėrohej nė Polin e Veriut apo Jugut.
Plus asaj, ky lavjerrės nuk leviz me dnihmėn e rrotullimit tė Tokės
por ndihmohet nga magnetė apo mjete ndihmėse. Me njė fjalė,
njė ekperiment qė nuk dėshmon asgjė.Njė tjetėr problem qėndron poashtu tek rrotullimi i Tokės rreth boshtit si dhe rreth Diellit.
Tė gjithė e dijmė se Tokės i duhen 24 orė pėr t'u rrotulluar rreth boshtit, si dhe nė
tė njėjtėn kohė ajo lėviz rreth Diellit pėr afersėsht 1 shkallė
nė ditė. Tani problemi qėndron se si ėshtė e mundur qė Toka ēdo ditė tė tė njėjtėn kohė
psh. nė mesditė tė pozicionohet kah Dielli. Pra, nga kjo rrjedh
se pas 6 muajve nė ora 12 tė ditės do tė duhej tė ishte natė.

As shkenca nuk e tregon se si Toka e fiton njė ekstra shtyerje prej
njė shkallėsh nė ditė, qė ajo tė mbetet ēdo ditė nė kohė.
ricky_ch ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ricky_ch pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur